dom pomocy społecznej

Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

dom pomocy społecznej

Post autor: Tytus Andronikus »

"- budowa domu pomocy społecznej (coś nowego) i jak mówił burmistrz koszt to około 5 000 000" CIEKAWE !!! Rada Miasta nie sfinasowala projektu budowy domu opieki lecz odala 150 tys ZL na PKPS prezna organizacje która utworzy DPS w budynku przy ul.Siekiewicz u Tereski Z. teraz po za obiadami i schroniskiem i srodowiskowym domem fikcji bedzie tam umieralnia dla ludzi w ramach domu Opieki Spolecznej.....gratulacje
P.S. zamiasta sfinasowac projekt i znalesc pieniadze np.u Marszalka Województwa czy Wojewody Teraska Z. ma nowy dywanik do domu
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy Ostróda się zmienia?

Post autor: Walter »

Z tego co się orirntuję to ten dom komunalny miał powstać w tamtym roku, jednak burmistrz poza obiecankami nic nie zrealizował. Uważm że posunięcie radnych było słuszne znów pod koniec roku trzeba by było sciągnąc dom komunalny z budżetu.
Myślę że administracja komunalna podczas remontów starych budynków będzie w stanie wygospodarowac nowe mieszkania.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Czy Ostróda się zmienia?

Post autor: Tytus Andronikus »

...dom komunalny to jedno a dom pomocy spolecznej to drugie...nie jedno
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: KRewa »

Nie mogę się oprzeć, mam wrażenie że Pan Walter jest jednym z pomysłodawców domu pomocy społecznej w przyjętej do budżetu formie i snuje tutaj kocupały, twierdzisz Pan, że nic się nie robiło z budynkiem komunalnym w zeszłym roku (jak mówi tuba PO na forum Rady Miejskiej - "Nie wbito nawet łopaty na placu budowy"). No tak ale jak by wbito łopatę w tym roku to w genialnych głowach mógłby urodzić się pomysł żeby zdjąć zadanie z budżetu np. w trakcie wznoszenia ścian pięta. Co tam za różnica czy to piętro czy etap uzyskanego pozwolenia na budowę.
Dodatkowo o czym Pan mówisz z remontami realizowanymi przez administrację? O jakim uzysku mieszkań w trakcie tych remontów? Przecież pieniądze przeznaczone z budżetu w formie dotacji dla MABK służą utrzymaniu w należytym stanie technicznym istniejącego mienia komunalnego (na remonty dachów, kominów, piecy kaflowych, itp.) w lokalach wynajmowanych od miasta. MABK nie zajmuje się zadaniami inwestycyjnymi z tych środków i nie będzie się w najbliższym roku tym zajmowała ponieważ zabraliście Państwo w 14 tu Radnych pieniądze z budżetu na realizację budynku komunalnego między innymi na ulice przy których mieszkacie !!!!!!!!!!
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: sprawiedliwy »

A kto obiecywał 3 000 000 mieszkań w 8 lat? Czy to nie PIS ?
Z wielkiego PIS został wielki PIC!!!!
Zastrzegam sobie prawa autorskie to hasła: Był PIS został pic
Precz z komuną. No pasaran!!! czy jakoś tam .......
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: Tytus Andronikus »

widze bardzo wam zapadlo PIS czyli "Prawo i Syf", to teraz wyobrascie sobie radnych PIS którzy broniol swojich poglondów co niby ich a w zasadzie wiekszosc PiS nie ma wplywu na decyzje tak zwanego drugiego dna...czyli tego pis-u który uklada sie z przeciwnikami ustawia swoich na stanowiskach i jest udzialowcem w wielu dziwnych i nie zrozumialych akcjach w stylu "Ormo bylo zle ale to tez nasze chlopaki"....wspolczuje Radnym PiS ze sa rypani równo przez swich "kolegów".....lepszych cwaników "Prawa i Syfu"
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: Tytus Andronikus »

Burmistrz wnioskowal o budynek komunalny na pocztku 2007 ale srodki na jego budowe nie wykorzystal a nawet nie rozpocza przetargów do budowy teraz wnoskuje aby go z planów po prostu zdjac a nawet twierdzi ze rada Miasta go nie wybudowala....smiech
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: KRewa »

Burmistrz nie składał takiego wniosku, nie pal tyle Tytusie, wniosek o zdjęcie z budżetu na 2008 rok realizacji budynku komunalnego złożyło na 14 dni przed sesją budżetową 12 radnych z ugrupowań koalicji Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Dobra Wspólnego
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: sprawiedliwy »

Twierdzę, że w radzie miejskiej nie ma radnych PIS, może tak się nazywają, tu rządzi Platforma Obywatelska. PIS i Dobro Wspólne czy Nasze (cholera wie) ogony podkuliły i robią jak każe Platforma
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: cdn »

sprawiedliwy......???? Dlaczego starasz się manipulować? Co chcesz tym uzyskać? Dlaczego dyskredytujesz Dobro Wspólne? Największym Klubem Radnych w Radzie Miasta jest 5-cio osobowy klub PIS. Widzę , że nie lubisz Platformy. Masz takie prawo, ale nie manipuluj. Tak nie wypada.....PO ma 4 radnych, Dobro Wspólne 4 radnych. Za tego rocznym budżetem głosowało14 radnych. ........
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: Tytus Andronikus »

KR-EWA....lekko sie odpir...od mojego palenia, bo to jest moje i kropka....mówiac o budynku komunalnym to mysle , ze przedstawione przec Ciebie "fakty" sa zupelnie inne...
ale wracajac do Domu Pomocy Spolecznej bo to jest glównym tematem jak to sobie ktos wrescie ustali.....
Ostróda miasto mówiac potocznie buli za kazdego mieszkanca bedacego goscie domu pomocy w innym miescie niz ostróda po 1600 z£ miesiecznie bo w Ostródzie nie ma takiego domu...znalazlo sie 150 tysiecy na dom ale ani burmistrz ani MOPS jak wykonawca zarzadzen socjalnych miasta nie podieli tematu....pieniadze jednak bardzo szybko znalazly wlasciceiela i tak Radni stwierdzili po co komu dom jak w PKPS na ul.Siekiewicza mozen zaadoptowac pietro i po problemie....teraz Drogi jak by nie patrzec mieszkancu bedziesz mial swoje miejsce odejscia na ul.Sienkiewicza nawet kaplice maja tacy oni tam swieci...
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: sceptyk »

Rozumiem, że wolałbyś, żeby robili to, co każe LSD a węziej, grupa wzajemnego interesu, która ma wszystkich gdzieś, łącznie z LSD. Wiesz sprawiedliwy( sic! sorry, że się uśmiecham) to jednak mądrzy ludzie i z cwaniakami się nie zadają. Jest jeden wyjątek; dyrektor pewnej szkoły, przy okazji szef PiS-u w o Ostródzie kocha LSD- nie używkę, tylko partię - i już oficjalnie z nimi współpracuje, ale ja go rozumiem, on walczy o interes życia, a interesy nie mają zabarwienia politycznego. Zawsze jednak wymagają przyzwoitości :)
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: cdn »

kRewa .....co do budynku komunalnego, to Burmistrz w poprzednim budżecierównież go umieścił i przez rok nic z nim nie zrobił. Nie, nie, nie z tych nie wykorzystanych pieniędzy z budynku skorzystał na swoje potrzeby. W tym roku już nie przeszło. Radni się połapali.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: Walter »

Krewa powaliło cie mocno z tym radnym. niestety jestem tylko szarym zwykłym mieszkańcem któremu lezy los miasta na sercu.

Co do klubu PO. z tego co sie orientuję to PiS jest najwiekszym klubem w radzie i blokował listy z Dobrem Wspólnym w wyborach. Jakby niebyło PO jest tylko załacznikiem w tej koalicji i niestety jako miejszy partner pewnie słucha tego większego.

Prawdę mówiąc po 100 dniach rządów PO - PSL to sam już nie wiem co było gorszym złem PiS czy PO.

Donald niczym Janek N z Ostródy przed wyborami obiecywał Irlandię a mamy czeski film.
:lol:
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: JJ23 »

sceptyk pisze:Rozumiem, że wolałbyś, żeby robili to, co każe LSD a węziej, grupa wzajemnego interesu, która ma wszystkich gdzieś, łącznie z LSD. Wiesz sprawiedliwy( sic! sorry, że się uśmiecham) to jednak mądrzy ludzie i z cwaniakami się nie zadają. Jest jeden wyjątek; dyrektor pewnej szkoły, przy okazji szef PiS-u w o Ostródzie kocha LSD- nie używkę, tylko partię - i już oficjalnie z nimi współpracuje, ale ja go rozumiem, on walczy o interes życia, a interesy nie mają zabarwienia politycznego. Zawsze jednak wymagają przyzwoitości :)
Z interesami życia czasami jest tak, że nie wychodzą.
Pan dyrektor wchodząc w koalicję z LSD pali za sobą wszystkie mosty.Do tego powinien mieć świadomośc, że nie jest lubiany zarówno w swojej partii jak i w środowisku nauczycielskim.Prawdę mówiąc nikt go nie lubi.
Z ratuszem chce ubić interes.OK.Tyle tylko,że musi dostarczyć Oldziowi parę szabel przy kilku głosowaniach zarówno w miescie jak i w powiecie.
Czy ma takie możliwosci ?Osobiscie bardzo wątpię.
Myślę, że już niedługo ratusz będzie próbował wprowadzić zmiany w budżecie.Jeśli te zmiany przejdą, to będzie oznaczać, że interes życia jest w zasięgu ręki.Jeśli zaś nie przejdą będzie to oznaczać , że na imieniny panu dyrektorowi trzeba będzie kupić dużą torbę.Niech pakuje swoje zabawki i wynosi się gdziekolwiek. :aniol: :aniol:
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: sprawiedliwy »

Mnie też nie lubi sceptyk, toledo, JJ23, Roma, i co mam się dobrze,
Chyba zmienie swój nick ze Sprawidliwego na "Prawego i Sprawiedliwego". A jak zmienią mi się poglądy to będę "Lewy i Sprawiedliwy".
A do klubu PO w radzie miejskiej proponuję dodać P - będzie POP. Ciekawe czy ktoś rozszyfruje dlaczego?
W kraju na rządzić prawo a nie sprawiedliwość.
Precz z komuną. :!:
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: sceptyk »

sprawiedliwy, nie pochlebiaj sobie - nie budzisz we mnie żadnych uczuć. Ot, jesteś taką wirtualną marą przemykającą przez internet i tyle :)
co do ostatniego akapitu Twojego postu, to nie rozśmieszaj mnie;od Ciebie aż bije tęsknota za tym "fascynującym" systemem.
Co do POP, to pełną informację uzyskasz we władzach miasta- oni mają doświadczenie w tej kwestii. Możesz uzyskać również dodatkowe informacje na temat PRON i innych ciekawych instytucji tamtego okresu.
Sądzę jednak, że uzupełnianie tej wiedzy nie jest Ci potrzebne - wystarczy Twoje własne doświadczenie życiowe... :) A niech tam -pozdrawiam :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: toledo »

sprawiedliwy pisze:Mnie też nie lubi sceptyk, toledo, JJ23, Roma, i co mam się dobrze,
(....)
Nie lubię? Dlaczego. Jeżeli kogoś znam to mogę go lubić albo nie. Ciebie nie znam.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: JJ23 »

Kolego Sprawiedliwy.Trudno jest mi powiedzieć, czy ciebie lubię lub nie.Nie czyń sobie komplementów.Na nielubienie trzeba sobie zasłużyć.Musisz jeszcze trochę się postarać.Na razie Ph 7.Cikaw jestem czy wiesz co to znaczy?
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: sceptyk »

podpowiem - odczyt obojętny :)
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: sprawiedliwy »

Ale stałem się popularny. Chybaście chłopaki zebrali się do kupy i ustaliliście wspólne zdanie.
A wracając do tematu.
Ciekawe czy jakby powstał dom pomocy społecznej to czy ktoś nie szykuje się już do jego przejęcia?
Ja tylko pytam.
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: KRewa »

W odpowiedzi na pytanie sprawiedliwego - coś mi sie zdaje, że chodzi o funkcję jaką pełnił jeden z prominentnych działaczy PO obecnie radny RM - chyba był I Sekretarzem POP (Podstawowa Organizacja Partyjna) ale to było dawno temu, chyba w zeszłym wieku, a co było a nie jest nie pisze się w rejestr
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: morderator »

...kto sie takim urodzil (sic.) inny nie umrze(slowik)..
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: Walter »

Jak sami zauważyliście w PO jest wielu takich co byli w PZPR czy SLD. Jeszcze niektórzy za ostatniej kadencji byli w SLD. Oj chyba bliżej wam chłopaki do siebie, niż komu kolwiek sie zdaje.

Trochę dziwne że jeszcze niedawni towarzysze ujadaja na siebie. :P :P :P
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: dom pomocy społecznej

Post autor: toledo »

byli członkowie PZPr, a i aktywiści, są w każdej praktycznie partii, co wcale nie świadczy o bliskości poglądów, związkach itp. Człoweik co siedem lat zmienia ponoć skórę, a poglądy? ..... bywa, że jeszcze częściej. Jeżeli więc już oceniać po poglądach to należy przyjrzeć się ich zmianom.
PZPR to był ytakki sam konglomerat jak późniejsza Solidarność, któej byli członkowie są dziś w odmiennych, zwalczających się obozach. I też nic z tego nie wynika. :aniol: :aniol: :aniol:
Zablokowany