obiecanki cacanki

Moderator: Jacek-P

Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Panie Toledo, nie sądzę, że ostródzianka odpowie na Pańskie pytanie. Pozwolę sobie zatem na krótką odpowiedź:

- ów program to nie nauka pływania ale pluskanie się w basenie, czyli zwykłe wejście i wyjście (około 20 minut), przy czym nauczyciel musi dwoić się i troić że by zapanowac nad tą pietnastką dzieciaków. Warto tu dodać, że w tym samym czasie w basenie jest kilka takich grup czyli około 60 uczniów!!

- "program basenowy" objejmuje każde statystyczne dziecko, niezależnie od tego czy rodzice wyrazili zgodę czy też nie.

Od siebie dodam, że dla tych 60 uczniów udostępnionych jest tylko kilka suszrek do włosów a na suszenie nie ma czasu, bo zaraz zaczynają się kolejne zajęcia. Tak więc nauczyciele nie mają na to wpływu, że dzieci wracaja do szkoły z mokrymi glowami, a czasem nierzadko w mokrych ubraniach, bo jakiś uczeń nałoży na mokre spodenki spodnie. I niech nikt nie mówi, że jest to jakieś dobrodziejstwo, bo najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobić lekcje basenowe po lekcjach i tylko dla tych uczniów, którzy mają zgodę rodziców.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Nie ma przymusu chodzenia na basen, każdy rodzic podpisywał zgodę aby jego dziecko mogło uczęszczać w zajęciach. Dzieci chodzą tam w celu nauki pływania badź doskonalenia tych umiejętności. Co do opiekunów pewnie macie rację, że mogło by być ich więcej ale Ci opiekunowie którzy są podczas zajęć bardzo się starają aby dzieci miały dobrą opiekę.
Ponadto dzieci przebywają w wodzie 30 minut a dodatkowo mają po 15 minut przed i po na przygotowanie. Mokre włosy, cóż... to nie szkoły wina ze mają tam suszarek jak na lekarstwo. Tu rzeczywiście ktoś powinien zainterweniować. Wiem, że dzieci które tam chodzą są zadowolone, a te które nie chodzą to dlatego że rodzice nie wyrazili zgody. Zresztą, które dziecko nie lubi się kąpać :)
Ja jako rodzic bardzo jestem zadowolona że moje dziecko nauczy się dobrze pływać pod okiem wykwalifikowanej kadry. Sama bym tego nie była w stanie dziecku zapewnić.
Dlatego jak najbardziej jestem za wdrożonym programem.
W kwestii cen za korzystanie nie będę zabierała głosu bo ich nie znam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

To znaczy, że płaci się tylko za dzieci chodzące na pływalnię. To w mieć miejsca. Nie można do małego basenu wganiać 60 dzeci, nie można prowadzić dzieci z mokrymi głowami do szkoły. Sądzę, że dyrekcje szkoły nie powinny wyrażać zgodę na narażanie dzieci.
Właścicielowi biznesu wpłaca się pokaźne kwoty i powinien zapewnić dzieciom odpowiednie warunki z odpowiednią ilością suszarek.
I -ostródzianko - jeżeli tam rzeczywiście tłoczy się kilkadziesiąt dzieci to nie mówmy o nauce pływania.
Dziękuję paniom za odpowiedź.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Przepraszam, ale kilka zdań wypadło: W porządku jest jeżeli sie płaci tylko za chodzące dzieci, Ale pozostałe rzeczy nie mogą mieć miejsca.
Reszta bez zmian.
Według mnie na basenie nie ma miejsca na 60 osób.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Toledo i Roma - można wszytko obsobaczyć, zgnoić, sprowadzić do g..... A na jakiej podstawie wyrażacie takie opinie ? Wiem, że dla wielu, to że w Ostródzie jest basen (nieważne że prywtny) jest kulą u nogi. Coś się komuś udało, można coś zrobić fajnego dla dzieci.
Faktem jest, że jest to początek. Mogą być błędy,nie wszystko gra, może coś byc lepiej. Ale k...... trzeba komus d............., zgoić .......... Im gorzej tym lepiej!
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Zorro, spoko. Czegoś taki nerwowy. Nikt tu nikogo nie atakuje, a twoja reakcja świadczy, że jednak coś na rzeczy jest. Pytać sie nie wolno? Opinii wydawać warunkowej? Bo pan Zorro przekleństwami cię obrzuci?

Wykorzystac basen trzeba, płacić za wykorzystanie też. Ale trzeba też usunąć - o ile występują - wszystkie braki i zagrożenia. Więc kolego - spoko.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Masz rację, spoko. Bez nerów. Każda sroczka swój ogon chwali.
Mi pasuje obecny burmistrz. Dlaczeg?
Bo jest przewidywalny, jak wygrał wybory nie zrobił w urzędzie trzęsienia ziemi. Pracownicy się go nie boją, nie boją sie też jego współpracowników. Ludzie pracują normalnie. Mnie to nie dotyczy. Ale lubie obecnego burmistrza. Tak lubie Go. A mam wątpliwości co do tych co mogą przyjść. Popatrz co się dzieje w kraju. Krętacze, nawet karani są u władzy. Niby dla dobra kraju...[/url]
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Może Zorro się zdziwisz, ale ja też obecnego burmistrza lubię. Ale jego otoczenie powoduje, że to lubienie jest czysto prywatne. Publicznie musiałbym byc ślepy, żeby nie dostrzegać tracenia czasu i powolnego, ale stałego odstawania od innych gmin. I tych śmiesznych aferek, i tych ogłoszeń o dyplomatycznym protokole miejscowej władzy w gazecie, i ... .Dajmy sobie spokój. Jan N. jest zbyt mocno uwikłany w swoim otoczeniu
Parafrazując można rzec, że to co się wyrabia na górze, to już tu na miejscu przerobiliśmy.
I nie jest ważne, że burmistrza lubię, a premierowi nie wierzę.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Panie Toledo, zdaje się Pan nie zrozumiał mojej wypowiedzi do końca. Przepraszam, moze zawile napisałam, ale płaci się za kazde statystyczne dziecko czyli za wszystkie dzieci ze szkół - i za te co chodzą i za te co nie chodzą!!! Tak więc uważam, że jest to bardzo nie w porządku - bo część dzieci nie chodzi na basen a mimo to płaci się za ich fikcyjny pobyt na basenie.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Pani Romo.
Jeżeli tak rzeczywiście jest to można by mówić o dofinansowaniu basenu przez miasto. Nie widziałem umowy i nie mam dzieci. Pytanie: kto podpisał umowę i kto ją widział?
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

zorro, co do przewidywalności obecnego burmistrza - na pewno się z Tobą napije,czy mieczów u Ciebie dostatek?
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Droga Romo to może nas zapoznaj z umowa dotyczącą korzystania z basenu, albo podpowiedz gdzie można z takową się zapoznać, chętnie ją zobaczę. Nie do końa daje wiarę w to co piszesz, ponieważ twierdzisz że dzieci się kąpią 15 minut co nie jest prawdą.
Pdpisując zgodę byłam świadoma, że będzie tam taka ilość dzieci. Ale policz tylko ile jest w Ostródzie dzieci i jeżeli prawie każde dziecko chce korzystać z basenu to trudno zapewnić ilośc 10-20 osób podczas jednych zajęć, a może wybrać taką opcje: np. gimnazjum korzysta a podstawówka niech patrzy.
Pomyśl tylko, że znacznej części tych dzieci nie było by stać na pójście na basen. Ale niektórym chyba o to chodzi, odebrać dzieciakom ostatnią przyjemność jaką może zapewnić im miasto tylko dlatego że umowa została podpisana za kadencji obecnego Burmistrza.
Tak wszyscy się cieszyli że powstanie u nas basen, a jak już jest to wszyscy tylko krytykują. Ale to właśnie mentalność Polaka, wiecznie niezadowolony :)
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Niektórzy nauczyciele kończą zajęcia na basenie wczesniej, bo dzieciaki nie wyrabiają się z ubieraniem i suszeniem i stąd te 15-20 minut o którym pisałam, może z 15 min. troche przesadziłam, ale fakt jest faktem, często trwa to krócej niż 30 minut.
Co do umowy, to wszystkie zobowiązania Urzędu Miasta są jawne i każdy obywatel ma prawo do wglądu w te dokumenty, inna sprawa, że ludzie z tego prawa nie korzystają. Proszę udać się do Urzędu Miasta, do Biura Obsługi Petenta (mieszczącym się na przeciw drzwi wejściowych) i tam panią pokierują.

A co do kwesti braku wiary, to ja też pani nie wierzę, że tak bardzo broni pani władze, tylko za to że pani dziecko chodzi na basen...
Owszem, wszyscy cieszyli się, że powstanie nowoczesny basen, ale po tym jak pierwszy otworzono carrefour, radość prysła jak bańka mydlana, bo okazało się, że mydlono nam oczy - "pan burmistrz wizytował budowę kompleksu basenowego" - rzeczywiście niektórzy mają spore kompleksy
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Roma - przepis jest prosty:
- weź 10 000 000 zł
- wykopu dziurę
- wstaw duża wannę
- pare zjeżdzali
natępnie to wszystko wymieszaj (w takiej kolejności) i wlej powoli wodę, dalej mieszając. Ilość wody uzależniona od wanny.
Następnie jak urośnie podziel się ze wszytkimi.
Na pewno proces mieszania zapewnią inni - życzliwi i przyjźni ludzie.
Bardzo prosty przepis na sukce - próbuj - bierz sprawy w swoje ręce.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

Nie mam przyjemności dyskusji z Panem zorro, więc do tej listy proszę tylko dodać:

- grunt w centrum miasta za tylko 250.000 zł + dzierżawę parkingu na 30 lat,

- a po wybudowaniu basenu zapewnienie stałej klienteli w postaci dzieci ze szkół.

Na tym zakończę udział w tym forum. Życzę miłej zabawy
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Droga Romo, basen, to tylko jeden z aspektów o którym napisałam a Ty rozpętałaś z tego aferę nie wiedzieć czemu. I nie bronię władz tylko dlatego, że moje dziecko chodzi na basen :) :) to juz jakaś paranoja z Twojej strony. Mnie na szczęście stać aby moje dziecko chodziło na basen, może nie wynajęłabym instruktora pływania ale po to żeby się popluskać :) nie było by żadnego problemu.
I jeżeli nowe władza zaprzestaną tego projektu to stracą na tym biedne dzieci. Moje napewno nie.
I jeszcze jedno, nawet jeżeli się nie lubi Burmistrza swojego miasta, to wypadało by przynajmniej wiedzieć jak On się nazywa. Chyba wiesz o czym tu piszę.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Szkoda Roma, że uciekasz.
A propos zakupu ziemi za 250 000. Mogłaś stanąć do przetargu, tak jak każdy inny, kupić ten grunt - a potem patrz mój przepis z postu wyżej.
A teraz zabierasz zabawki i do domu.
Pozdrawiam.
NIech żyje siła argumentu a nie argument siły.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Post autor: jamcionek »

a Wy zorro i ostrodzianka to macie chyba komputery sprzężone - albo poprostu jedna osoba ma rozdwojenie jaźni.

Ostródzianka - już mylą ci się posty - o jakich aspektach Ty wspominałaś? - twoje posty dotyczą tylko basenu i programu.

A poza tym, to co stać cię na basen dla dziecka czy też nie bo wyżej napisałaś : Sama bym tego nie była w stanie dziecku zapewnić.

zorro i ostrodzianka - zgrana para... szkoda że w gwizdek
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

O aspekcie z reklamówki wyborczej obecnego Burmistrza.
Niebyłabym w stanie zapewnić dziecku nauki pływania: "pod okiem wykwalifikowanej kadry".
Dokładnie tak napisałam i to samo powtórzyłam w ostatnim poście
"może nie wynajęłabym instruktora pływania ale po to żeby się popluskać nie było by żadnego problemu".
Może czytaj uważniej co jest napisane.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Kolejny detektyw. A jakby Ostródzianka była fajną laską to czemu nie.
Ale jesteś kolejną osobą która nie dyskutuje o faktach ale czegoś szuka.
:x
Muszę przyznać szczerze. Dyskusja na forum staje się płytka. Parę osób sfrustrowanych i parę podających fakty, które nie są przyjmowane.
Zaczyna to być jak "ring wolny w wolnej amerykance".
"myśli Waszej wysokości są tak lotne, że biedny Tołdi ich nie łapie...."
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

ale zaraz o jakiej wykwalifikowanej kadrze tu się wspomina? widziała ostródzianka na basenie instruktorów nauki pływania? a ten w pomarańczowej koszulce to jest rpszę panią ratownik.
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Post autor: ostrodzianka »

Bingo :o
A ja myślałam, że nie odróżniasz ratowników od osób prowadzących tam zajęcia. Szkoda tylko, że nie orientujesz się jakie mają kwalifikacje :-D
Randolph z Sieradza
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-07, 15:17:34
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

okej...

Post autor: Randolph z Sieradza »

Basen dobra sprawa jedno im wyszło ale może sie pochwalimy tym ile plaży jest w mieście na terenie którego jest 7 jezior???No chyba nie da rady ich zliczyc!!Plaża miejska przy jeziorze sajmino(niezdatna woda!!)no jak mamy basen to czy tródno jest zrobić plażę??nasypac troche piasku lub odrestaurować pomost na starej plaży miejskiej przy jeziorze drwęckim;)Ostródzianka gratuluje optymizmu i zafuania burmistrzowi jestem pełen podziwu!bo ja to nie jewstem w stanie ani trochę Mu uwierzyc 8) pozdro
No Pain No Game!!Lets Rock this Party!
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Randolphie z Sieradza - czytam Twoje wypowiedzi - można nasypać tochę pisasku i .... babki klepać. Jakbyś czytał forum lub inne gazety to byś wiedział, że Ostróda otrzymała 3 000 000 zł w tym na plaże miejską i plaża będzie robiona. No ale trzeba trochę poczytać...
Tak więc nowy burmistrz będzie się chwalił, że zrobił plażę....
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
ostrodzianka
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 2006-11-02, 08:24:25

Re: okej...

Post autor: ostrodzianka »

Randolph z Sieradza pisze: gratuluje optymizmu i zafuania burmistrzowi jestem pełen podziwu!bo ja to nie jewstem w stanie ani trochę Mu uwierzyc 8) pozdro
Nie musisz mu wierzyć, to w końcu nie jest Twój Burmistrz.
Masz w Ostródzie tylko rodzine, pewnie nie często tu przyjeżdzasz bo Sieradz trochę daleko :-D ale własnego zdania niestety nie masz, bo piszesz tylko o tym co przekaże Ci rodzina.
W takiej sytuacji nie powinieneś krytykowac ani obecnych władz (bo to nie Ty miałaeś wływ na ich wybór) a już napewno nie pozostanę obojętna na krytyke naszego miasta.
Bardzo lubię Ostródę, rondo też OK, jak ci się nie podoba nie musisz po nim jeździć. Dziwię się, że osoba która tylko czasem tu bywa tak źle mówi o naszym mieście nie znając go do końca.
Ja nie spotkałam się jeszcze żeby ktoś przyjeżdzając tu czasmi miał takie zdanie jak Ty. Wręcz przeciwnie, goście tu przybywający są Ostródą zachwyceni. A to że wymaga jeszcze kilku poprawek :) nie tylko nasze miasto.
Zablokowany