Jak bardzo są kompetentni nasi urzędnicy w PUP

Moderator: Jacek-P

gramme69
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-19, 01:29:32
Gadu-Gadu: 0

Jak bardzo są kompetentni nasi urzędnicy w PUP

Post autor: gramme69 »

Witajcie,
chciałam dziś poddać pod dyskusję kompetencję naszych lokalnych urzędników pracujących w Powiatowym Urzędzie Pracy, a dokładnie dyr. Zdzisława Szramowskiego- jako osoby decyzyjnej.
Otórz wierząc w zielone światło dla niepełnosprawnych i otwarcie na przedsiebiorczość, w ubiegłym miesiącu złozyłam wniosek i biznesplan na dotacje na działalność gospodarczą z PFRON dla niepełnosprawnych. Biznes plan był przygotowwany przez profesjonalną firme, zgodnie z wytycznymi i regulaminem z PUP. Działalnośc gopsodarcza polegala na świadczeniu usług w zakresie doradztwa finansowego dla osób fizycznych i firm ( kredyty hipoteczne, leasing, faktoring, itd).
na podstawie umów podpisanych z bankami i instytucjami finansowymi. Nadmienie, ze posiadam 7 letnie doswiadczenie w tej branży. Oto jakie otrzymałam uzasadnienie odmownie rozpatrzonego wniosku :

1." PROPONOWANA DZIAŁALNOŚC GOSPODARCZA MA CHARAKTER DZIAŁALNOSCI OBWOZNEJ, KTÓREJ PUP NIE FINANSUJE"

Gdy to przeczytałem, to mało z krzesła nie spadłam. To tak jak by porównac pracę agenta ubezpieczeniowego z handlarzem obwoznym ( sic !!! )

2.NIE BĘDZIE PANI POSIADAŁ STAŁEJ SIEDZIBY CO UNIEMOZLIWI PRZEPROWADZENIE KONTROLI.

Nie ma możliwości rejestracji firmy bez podania siedziby firmy jako miejsca gdzie jest doręczana korespondencja administracyjna z US czy też ZUS-em. Rejestrujac firme trzeba podac adres firmy, w innym wypadku działalnosc nie zostanie zarejestrowana. Skąd urzednikom przyszedł do głowy taki pomysł... ? Ano jako obszar działania firmy był podany obszar całego kraju, w biznes planie było też zaznaczone , że firma będzie posiadała własna strone internetową i przez nią róznież pozyskiwała klientów.

3. NIE POSIADA PANI PROFESJONALNEGO WYKSZTAŁCENIA DO PROWADZENIA WSKAZANEGO TYPU DZIAŁALNOSCI. USTALONY NA PODSTAWIE DOK. STAZ PRACY W PLACÓWKACH FINANSOWYCH WYNOSI TYLKO 16 MIESIECY.

Z jakiego zródla urzednicy maja takie informacje to nie mam zielonego pojecia, ponieważ nie przedstawiałam zadnych dokumetów dotyczacych wykształcenia, czy tez ukonczenia studiów, załaczyłam po prostu swiadectwa z pracy z ostatniego okresu z których wynikało ze mam doswiadczenie w powyzszej branzy .Nie dokumentowałam całego okresu swojego zatrudnienia. Natomiast w biznes planie było podane, ze staż pracy to 7 lat.

"Chylę czoła " nad "kompetencją" ( sic !!! ) urzedników podejmujacych tak ważne decyzje.
Ponadto w urzedzie regulamin dotyczący przyznawania srodków z PFRON jest dokumentem ścisle tajnym, pokazywanym tylko do wgłądu w PUP- nie ma możliwości aby urzędnik wydał osobie niepełnosprawnej kopie tego dokumentu. Na stronie internetowej jest co prawda ulotka ale brak tam istotnych informacji na co i w jakich proporcjach mozna przeznaczyć te środki. Cóz widać niektóre urzedy nadal tkwią w czasach socrealizmu, wychodząc z założenia ,że to bezrobotni są dla urzedu nie urzednicy dla petentów.

gramulti@wp.pl
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Jak bardzo są kompetentni nasi urzędnicy w PUP

Post autor: Respecta »

skoro nie dołączyłaś uznali że nie istnieją ;]
trzeba było podać komplet możliwych dokumentów łącznie z książeczką zdrowia :hahaha:
od przybytku głowa nie boli ;]
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
Zablokowany