Działania naprawcze nowej rady nadzorczej

Moderator: Jacek-P

ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Rrzecywiście !!!!!!!!!!
Szpital to tylko biznes... i nic więcej...
Pacjenci to tylko kienci....
Pienądz najważniejszy... szczególnie dla chorych!

Co do mnie - biznesu nie prowadziłem.
Branża medyczna - to moja specjalność.
Nie jestem pracownikiem PZOZ, ani nigdy nie byłem.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

szpital, szczególnie funkcjonujący jako spółka akcyjna , to normalny biznes o szczególnym znaczeniu dla klientów i trzeba go prowadzić zgodnie z prawidłami ekonomicznymi. Jezeli tak będzie, a wierzę,że będzie, będziemy mieli dobry szpital.
Nie zamierzam cię przekonywać, ale szpital był zarządzany fatalnie. To był prywatny folwark pani prezes. Ządania jekie stawiała powiatowi to skandal i tyle. Zyczę powodzenia w tak trudnej profesji :)
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Wierzyć to można w budowę wiaduktu w Ostródzie!
Nawiązuję tu do POpisowego wystąpienia starosty na sesji rady miasta.

Decyzja starosty o odwołaniu pani prezes była prawdopodobnie słuszna.
Tylko co dalej?
Jak dotąd nie padły żadne konkrety.

No, może jeden :"Budowa bloku ruszy jeszcze br." -
to zapewnienie starosty i prezesa.
Oby to nie było tylko "gadanie"!!!

Pozdrawiam :)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

wiadukt to ciekawa sprawa i będzie jeszcze okazja o tym porozmawiać.
O szpital się nie kłopocz- będzie dobrze :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Ostródzianinie, żartujesz czy o drogę się pytasz? Nie odpowiadaj. Twoje wypowiedzi to ciekawa gra. Zaprzeczenia znaczą raczej potwierdzenia, ale nie szkodzi. Dobry kamuflaż. Sądzę, że twoją branżą jest raczej propaganda.

Wracając do rzeczy.
1. Wiesz dobrze, że konkurs trwa, a chętnych było sporo. Spółki prawa handlowego nie moga mieć p.p. prezesów, musi byc prezes i był. Do rozstrzygnięcia konkursu. Więc nie mąć.

2. wiara nie ma tu nic dorzeczy. to są fakty - nowa ekipa wyprowadziła szpital w Białymstoku z zapaści. A Karp, przewodniczący Rady nadzorczej ostródzkiego szpitala był jednym z autorów tego sukcesu.

3. jak jesteś z branży medycznej to powinienies wiedzieć, że brak nie dotyczy to podstawowego sprzętu - jak w Ostródzie.

4. Upływ czasu nie oznacza rezygnacji z przygotowania realnego biznesplanu. to nie jest budowa stodoły, a inwestycja na lata z wieloletnią spłatą.

5. zwracanie się o pomoc (sic). Czyli przedstawienie planów, prośby, etc, ? Przecież były raczej groźby i próba przymusu i zastraszenia, którym starosta się n ie ugiął. darujmy sobie kolejne punkty, bo to oczywista ściema, albo ładniej - kamuflaż Twojej pseudobezstronności i pseudo-troski. W to, że szpital dla pewnych interesów i w kontekści oddłużenia przez powiat nie jest dobrym interesem to zaprzeczanie oczywistym zaszłościom.

A typowym propagandowym mataczeniem jest gadka, że straosta obiecał wybudować wiadukt. OBIECAŁ POMOC burmistrzowi i miastu w staraniach o srodki pomocowe. Sądzę, że łatwo można to znaleźć w protokole z sesji.
Pozdrawiam
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Toledo, daj mu się wygadać. ma wątpliwości - ok, jego prawo. Gorzej, ze ludzie , których obowiązkiem jest dbanie o publiczne dobro, mówię tu o FWP, w sposób karygodny to publiczne dobro olewają. :o
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

do toledo
Nie prowadzę żadnej gry. Prowadzę propagandę ?
Ciekaw jestem w jakim celu.
1. Co do konkursu. Myślę , że wybrany zostanie najlepszy prezes.
I mam nadzieję nie będzie zamieszany w "małą politykę".
2. Ostródzki szpital to nie SPSK! Tam się udało tu nie musi! A zapaści miewją pacjenci.
3. Brak podstawowego sprzętu. To poważny problem.
Pytanie: inwestować w sprzęt czy normalizację warunków w starym, sypiącym się budynku?
4. Budowa bloku jest knieczna. Prędzej czy póżniej.
5. Czyli pomysł kredytu autorsta FWP to jedyne rozwiązanie?
A ja myślałem, że spece pozyskają srodki zewnętrzne.
6. Lekarze już w 1991 r. twierdzili, że stan bloku op. jest w fatalnym stanie. Tak tłumaczono komplikacje pooperacyjne.

Toledo, nie irytuj się :D

Nie potrzebne są zabawy w prawicę i lewicę.
To nigdy nie prowadziło do czegoś dobrego.
Ale nawet we własnym domu, którym jest nasz powiat, trzeba prowadzić małe wojenki. Trudno...
Troska o najbliższy mi szpital jest oczywista.

Pozdrawiam
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Spór jest podstawą demokracji, ale spór o pryncypia, nie o własne, partykularne interesy.FWP bronią nepotycznego, korupcjogennego układu i to jest nie do przyjęcia.
Była pani prezes zmarnowała kupę czasu, uważając, że to nie ona, tylko społeczeństwo powiatu ma się wysilić i znaleźć fundusze na utrzymanie jej wygodnej, ciepłej posadki.
Każda aplikacja o środki z zewnątrz wymaga czasu i ten czas jest wykorzystywany dobrze, efekty na pewno przyjdą, bo władze powiatu bardzo chcą sukcesu szpitala. A jeszcze trzeba posprzątać bałagan po cwaniakach, którzy mieli gdzieś szpital.
Tu nie ma dylematu - podstawowy sprzęt, czy inwestycje- i jedno i drugie, bezwzględnie.
gdzie jest rzetelna praca, tam muszą przyjść efekty i przyjdą. możesz nie wierzyć, ale szpital był zarządzany tak jak przedsiębiorstwo za głębokiego socjalizmu. Ta pani trzymała wszystkich za mordę dając uległym wysokie, nie adekwatne do wykonywanej pracy, kontrakty a innych zastraszając.
Popytaj pracowników szpitala, jak pozytywnie zmieniła się atmosfera. Tam pracownicy zaczęli się wreszcie usmiechać :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Do irytacji mam jeszcze daleka drogę. Po prostu takie jak przedstawiłem wnioski mozna wyciągnąc z Twoich wypowiedzi. Ale mniejsza o to.

1-2. Nikt nie mówi o popwtórkach z rozrywki lecz o szansach na rozwój szpitala, a te wzrastają wraz z wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Wareto więć skorzystać, by szanse zwiększyć.

3. Nie przesadzajmy z tą ruiną budynku. Normalizacja warunków to nie tylko tynk ale oprzyrządowanie techniczne.

4. Dla owej normalizacji nie jest konieczna natychmiastowa budowa bloku. Ale bez gruntownej modernizacji (prawdopodobnie z rozbudową pewnie sie nie obejdzie)

5. Panowie FWP żadnego pomysłu nie mieli, czego dowodzą lata sprawowania władzy w powiecie, nagły "wysyp" to efekt porażki wyborczej.

Podziały polityczne to normalne zasady w systemach demokratycznych. Małe wojenki - też. Fakty, zdarzenia, decyzje władz, etc. (długo wymieniać) wskazują. że w naszym miłym mieście doszło do zbyt daleko idącego związku interesów władzy, biznesu i tzw. marginesu. Takie zjawisko na Zachodzie okresla sie jako mafijne.[/code]
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Nie chodzi o spór, a o brudne gry i intrygi.

Kluczowe pytanie: Dlaczego nikt nie powiadomi prokuratury lub CBA,
jeżeli istnieją te układy korupcyjne? Po tylu latach czas chyba na likwidację tej mafi?
Zarzuty łatwo postawić, gorzej udowodnić.

Dlaczego pani prezes nie odwołano wcześniej, tzn. na początku 3 kadencji?

Dlaczego wcześniej pracownicy PZOZ nie byli na skardze u właściciela, jeżeli byli zastraszani? W końcu czemu otwarcie, publicznie tego nie powiedzieli?

Kiedy można się spodziewać pełnego rozliczenia prezes B.?

Czy widzieliście bloki op., centralne sterylizatornie a wreszcie szpitale z prawdziwego zdarzenia?

Nie twierdzę, że szpital był dobrze zarządzany.

Nie przesadajmy z ruiną?
Ten budynek ma ponad 100 lat. Remonty znacznie przykryły jego zły stan techniczny. Na jak długo?

Na i jedno i drugie trzeba "mieć" pieniądze.
A gdzie pieniądze na sprzęt specjalistyczny?

Pozdrawiam :-D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

sądzę ,że na większość tych pytań otrzymasz odpowiedź nie na tym forum.
Wtedy, kiedy poseł Gorczyca powiadamiał służby specjalne o przekretach w szpitalu, nie było CBA, ale jak widzisz, skutecznie powiadamiał.
Na marginesie. Rżniesz głupa totalnie, ale twoje pytania uruchamiają kolejne informacje i to zaleta szopki, którą urządzasz. Oby tak dalej.
Pozdrawiam :D
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Przecież wy ( toledo i sceptyk ) jesteście w tej kwesti najlepiej
poinformowani.
Wiecie wszysto co, gdzie, po co, kiedy i jak.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

dopieszczę Cię tak samo. Jak na faceta, który nie ma ze szpitalem nic wspólnego, to jesteś znakomicie obeznany z tematem a szczególna Twoja troska zdecydowanie wykracza poza zwykły niepokój pacjenta i obywatela,ale kazda troska jest chwalebna, więc się troszcz :)
Wazne, że nie obrzucamy się inwektywami, więc morzemy się spierać - nawet lubię :-D
A, tu prawem kaduka odpowiem również za Toledo, też jesteśmy zatroskanymi obywatelami, co prawda troszczącymi się inaczej, więc wiemy :-D :gazeta: :nauka: :chat:
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

możemy. Nie ma ikonki podsłuchu, szkoda :o
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Być może zwykłych pacjentów nie obchodzą takie sprawy.

Ja patrzę, na sprawę szpitala obiektywnie.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

obiektyw to jest w aparacie fotograficznym podobno. Ciut mnie rozśmieszasz :-)
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Lekcja 1
obiektywizm - bezstronność, rzeczywistość, postawa badawcza wolna od uprzedzeń.

Wesoło... naprawdę wesoło!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

a widzisz, nie zauważyłem tego -izm. Pewnie jestem subiektyw :o
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Nie ma obiektywnych. Ja też nie jestem. Staram się jedynie analizować zdarzenia, fakty, relacje, doniesienia i plotki. Mój brak obiektywizmu polega na tym, że nie znoszę chamstwa, bezczelności, głupoty, bandziorów i ich popleczników oraz kilku innych cech oraz cwaniaków.
Staram się być wolnym od uprzedzeń, ale to mi się nie za bardzo udaje bo nie znoszę chamstwa (tu dodajcie resztę) i cwaniactwa.
Natomiast szanuję fakty. Jedynie one są obiektywne. Po prostu są.

Pozdrowiam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Dlatego też Ostródzianinie bądź szczery i nie mieszaj wprowadzając kwestie, ktyórych nie poruszaliśmy. Na przykład stawiasz tezę, że ludzie w szpitalu byli zastraszani i pytasz dlaczego więc się nie skarżyli. Zatem podważasz ów (podany przez Ciebie) niby fakt.
Szanujmy dyskusję.
[Pozdrawiam.
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Nigdy, nie swierdziłem, że pracownicy PZOZ byli straszeni.
Analizowałem stwierdzenie, iż prezes "trzymała wszystkich za pysk a innych straszyła".

Nikt nie znosi chamstwa, bezczelności, bandziorów i cwaniactwa.
Dotkliwe plotki, to jest chamstwo!

Pozdrawiam
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

plotka jest stugębna a ja mam tylko jedną gębę. Nie zajmuję się plotkami.
Fakty same wyłażą na wierzch. Legendę tworzyli ci, dla których fakty były niewygodne.
Dyskusja jest bezprzedmiotowa
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Tworzenie plotek to nic.
Gorsze jest ich rozpowiadanie nawet tylko jedną gębą ...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Pardon. O jakich plotkach rozprawiacie?
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Post autor: FinChan »

Styl pisania ostródzianina przypomina mi kogoś. :o :o :o , a Wam?
Zablokowany