Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Moderator: Jacek-P

JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: JJ23 »

Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk został nagrodzony, przez Zarząd Krajowy Polskiego Związku Niewidomych,złotą honorową odznaką.Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.Okazją do wręczenia odznaczenia były obchody 45 lecia istnienia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Ostródzie.
W uroczystosciach wziął udział zastępca burmistrza Ostródy Olgierd Dąbrowski.Medalu panu zastępcy nie przyznano.Podobno pan Dąbrowski opuscił salę zamku zaraz po oficjalnych uroczystosciach.Starostę ominął szerokim łukiem,nie złożył gratulacji.
Na tej samej uroczystosci, złotą honorową odznakę, otrzymał również pan Ryszard Kowalski,dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostródzie,radny Platformy Obywatelskiej w radzie miasta.
Brązową honorową odznakę otrzymał pan Wojciech Gudaczewski,rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Ostródzie,vice-przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Ostródzie.
Nagrodzonym gratuluję.
POukładany
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-26, 08:20:03
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: POukładany »

Starosta dostał za podjęcie decyzji o przyznaniu lokalu, dyRektor Kowalski za to, że to lokal w jego placówce, a rzecznik za to, że tak gorliwie prowadził kampanie informacyjną w mediach na temat problemów z lokalem.
Jak żywo przypomina to tak znienawidzone przez działaczy ostródzkiej PO czasy komuny, kiedy to działacze obwieszali się medalami jak bombkami na świątecznej choince. Skoro za takie pierdoły dostaje się medale świadczy to jednie o deprecjacji tego typu odznaczeń. Kółko wzajemnej adoracji (Pierwszorzędna Obłuda).
To kółko szczególnie lubuje się w przyznawaniu medali i odznaczeń, jak również uwielbia dostawać wszelkiego rodzaju odznaczenia. Na stronie starostwa jest więcej informacji o uściskach dłoni starosty, odebraniu i przyznaniu odznaczeń, niż informacji o konkretnych działaniach.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: jezuita »

teraz za normalna prace medale rozdają
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: toledo »

To kto te związkowe odznaki przyznaje: PO czy Polski Związek Niewidomych?
Z dwóch ostatnich wypowiedzi wynika, że Platforma. A jeżeli uwzględnić określenie "kółko wzajemnej adoracji" to nawet sami odznaczeni sobie te odznaki przyznali, a związkowcom pewnie kazali je sobie przypiąć. :lol: :lol: :lol:
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: czarny0 »

:hmmm: no ale tak na poważnie to za co dostał ten medal i co ma wspólnego ze związkiem niewidomych???nic nie kumam!???bo jeśli tylko za przyznanie lokalu-to jak muszą być obwieszeni ci,którzy decydują o przydziale mieszkań na co dzień?-brrr...nie chciałabym tego zobaczyć /a może jest nowatorem w dziedzinie okulistyki ???-a my głupie ludy nic nie wiemy???
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: toledo »

Nie wiem, koleżanko, i w sumie jest to nie istotne. Przyznali więc: albo uznali, że mu się należy, albo uznali, że dobrze mieć w nim życzliwą duszę. To sprawa związku i jego priorytetów.
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: czarny0 »

:D to sie chyba też zapisze-może sie uda też coś komuś przypiąć-i będzie piknie-rączka-buźka-klapa-goździk :D /Pozdrawiam Toledo :)
POukładany
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-26, 08:20:03
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: POukładany »

[quote="toledo"]...i w sumie jest to nie istotne. Przyznali więc: albo uznali, że mu się należy, albo uznali, że dobrze mieć w nim życzliwą duszę..../quote]

To jest bardzo istotne TOLEDO, bo skoro za nic dali ten medal to dla mnie medal nie ma żadnego znaczenia, kawał metalu bez wartości. Jeśli za wybitne dokonania to bardzo ważny sygnał, że otrzymujący go zasłużył sobie. Natomiast, jeśli działa tu pewien mechanizm np. „my wam lokal, wy nam medal, żeby ładnie wyglądało” to ja się temu sprzeciwiam. Za publiczne pieniądze stwarza się pozory zatroskania, zbijając jednocześnie polityczny kapitał i zwyczajnie robi z ludzi balona. To jest zwyczajne polityczne wyrachowanie. Niestety nie znam uzasadnienia przyznania tego medalu (i pewnie nie poznam) dla jak się wydawać może trzech wybitnych osobistości zasłużonych dla związku niewidomych. Nie spodziewam się jednak w nim żadnych rewelacji. Nic wielkiego nie zrobili, a już na pewno nic poza obowiązkami służbowymi. Dlatego śmiem twierdzić, że to zwyczajne rozdawnictwo medali na pokaz, jakie mieliśmy już okazje w tej kadencji samorządu wiedzieć nie raz.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: chochlik »

JJ23, rozpętałeś tą "obywatelską" dyskusję, to teraz przedstaw uzasadnienie, żeby obywatele wiedzieli dlaczego starosta dostał medal. Ja wiem dlaczego i nie widzę w tym nic dziwnego, znając fakty. A Ty, jak podajesz informację, to podaj ją tak, żeby malkontenci nie mieli okazji do demonstrowania Postawy Obywatelskiej. Informację też trzeba umieć podać.
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: czarny0 »

na serio- jestem ciekawa- o co tu chodzi?/ :D Chochlik zasadniczy-nie powie :P :)
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: 24adamson »

szkoda że żyje w kraju,regionie,mieście gdzie każdego dnia toczy się wojna polityczna, a właściwie swoisty teatrzyk ,nie chce już oglądać tych szopek w radzie miasta czy powiatu kiedy w końcu te środowisko polityków komunistyczno-solidarnościowych wyginie jak dinozaury ciągle my i wy żyją tym co było kiedy w końcu to się skończy zacznijmy myśleć przyszłością a to co było zamknijmy jak rozdział książki,dla dobra polski i tej naszej małej ostródzkiej społeczności moim zdaniem 70 % ludzi przesiadujących osób na tym forum to mniejsze lub większe ryby lokalnej polityki nic konkretnego i konstruktywnego do rozwoju miasta szkoda bo młodzi wyjechali za pracą za granice a ci co zostali mają gdzieś kto rządzi może właśnie młodzi powinni zacząć przejmować władze ci którzy napewno nie byli agentami sb ani wielkimi solidarnościowcami bo wtedy byli za mali przypomina mi się sytuacja z ostatnich wyborów samorządowych gdzie w lokalu wyborczym starsza pani podpowiada mi by głosować na noska bo jest swój chłop ale na partie to oby nie na sld bo oni rozkradli polskę ,ludzie bezmyślnie głosują a potem wojna na sesjach no cóż ciemny ten nasz naród
czujnik zła
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 2008-10-26, 19:38:34
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: czujnik zła »

Zaimponowałeś mi Adamson,przed 22.00 wywołać tak trafne refleksje,jestem pełen podziwu,żeś trzeźwy.SLD-?-cóż do lamusa,ale wytłumacz to panujacym ,wybranym przez ostródzian.Czyli Jasiu(życzę mu serdecznie powrotu do zdrowia)Olo-szkodnik,Czarny-muzyk płyt chodnikowych,Najemnik(to szok PiS na usługach SLD)Pan Przewodniczący......szkoda czasu na pisanie..totalna porażka.Poczekajmy na explozję,kiedyś nastapi. :o A Panu Staroscie gratuluje odznaczenia,ktoś bardzo wrażliwy dostrzegł pozytywne fluidy w tym człowieku,nie on pierwszy.Gratulacje kolego ze szkolnej ławki,tak trzymaj,człowiek jest najważniejszy-nie kaska!!!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: toledo »

24adamson - trafne spostrzeżenia, chociaż pod nadzieją związaną z "młodymi" nie podpisałbym się. Obarczeni są już dziś tak samo szkodliwymi (chociaż rzeczywiście odmiennymi niz u "starych" naleciałościami.

POukładany - nie wiem nic o przyczynach wyróżnień, ale akurat nie Tobie ani mnie oceniać ich istotę. Od tego są ci, którzy przyznają: uznali, że się należy i kropka - ich odznaka, ich ocena, ich decyzja. Wszelkie dywagacje osób (nie)POstronnych to już tylko wyraz sympatii albo antypatii wobec obdarowanych.

I na marginesie. W tych "troskach obywatelskich" śmieszy też uznanie za błahostkę faktu przyznania związkowi lokalu, czyli stworzenia podstawowego warunku funkcjonowania. Jeżeli po latach pukania do drzwi miejskich i powiatowych decydentów (miasto ma znacznie większe możliwości lokalowe niż powiat) ktoś wreszcie prośby spełnił, to medalik jest akurat błahym podziękowaniem.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: jezuita »

sorki ale przez lata ma władza ma w nosie organizacje kiedy po katach robi wielka laskę to dostaje jeszcze medale
to dokładnie "MIS" : "...ekstradycja, to muszą oddać mam samolot no i naszą furę..."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: toledo »

No to mało z "Misia" zrozumiałeś, jezuito. Bareja kpił z wszechogarniającej i wszechdecydującej władzy, która w tej wszechwaładzy sama się gubiła. W ówczesnych realiach to nie związkowcy decydowali o medalikach i o tym kogo wyróżnić, a kogo nie.

Władza to pojęcie-miazmat, konkretem są ludzie. Jedni olewają, inni pomagają problemy rozwiązać. O ile pamiętam, to dopiero od trzech lat mamy zmianę w powiecie. Przedtem w obu samorządach była jedna opcja. Ta opcja (co to miała w nosie przez lata) medalika nie dostała.

I już nawiasem: tę dyskusję antagonistów i zwolenników tej czy innej grupy skłóconych polityków, związkowcy z PZN maja absolutnie w "nosie".
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: 24adamson »

czujnik zła(po twoich wypowiedziach tak sobie myślę że na bank jesteś z rady powiatu przydupas starosty a może jesteś vice)
twoja wypowiedź:
Olo-szkodnik,Czarny-muzyk płyt chodnikowych,Najemnik(to szok PiS na usługach SLD)Pan Przewodniczący......szkoda czasu na pisanie..totalna porażka
sam właśnie jesteś porażka
to jest to o czym pisałem wcześniej najważniejsze jest najeżdżanie na przeciwników politycznych jakby to było dla ostródy takie ważne a właśnie ja nie głosowałem na najmowicza bo jakiś taki był dla mnie nijaki ale dla mnie to że przełamuje stereotyp że lewica z prawicą nie mogą się dogadać jest dla niego akurat plusem ale nie dla brodawek bo oni przecież są solidarnościowcy i dla nich to hańba robią te głupie teatrzyki na radach powiatu mam 29 lat urodziłem się w 80 r (moi rówieśnicy w większośći dawno wyjechali z tego miasta) i mnie to g.. obchodzi kto ma jaką przeszłość(komuch czy solidarniak) co robi prywatnie też mnie nie obchodzi dla mnie najważniejsze jest aby to miasto szło do przodu a radni powinni myśleć trzeźwo bez partyjnie oceniając podejmowane uchwały(moim hero z rady jest radny dudzin:) właśnie dlatego że nie wiem i nie widać po nim z jakiej jest opcji )
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=579342
prosze poczytać ten wątek o ostródzkich inwestycjach i pomysłach pewnego gościa ,mieszkańca ostródy który założył ten temat ma wiele ciekawych pomysłów,interesuje się inwestycjami i dzieli się newsami o nich jest młody i ma zapał do pracy
dla mnie to on bardziej zasługuje na medal niż jakiś tam idol(jola rutowicz ostródzkiej polityki) z grunwaldzkiej
gościu nazywa się(nick-LASKOWSKI)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: toledo »

A wydawało się już, że można bez inwektyw. Po inwektywach i epitetach najlepiej poznać zwolenników i przeciwników. A wówczas deklaracje o obiektywiźmie nie są warte złamanego centa.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: 24adamson »

ała toledo masz racje przegiąłem cięzko jest być obiektywnym,cięzko jest się powstrzymać kiedy coś boli he
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: Maria Ewa »

POukładany pisze:Starosta dostał za podjęcie decyzji o przyznaniu lokalu, dyRektor Kowalski za to, że to lokal w jego placówce, a rzecznik za to, że tak gorliwie prowadził kampanie informacyjną w mediach na temat problemów z lokalem.
Panie POukładany a skąd takie wieści, czyżbyś zasiadał w kapitule honorowej tego medalu???

Byłam na sali i Pan Wojciech Gudaczewski jak dobrze słyszałam dostal ten medal nie jako rzecznik starostwa tylko jako przedstawiciel Ostródzkiej Rady Organizacji Pozarządowej chłopak działa na rzecz organizacji od wielu lat, więc nie ma się co dziwić.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: toledo »

http://ostroda.wm.pl/Zwiazek-niewidomyc ... ecie,79494

Jubileusz 45-lecia działalności członkowie i sympatycy jednej z największych organizacji pozarządowych w powiecie ostródzkim - zrzeszającej ok. 500 członków - świętowali na zamku w Ostródzie. Spotkanie było okazją do wręczenia honorowych odznak przyznanych przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie. Odznaki otrzymali zasłużeni członkowie związku oraz osoby aktywnie wspierające działania PZN. Prezes PZN w Ostródzie Jan Otremba otrzymał od zaproszonych gości gratulacje i upominki.
czujnik zła
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 2008-10-26, 19:38:34
Gadu-Gadu: 0

Re: Starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk nagrodzony

Post autor: czujnik zła »

czujnik zła(po twoich wypowiedziach tak sobie myślę że na bank jesteś z rady powiatu przydupas starosty a może jesteś vice)
..............tak kolego ,bredzić ,bredzić.Piszesz żem vice-fajny facet,porządny samorządowiec wiedzący co mówi,inteligentny,stanowczy i lojalny.Jak chciałeś mu dowalic to sie pomyliłeś,bierz z niego przykład,warto i na dobre ci to wyjdzie.Wszędzie widzisz przydupasów-wiec zapewne sam nim jesteś,lub lubisz zapach d..py,papa
Zablokowany