Przedwyborcze rozgrywki-zagrywki?

Moderator: Jacek-P

banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Przedwyborcze rozgrywki-zagrywki?

Post autor: banitez »

:twisted: Jak myślicie, czy rozgrywki przedwyborcze zaczęły się - czy już kończą?
Według mnie wiele już zostało ustalone, jeszcze przed wyborami, a "odchodząca" ekipa umościła sobie przytulne gniazdka w różnych cieplutkich miejscach - tylko czy na pewno Mieszkańcy dadzą nabić się w butelkę? Pamiętajcie, WYBORY SAMORZĄDOWE to nasza wspólna sprawa, a Ci którzy nie głosują zgadzają się na wszystko! (a ja jestem idealistą, a co!) :twisted:
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Odpowiem Ci tak - one trwają cały czas. tylko nasilają się tuż przed wyborami. Zobaczysz co się będzie działo w październiku i listopadzie. Dam przykład zasłyszany od znajomych (prawdziwy),eskalacji działań przedwyborczych pewnego radnego, który przez cztery lata "nosił się z wysoka" i nie poznawał swoich wyborców, Aż SIę NAGLE OBUDZIł!!! We wsi Pietrzwałd (gm. Ostróda) radny Wiczkowski zaczął rozdawać darmowe konserwy ludziom. Konseerwy z Morlin nie należą do najtańszych. Nasuwa się pytanie - czy kupił te konserwy sam, czy tez może zwrócił się do firmy o przekazanie konserw na szczytny cel. Nie wiem bo znam tę historię z drugiej ręki. Nie mam jednak złudzeń, że "śpioch" się obudził ze względu na zbliżające sie wybory. Znajomi mówili, że tak jak przed poprzednimi wyborami, zrorganizuje pewnie jeszcze ze 2-3 dyskoteki we wsi dla młodych i zbierze ich głosy . Tak niewiele wysiłku w ciągu paru miesiecy, w okresie czteroletniej kadencji i swój cel osiągnie. Z opowiadań wiem, że dobrym sposobem na zdobycie głosów, w tym i sąsiednim okręgu wyborczym jest postawienie, parę dni przed wyborami, kany rozrobionego gorzelniaka we wsi. To naprawdę działa.
Tak na marginesie, ten radny, to przyszły sekretarz w gminie, jeżeli Fijasa wyborcy wybiorą na wójta.[/url]
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Ojej!!! Ale to K. Ważne!!!
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

wiocha

Post autor: morderator »

...wiocha jest była i będzie, tak a nie inaczej należy powiedzieć o tym co się dzieje w materii wyborczych tendencji i to nie tylko na polskiej wsi...ten kraj ma na co zasługuje razem z jego elitami zarówno w Ostródzie , Olsztynie jak Warszawie...
P.S. Ciekawe czy nie dostał tych konserw z PKPS-u za darmo dla biednych do rozdania i oczywiście wielkiego pana zgrywał.
Obrazek
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Mały Mistrz pisze:Ojej!!! Ale to K. Ważne!!!
No niestety, w naszej RZECZYWISTOŚCI ważne, K. ważne! ! !
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Mały Mistrz napisał:
Ojej! Ale to K. Ważne!
Marcelina napisała:
No niestety, w naszej RZECZYWISTOŚCI ważne, K. ważne! ! !
Cieszę się Marcelino, że patrzysz krytycznie na otaczajacy nas świat. No cóż, Mały, naprawdę mały, Mistrz dopuszcza różne, nieczyste zagrywki, no bo k.... to nie jest wazne. To jest gość, który uważa, że cel uświęca środki. Jedno świństewko zrobione komuś albo nieczyste zagranie to nic. Tylko ja się pytam mały mistrzu - jaką masz gwarancję, że ten człowiek, który stosuje takie metody, nie sięgnie kiedyś po większe świństwo? A jeszcze nie daj Boże, przy założeniu, że Bóg jest sprawiedliwy ale nierychliwy - trafi się sytuacja, że mały miszczu odczuje na własnej skórze zagranie takiego delikwenta to to to BęDZIE STRASZNIE OBURZONY. Radziłbym mały mistrzu siąść na chwilę i się zastanowić. Może coś z tego będzie, a na pewno nie zaszkodzi.

Ps. Kampania wyborcza w toku a nikt nie melduje jak się "nasza mała Ojczyzna" rozwija. Opisujcie jak to burgermajster, wójt lub radni upiększają w pośpiechu nasz kraj. Cenne też będą zapiski obietnic przedwyborczych (te nowe chodniki, przystanki autobusowe, parkingi itp., itp.,itp.. Kurde - może te wybory co pół roku mają sens? Tyle nam obiecują. A przy okazji mały miszczu, z kanki się bimbru napijemy i zagryziemy darmową konserwą dobrego radnego, siedąc na nowowybudowanym przystanku. Pa mały misczu. Lecę bo się szkuje świetna ipreza.
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Wydaje się, że kampania właśnie się rozpoczyna ale rozkręci się na miesiąc przed wyborami. Do poniedziałku można zgłaszać kandydatów do terytorialnych komisji wyborczych a do około połowy października należy zarejestrować listy kandydatów w wyborach i kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Myślę, że od 10 października ruszy prawdziwa kampania a przedwczesny start przy dość niewielkim limicie wydatków, przy założeniu że komitet jest uczciwy spowodowałby wydanie dostępnych środków przed ciszą wyborczą. Z moich kalkulacji wynika, że np. kandydat na burmistrza może wyasygnować na kampanię maksymalnie około 18 tys. zł Kto zna ceny usług poligraficznych i koszt uzyskania pozwolenia na miejsce na reklamę polityczną w atrakcyjnym miejscu, ten wie że 18 kawałków to wielkie g... więc nie ma się co wystrzeliwać przed właściwą gorączką wyborczą.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Jak myślicie czy aktualna sytuacja w Sejmie bedzie miała przełożenie na wynik wyborów samorządowych w Ostródzie? czy napedzi to dodatkowych głosów eseldowcom, czy zaszkodzi lokalnym strukturom pisu?
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Według mnie wyborcy w Polsce w przeważającej większości nie podejmują decyzji przy urnie kierując się racjami lecz emocjami. Dlatego też sytuacja na szczeblu centralnym zawsze w jakiś sposób przekłada się na wynik wyborów samorządowych, choć z praktycznego punktu widzenia obie sprawy mają ze sobą niewiele wspólnego.
Ponadto jestem przeciwnikiem przespieszonych wyborów parlamentarnych na jesieni i uważam, że jeżeli będą konieczne to najlepiej aby odbyły się wiosną, gdyż wiosenne wybory z pewnością zmienią w bardziej radykalny sposób układ sił parlamentarnych itp.
Zablokowany