Po co ta wojna? pogadajmy o mieście....

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Po co ta wojna? pogadajmy o mieście....

Post autor: sceptyk »

Czytam sobie ,co wypisujecie na forum i nie czuję się zbyt rozbawiony. Niby naturalną rzeczą jest zachwalanie "swojego " kandydata i dokładanie konkurentom, ale widoczne już zaczątki brudnej wojny nikomu nic nie dadzą, wywołują tylko niesmak.
Ostróda ma sporo szans, ale jeszcze więcej poważnych problemów. Zacznijmy może od szans na rozwój:
- najpoważniejszym problemem miasta jest brak terenów pod inwestycje. Ostróda z wszystkich miast województwa ma w przeliczeniu na jednego mieszkańca najmniejszą powierzchnię. Jakakolwiek większa inwestycja musi być ulokowana na terenie Gminy Ostróda.Władze miasta na zamierzenia gminy mają niewielki wpływ, mogą tylko czekać, a w drastycznych sytuacjach, jak w przypadku Kronospanu, mogą protestować w mniej lub bardziej drastyczny sposób.
Czy są jakieś wyjścia z sytuacji? Oczywiście są:
- takie ułożenie współpracy z gminą i powiatem, by starania i decyzje były przynajmniej konsultowane, jeśli nie uzgadniane. Patrząc na to, co robią władze tych trzech samorządów nie tylko w mijającej kadencji bardzo w taką zgodną współpracę wątpię.
- drugim równie trudnym wyjściem przygotowanie wniosku o poszerzenie granic miasta kosztem gminy.Jeszcze teraz można to zrobić, dopóki gmina nie do końca otoczyła miasto swoimi inwestycjami. Za kolejne cztery lata może już być za późno.
Zauważcie, że najważniejsze dla miasta firmy -PWiK i w skrócie: wysypisko śmieci, już są zlokalizowane na terenie gminy- to do niej odprowadzają lub będą odprowadzać wcale niemałe podatki.
Wrobienie miasta w rozbudowę wysypiska i praktyczna próba eliminacji PUK-u (naszego miejskiego przedsiębiorstwa) to majstersztyk wójta i naiwność włodarzy Ostródy. To w ogóle szerszy temat. Konkluzja jest jedna. Za pieniądze z naszych podatków wójt zbuduje sobie kolejną firmę, mieszkańcy Ostródy zapłacą za śmieci wiele większe pieniądze, a ten moloch,żeby utrzymać rentowność będzie ściągać śmieci z całej Polski.
Nie wierzycie? Wspomnicie kiedyś moje słowa :cry:
O takich rzeczach trzeba gadać i pytać kandydatów jak chcą te sprawy rozwiązać a nie bawić się w dyskredytowanie ludzi.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

do sceptyka

Post autor: daro »

W zupełnosci masz racje. Dołaczył bym jeszcze pytanie co ze smrodem na ulicy chrobrego. Obecny burmistrz rozwiązuje ten problem 4 lata. Moze jego następcy rozwiążą ten problem.
Wpisujcie sie jakie problemy powinno rozwiązac miasto to jest madra i sensowna propozycja sceptyka. precz z kampania SLD z 2002 roku.
Daro
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Słuchaj Daro. A jak śmiedzi to może trzeba lub wystraczy się samemu umyć ?
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

obserwator urzednik

Post autor: daro »

stary każdy wie kim jestes po co palić głupa. W dupie macie i miasto i jego mieszkańców a z tego co wiem to smród od ciebie ciągnie sie wszędzie ale nie z umycia tylko z działań.
Stary nie masz poziomu to sie schowaj i zajmij sie praca, bo efekty masz mizerne.
Daro
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Nikt nie chce głosować ...... Każdy wie kim jesteś....
Daro, żadnych konkretów tylko ogólniki.
Oj chyba trafiłem w jakiś czuły punkcik. Pisałeś, że macie wielkie plany...
A TY chcesz aby burmistrz likwidował smród.... Uważam że są ciekawsze sprawy dla burmistrza. Jednemu śmierdzi a innemu pachnie...
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

jeszcze w pracy

Post autor: daro »

nie mam problemów z poparciem na wasze nieszczęście. A smród jest zaiście zaj.....ty. To mówią mieszkańcy bloków no ale władza nie słucha ludu a jak to było w tej gazetce zamiast likwidowac smród za nasze to bawi sie na całego.
Chłopie ja wiem ze trudno zniesc jest prawdę. A obiecuje ci że smród zniknie jak najszybciej gdy burmistrzem będzie Najmowicz, bo problemy zwykłych ludzi są naszymi problemami. Nie idziemy po władze i ja trzymać dla realizacji własnych celów tylko po to aby ludziom żyło sie lepiej.
Więc Ostróda w twojich rekach stary. Dobry burmistrz twoim burmistrzem. Więc głosuj na Najmowicza.
Daro
Zablokowany