Sejmik Wojewodzki

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Sejmik Wojewodzki

Post autor: DarioLee »

Babalski sie dostal do Sejmiku ??
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Tak
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

!!!!!

Post autor: przekleta »

Cudownie. :)
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

Nie przepadam za Babalskim, ale szczerze mu gratuluję, zresztą sam na niego głosowałem. Przynajmniej Ostróda będzie miała kogoś mocnego w Sejmiku. Przecież oni dzielą potężną kasę. A tak, ja nie ma naszego, to skapną nam jedynie ochłapy.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

I kto to mówi? hheheeeheheheheh
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Szacunek Jasiu
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

Spadnie kasa jak burmistrzem zostanie Najmowicz bo po prostu wie jak je zdobyć i przy poparciu prawicowej rady miejskiej, prawicowej rady powiatu i prawicowego sejmiku.
Daro
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

daro pisze:Spadnie kasa jak burmistrzem zostanie Najmowicz bo po prostu wie jak je zdobyć i przy poparciu prawicowej rady miejskiej, prawicowej rady powiatu i prawicowego sejmiku.
troszkę się zapędziłeś , bo sejnikiem rządzić będzie PO i PSL , a PiS jest w opozyji http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189 ... &startsz=x , pozatym ładną laurkę wystawili babalowi , jeżeli na szczeblu wojewudzkim nie będzie zgody to w Ostródzie będą tylko obietnice ,( ale itak są większe szanse niż burmistrzem zostałby Nosewicz)
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

Post autor: daro »

stary nie rób błędów ale zwalmy to na szybkie pisanie.
Co do sejmiku wojewódzkiego to konfiguracje mogą byc różne popatrz na mandaty. PO moze w rózne układy wchodzic jak i PiS. Wiec nigdy nic nie wiadomo. Z tego co wiem trwaja rozmowy na temat duzej stabilnej koalicji PO+PSL+PiS.
A nawet jesli marszałek będzie z PO to przeciez rada miasta i powiatu w Ostródzie bedzie koalicyjna i bedą w niej ludzie PO.
A myslę że PO i PiS w Ostródzie zależy na dobru naszego miasta. Dlatego też bedą razem współdziałały.
Daro
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Witam wszystkich.
Mam małe pytanko. Może ktoś mi odpowie, jeżeli wie. Co się stało z niejakim Krzysztofem Napieralskim, radnym sejmiku w poprzedniej kadencji? Czemu nie ubiegał się o reelekcję?
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Duża większośc jest stabilna, gdy składa się z mniejszej ilości członów. Dwa PO + PSL to 17 głosów. Wystarczy.
Natomiast rzeczywiście przychylność dla Ostródy i powiatu zapewni lokalny sojusz PiS i PO ( + Brzezin w powiecie).

Otwartą sprawą pozostanie czy bracia K. zostawią podział środków w rękach PO, które będzie miało większośc sejmików? Coś tam władcy kraju już wymyślą, żeby nie dąc PO amunicji.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Gratuluję Babalskiemu. Znów podpadnę towarzyszom. A z drugiej strony "misterny plan PIS przejęcia władzy w sejmikach diabli wzięli".
A przekonał się o tym poseł PIS Adam Puza, stracił mandat, i chyba jakaś pani senator z Elbląga. "Już nie ujrzysz Neapolu...."
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

przychylność to była potrzebna u i sekretarzy

Post autor: sceptyk »

nie bardzo zdajecie sobie sprawę jak wygląda procedura pozyskiwania środków z funduszy strukturalnych.
Po pierwsze pomysł, po drugie projekt, wniosek i cała masa innych dokumentów jak np studium wykonalności, po trzecie własne środki, po czwarte cierpliwość i mrówcza praca a na końcu układy o których mówicie.
Ilość kasy była duża do tej pory, tylko indolencja władz miasta nie pozwalała na dorwanie się do niej.
Ostróda jednak trochę skorzystała.Dyrektor PWIK a nie burmistrze wyrwał łącznie koło 18ml na oczyszczalnię i stację uzdatniania wody, Słowik dostał dofinansowanie do basenu. Sasinia wyrwała pieniądze na swoje cele.
Kasa będzie jeszcze większa,ale patrząc na dokonania obecnych władz miasta nie wierzę w bezpośrednie zdobycie pieniędzy.
Mam porównanie Ostródy z innymi gminami np gm Ostróda,Iława,gdzie realizowano ubiegłej kadencji po kilkanaście projektów za unijną kasę i już teraz mają gotowe projekty na przyszły rok.
"Osiągnięcia" Ostródy są skandaliczne.
Zablokowany