Są już listy radnych.

Moderator: Jacek-P

jamcionek
początkujący
początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 2006-10-19, 16:32:11

Są już listy radnych.

Post autor: jamcionek »

A więc Panowie i Panie, wszystkie nazwiska kandydatów na radnych już są znane. Kto ich jeszcze nie widział odsyłam do lektury moderatora. Zapraszam do rzeczowej dyskusj na temat poszczególnych kandydatów. Teraz możecie się wyżyć na każdym do woli. Na stronie głównej mamy "pseudo" sondę sztucznie zawyżaną przez "ekipy" jak to ktoś ładnie nazwał, Tutaj nikt ic nie zawyży. Pozdrawiam wszystkich kandydatów. :D :D :D :D
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Jestem kandydatem

Post autor: kandydat »

Witam. Jestem jednym z kandydatów do rady miasta. Oto mój program, sami oceńcie czy na taki program warto postawić:

Działanie na rzecz integracji gmin oraz rozwijania kontaktów i współpracy między regionami Polski na rzecz turystyki ostródzkiej,

Stworzenie platformy współpracy podmiotów gospodarczych turystyki z władzami regionalnymi i krajowymi,

Kreowanie wizerunku Ostródy jako regionu ciekawego turystycznie w kraju i za granicą,

Reprezentowanie interesów lokalnych podmiotów turystycznych wobec władz samorządowych i państwowych poza granicami Ostródy,

Udział we wspólnych przedsięwzięciach różnych organizacji turystycznych,

Zabieganie o dodatkowe środki na rozwój turystyki
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Dalczego tylko turystyka?
Przecież gmina ma jeszcze mnóstwo inych zadań,
Turystyka jest ważna ale nie najważniejsz.
Napisałeś same ogólniki. Na program wyborcy nie patrzą. Ważne kto, z jakiej listy (czytaj partii)........
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Ale promocja Ostródy jako miasta turystycznego była wystarczająca, tylko że sama idea miasta turystycznego dawno się zdezawuowała. Pomysły masz więc kiepskie a na dodatek nie podajesz okręgu ani listy, bo rozumiem że ze względu na ataki personalne nie koniecznie kandydat musi podać imię i nazwisko na forum. Popracuj nad czymś realnym i nowym a nie wchodzisz w buty Nosewicza.
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Opowiem wam bajkę, jak kot palił fajkę...

Post autor: kandydat »

.Cóż więc można napisać, bo czegoś tutaj jednak nie rozumiem, czyli nie jest ważny dla was człowiek tylko Partia?? Nie jestem ogólnie znany w Ostródzie, nie mniej jednak mam bardzo dużo pomysłów. Nie jest ważne jaka lista, okręg nr 4 i podpowiem ci Łysy, nie idę z Listy nosewicza. Nienawidzę tego człowieka jak i reszty jego pro SLDowskiej świty z Olgierdem na czele, chcę aby cała ta burżuazna została wymieniona. Natomiast co do programu, turystyka jest bardzo ważna. Czy mam więc napisac bajki typu Dam wam pracę, zmniejszę podatki dla przedsiębiorców, tańsze mieszkania, dopłaty do czynszów dla najuboższych?? Widzę że nic sięnie zmieniło, nadal ludzie lubią słuchac bajek. Wszyscy to obiecują, ale czy ktośto moze spełnić?? No cóż....
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Drogi kandydacie. Nie traktuj tego co napisałem jako coś osobistego. Przecież wiadomo, że jak na początku "dobrej listy" wstawisz np. Gustlika z "Czterech pancernych" to na 90% wygra. Jesteś bardzo nerwowy. Więcej luzu. Ja chciałbym w radzie ludzi mądrych, nie kłótliwych, nie aroganckich, Mogą być z lewa, prawa i środka - byle się dogadywali. A nie robili na przekór burmistrzowi, tylko po to aby za dwa - trzy lata powiedzieć, że nic nie zrobił. (patrz utrącanie budowy mieszkań socjalnych,)
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Post autor: kandydat »

Nie jestem nerwowy, ale nie uważam za zasadne ujawniać z jakiej partii startuję ani z jakiego miejsca bo nie to było moim zamierzeniem. Poddałem się ogólnej krytyce i otrzymałem co chciałem. Dzięki za szczere wypowiedzi i pozdrawiam sympatyka Pana Nosewicza czyli szanownego wyborcę :-D
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

Obserwator - bardzo ważna rzecz. Nie ważne czy z lewa, z prawa, czy z środka - byle się dogadywali. To szczególnie ważne, bo przynajmniej dla mnie samorząd to nie jest dobre miejsce na podziały LEWICA-PRAWICA. Jednak niestety w Ostródzie o tym podziale decydują często osobiste kontakty np. Babal - Dąbrowski
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Uważam, że Babalski był jednym z niewielu radnych który znał się, wiedział o co chodzi. NIe jest "księciem z mojej bajki", ale muszę być obiektywny. I prawdą jest, że osobiste animozje radnych źle wpływały na całą pracę rady. A z drugiej strony poprzedni burmistrz JW, z tego co wiem nie przygotwał nic na to aby występować o środki w UE - brak dokumnetacji, koncepcji itp. A na tym przejechał się obecny.[/img]
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

kandydat

Post autor: daro »

Ja tez jestem kandydatem do rady miasta. Kandydat oczywiście ma prawo przedstawić swój program jak każdy inny i to wyborcy ocenia. Myśle że zatajanie skąd sie startuje jest dziwne. Zgadzam sie tez z tym że ważne jest ugrupowanie z którego sie startuje poniewaz wiadomo z góry jakie wartosci człowiek reprezentuje. Nie ukrywam nigdy nie byłem lewakiem i nie mam zamiaru nim być dlatego że nie o to walczyli nasi rodzice aby dalej rządzili ludzie PZPR.
Co do programu kandydata zgadzam sie ze na turystyce takie miasto jak Ostróda daleko nie pojedzie, a turystyka oczywiście powinna stanowić ważne ogniwo gospodarki miejskiej.
Nie zgadzam sie poraz kolejny z obserwatorem, który wszystko zrzuca na poprzedników. Burmistrz miał wiele czasu aby wszystko przygotować tylko jemu i pracownikom wiedzy zabrakło.
A co do kandydata okręg nr 4 jest bardzo mocno obsadzony więc masz ciężką przeprawę przed soba i dużo pracy.
Daro
kandydat
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-10-22, 11:23:46

Post autor: kandydat »

Przede wszystkim, nierozumiem dlaczego tak wszystkim zależy abym napisał kogo reprezentuję. Jeśli napiszę to od razu skupicie się na partii a nie na programie. Z tego co wiem to Daro rónież nie określił sięco do orientacji. Poza tym nie napisałęś nawet swojego programu, jeśli nie podoba ci się mój to napisz co ty masz ciekawego do zaproponowania.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

wybory

Post autor: daro »

Kandydat Ja startuje z list Prawa i Sprawiedliwości. Jestem młodym wykształconym człowiekiem z doświadczeniem w pracy samorzadowej, organizacjach pozarządowych a nawet na stanowisku kierowniczym. Program który proponuje PiS Ostróda będzie skierowany do zwykłych szarych obywateli odpowiadajać na ich codzinne troski. A gwarantem tego programu będzie człowiek o niezwykłej osobowosci, człowik któremu nie obca jest cięzka praca i wytrwałość - jest nim kandydat na burmistrza Ostródy - CZESŁAW NAJMOWICZ. A ludzie którymi jest otoczony na pewno pomogą wytrwac mu w ciężkim boju po tym co zastanie po rządach SLD.
Wprowadzimy nowa jakośc zarządzania mieniem komunalnym, urzedem itp. będa wprowadzone nowe metody o których wielu sie nie sni w Ostródzie a w innych miastach są normalnością.
Na pewno zajmiemy sie wstdliwym tematem budownictwa komunalnego i społecznego - bo to wstyd aby za całej kadencji SLD nie powstało zadne mieszkanie, mamy już przygotowany program i wiemy jak go zrealizować.
Mógłbym tak bez końca ale szczegóły wyjdą w pranie żeby nie było jak z Nosewiczem - obiecanki cacanki. Szczegóły znajdziesz na ulotkach.
Ci co mnie znaja wiedzą ze zawsze realizuje cele które sobie zakładam.
Daro
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Szanowny Daro. Jak mnie pamięć nie myli rok temu oddano chyba 20 lokali mieszkalnych - budynek po byłym hotelu wojskowym. Jest to bardzo mało. A czy wiesz, że radni dwa razy odrzucili propozycje burmostrza budowy mieszkań. Nie wyrazili zgody.
Jeżeli masz takie super CV to dobrze, mam nadzieję, że Ostróda będzie kierowana przez mądrych ludzi - z prawa, lewa i środka. No i burmistrz też będzie ok.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

mieszkanak

Post autor: daro »

Do obserwatora co do tych mieszkań to wiem kto je dostał. Więc nie wiem czy jest to powód do dumy. I wcale nie jestem pewny czy najbardziej potrznbujący. Ale zawsze można to sprawdzić. Ja tez mam nadzieję że burmistrza będziemy mieli najlepszego.
Pozdrawiam
Daro
remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

Re: wybory

Post autor: remi »

daro pisze:Program który proponuje PiS Ostróda będzie skierowany do zwykłych szarych obywateli odpowiadajać na ich codzinne troski. A gwarantem tego programu będzie człowiek o niezwykłej osobowosci, człowik któremu nie obca jest cięzka praca i wytrwałość - jest nim kandydat na burmistrza Ostródy - CZESŁAW NAJMOWICZ.
Jeśli już piszemy o CV to bardzo bym prosił, poza kilkoma ogólnikami, i tym co się komu śniło lub nie (widziałem już takie plany 5 letnie) o podanie kwalifikacji do bycia burmistrzem dla pozostałych kandydatów na burmistrza !?!? Nosa wiemy na co stać !!!! Zastanawiam się czy ktoś wie co robili/robią tegoroczni kandydaci na burmistrza, uznając że w obecnej chwili są gotowi nim zostać !?
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

burmistrzem być???

Post autor: remi »

Super, na stronie dowiedziałam się wiele o Panu W.Brodiuk, typu co lubi, w jakich inicjatywach brał udział i jakie zawiązał, jest też dużo o jego działalności partyjnej i filantropijnej; jak to tworzył struktury i potem im przewodniczył i jak to ufundował różne nagrody dla młodych sportowców. Jednak nic nie ma o tym co szanowny kandydat robił przed 1994 rokiem, a żyje od 1954 roku? Nikomu nie przyszło do głowy żeby o tym wspomnieć?? Poza tym jest jakiś krótki wątek o prowadzeniu działalności gospodarczej, jednak znalazłem w necie, że to sklepik z przyborami szkolnymi!? Nie zauważyłem też szczególnych kwalifikacji (wykształcenia, doświadczenia) w zarządzaniu większymi organizacjami poza strukturą PO (specyficzne struktury jak każda partia). Ze strony wynika, że to dobry, wykształcony i uczciwy człowiek, który ma rodzinę, psa i kota, jak ich wiele w naszym mieście... Jednak ja pytałem: JAKIE MA KWALIFIKACJE ŻEBY ZOSTAĆ BURMISTRZEM?”, czyli kierować Ostródą, 35.000 miastem, oraz Urzędem Miejskim w którym pracuje mnóstwo ludzi i trzeba nimi dobrze zarządzać? Więc wciąż czekam na informację, co kwalifikuje powyższego oraz pozostałych kandydatów na to by zostać burmistrzem?
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

remi - a jakie informacje chciałabyś przeczytać?

Jeśli dla Ciebie za mało, że ktoś działa w samorzadzie od 12 lat, zna od podstaw mechanizmy działania rady miejskiej, urzędu miejskiego i urzędników, wykonał kawał dobrej roboty dla mieszkańców osiedla drwęckiego, jednego z większych w Ostródzie, i Ci mieszkańcy o tym doskonale wiedzą, bo w swoim okręgu wygrywał w cuglach trzeci raz z rzędu, ma wyższe wykształcenie, zarządza swoją firmą od kilkunastu lat, ma swój sprawdzony elektorat i grupę lojalnych wspópracowników, zaplecze polityczne, które wygra najbliższe wybory parlamentarne, ma wreszcie ciekawy program, który zrealizuje, który nie jest kojarzony z "dziwnymi" biznesmenami.

Nie wiem o jakie informacje Ci chodzi, to co chcesz po kolei, chodził do przedszkola, ukończył szkołe podstawową , liceum lub technikum itd... a zakończył tytułem naukowym profesora na Sorbonie? A potem przez 10 lat był merem Nowego Jorku?

remi - pisz dalej poczytamy
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

"...zaplecze polityczne, które wygra najbliższe wybory parlamentarne...", buehehe, zolne żarty japa...
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Jeżli Brodiuk jest taki "de best" to dlaczego w poprzednich wyborach na burmistrza miał ilości głosów w granicach błędu statystycznego ?
No powiedź mie Japa - dlaczego wyborcy są tacy niewdzięczni?
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

no okej, miał małe wtedy poparcie, ale też kandydatów było dużo. Może za bardzo pojechałem z tym słodzeniem, ale lubię platformę obywatelską, a nie znoszę pisu za ich nadęcie i sld za ich afery (no wiesz jakubowska itd). Dajmy wyborcom głos zobaczmy jak bedzie teraz.
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

No Japa, odpowiedź sensowna i widzę że można przyznać się do "małego" błędu.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

Post autor: remi »

więc japa piszę wg życzenia.... :D

Witam ponownie wszystkich, a szczególnie japa Ciebie!!!
Cieszę się, że ktoś pofatygował się odpisać na moje pytanie, CHOĆ UBOLEWAM, ŻE SPRAWA JAK NA RAZIE SKUPIŁA SIĘ NA PANU BRODIUKU. Niestety nikt ze sztabu „lojalnych współpracowników” pozostałych kandydatów nie napisał ani słowa poza obrzucaniem się błotem na forum!!! ŚPICIE TAM!? :-x
Prosiłbym jednak o fakty i konkrety, dotyczy to również Pana Najmowicza jak i szanownej Pani kandydatki....oraz Pana Brodiuka......NOS-a już się naczytałem w Ostródzkiej i mam wyrobione zdanie......super, że Pan Brodiuk był taki wspaniały na osiedlu Drwęckim i że jego mieszkańcy o tym wiedzą....Jednak ja nie jestem mieszkańcem tego osiedla i chętnie dowiem się, co takiego uczynił ten kandydat dla wspomnianego kawałka Ostródy? Jeśli nie będzie to zbyt wyczerpujące dla Ciebie lub kogoś innego japa!! :x
Co do wyższego wykształcenia, to nie wiem japa, o co Ci chodzi, teraz każdy inteligentny człowiek idzie na studia i żadnej rewelacji z tego nie ma (szczególnie dla burmistrz), że ktoś ma wyższe wykształcenie!? Jednak wykształcenie ma całkiem w innym kierunku...chyba o jedzeniu się uczył...więc nic to nie zmienia i nie podnosi jego kwalifikacji jeśli chodzi o kandydowanie....Ostatnio mieszkałem w gminie 10.000 osób i wójtem oraz jego zastępcą byli profesor zwyczajny (dla nie wtajemniczonych: taki co nadaje Prezydent RP) i dr prawa. Wypisywanie MGR przed nazwiskiem (see above: daro) uważam, co najmniej::: NIE NA MIEJSCU!!! Co do doświadczenia w zarządzaniu firmą, proszę o fakty bo zarządzanie małym sklepikiem różni się nieco od zarządzania dużym urzędem!?
O jakie informacje mi chodziło....napisałem: CO ROBIŁ SZANOWNY KANDYDAT PRZED ROKIEM 1994??? Mam to pytanie wyświetlić w kinie japa, żebyś zrozumiał ?? Kończąc technikum ma się 20 lat, potem studia ma się 25, czyli mamy rok 1979 (Brodiuk ur.1954)!? Mamy minimum 15 lat białej plamy w życiorysie!? Uważacie, że to mało ważne dla wyborców!? Co do Sorbony, o której wspomniałeś japa, to nie jest ona zbyt dużym wykładnikiem oleju w głowie, gdyż mam kilku kolegów (fakt obcokrajowców) po tej uczelni, niestety nie odznaczają się niczym wyjątkowym, szczególnie zawodowo, poza tym że lubią błyszczeć....a jak wiadomo nie wszystko złoto co się...... !!!!
Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o rzetelne fakty, a nie ogólniki lub banały!!!!
:)
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
remi
początkujący
początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2006-10-31, 22:38:32

Post autor: remi »

Niestety nikt ze sztabu „lojalnych współpracowników” pozostałych kandydatów w dalszym ciągu nie napisał ani słowa, poza wspomnianym obrzucaniem się błotem na forum!!!! :D
ŚPICIE TAM!? :lol:
A być może nasi najwięksi krzykacze z urzędów w końcu wzięli się za prace i pieniądze podatników nareszcie nie są wydawane daremnie;
na siedzenie picie kawy i przeglądanie stron internetowych min.: http://www.forum.ostrodaonline.pl
:brawo: :brawo: :brawo:
Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
Zablokowany