Wiadukt w Ostródzie

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Jacek-P » 2008-10-10, 18:01:12

W ostatnim czasie głośno się zrobiło o wiadukcie. Temat powraca co jakiś i również tym razem wywołuje gorące dyskusję. Temat wiadukty został poruszony przez starostę Ostródzkiego Włodzimierza Brodiuka w wywiadzie na antenie Radia Mazury. Szybko pojawiła się odpowiedź Urzędu Miasta, który w wywiadzie reprezentował wiceburmistrz Olgierd Dąbrowski oraz Grzegorz Socha Naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. Wywiadów można posłuchać w portalu Ostróda Online.

Starosta o szpitalu, wiadukcie i współpracy zagranicznej
Odpowiedź wiceburmistrza na wypowiedź starosty ostródzkiego

Jakie są wasze opinie na podany temat? Zachęcam do dyskusji.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

Gość

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Gość » 2008-10-11, 08:01:50

W sumie Dąbrowski ma rację. Jeżeli ulica Drwęcka jest własnością powiatu, to powiat powinien starać się o kasę na most. Miasto oczywiście może pomóc. A starosta tak łatwo dzieli nie swoje pieniądze. Jak mówili w radio koszt budowy mostu to około 50 000 000 złotych. Myślę że to starosta chce w mieście zrobić ferment. Jaki to jest brzydki Nosewicz, nie chce mostu w Ostródzie, a on Brodiuk by ten most chętnie wybudował. Tak naprawdę mało kto z mieszkańców miasta orientuje się że ulica Drwęcka jest ulicą powiatową. Myślę że Brodiuk już zaczyna kampanie wyborczą na burmistrza.

lazy_ass

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: lazy_ass » 2008-10-11, 08:25:47

Moim zdaniem nie jest istotne jaka to droga czy powiatowa czy miejska. Ważne natomiast jest to że dla celów politycznych znów następuje paplanie a nieróbstwo jest po obu stronach. Dlaczego wszyscy uparli się na wiadukt na ul. Drwęckiej spokojnie można pociągi pościć nad drogą. Na pewno nie będzie to kosztowało 50 mln zł.
Odpowiedzialność za ruch w mieście ponoszą zarówno starosta jak i burmistrz.
Pomysł za kilka mln zł w sprawie ronda to wielki niewypał. Jak pamiętam był to pomysł Pana Sochy. Ale jak wstęgę przecinać biegł i starosta bo droga powiatowa.
Może w wyborach po prostu należy podziękować obydwu Panom.
Żaden z nich nie kieruje sie dobrem nas mieszkańców lecz walką polityczną.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: toledo » 2008-10-11, 09:27:23

Każdy kto wysłuchał obu wypowiedzi ma już dziś więcej wiedzy na temat wojenki w mieście. Na zwykłe stwierdzenia faktów przez Brodiuka (posłuchajcie jeszcze raz – wiadukt to tylko fragment wypowiedzi na którą się osiem minut odpowiada – w części nie na temat), mamy larum o rzekomym wtrącaniu się w sprawy miasta(!!??), pokazywaniu palcem(??!!), i propagandę my tu robiemy a ty – nie.

A wystarczyło zwykłe: ok., jest problem, musimy go wspólnie rozwiązać. Na to rządzącej miastem ekipy nie stać, a samo starostwo dysponuje za małym potencjałem, by rozwiązać problem miasta (w 99 proc. dotyka to mieszkańców Ostródy ), które dla wykorzystania tej budowanej bazy rekreacyjnej też potrzebuje wiaduktu.

mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: mmgg » 2008-10-11, 09:53:08

prędzej wyślemy w kosmos Nosewicza i jego przydupasów i Brodiuka i jego przydupasów ( tylko w jedną stronę) niż powstanie wiadukt
Ostróda bazą pobytową dla drużyn na euro , już widzę ekipe Niemiec czekającą na niby rondzie z powodu zamkniętego przejazdu , za nimi stojące śmieciarki jadące do nowo wybudowanego zakładu utylizacji w Rudnie oczywiście też stojące z tego samego powodu , jaki to będzie piękny widok :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-10-11, 11:34:04 przez mmgg, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.

Gość

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Gość » 2008-10-11, 10:08:54

słuchałem tych wywiadów: Brodiuk wspomniał tylko o potrzebie budowy wiaduktu marszałkowi województwa i to zresztą nie pierwszy raz. Za pierwszym razem Marszałek zadeklarował wsparcie projektu budowy kasą z programu przykanalowego i prosił starostę o rozpoczęcie rozmów z burmistrzem. Z tego co wiem starosta Brodiuk był na sesji Rady Miejskiej i mówił o potrzebie wspólnej budowy wiaduktu - bo ani miasta ani powiatu nie stać na samodzielną budowę. I co? - mimo próśb Nosewicz nie miał potrzeby rozmowy w tym temacie. Miasto owszem skorzystało z pieniędzy z programu przykanałowego ale na budowę nart wodnych. I to właśnie skwitował Marszałek cytatem "ostródzianie zadecydowali co innego ostródzianie będą mieli problem". No i mają problem - bo wiaduktu jak nie było tak nie ma. A starosta Brodiuk tylko powtórzył wypowiedź Marszałka Protasa.... i tego samego dnia do Radia Mazury przybiegło dwóch urzędników miejskich rzekomo w imieniu burmistrza żeby roztłumaczać słuchaczom jaki to starosta jest niedobry bo coś sugeruje. To jest głupota - bo według mnie on nic nie sugerował - powtórzył tylko słowa Protasa. Panowie urzędnicy miejscy weźcie się do roboty!!!!! Dość już mam tej nienawiści płynącej z ulicy Mickiewicza...

Gość

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Gość » 2008-10-11, 10:16:57

no właśnie, wmawia się ludziom jakieś bzdety o centrum pobytowym na Euro a jak oni niby mają tam dojechać? przez który przejazd kolejowy?? Proponowałbym przez trzeci, bo tam najłatwiej przejechać ale koniecznie piłkarze muszą zobaczyć "rondo miejskie" te na ulicy Drwęckiej przy wjeździe na Plac Tysiąclecia - to jest dopiero pomysł urzędników miejskich - "MINI RONDO" na którym stoją aż cztery znaki drogowe i latarnia. Zabawne...

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Jacek-P » 2008-10-11, 10:35:56

Protokół Nr VIII/2007

z sesji Rady Miejskiej w Ostródzie, odbytej dnia 23 marca 2007r. w sali Nr 21 Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

Ad.6
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXIX/219/2004 Rady Miejskiej w Ostródzie z dnia 6 października 2004 r. w sprawie Uchwalenia Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dla miasta Ostródy.

[...]
Radny Jacek Dudzin powiedział, że w Wieloletni Plan Inwestycyjny jest projektem na najbliższe lata do 2013r. W programie WPI są inwestycje, które dotyczą tylko i wyłącznie miasta i są to inwestycje koncentrujące się nad upiększeniem i podniesieniem walorów turystycznych miasta. Wieloletni Plan Inwestycyjny nie ma żadnych propozycji prorozwojowych i mieć nie może, ponieważ miasto jako gmina miejska nie ma takich terenów. W związku z taką sytuacją, radny J. Dudzin zaproponował p. Burmistrzowi, żeby w najbliższym, czasie wywołać ten temat i wspólnie z Wójtem Gminy Ostróda i p. Starostą zastanowić się nad rozwojom pod względem inwestycyjnym.

Przewodniczący Rady udzielił głosu p. Staroście.
Pan Starosta podziękował za zaproszenie. Poinformował, że jako Starosta spotkał się z Radnymi w Miłomłynie , Miłakowie, Małdytach jak również ma zaproszenie do Dąbrówna.
Radnym Gminy Miejskiej Ostróda życzył udanych i prawnych decyzji oraz dobrej współpracy z innymi samorządami.
Poinformował, że został zaproszony na sesję Gminy Miejskiej Ostróda, odnośnie sprawy wiaduktu.
Nawiązał do spotkania z Marszałkiem p. Jackiem Protasem, na którym poruszona została sprawa wiaduktu. Na tym spotkaniu Marszałek zapewnił pomoc, w sprawie budowy wiaduktu. Poinformował, że po tym spotkaniu doszło do kolejnego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim i sprawa pomocy, została potwierdzona. Ponadto p. Starosta spotkał się osobiście z Marszałkiem w tej sprawie.

Pan Starosta, zaprosił do Starostwa Powiatowego p. Burmistrza w celu podjęcia rozmów na temat wiaduktu i ważnych spraw dla miasta.
Pan Burmistrz odpowiedział, że liczy na pomoc Posła Gorczycy, ponieważ Poseł Gorczyca rok temu obiecał, że zrobi wszystko, żeby ten wiadukt powstał. Pan Burmistrz podziękował p. Staroście za deklarację współpracy z miastem w sprawie budowy wiaduktu.
Pan Burmistrz dodał, że miasto nie ucieka od tematów, które dotyczą miasta. W ubiegłej kadencji, był ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji wiaduktu i na dzień dzisiejszy taką koncepcję miasto posiada. Miasto posiada również szacunkową wycenę z przed dwóch lat na tą inwestycję.
Pan Burmistrz powiedział, jest otwarty na rozmowy, ponieważ jest to bardzo duża inwestycja jeśli chodzi o wykonanie tej inwestycji i gdyby miasto miało samo wykonać tą inwestycję, to byłoby , to bardzo poważne obciążenie budżetu.

Przewodniczący Rady podziękował p. Staroście za udział w obradach.
[...]
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

Gość

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Gość » 2008-10-11, 12:29:56

a czy sie lizali po uszach????

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: sceptyk » 2008-10-11, 12:48:49

problem z wiaduktem jest taki, że droga jest rzeczywiście powiatowa(paranoja możliwa tylko w Polsce), a tereny przyległe do drogi są miejskie. Bez wywłaszczenia części posesji nic zrobić się nie da.
Nie zmienia to postaci rzeczy, że główne przeszkody w zrobieniu tej inwestycji to:
- bezdyskusyjna nienawiść Wawrzyńskiegi i Dąbrowskiego do Brodiuka, a to oni rządzą miastem
- na wiadukcie Słowik nie zarobi, a to on rządzi Wawrzyńskim i Dąbrowskim
Tematu nie udźwignie jeden samorząd, a już na pewno nie powiatowy, bo w porównaniu z miejskim jest po prostu dużo biedniejszy, musi to być wspólny projekt.
Teraz piłka jest po stronie starosty, bo skoro Dąbrowski i radny powiatowy-urzędnik miejski Socha, złożyli publiczną deklarację, że będą ze starostwem współpracować, to starosta musi iść za ciosem.
A,że te cwaniaki dali się tak podpuścić, to niebywałe ... brawo Brodiuk :D

mieszkaniec

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: mieszkaniec » 2008-10-11, 13:32:37

Problem polega na tym, że w całej tej sprawie wszyscy tylko mówią a nic nie robią. Szczególnie dotyczy to starosty, który to tak szumnie zapowiadał i prosił o współpracę w tej kwestii. Od marca 2007 minęło sporo czasu i co? Poza jego deklaracjami nic się nie zmieniło. Teraz za to wyciąga temat i mówi, że miasto jest be i źle wybrało (niezgodnie z jego zamierzeniem). Tyle, że fakty są inne. Miasto ma opracowaną koncepcję. Czemu starostwo z tego nie skorzystało, czemu nie pchnęło tematu dalej i mając gotową strategię nie wystąpiło do miasta o partycypację w kosztach? Proste i skuteczne. Wtedy rzeczywiście można by mówić, że powiat się stara i coś robi z „problemem” wiaduktu. Chętnie pogratuluję staroście za inicjatywę i działania, tylko nic niestety nie robi. Łatwo jest wytykać błędy i zaniedbania innym. Powiat świetnie sobie radzi z małymi działania i robi to naprawdę skutecznie i dobrze, tu należą się pochwały. Niestety od początku kadencji powiat nie rozpoczął żadnego znaczącego projektu. Nie zapominajmy też o jednej ważnej kwestii. Powiat to nie tylko miasto Ostróda. Niestety zapomina o tym całe starostwo ze starostą na czele. Starostwo miota się w połowie kadencji i umniejsza skalę i jakości działań miasta. Jest to typowe dla kampanii politycznej (słabsi wtedy nie wyglądają tak źle na tle lepszych). Dlatego myślę, że to początek kampanii wyborczej.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: toledo » 2008-10-11, 14:52:23

Należy podziękować Moderatorowi za wywołanie tematu - można porównać wypowiedzi dwóch stron, z którego to porównania widać kto co sobą reprezentuje - oraz wyciąg z protokołu sesji, który akurat na fakty wskazuje, chociaż wyłącznie dla tych, którzy rozumieją co czytają. O ile czytają.

Kłopotów Ostródy z przejazdem w pojedynkę się nie rozwiąże. Miasto 4 lata temu zrobiło (ponoć) koncepcję wiaduktu, ale tematu nie pociągnęło, mimo że politycznie ta sama ekipa rządziła miastem i powiatem. Można wstawić łatkę, ale fakt pozostaje faktem: nie dali rady.

Po zmianie ekipy w powiecie Brodiuk zaproponował współpracę, która formalnie została przyjęta, ale w rzeczywistości posłużyła do kpin w rożnych wypowiedziach miesjkich urzędników. Bez miasta powiat nie jest w stanie wystąpić po środki unijne. Gęganie, że starosta nic nie robi, to rzeczywiście polityczna hucpa. Po prostu nie może nic zrobić bez miasta, a miastu w to graj.

Tymczasem czas leci i obie strony powinny siąść do rozmów. Tylko z kim: z urzędnikiem i radnym Fijasem, który jest narzędziem pronowca do walenia w starostę? Z Olem? Nie. Czas wreszcie, by swą obietnicę współpracy z sesji Rady Miejskiej zrealizował pan Nosewicz. Ale ma kłopot, bo jak projekt wypali to ludzie sukces mogą przypisać starości, a jak nie wypali - to brak sukcesu będzie wspólnym kłopotem. Dlatego woli jednak propozycje OPB, tez potrzebne, ale zwiększające i tak spore zadłużenie budżetu, co faktycznie utrudnia ze względów fianansowych wspólny projekt wiaduktu.

tajemniczy korzystający z opcji niezalogowania

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: tajemniczy korzystający z opcji niezalogowania » 2008-10-11, 18:35:34

sceptyk pisze:- bezdyskusyjna nienawiść Wawrzyńskiegi i Dąbrowskiego do Brodiuka, a to oni rządzą miastem
- na wiadukcie Słowik nie zarobi, a to on rządzi Wawrzyńskim i Dąbrowskim
I co dalej? Janowicz rządzi Słowikiem????
Czyli jaki wniosek?
Ludzie, bez paranoi...
A Pan Panie Gudacz-ski powinien zluzować szele. Jesteś Pan zwykłym parobasem na usługach Starosty. Zero pojecia...wstyd:(

Gość

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Gość » 2008-10-11, 19:28:21

kwękanie niczego nie zmieni, należy spokojnie podejść do tematu, wziąć się w garść i robić swoje, o tym że powiat nie dogada się z miastem to jest więcej niż pewne - no chyba że Wawrzynkowski i Stara Dąbrowa pójdą na zieloną trawę ale raczej nie mozliwe

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: toledo » 2008-10-11, 19:31:54

Nie odwracaj kota ogonem. Wbrew gawędom Dąbrowskiego to miasto ma odpowiedzieć na zaproszenie do wspólnego przedsięwzięcia. Przeczytaj stenogram z sesji miejskiej i nie mydl oczu.

tajemniczy nieznajomy w lewym bucie ale nie blondyn

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: tajemniczy nieznajomy w lewym bucie ale nie blondyn » 2008-10-11, 19:40:18

Moderator postąpił słusznie - dał do porównania dwa wywiady - ludzie sami oceniają kto w nich jest emocjonalnie podkręcony i gada od rzeczy...

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: sceptyk » 2008-10-11, 22:39:44

I co dalej? Janowicz rządzi Słowikiem????
Czyli jaki wniosek?
Ludzie, bez paranoi...

Święta prawda i wcale nie paranoiczna. W miescie realizowane są tylko te inwestycje, na których obaj panowie mogą zarobić.
Zeby zbyt wiele nie dyskutować, wystarczy prześledzić rejestr miejskich przetargów w BIP-ie :)

Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Milek45 » 2008-10-12, 21:25:20

Wiadukt = wybory, scenariusz powielany od wielu lat a Wasze filozofowanie to o kant d... potłuc. Gdfyby wojna wybuchła nieco później Niemcy wybudowaliby 10 wiaduktów i obwodnicę.

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: sceptyk » 2008-10-12, 22:03:13

Co do wyborów - zgoda :) Przypomnę, że Niemcy b. szybko budowali w czasie wojny berlinkę - rękoma słowiańskich niewolników.

mieszkaniec Ostródy

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: mieszkaniec Ostródy » 2008-10-13, 13:30:38

Ludzie was wszystkich równo kopnęło. Jedne co można z tego forum wyczytać to walenie sie na wzajem ludki Brodiuka na Ludków Nosewicza. żadnemu z nich tak naprawdę nie chodzi o dobro mieszkańców. Bo jeśli by dobro Ostródy było ważne dawno by się dogadali.

Jedno jest pewne bez dwóch zdań jest to droga powiatowa i inicjatywa powinna należeć do starosty. Powinien przedstawić koncepcje budowy wiaduktu i sposoby jej finansowania a następnie zaprosić burmistrza i powiedzieć co chce od niego jakiej pomocy potrzebuje.

Zwolennicy Brodiuka wasz szef jest nierobem jak jego Bożek Tusk tylko papla a nic nie robi. Zwolennicy Nosewicza wasz szef ma w du...ie interes miasta bo z nienawiści do Brodiuka niszczy szanse Ostródy na zrównoważony rozwój.

Zastanówcie sie troszeczkę.

kierowca golfa

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: kierowca golfa » 2008-10-13, 13:49:31

a moim zdaniem wszystko o czym mówicie zostało bardzo trafnie podsumowane tu: http://www.oberlandia.pl/index.php?opti ... Itemid=395

Dotąd nie zgadzałem się z autorem, ale w tym konkretnym przypadku trafił w "10". Cały ten wiadukt to tylko kiełbasa wyborcza. Tak więc zaczęłą się kampania...Fajnie :o

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: toledo » 2008-10-13, 15:00:59

Nie byłoby kiełbasy, gdyby przystąpiono do rozmów. Na razie starosta do rozmów zaprosił i dostał odmowę Dąbrowskiego. Tyle, że Dąbrowski jest tylko urzędnikiem. ODPOWIEDZIEĆ POWINIEN NOSEWICZ.

KIL

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: KIL » 2008-10-13, 21:02:18

Toledo, Starosta poszedł na sesję Rady Miasta w kwietniu 2007 i poprosił Burmistrza Nosewicza o współpracę przy temacie, który nazywa się budowa wiaduktu. Przyniósł na sesję zapewnienie Marszałka Województwa w partycypacji w kosztach budowy wiaduktu i co przez rok się stało. NIC. Burmistz "olał" tą inicjatywę.
Co Wy wszyscy piszecie głupoty.
W swoim wywiadzie Starosta przekazał słowa Marszałka. Nic nie oceniał. Prosił o współpracę, tak samo jak rok wcześniej na sesji i co dostał od władz miasta ? Pomyje na głowę, stek oszczerstw. To jest propozycja miasta do współpracy !!! Rewelacja. Panie Nosewicz. Wracaj pan z kuracji do pracy, bo pana zastępca do końca wszystko sp.....y. Obudźcie się.

Member Name

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: Member Name » 2008-10-14, 07:04:36

Wypowiedz Pana Starosty to skandal. Ze źródeł Platformy Obywatelskiej wieść niesie że Pan Marszałek i Pan Starosta są delikatnie mówiąc na ścieżce wojennej. Zapewnienie Marszałka pochodzi z kilku miesięcy wstecz.

Nie wiem o co cała ta wojna medialna. Jeśli Starosta chce budować wiadukt niech przedstawi koncepcję jak on ma wyglądac ile dokładnie potrzebuje pieniędzy na te inwestycję. A później przedstawi ile da Starostwo ile da Marszałek i ile potrzebuje od miasta Ostródy.

Wtedy będzie wiadomo kto kręci i kto tylko papla a komu zalezy na rozwiązaniu problemu drogowego w Ostródzie.

Na razie drodzy Panowie obydwie ze stron paplają i żaden nie zasługuje na większa uwagę. Przestańcie w końcu pieprzyć na tym forum głupoty poplecznicy Brodiuka i Nosewicza.

Jak macie problem spotkajcie się dajcie sobie po mordzie i będzie spokój a nie wylewacie pomyje na siebie. Już jeden z delikatnie mówiąc nie grzeszących inteligencja radnych Platformy dał popis na ostatniej sesji Rady miasta chodzi o radnego Żyndę. Człowiek chyba nie do końca wie co mówi. Żenujące że ktos oddał na niego głos.

ostrodziak

Re: Wiadukt w Ostródzie

Post autor: ostrodziak » 2008-10-14, 20:29:28

Member Name pisze:Już jeden z delikatnie mówiąc nie grzeszących inteligencja radnych Platformy dał popis na ostatniej sesji Rady miasta chodzi o radnego Żyndę. Człowiek chyba nie do końca wie co mówi. Żenujące że ktos oddał na niego głos.
Takich jest wiecej, Stasiulewicz, Kowalski, Kierozalski itp. Więcej telewizji na obradach Rady Miasta a lans bedzie trwał na maksa. Oni sobie robią kampanie wyborczą za pomocą TV Ostróda, dużo mówiac i prawie zawsze bez sensu. Ale dla potencjalnego wyborcy to dobry radny, bo przeciez zabiera głos na sesjach - czyli jest aktywny - czyli warto na niego glosować :brawo:

Zablokowany