Ośrodek Wsparcia (...) cześć II

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Ośrodek Wsparcia (...) cześć II

Post autor: Aulus » 2010-12-18, 14:20:04

Właśnie przeczytałem sobie artykuł w Gazecie Ostródzkiej pt. „Po kontroli wojewody starosta czeka na opinie prawnika” :o . Niezły kabaret, ale w czasie weekendu wskazane jest trochę uśmiechu. Komentarz starosty, że „chcę poznać opinię drugiej strony, czyli kierownictwa ośrodka” powala na kolana :lol: :lol: . Dobrym elementem tego artykułu jest wystawienie na odstrzał dyrektora PCPR pana radnego T. Podsiadło :bije: . Pan Tomasz dokonywał kontroli rozliczania faktur i „nigdy nie stwierdził nieprawidłowości”, a tu przyjechała sobie komisja od wojewody i stwierdziła tzw. przegięcie pały tylko z jednej dotacji na kwotę 350 tys. złotych.
Oni chyba złośliwie to zrobili, co Panie starosto?
To jest jedna tylko dotacja do DPS, a może warto skontrolować pozostałe? Zapewne Pan starosta znowu wyśle dyrektora PCPR, poniekąd z pomrocznością jasną (jak sam stwierdził w wywiadzie telewizyjnym) i on nic nie stwierdzi. No tak kozioł ofiarny już jest, gdyby prokurator się zabrał za skontrolowanie ośrodka. Ale może nic mu nie zrobią bo to przecież pomroczność jasna i sąd odstąpi od ukarania. A „kochany” nasz Pan starosta zatrze ręce :aniol: i będzie szukał następnego kozła ofiarnego, którego będzie można wystawić. Przypomina mi się takie stare przysłowie Panie Tomaszu, „Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę”. Ale nie dziwię się bo kolokwialnie rzecz ujmując "młody nie doświadczony to jeszcze czekista”.
Teraz tylko czas pokaże, aby można było napisać Epilog.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"

dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Ośrodek Wsparcia (...) cześć II

Post autor: dmytro » 2010-12-18, 20:19:02

Podsiadło i jego szybka droga na szczyt okaże się przepaścią dla niego a mostem dla starosty? Przefarbował się człek na kolor brata Orkana. Teraz trzeba bedzie na inny ;-)

Zobaczymy jak się rozwinie sprawa w prokuraturze. Myślę, że gruntowna kontrola finansów ośrodka jest w tej chwili niezbędną kwestią. Sprawa jak najbardziej rozwojowa. Zwierzchnikiem jest starosta i to on z Podsiadło powinien polecieć. Jestem dobrej myśli.

Orkan gdzieś się podział?
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Ośrodek Wsparcia (...) cześć II

Post autor: jasko56 » 2010-12-19, 21:34:07

Śmiechu warte jest stwierdzenie pana starosty ,że czeka na opinie prawnika. Znając starostę na gwałt szuka prawnika , który wyda opinię jaką chce pan Brodiuk, czyli stwierdzającą że pracownicy wojewody nie znają się i kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Pamiętamy jak radni miejscy PO zakwestionowali wyniki kontroli RIO , przypomnę chodziło o te 1200000, i po mimo wszelkich prób wytłumaczenia ,że się mylą, to oni i tak skierowali sprawę do prokuratury. Teraz też jakiś dobrze opłacony prawnik wyda 0pinię wygodną dla nich której będą się uporczywie trzymać i wszystkim wmawiać ,że nie ma żadnych nieprawidłowości.
Dziwię się jak taka osoba jak pan Podsiadło po tym co się działo w PCPR może by przewodniczącym komisji w radzie miasta i to w dodatku w komisji, która zajmuję się pomocą dla osób biednych. On już swoje pokazał co potrafi. Jeśli PO nie ma kompetentnych osób na przewodnictwo komisji niech przekaże osobie która ma czyste ręce. Problem w tym ,że radni POPiS myślą że tylko oni są najmądrzejsi i nie dopuszczą innych radnych .

dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Ośrodek Wsparcia (...) cześć II

Post autor: dmytro » 2010-12-22, 01:50:46

http://naszaostroda.pl/index.php?option ... Itemid=485

Wybielaja sie? Jak infrmacje może przekazywać placówka, która formalnie nie istnieje?
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.

Zablokowany