SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: toledo »

Panie Nowa. Brak argumentów, brak dyskusji.
Zacietrzewiony to ja jestem: na fałsz i obłudę oraz epitety, na różnice poglądów i opinii - nie! A twierdzenie o prawdzie trzeba podeprzeć faktami.

Każdy z nas kogoś nie lubi, kogoś lubi. Ma prawo....
Brodiuka zacząłem lubić po przeczytaniu podrzuconej notatki z paszkwilem. Notatkę podrzucili pracownicy pewnej firmy "ochroniarskiej", którzy nie wiedzieli ponoć co rozrzucali i dlatego sprawę umorzono. Ktoś na kogo wylewa się tyle g...., wart jest uwagi. Zwłaszcza, że g.... do niego sie nie lepi, chociaż do każdej władzy ciągnie.

Więc Brodiuka lubię. I dlatego mogę być subiektywny, chociaż ograniczają to fakty. A Ty, nie strój sie w szaty obiektywizmu. Jego braku, mimo starań, nie ukryjesz.

Sceptyk. Czasami piję.
Gość

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: Gość »

Obejrzałem dziś ostatnią sesję RM (cie całą bo troszkę trwała i znudziła mnie ta cała szopka z wyborem vice- przewodnika) i jestem zdumiony tym że część radnych nie zdaje sobie sprawy ile ostróda może zyskać na takiej bazie sportowej. Czemu nie wypowiedzą się znawcy piłki nożnej ,trochę się orientuje w tych sprawach i może w małym stopniu przedstawię jak to powinno wyglądać. Zatem pan Słowik buduje hotele o wysokim standarcie ,baseny,spa,miasto buduje bazę sportową czyli kompleks piłkarski i typowy stadion lekkoatletyczny do tego dobrze byłoby zrobić ścieszkę rowerową wokół jeziora drwęckiego lasami przez piławki wykorzystując dawno tory kolejowe do miłomłyna( za zlikwidowanie tej linii ktoś powinien dostać po łapkach) w miesiącach czerwiec-sierpień na południu europy jest bardzo gorąco i trening nawet w godzinach wieczornych to dla wysiłku sportowców spore obciążenie -klimat jest zbyt gorący stąd wiele drużyn piłkarskich(które na to stać) wyjeżdża na zgrupowania obozy do austri i szwajcarii a także do niemiec w tereny które leżą wyżej npm. Jednakże koszt dziennego zakwaterowania kosztuje od 10-nawet 20 tyś euro koszty zakwaterowania to ok 70% całej sumy reszta to organizacyjne koszty np.wynajem boisk .kluby z południa europy czy nawet z afryki chętnie przyjeżdżałyby do nas na zgrupowania bo byłyby tańsze i klimat dla sportowców jest bardziej sprzyjający więc zarobiłyby hotele pana słowika i miasto z bazy treningowej. Powstanie u nas tyle hoteli, że naraz w ostródzie mogłoby przebywać kilka drużyn co sprzyjałoby rozgrywanie sparingów czy nawet pucharu ostródy a w tv czasie rozbratu z ligami chętnie pokazywanoby taki turniej. Taka legia warszawa jeździ do mrągowa choć tam nie mają bazy piłkarskiej a do nas mieliby bliżej.Druga sprawa to biuro promocji(przypomnę że niektórzy radni nie rozumieją czym jest reklama i z roku na rok jak ostróda chce się rozwijać i tworzyć coraz to bardziej rozpoznawalną markę w polsce to musi ponosić z roku na rok większe nakłady na promocje miasta- przykład GIŻYCKO w lecie tego roku niemalże codziennie pokazywana w tvn24 i superstacji!!) mogłoby wtedy stworzyć prezentacje mulimedialną naszego miasta jako bazy piłkarskiej i wysyłać nawet drogą mailową do klubów piłkarskich z całej europy zaproszenia.nie rozumiem opinii radnych którzy martwią się że taka baza będzie kiedyś kulą u nogi budżetu miasta a moim zdaniem to nieprawda!!! ten obiekt zarabiałby na siebie i przy dobrym zarządzaniu dostarczał wpływów do kasy miasta!!Przypomniałem sobie wypowiedź pana radnego podsiadły(człowieka moim zdaniem jeszcze młodego)z bodajże kwietnia na sesji RM że :”po co Ostródzie taka huśtawka na wodzie i że za parę lat to będą tylko same koszty napraw i ekspoatacji i miasto tylko straci na tym” a ja się pytam po co jakiś „głupi Niemiec” wybudował w XIX w kanał elbląski z pochylniami – jedyny na świecie a teraz biedni mieszkańcy ostródy muszą płacić na jego utrzymanie i remonty statków , niech też zburzą zamek w malborku bo też utrzymanie go kosztuje ten wyciąg to atrakcja turystyczna a na to przecież stawiamy nie ?? mądry zarządca i dobra polityka promocji miasta może przynieść same korzyści i wpływy do budżetu. Dam jeszcze jeden przykład w płocku jakieś dwa trzy lata temu za około miliona zł otwarto boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią,oświetlone pełnowymiarowe i już po 4-5 miesiącach zarobiło 1,5mln zł!!! ponieważ w lutym i marcu na wszystkich boiskach zalegał śnieg i boiska były nasiąknięte a te sztuczne było suchutkie więc wiele drużyn przyjeżdżało tam trenować i grać sparingi grano przy światłach do 23:00 ,godzina gry kosztowała ok.700zł taka sama sytuacja była z boiskiem przy śląskim w chorzowie. W północnej polsce są dwa kluby z 1 ligi reszta jest na południe od ostródy i każda drużyna jadąc do trójmiasta na mecz chętnie potrenowałaby i pomieszkała 2 -3 dni przed meczem w takim ośrodku piłkarskim mając w dniu meczu tylko 1,5 g jazdy do gdańska wyremontowaną 7ką a sezon trwa prawie 9 miesięcy więc nie ma co się martwić kosztami i czy wojewoda da kasę bo jakby nie dał to warmia i mazury wiele straciłyby stojąc z boku organizowanych euro 2012
prowadze firmę usługową -rodzinną kilka lat temu podjęliśmy ryzyko wzięliśmy pożyczke zastawiając cały nasz majątek i teraz zatrudniamy 7 osób, spłacamy kredyty na czas i cały czas się rozwijamy a firma przynosi zyski. Uważam że .te wszystkie hotele które zostaną u nas wybudowane wiele mogą zyskać dzięki tej bazie piłkarskiej i opb pana słowika jak również rada miasta muszą zrozumieć żeby dwie strony mogły zyskać musi być porozumienie i wierze że trybuny stadionu czy budynki klubowe wraz zapleczem mógłby wybudować opb bez większego zysku niż obca firma.
Pozdrawiam
adam l.
Gość 1

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: Gość 1 »

Co do Pana Podsiadły to szkoda słów. Nie rozumiem dlaczego nadal jest dyrektorem PCPR skoro nie rozumie zwykłych mechanizmów finansowych. Fakt że fuksem dostał się do tej rady ale choćby wstydu wyborcom swoim nie przynosił.
toledo:)

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: toledo:) »

Pan Podsiadło ma misję- Szyldak. Włodek trochę go postraszył i trzeba konkurs przygotować "porządnie"
Gość1

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: Gość1 »

Też słyszałem że po dupie dostał od Włodka. Ponoć nawet w sprawie głosowania na sesji też dostał dyrektywy. Przynajmniej tak sie tłumaczył. Albo głos za Stasiulewiczem albo chłopina innej roboty niech sobie szuka.
Oj współczuć chłopu w niewygodnej sytuacji jest. :D
killer

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: killer »

E tam koło Szyldaka to ponoć radny PiS sie kręci Grzegorz Kierozalski. Włodek już wszystko załatwi.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: toledo »

Każdy sądzi drugiego według charakteru swego. Więc wam współczuję.
Podobnie jak uśmiechniętemu replikantowi, który podszywa się pod mój nick. Starsi wiedzą, że to było typowe działanie bezpieki i wydziałów propagandy PZPR a dziś sposób ten przejęli składający kwiaty pod poświęconymi SB pomnikami. Siać niepewność, mieszać, mącić. I w tej mętnej wodzie ugrywać swoje. Nie stać cię chłopie nawet na oryginalność....
toledo:)

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: toledo:) »

Toledo, ale co do tego Szyldaka to się zgadzasz prawda?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: toledo »

Mój replikancie. Jeżeli masz jakąkolwiek wiedzę na temat jakiegokolwiek przestępstwa lub przygotowywanego nadużycia chociażby, to Twoim obywatelskim obowiązkiem jest zgłoszenie tego odpowiednim organom. A tak wpisujesz się jedynie w krętacką politykę SLD i ratusza wobec starosty. Puszczanie pogłosek i plotek, które w Ostródzie już coraz mniejszy posłuch znajdują.
Ja nie wiem o żadnym przekręcie. Więc z czym mam się zgodzić?
toledo :)

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: toledo :) »

Ja też nie piszę o przekręcie, wszystko będzie przecież legalnie "przekazane"- wiadomo dla kogo. Starosta też krzyczał o tylu przestępstwach i ... wyroków brak. Oj hipokryci, uczciwi aż do granic przesady :)
Gość

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: Gość »

toledo pisze:No i teraz wiadomo co było prawdziwą przyczyną tzw. rozpadu koalicji: nos i SLD posługują się słabymi PiS-owcami do uciszenia nieposłusznych. Ale to i tak się nie uda. Doktorek nie zamilknie.
Drogi TOLEDO,masz duzo racji,ale sięgnij pamiecią wstecz,jeden z lekarzy radnych niestety zamilkł na zawsze.Tego sie obawiam najbardziej.BANDYTÓW!!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: toledo »

Nie posuwałbym się do kreślenia takiego scenariusza.
A ponadto podejrzewam, że doktorek nie jest tchórzliwy. Bandytów się pewnie też nie boi, a ponadto ostródzcy są pod lupą, więc zajęci osłoną własnych czterech liter.
Wyroków jeszcze nie ma, ale śledztwo - ślamazarnie, bo ślamazarnie, z racji ułomności naszego prawa - się toczy.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: SLD-kontraDOKTOR=Sesja RM-bedzie się działo!3.10.2008 11.00

Post autor: sceptyk »

bandytów bać się trzeba zawsze.
Nie odnoszę się do tych przepychanek, bo to bez sensu.Ale wyciągnęliście mimowolnie bardzo poważny problem, który jak rak toczy samorządność. To radni, którzy są jednocześnie urzędnikami samorządów innego szczebla. To najbardziej poroniona sytuacja, jaką można sobie wyobrazić. Są dwa gnioty w prawie samorządowym. Pierwszym jest absolutnie zła ustawa o referendum odwoławczym,drugim to co powyżej. Ilu bzdurnych wojen uniknęłaby Ostróda, gdyby nie radni urzędnicy samorządowi.
Powstaje kasta radnych-urzędników, nieusuwalnych bo chroni ich immunitet.Tragedia.
Zobaczcie, jakich zawodów jest najwięcej w radach: nauczycieli i urzędników samorządowych :)
Zablokowany