Wymiana radnych

Moderator: Jacek-P

Formata
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2006-02-03, 18:30:06
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTRÓDA

Wymiana radnych

Post autor: Formata »

Moja propozycja jest następująca: Może to źle zabrzmi ale hasło " ONI JUŻ BYLI" jest jak najbardziej aktualne. WYMIENIĆ CAŁĄ RADĘ I to jest to . Nie ma że zasłuzony, zna się na tym, zna procedury , prawo itp. itd. WYWALIĆ NA ZBITY PYSK WSZYSTKICH STARYCH. I z lewicy i z prawicy i tych z centrum też. Nie zostawić ani jednego starego chwasta który mógłby zatruć młode pędy. I nie koniecznie chodzi mi o młode w sensie wieku. Dziewicze w sensie samorządności. Toż to niektórzy "bujają" się w radzie i 12 - 15 latek A powiadają że jak bóg da to i ze 20 będzie dobrze. I nic nie zrobili Taki Pan Ryszard KOWALSKI s. Piotra NYGUS NAD NYGUSAMI - a trzy kadencyjki se posiedział i popitolił. Albo inni: i tak Gonder, Tomczyk,Bieliński CO ONI TAKIEGO ZROBILI???? Wykiwali NAS Czyli wyborców. Zaprawdę powiadam Wam wybierzcie NIE TYCH CWANIACZKÓW z pierwszych miejsc (SIC! patrz OLGIERD DĄBROWSKI w okręgu nr 2 - ŚMIECH NA SALI !!!) a tych na 5 -10 pozycji - Obojętnie z jakiej partii. To nieprawda że ci z dalszych pozycji nie mogą wejść do Rady. Patrz przykład pani DAKOWSKIEJ w poprzednich wyborach która weszła do Rady z 7 pozycji mając 150 chyba głosów (i de fakto nic nie zrobiła dla swego okręgu!) GŁOSUJMY NA NOWYCH RADNYCH To jest to czego nam teraz trzeba . I nieważne jest tak naprawdę z jakiej są partii. Chyba że będą to ludzie tzw "sługusy" swojej partii a nie walczący o mandaty dla dobra mieszkanców Ale przecież w zasadzie wszystkich ich znamy?
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

No, ostro,ostro, ale może od czsu do czasu tak trzeba, żeby ostudzić co niektórych radnych siedzących na stołkach od kilkunastu lat. Nie zgodzę się jednak z tym, że trzeba pozbyć się wszystkich "starych" z rady. Jakaś ciągłość władzy musi być.
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Jakoś nie widzę sensu wymiany wszystkich radnych. I co wejdzie do rady sama młodzież typu kolegi Jatczaka? To nie jest zabawa w Młodzieżową Radę Miasta. Wybory za miesiąc - czarno to widzę...
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

wydaje mi się, że pomysł w wymianę wszystkich radnych, też nie jest do końca trafiony. dobrym pomysłem było by, skompletowanie takiej rady, aby i w jej skład weszli przedstawiciele "starego pokolenia" i tego "młodego czy nowego". A swoją drogą, czemu uważacie że Młodzieżowa Rada nie przygotowuje (w pewnym stopniu) do pełnienia jakiś tam funkcji. A co do wspomnianego kolegi Jaszczaka, to o ile dobrze wiem, to robił on wiele więcej niż tylko zabawa w radzie młodzieżowej. Sama znam go dość dobrze i wydaje mi się, że był by dobrą osobą na tą funkcję. A na listach różnych parti znalazły się z kolei też osoby, które nic sobą nie reprezentują a sa tylko i wyłącznie dlatego że są młode. Akurat temu jestem przeciwna...[/quote]
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

.........

Post autor: morderator »

...jesteście naiwni- takie teorie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ponieważ średnia wieku (ok 50%wyborców ) w wyborach samorządowych, to ok 40-55 lat a to nie są wyborcy Kolegi z MRM....jeżeli chodzi o wymianę całego składu rady to, to również bardzo śmieszny i nie realny pogląd dzięki politykom z TV w takich miastach jak Ostróda głosuje się na lity partyjne lub zgłoszone do wyborów zakładając minimum, to ok 60% to będą, to radni partii politycznych i jak bym powiedział, to dosadnie Polska jest partyjna......w historii samorządu tylko dwie pierwsze kadencje były wyborem jedno mandatowym gdzie w danym okręgu wygrywał jeden z wielu kandydatów na radnych, dziś są okręgi wielo mandatowe wygrywa lista i proporcjonalnie dzieli się mandatami z innymi grupami w zależności od ich poparcia procentowego...kiedy macie kandydata który zdobędzie przytłaczającą ilość głosów ale lista z której startuje nie przekroczy progu do podziałów mandatów w danym okręgu i mieście to są to głosy wyuczone na śmietnik...PiS idąc w kierunku nie marnowania społecznego poparcie w tych wyborach wykombinował łączenie się list ugrupowań aby zwiększyć ich znaczenie w całości poparcia procentowego...inaczej mówiąc kilku małych z jednym dużym może więcej
Obrazek
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

A jest już moze pelna lista kandydatow do Miasta ??
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Oczywiście że jest. Tylko że nie wiem jak Miejska Komisja Wyborcza? Teoretycznie do wczoraj powinna dostarczyć protokoły do Komisarza Wyborczego w Elblągu a ten niezwłocznie powinien umieścić je w systemie informatycznym. Zobaczcie na stronie pkw.gov.pl, jeśli nie będzie dziś to wkrótce. Z tym blokowaniem to chyba niezły pomysł dla najmniejszych i najbiedniejszych komitetów. Wystarczy że kilku znajomych z jednej ulicy założy komitet i zarejestrują się oraz utworzą tzw. grupę list z partią lub dużą organizacją i już mają spore szanse na mandaciki. A jak nie to zawsze można dać zarobić znajomym, zgłaszając ich do komisji obwodowych. Najbidniej 270 zł za chwilę fatygi.
Co do wymiany rady na zupełnie nową to pomysł idiotyczny, typu wejście Polski do NAFTA (Janusz Korwin-Mikke) itd. Z pewnością są radni lepsi i gorsi, wyróżniający się i przeciętni. Są pracusie i dietetycy. Nie można wylewać dziecka z kąpielą bo zupełnie nowa rada musi poświęcić co najmniej rok na szkolenia, naukę itp.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

270 zł ? W parlamentarnych było 150 zł to tak podwyzszyli ? A co do wymiany rady miasta to przydałoby się kilka nowych twarzy. Sam startuje do Miasta tylko ktos gdzies jakos rozdzielal miejsca na liscie i wyszlo jak wyszlo czyli 9 miejsce :/
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

No ktoś ma złe informacje - wynagrodzenie za komisje wyborcze to tak samo jak parlamentarne - 135 podstawa, 150 za wice i 165 za przewodniczącego...
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

co da wymiana radnych ? bo jakoś nie widze pomysłu na te miasto u żadnej z parti , więc niech każda z nich przedstawi swój program i możliwości jego realizacji , bo obiecanki to dla dzieci w przedszkolu
może radni zaczeli by pracować za symboliczną złotówkę?! -
-będą efekty będzie kasa ( dla nich )
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

DarioLee pisze:(...)Sam startuje do Miasta (..)/
No to mamy już pierwszego WSPANIAŁEGO !
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Nie wiem czy odczytac to pozytywnie czy negatywnie ale narzekac kazdy umie ale zeby cos zrobic to juz nie ma komu. Zamiast krytyki sami byscie sie postarali o start w wyborach i cos zdzialac. Bo ja mam taki zamiar a nie tylko stolek zajmowac i byc od podnoszenia reki w glosowaniach.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

O chłopie ale Cię wkręcili. Jak czujesz się w doborowym towarzystwie :-D Nie chcę być niegrzeczny i Cię zniechęcać ale szanse masz mizerne według mnie. Komitet, z którego startujesz raczej nie zgarnie kokosów a 9. miejsce tym bardziej pozbawia Cię realnych szans. Myślę, iż komitet szukał ludzi na listy aby je dopełnić bo głupio wygląda zgłosić 5 kandydatów. Mam nadzieję, że nie obrazisz się na mnie ale to chłodna i realistyczna ocena. Mimo wszystko zawalcz ale może najpierw napiszesz jaką masz wizję sprawowania mandatu. Jeśli wstydzisz się na forum to daj priva. Znam się na prowadzeniu kampanii więc mogę zaoferować swoją pomoc.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Jestem w SdPL w sumie z przypadku ale jako, że nie jestesmy silni musimy isc z SLD, chciał czy nie chciał. Wstepne ustalenia byly takie, że bedzie spotkanie wszystkich kandydatow calego komitetu i tam beda ustalane miejsca. Ale chyba SLD mialo nas w .... i mimo ze jestem jedynym przedstawicielem swojej partii na tej liscie dali mi 9 miejsce. Ale i z tego tez mozna powalczyc. Najlepsze sa miejsca 1-3 i ostatnie a na tych wiadomo kogo obsadzili. A co do wizji to wiadomo ze trzeba nam inwestycji i pracy. Standardowe haslo wyborcze. Jednak wszystko zalezy od podejscia do tego.
No.1 wiadomo, ze jest kwestia przejazdu, co to za problem zrobic konkurs na rozwiazanie tego problemu ?? Jak samemu nie mozna nic wymyslic to niech ktos podpowie nam w tej kwesti.
No.2 praca. Wiekszosc mowi ze nasze miasto jest nastawione na turystyke ale w koncu to nie Hawaje, ze sloneczko swieci i jest goraco caly czas. Owszem trzeba w tej dziedzinie duzo zdzialac ale wazniesze jest danie pracy naszym mieszkancom. Jak pokazaly imprezy organizowane w Ostrodzie nie ma u nas za duzo hoteli i chodzi tu i te ** gdzie mozna sie przespac i umyc za nie duza sume. A co do inwestycji to tu musza sie dogadac miasto i gmina, ewentualnie powiat. Trzeba zrobic spis ziem jakie mozna wykorzystac pod inwestycje. Mam na mysli ziemie nalezace do samorzadu i do prywatnych osob, ale takich co mja sporo ha i ewentualnie byliby skolonni go odsprzedac badz wydzierzawic na ladnych pare lat. Jesli juz by sie znalazl chetny to trzeba go zachecic ulgami w podatkach i przypuscmy ze inwestor bedzie u nas min 10lat to na 5-6 lat daje sie symboliczny podatek od ziemi. Trzeba ponadto ulatwic mu zycie w urzedach i pomoc we wszelkich formalnosciach.
Nie ma drogi do inwestycji ? To trzeba ja wybudowac. A juz najlepszym rozwiazaniem byloby utworzenie SSE (Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Czemu co chwile w wiadomosciach podaja o wielkich inwestycjach w Polsce ? Widac ze mozna to zrobic skoro tak sie dzieje w innych miastach.
Ale widac u nas od kilkunastu lat jakos nie mozna tego zrobic, bo po co ludzie maja miec prace, po co maja miec pieniadze, bo po co cos robic skoro samemu sie dobrze zarabia, niech inni widza jak nam jest lepiej i nam zazdroszcza, itd. Taka jest mentalnosc naszych samorzadowcow.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

A Ostróda nie na leży przypadkiem do Specjalnej Strefy Ekonomicznej ? Chodzi mi coś po głowie że naleźy a konkretnie tereny za ciepłownią.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Kiedys tez czytalem ze nalezy do SSE. Bylo o tym chyba jak premier Belka byl w Ostrodzie ale pewny na 100% nie jestem. Jednak nalezy czy nie nalezy i tak z tym nic nie robia wiec ustalmy ze nie nalezy :)
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Nochal i Kowal przerobili Cię na maksa. Nawet nieudacznicy nie potrafią zastosować rozsądnych kryteriów udziału poszczególnych podmiotów na liście. Pewnie ręce maczali w tym narcystyczni autokraci typu Cezary Cieć, czy Cezary Warzywniak. Lokalna klika sld-owska działa i trzyma się mocno. Najlepszy przykład start rzecznika :-D burmistrza do rady miasta. Popatrz jak podział miejsc na listach wyglądał w Ostródzie w normalnych komitetach w wyborach do rady powiatu (). Widać jakiś pomyślunek i partnerstwo a tu skur... Na stronach pkw nie ma jeszcze zarejestrowanej kandydatury na mera i jednocześnie lidera Twojej listy. Wątpię aby silna klika nie zebrała 1500 podpisów ale gdyby Nochal został wyautowany to wybory nabiorą zupełnie innego wymiaru.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

U mnie na 1 Nos na 2 Kowalski a reszty nie pamietam. Mowe oczywiscie o 4 okregu do miasta.
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

Listy kandydatów itd sš już zarejstrowane na stronie http://www.wybory2006.pkw.gov.pl Sš wszystkie komitety itd... A co sšdzicie o tak małej liczbie kandydatów na Burmistrza?
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Jest juz spis wszystkich kandydatow. I co mnie zdziwilo ? Z całego swojego okregu i wszystkich kandydatów jestem 2 najmłodszym. Na mojej liscie srednia wieku to ok 50 lat. Czy to nie lekka przesada ? Nie mam nic przeciwko osobą starszym, bo od nich mozna sie wiele nauczyc ale powiedzcie kto po nich bedzie rzadzil w tym miescie ? Nowicjusze, ktorzy nie mieli styku z polityka ? Chyba przy ustalaniu list powinny byc tez brane pod uwage kryteria wiekowe. Wiadomo mlody ma wiecej do stracenia jesli "zawali" kadencja niz starsi. Ale z drugiej strony to ze jest malo mlodych ludzi na kandydatow moze zaowocowac tym, ze "swoi" zaglosuja na "swoich" czyli mlodzi zaglosuja na mlodych, tylko trzeba ich namowic na pojscie do urn. "Mlody nie bedzie glosowal na starego zgreda"-cytat ze srodowisk mlodziezowych.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Mam nadzieję, że eseldowcy będą marginesem w tej radzie.
daro
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2006-10-24, 12:13:25
Gadu-Gadu: 0

wymiana radnych

Post autor: daro »

Z teko co bardzo dobrze pamiętam to Pani Dakowska startowała z list SLD w poprzednich wyborach a teraz nagła zmiana miejsc przeszła do PO.
Ludzie głosujmy na ludzi którzy sa stali w uczuciach a nie na ludzi którzy skaczą z partii do partii tamn gdzie sa lepsze notowania i aby sie załapać. Jak dobrze pamiętam Pani Dakowska nie miała zadnych dokonań jako radna SLD a tera w Po to nawet jej 1 miejsce dali.
Daro
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Pani Dakowska w poprzednich wyborach w 2002 roku miała 148 głosów. I teraz dostanie nie mniej niż 150 jestem tego pewien. Tak to jest Daro, jak ktoś posiada doświadczenie i autorytet, na który pracuje się latami. Nie jest ważne kto z jakiej listy głosuje - ważne jest to co robi i jakim cieszy się uznaniem. pozdrawiam
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Daro -jak ludzie głosują na tych co są stali to głosuj na radnych którzy starowali wcześniej z listy SLD i startują terez też z tej listy.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

widzę.że rewolucjonista.... Niech Ci będzie. Będę bronił pani Joli Dakowskiej. we wszystkich trudnych dla miasta sprawach zachowała się bardzo przyzwoicie i nigdy się nie sprzedała. To znacznie ważniejsze niż wymiana pękniętej płytki chodnikowej. Porządna kobita, chociaż blondynka :-D
Zablokowany