Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Moderator: Jacek-P

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

http://www.ostrodaonline.pl/index.php?o ... 0&Itemid=1

W związku z tematem który stał sie głośny proponuje rozpocząc dyskusję.
Czy kolejna podwyżka dla Pana starosty jest słuszna?
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: euroostrodzianin »

Nie przekonują mnie argumenty typu to jest duży powiat trzeba dać dużą podwyżkę. Mały powiat może mieć więcej problemów do rozwiązania niż nie jeden duży powiat. Istotą sprawy jest tu praca na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Tak sie składa, że od powstania powiatów w tym naszym powiecie ostródzkim problemy nie były rozwiązywane tylko narastały z roku na rok.

Obecne władze staja na głowie aby te problemy rozwiązywać.
Przykłady proszę bardzo:

- doprowadzenie do remontu bloku operacyjnego w ostródzkim szpitalu w takim stopniu, który umożliwia normalna pracę bez zastrzeżeń inspektora sanitarnego
- podjęcie działań do rozpoczęcia budowy nowego bloku operacyjnego - efekt umowa z firma która to wykona jest juz podpisana
- likwidacja tej starej szkoły na ulicy Olsztyńskiej grożącej zawaleniem się w każdej chwili czyli katastrofą budowlaną
- włączenie do rozwijającego się SOSW budynku po bursie szkolnej
- przeznaczenie 4 milionów złotych na remonty dróg w Powiecie Ostródzkim
- podjęcie działań zmierzających remontu koszarowca na terenie białych koszar.

Wszystko to samo się nie zrobiło.

sam to robi się bałagan - taki cytat z jednej z reklamy.

POzdrawiam
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

Ale pan Fijas z panem Wawrzyńskim, byli rządcy powiatu, twierdzą, że nic się nie robi..... I popularyzują to przez usłużną nostródzką z podniesionym czołem. Kłamią czy są ślepcami czy też chorymi z nienawiści?
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: cdn »

walter, po pierwsze nie kolejna podwyżka a zaledwie druga, a po drugie idż chłopie na plażę, a nie podkręcaj - co szukasz sensacji to już obrzydło :aniol:
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

NIe szukam sensacji chciałbym znać zdanie ostródzian na ten temat. Ja osobiście uważam że całe zamieszanie z podwyżką jest nie potrzebne. A do samorządu idzie sie aby służyc ludziom a nie się na samorządzie dorabiać.
Interesuje mnie ile procent jest tej podwyżki, ile procent dostali pracownicy któtrzy wykonuja bespośrednią prace za Pana starostę, ile podwyżki dostali nauczyciele w powiecie itp.
Dopiero na tej podstawie można powiedziedż czy podwyżka jest duża czy mała.
Co do pracy Pana starosty mam mieszane uczucia. Zrobił naprawdę dobrą robotę ze szpitalem i za to mu chwała, co do pozostałych rzeczy o których pisał ostródzianin to jego podstawowe obowiązki dbac o dobro samorządu.
Uważam że jesli starosta tak wspaniale pracuje to powinien dostawac nagrody kwartalne pozostając przy swoich dochodach które i tak są dośc wysokie.
To jest moje subiektywne zdanie.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: cdn »

Widzisz Walter masz problem.
Jeżeli uważasz ,że szkoła Nr 7 która powinna być zamknięta już parę lat temu ( a na pewno są w Starostwie na to papiery bo o tym mówiło się od wielu lat) ze względu na bezpieczeństwo uczniów przez inspekcje Straży Pożarnej i Sanepidu, a którą to przenoszą od września do wyremontowanej Bursy to mało? Co do tej pory w tej materii od wielu , wielu lat zrobiono? NIC!!!! Dopiero Brodiuk to uporządkował!!
Następnie . Kto zamknął jeden z internatów Ekonomika na kłódkę- dosłownie . Inaczej- Kto dopuścił do jego zamknięcia, do jej dewastacji? Poprzednia ekipa. Co jest dziś? Otórz wyremontowano i oddano budynek szkole i tam znajdzie się miejsce dla młodzieży z Bursy. Dopiero Brodiuk to uporządkował!!!
Następnie. Kto przez wiele lat dopłacał do Bursy i akceptował taki stan rzeczy??? Porzednie ekipy. Kto to zmienił? Brodiuk.
Ty masz mieszane uczucia???/ Walter przesadzasz.
Kto wcześniej w tak krótkim czasie tyle dokonał? NIKT.
Co przez takie pisanie chcesz uzyskać?
Tych faktów nie znienisz.
Pozdrawiam.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

CDN jeśli jesteś tak dobrze poinformowany to powiedz wszystkim jakie to sa procenty podwyżek grup wymienionych przeze mnie.

Nadal uważam że chyba nie zabardzo rozumiesz co piszesz, bo potwierdziłeś tylko mnie w przekonaniu że Brodiuk wykonuje dobrze swoje obowiązki tzn. to co powinien robić. Nie uważam nadal ze kolejna podwyżka pensji w ciągu jego niedługiej kadencji jest słuszna.
A pracę Pana starosty jak jest ona taka dobra ocenią wyborcy w wyborach. A nie radni poprzez ciągłe podwyższanie pensji.

Nie rozumiem wogóle sporu waszego szczególnie na forum Gazety Olsztyńskiej.
Uwazam że zasady podwyższania pensji powinny być proste: albo rokrocznie tyle ile wynosi inflacja, albo tyle samo procent co dostają pracownicy podlegli Panu staroście a wykonujący za niego robotę.

I nie mówcie mi że Pan starosta sam sobie wymyślił i wykona wszystkie rzeczy. Plany przeniesienia szkoły nr 7 jak dobrze pamiętam znane były od zawsze, likwidacja bursy także problemmem w bursie była działaczka SLD a później Platformy Obywatelskiej Pani Jolanta Dakowska i nie zaprzeczaj. Dobrze sie stało że Brodiuk ją ujarzmił. Nie wiem jeszcze co w zamian dostała ale pewnie niedługo sie o tym dowiemy.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

Problemem nie jest podwyżka, tylko to, że dotyczy Brodiuka. Podobnie jak w innych kwestiach ostródzkie media (zwłaszcza GO) nagłaśniają tylko to co do dotyczy jego. W przypadku takich samych spraw innych naszych prominentów siedzą cicho. Zakłamują tym samym rzeczywistość.
A Brodiuk mimo to nie decyduje się na płacenie haraczu w postaci wykupienia "stron promocyjnych", czyli opłacania za publiczne pieniądze prywatnego spokoju dla siebie
stasiu
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-21, 15:11:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: stasiu »

panie "toledo" pewnie, ze starosta nie placi GO, perzeciez ma wlasna gazetke, miesiecznik czy kwartalnik, tam pracuja oplacani przez starostwo ludzie, ktorzy robia mu "dobrze", a co do podwyzki to i tak dostanie i tak, ma wiekszosc w radzie i nikt mu nie podskoczy, a po zamknieciu sklepu trzeba za cos zyc!! woda do basenu podrozala.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

Panie Stasiu, a na jakiej podstawie waść tak twierdzisz? Swym dalszym wywodem potwierdzasz, że "wiedza" jest dość mizerna i z emocji płynąca.
Dobrze natomiast, że są media, które nie są do kupienia przez "ratuszowych chłopców". I przynajmniej na razie mają swoje zdanie.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: cdn »

Co, żałujesz Stasiu, że nie masz basenu. Zazdrość cię zżera. Gorąco w bloku, gorąco. :oops: :oops: :oops:
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: ostródzianin »

Oczywiście Panu staroście nie należy się jakakolwiek podwyżka. Pozdrawiam :-D
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

O co tyle szumu przecież wszystko po to "Aby ludziom żyło się lepiej"
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: ostródzianin »

Slogan wyborczy PO. Wydanie drugie poprawione

"By żyło się lepiej. Wszystkim*"


___________________
*- dotyczy tylko osób związanych z PO. W wypadku koalicji dotyczy także przystawek.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

Jednak slogan dotyczy wyłącznie PO.
CDN zamilkłeś na temat wielkiej działaczki SLD a teraz PO Jolanty Dakowskiej (nieciekawy typ) co z nia zrobi Włodzimierz Brodiuk - starosta PO. Słuchy chodza że posadka jest juz szykowana i nie za byle jaką kasę.
Za te kilka tysięcy pensji to i ja bym bez mrugnięcia dał zlikwidować bursę i zakopać wszystkie brudy.
Ciekawe czy Pan starosta zadbał o zwykłych pracowników bursy, czy tylko największy kąsek przypadnie wielkiej Pani apparatczyk z PO Jolancie Dakowskiej.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

I w ten sposób rozwiązanie problemu, z którym nie mogli sobie poradzić poprzednicy, a który rozwiązać trzeba było nie tylkio ze względów ekonomicznych, stało się dzięki Walterowi, tylko interesikiem personalnym. No i przy okazji coś o brudach się dodało. I tak porządkowanie zaczyna być "podejrzane". Jakbyś wyszedł spod ręki "szaropropagandzisty" Oldzia jako zdolny uczeń.

Myślę Walterze, że pomyliłeś urzędy.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

Toledo co ty mozesz wiedzieć. Wiem że przeszłość partyjna Jolanty Dakowskiej was mocno boli. A problem z nią nie został załatwiony bo teraz trzeba jej dać posadę za 5 tys zł no i starosta szuka i szuka ale i tak znajdzie bo nie ważne grunt że nieudacznik jest z PO.

Brudów w bursie było co niemiara proponuje zawołać CBA i przesledzić działalnośc tej Pani z od lat 90, nazbiera sie trochę. A tak po likwidacji wyczyści sie prawda Toledo.

Prawda jest tak że Pan starosta nie rozwiązuje problemów. Rozwiazaniem problemu była by emeryturka dla Dakowskiej a nie kolejne stanowisko za kilka tys zł. Zatrudnienie pracowników zlikwidowanej bursy.
Jeśli ty uważasz to za sukces że bursa od lat przynosiła straty i była nieekonomiczna to gratuluje. Była po prostu nieudacznie zarządzana przez Dakowską.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: marlon »

Oj Walter wywalasz takie brudy na Dakowską. Od dawna wiadomo ze to nieudacznik. Biega po imprezach wybija sie przed szereg a później wszystkich obgaduje i pomawia. taki to już typ. Czy to jej wina że była czerwona sldówka, był wtedy taki geszeft i na stołku łatwo było się utrzymać. Teraz PO rządzi to tam pobiegła.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

Rozumiem Walterze, że nie należało nic ruszać, niech się straty generują, a likwidacja strat to nie jest rozwiązanie. Poprawa warunków funkcjonowania podległych placówek o też propaganda. Nic dodać. Twoja wiedza poraża, zwłaszcza ta o ofertach pracy dla wymienionej pani, chociaż to tylko wirtualna rzeczywistość.

Acha, co do przeszłości kogokolwiek to żadna mnie nie poraża. Wystarczająco długo żyję i świata tego doświadczam.
Pozdrawiam
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

Toledo mnie Dakowska zwisa i powiewa, kobiecina już może mieć emeryture a nadal sie pcha na stołki i rząda coraz wiecej za likwidację bursy.
Ale to nie mój problem tylko starosty. Ja też troszkę żyję na tym świecie i wiem że kto raz zdradzi zdradzac bedzie zawsze. Dla Pani Dakowskiej wczoraj było SLD dziś PO a jutro to i z diabłem w układ wejdzie jak korzyśc będzie miała.
NIe neguję pracy starosty ale Toledo to są jego obowiązki które powinien prawidłowo wykonywać i stara sie to robić. Pensję ma przyzwoitą bo 11 tys. więc myślę że na razie starczy nie powinień być zbyt łapczywy.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

Nie wiem czy żąda. Może i tak, ale twierdzić, że dostanie? Skąd ta pewność? To raz.

Dwa. Jasne, że starosta robi swoje zgodnie ze swoimi uprawnieniami i zadaniami. Tyle, że dotychczas raczej nie robiono nic, a jego poprzednicy, których dokonania są żadne, dziś są w szpicy jego krytykantów. I to mnie wkurza i dlatego popieram obecnego starostę.

Trzy. Nie odnoszę sie do wysokości poborów, lecz szumu, który wokół tego zrobiła GO, która przy miejskich podwyżkach nabrała wody w ustach, a przy powiatowych larum podnosi. Kłamiąc zresztą o trzeciej już podwyżce i podając zawyżone sumy. Ta rzeczywista to trochę ponad 10 tysięcy, mniej od wójta gminy Łomża na przykład, o burmistrzu i wiceburmistrzu Ostródy nie wspominając. Ten ostatni zaś, dodajmy, to zwykły urzędnik, który do tego za nic nie odpowiada.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: Walter »

Toledo popierasz starostę bo takie masz instrukcję :)

Jeszcze raz podkreślam nie widzę żadnych argumentów za wybujałym wynagrodzeniem dla Pana Starosty. Uważam że podwyżka aż 1800 zł to skandal. Pracownicy Pana Starosty zarabiają niewiele więcej brutto niż ma wynosić jego podwyżka. A to oni odwalają całą robotę za starostę.

Wracając do Pani Dakowskiej Jolanty to posada jest szykowana a starosta ma w tej sprawie ultimatum, albo jesteś drugo lub trzeciorzędnym Platformersem i tych info nie posiadasz albo walisz głupa na całego.
Pozdrawiam
lasser
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 2008-02-01, 20:41:12
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: lasser »

Ja zadałbym pytanie czy wy Panowie potraficie pisac jedynie dla okazania swego niezadowolenia i nienawiści?Trochę merytoryki.Aby oceniac kogoś,a tym bardziej osobę publiczną,nie wystarczy tylko skamlac,a argumentowac swoje wypowiedzi i opinie.Pewnie ,że słuszna,popatrzcie na podwyzki innych samorządowców.Gmina-11600zł,100% radnych za podwyżką,na innych poczekamy.Aczkolwiek może to długo potrwać,Panowie z ratusza maja teraz problem,co zrobic z podwyżką dla Burmistrza.Przecież Olaf ma wiecej dochodu niz pan Nosek,ciekawe?
Dla mnie osobiscie ,powinni zarabiać o wiele wiecej,nikt nie patrzy na koszty reprezentacyjne,godziwy wygląd,utzymanie ciagle samotnej rodziny,bo tatuś i mąż na wyjadach(z tą tylko różnicą,że Starosta ma wyjazdy robocze a Burmistrz towarzyskie). Średnia lekarzy w PZOZ SA wynosi ponad 11 tyś,wiec do czego mamy przyrównać zarobki Vipów?Moze do prezesów banków?A może do zarobków za granicą kraju?Nie ma na to złotego środka,aby to sprawiedliwie ocenić.
Pragnę przypomiec o nowej ustawie o samorzadach ,która wejdzie w życie w przyszłym roku i uwolni wysokosci płac w samorządach.Co będzie sie wtedy działo?
Wracajac do nurtujacego nas tematu: boicie sie sukcesów Brodiuka,zbytnio was stłamsił,zmusił do roboty,patrzy się na rączki.więc musicie mu dowalic,zdeptać .Dla was zasada.. ''im gorzej w powiecie-tym lepiej" stała sie już czytelna i dziwi tylko fakt,że społeczeństwo tego nie widzi.
Trzyma sie Pan,Panie Starosto-psy szczekają ,karawana jedzie dalej,dostanie Pan tą podwyżkę wcześsniej ,czy póżniej
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

Walterze, sądziłem dotychczas, że z Tobą można dyskutować. Myliłem się.

Pisałem już na tym forum: popieram starostę, gdyż jest wreszcie w mięśćie na stanowisku ktoś, kto nie siedzi w układach partyjno-mafijnych. I dotąd go będę popierał, dopóki się nie umoczy. Na razie jest jedynym facetem w naszych miejscowych władzach, któremu zależy. ZALEŻY. Nie tylko na stanowisku, ale na tym by uporządkować bałagan pozostawiony przez poprzedników.

Jest piekielnie dla "rączkę rączke myję" niewygodny. Tak NIEWYGODNY, że
1) Czaruś ze swymi kolesiami bije krajowe rekordy w zwoływaniu sesji nadzwyczajnych (to jedyny samorząd w kraju, w którym tak bezczelnie wykorzystuje się niesprecyzowany przepis do własnych partyjniacko-koleżeńskich rozgrywek),
2) kupowano dziennikarzy do pisania paszkwili (płacąc im ze szpitalnych pieniędzy by bronili d.. szefostwa szpitala),
3) pisze się nagminnie na faceta donosy za wypowiadanie opinii o nieudacznikach (ostródzka ulica czyni to znacznie dosadniej), a jednocześnie samemu odprawia się przy każdej okazji hucpę.
4) na tym forum występują miejscy urzędnicy tylko w celu szkalowania człowieka, który bruździ ich interesom.

To nie jest facet, któremu można stawiać ultimatum. Przekonali się o tym już niektórzy jego koalicjanci z PiS.

Nie jestem ani drugo, ani trzeciorzędnym, Jestem pierwszoplanową postacią kolego, Tyle , że nie w żadnej partii, ani w żadnym urzedzie, a w swoim własnym, prywatnym, niezależnym ranczo.

Moj interes w żaden sposób nie zależy od ostródzkich animozji. Ale jestem tu, w naszym małym grajdole, widzę hucpę, jej strach i nienawiść do jednego faceta, którego nie mogli ani kupić ani ugrać ani zastraszyć. Więc przestań mi kolego pieprzyć o jakichś instrukcjach. Zastanów się, czy sam ich nie wykonujesz, świadomie lub nie.

Zwisa mi ubieganie się o czyjekolwiek względy. Łącznie ze względami Brodiuka. Ale jest to jedyny facet, który namiszał w tej naszej niezdrowej układance. I dlatego, że rózna swołocz chce go zjeść, że ma przeciwko sobie starą skorumpowaną układanke to ja - jak na szczęście dla nas coraz więcej zwykłych ludzi nie będę im pomagał.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czy podwyżka jest słuszna dla Pana starosty?

Post autor: toledo »

I jesczcze jedno. Jeżeli wszystkie działania w powiecie to dzieło urzedników, a nie starosty, to powiedz no Walterze, dlaczego ci urzednicy wczesniej tego nie uczynili. Przecież to ci sami ludzie. Nie było czystki, a jest inna robota. Już za to głosowałbym za podwyżką.
Zablokowany