Pierwsze posiedzenie zarządu

Moderator: Jacek-P

obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Pierwsze posiedzenie zarządu

Post autor: obserwator »

Dowiedziałem się że odbyło sie pierwsze (historyczne) posiedenie zarządu powiatu. Uczestniczył w nim cały zarząd oraz osoby ze starostwa, które zawsze uczestniczyły w tych spotkaniach z racji swoich obowiązków (np. skarbnik, naczelnik wydziału , protokolant). I podono PAN Starosta wyprosił te osoby "jako postronne".
Czy jest prawdą?
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Mam dwa pytania:
1. Kto wchodzi w skład zarządu powiatu?

Czy jest tam miejsce dla osób, które w zarządzie nie są?
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

skaład zarządu

Post autor: daro »

W skład zarządu wchodzi starosta, wicestarosta i członkowie zarządu.
Na posiedzzeniach zarządu obecni sa właśnie oni. W pracach zarządu moze uczestniczyć takrze sekretarz. Pozostałe osoby uczestniczą jeśli starosta ma taka wolę.
Daro
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

zarząd powiatu

Post autor: daro »

Dla potwierdzenia tego co napisałem w poprzednim poście, zrobiłem wyciąg z ustawy o samorządzie powiatowym.

Art. 26. 1. Zarząd powiatu jest organem wykonawczym powiatu.
2. W skład zarządu powiatu wchodzą starosta jako jego przewodniczący, wicestarosta i pozostali członkowie.

Art. 27. (41) 1. Rada powiatu wybiera zarząd w liczbie od 3 do 5 osób, w tym starostę i wicestarostę, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy
2. Sekretarz i skarbnik uczestniczą w pracach zarządu powiatu oraz mogą uczestniczyć w obradach rady powiatu i jej komisji z głosem doradczym.

Uważam więc że starosta nie złamał w tym przypadku prawa i zachował sie prawidłowo.

Pozdrawiam, a sorki zrobiłem ortografka w ostatnim poście oczywiście miało być także a nie takrze. :lol:
Daro
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Rzeczywiście miał takie prawo.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: zarząd powiatu

Post autor: Marcelina »

daro pisze:Dla potwierdzenia tego co napisałem w poprzednim poście, zrobiłem wyciąg z ustawy o samorządzie powiatowym.

Art. 26. 1. Zarząd powiatu jest organem wykonawczym powiatu.
2. W skład zarządu powiatu wchodzą starosta jako jego przewodniczący, wicestarosta i pozostali członkowie.

Art. 27. (41) 1. Rada powiatu wybiera zarząd w liczbie od 3 do 5 osób, w tym starostę i wicestarostę, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy
2. Sekretarz i skarbnik uczestniczą w pracach zarządu powiatu oraz mogą uczestniczyć w obradach rady powiatu i jej komisji z głosem doradczym.

Uważam więc że starosta nie złamał w tym przypadku prawa i zachował sie prawidłowo.

Pozdrawiam, a sorki zrobiłem ortografka w ostatnim poście oczywiście miało być także a nie takrze. :lol:
SORKI, ale źle przytoczona ustawa. O uczestnictwie skarbnika i sekretarza w pracach Zarządu i Rady stanowi art. 37 ust. 2 ustawy, który brzmi:

"Sekretarz i skarbnik uczestniczą w pracach zarządu powiatu oraz mogą uczestniczyć w obradach rady powiatu i jej komisji z głosem doradczym"


Zgodnie z ww zapisem uczestnictwo w pracach Zarządu zarówno skarbnika jak i sekretarza jest wręcz obowiązkowe.
Dobrowolne może być uczestnictwo tych osób w obradach Rady.
kibic
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2006-12-04, 21:36:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: kajkowo

Pierwsze posiedzenie Zarządu Powiatu

Post autor: kibic »

Daro, jak widzę chceż pokazać tak jak przed wyborami , że jesteś obezneny we wszystkich tematach. Twoja pewność co do Najmowicza zakończyła się totalną klęską.Dlatego jeżeli zabierasz głos to dokładnie zapoznaj się z tematem na który się wypowiadasz / dot. ustawy samorządowej / .Nie było mnie w Ostródzie przez pewien okres i ciekawy jestem ile głosów zdobyłeś startując na radnego do Rady Miasta , gdyż wiem ze radnym nie zostałeś, z tego powodu nie będzie chyba plaży nag jeziorem Jakuba., może za 4 lata przy następnych wybowach.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Zawistny burak :evil:
skromniś
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-13, 14:58:18

Post autor: skromniś »

Pan Daro bardzo często się myli. Jak zauważył Kibic pownien skupić się nad tematem swoich wypowiedzi. W swoim programie do samorządu chciał zrobić plażę na Osiedlu Młodych. O ile się orientuję to tam nie ma jeziora. Ale za to są bagna więc może tam. Ale to wie tylko autor. Pozdrawiam :D
yeti
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2007-03-12, 21:34:26

czy starosta ...?

Post autor: yeti »

czy starosta złamał prawo?

przestańcie się chłopcy i dziewczynki osmieszać?

Jeśli macie wątpliowość - czy starosta złamał prawo? - to zawiadomcie w tej sprawie prokuraturę w ostródzie a nie bredzicie na forum. Tam uzyskacie pełna odpowedź na nurtujące was pytanie. Jesteście za krótcy do starosty bo facet wie czego chce a wy możeci etylko obejść się smakiem i pomarzyć jedynie.. ale nie o przyszłych wyborach tylko co najwyżej o jeszcze kolejnych a do tego czasu nie wiadomo czy wszyscy dotrwają z zupełnie czystm kontem... Ale pech

Podoba mi sie również chłopcy i dziewczęta wasza odwaga na forum! Bravo, żeby to sie jeszcze przekładało na zatrzymanie młodych , inteligentnych i ambitnych ludzi w ostródzie, którzy często mając dość waszej nieudolnej władzy są zmuszeni..po prostu uciekać za granicę.

I jeszcze jedno jeśli chodzi o starostę, macie pecha - facet jest czysty... a wasze brednie i anonimowe pomówienia tylko kojarzą mi się tylko ze skompromitowaną ostródzką władzą
Zablokowany