Do Moderatora.

Moderator: Jacek-P

jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Do Moderatora.

Post autor: jamcionek »

Zastanawiam się, dlaczego moderator usunął moje dwa ostatnie posty, czyżby wpływał na wolność słowa i wypowiedzi na forum? Ok nie piszę już że Gazeta Nostródzka to szma........
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Do Moderatora.

Post autor: Jacek-P »

jamcionek pisze:Zastanawiam się, dlaczego moderator usunął moje dwa ostatnie posty, czyżby wpływał na wolność słowa i wypowiedzi na forum? Ok nie piszę już że Gazeta Nostródzka to szma........
1)
Twój pierwszy post został przeniesiony do tematu, Gazeta Ostródzka więc nie został usunięty.
2)
Po raz drugie dalej próbujesz pisać to samo. Zanim coś napiszesz poczytaj. Może taki temat już istnieje. Nie zaśmiecaj forum. Ja i inni użytkownicy nie lubimy tego.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Pytanie zasadnicze

Post autor: przekleta »

Szanowny Moderatorze.
W związku z tym, iż pewien redaktor :) pewnej gazety :) ma ojca, który jest wysokim funkcjonariuszem w pewnej specyficznej instytucji Państwowej (Nie mówię o Policji), to czy ten fakt i informacja o nim dla wielu z nas forumowiczów słyszana po raz pierwszy, nie powinna nas zaniepokoić?
Piszę to w kontekście możliwej identyfikacji nas forumowiczów przez wyżej wymienioną gazetę bo jednak ten Pan ma rzeczywiście duże możliwości pozyskiwania takich informacji i obawiam się, że my forumowicze możemy się zacząć niepokoić o swoją wolność wypowiedzi (oczywiście w granicach przyzwoitości i odpowiedzialności za swoje słowa).
Przykładowo mój szef nie wie jakie mam poglądy, (a mam odwrotne od jego) i wiem że ma on znajomości z tą całą "sitwą" ostródzką, medialną i rządową (bliskie znajomości :) ).
I teraz przykładowo, uwaga, jak wyrażam swoje opinie na forum, gazeta się dowiaduje kto ja taka zacz i jeden z tych redaktorów przekazuje to mojemu szefowi jako przyjacielski donos i trochę po złości za to, że też nie lubię tej gazety i oczywiście wyrażam to na tym forum i z przyjemnością ją atakuję :), a mój szef w ramach "przyjacielskiej" pomocy zwalnia mnie i udowadnia gazecie jaki jest The best. To wszystko hipotetycznie oczywiście. Na razie?

W związku z powyższym pytanie zasadnicze.
Czy mamy się czego obawiać?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Pytanie zasadnicze

Post autor: Jacek-P »

przekleta pisze: W związku z powyższym pytanie zasadnicze.
Czy mamy się czego obawiać?
Internet nie jest anonimowy to podstawowa rzecz, o której nikt nie powinien zapominać.
Odpowiednie służby działając na podstawie uprawnień i zgodnie z prawem mają możliwości techniczne ustalenia personaliów osób odwiedzających to czy inne forum, stronę internetową, ogólnie poruszających się w Internecie.
Jednak chciałbym podkreślić, że dostęp do danych identyfikujących użytkownika tego forum, czyli w tym przypadku adresu IP i adresu e-mail* nie są dostępne dla użytkowników forum.
(*chyba że użytkownik zaznaczy w profilu, że adres ma być widoczny)
Może się tak stać jedynie w przypadku naruszenia systemu zabezpieczeń forum. Jest to jednak kwalifikowane jako włamanie ze wszystkimi skutkami prawnymi.
Sama informacja o adresie IP to jednak nadal za mało, aby ustalić dane osobowe piszącego.
Należy więc przyjąć, że użytkownicy nie mają możliwości wiarygodnego powiązania identyfikatorów z danymi personalnymi piszącego.

Proszę jednak mieć świadomość, że pisząc np. w pracy nasz pracodawca może zbierać informacji o tym, co robimy na służbowym komputerze. Analiza tych informacji może w pewnych przypadkach pozwolić pracodawcy na powiązanie nas z osobą publikującą treści w Internecie.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Zablokowany