Niezrealizowane obietnice wyborcze

Moderator: Jacek-P

japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Niezrealizowane obietnice wyborcze

Post autor: japa »

Jeśli dobrze pamiętamy to obecni radni miejscy oraz burmistrz składali przed wyborami wiele obietnic wyborczych. Czy pamiętają je Państwo?
Np. Radny Marian Gonder, w nowej kadencji chciał "podjąć działania na rzecz zmiejszenia bezrobocia". Czy podjął oceńcie Państwo sami.
I jeszcze jedno: nie jest to czepianie się ale zwykła ocena pracy radnego, który otrzymał zaufanie społeczne, wszakże za funkcje radnego otrzymują Panowie i Panie diety z publicznych pieniędzy. A było tego nie mało: w przypadku Radnego Mariana Gonder z oświadczeń majątkowych dostępnych w internecie można wyczytać, że było to: 8170 zł za 2004 rok, 8 740 zł za 2003 rok i aż 19. 530 (?) zł za 2002 rok. Ta ostatnia kwota wydaje się niejasna bo w oświadczeniu majatkowym skreślono słowa "Nie dotyczy" i dopisano kwotę 19.530 zł. Jeśli pochodziły one z różnych źródeł powinno byc napisane z jakich. A nie ma.
eurostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 2006-07-02, 20:40:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: eurostródzianin »

Gołym okiem widać, iż niejaki "japa" ma osobiste porachunki z wyżej wymienionym radnym. Przypominam więc, że w Ostródzie mamy 21 radnych i nawet jeśli wspomniany przez Ciebie rajca nie wiem jak się starał, sam nic nie zrobi. A poza tym, to wszyscy i wszędzie obiecywali zmniejszenie bezrobocia. Osobowo możemy oceniać jedynie burmistrza, vice i szefów klubów, bo to oni tak naprawdę decydowali o wszystkim.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Nie masz racji Stefan, poprostu wpadły mi w ręce ulotki z tamtych lat, są tam obietnice wszystkich radnych i obecnego burmistrza. I mam zamiar je na tym forum przypomnieć, bo jako mieszkaniec miasta mam prawo do tego ażeby na stołki radnych zasiadali właściwi ludzie a nie populiści. Jeżeli ktoś przed kilku laty obiecywał coś swoim wyborcom to powinien tych obietnic dotrzymać. Jeśli nie - dowidzenia. Ktoś musiał być pierwszy - raz dwa trzy i padło na tego radnego. Nastepny bedzie ktos inny z tych 21 radnych. Nie jest to osobista wycieczka w stosunku do pana Gondera.
eurostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 2006-07-02, 20:40:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: eurostródzianin »

Wyluzuj Mirek! Jeżeli rzetelnie prześledzisz przedwyborcze obietnice radnych i burmistrzów, sam zobaczysz, że żaden z nich nie zrealizował nawet dziesiątej części z nich. Między innymi z tego powodu dziwi mnie Twój prymitywny atak na jednego z radnych. Zrozumiałbym, gdybyś przedstawił konkretne zarzuty wobec całej grupy, lecz osobisty atak na jednostkę, poparty populistycznym hasłem "nie zmniejszył bezrobocia, dorobił się, więc pognać gnoja" wydaje mi się nie na poziomie. Tak samo mógłbyś oskarżyć posła Jana Walentego Tomakę (naprawdę taki istnieje - PO) o to, że 2 miliony Polaków wyjechało za chlebem na Zachód. Wybacz, ale wydaje mi się to co najmniej śmieszne.
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

A ja uważam, że jak się coś obiecuje to trzeba dotrzymywać danego słowa. Albo inaczej - będąc dorosłym, odpowiedzialnym człowiekiem nie sklada się obietnic bez pokrycia bo jest to niepoważne. Jeszcze gorszą sprawą jest to jeżeli kandydat świadomie obiecuje rzeczy, o których wie, że ich nie zrealizuje. Po takim gościu widać, że ma nas wyborców za kompletnych durniów, bezmyślny motłoch. Dlatego postuluję, żeby rozliczać radnych z ich działalności jako jednostki, zwracając również uwagę na rolę jaką odegrali w swoim ugrupowaniu czy klubie.
Kolego Euroostródzianinie zupełnie nie zgadzam się z Twoją argumentacją. Właśnie w wyborach samorządowych mamy realny wpływ na wybór właściwych ludzi. Przyjmując Twój tok myślenia, równie dobrze mógłbym powiedzieć: "...po co mam iść głosować na człowieka, który nie dotrzymuje swoich przedwyborczych zobowiązań, to bez sensu".
Jeżeli radny Gondera nie wywiązał się z obietnic to może warto go kimś innym zastąpić, kimś kto będzie bardziej odpowiedzialny za swoje słowa i czyny.
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Jeszcze raz: to nie jest żaden atak. Poza tym nie powiedziałem że nie wykonał swoich obietnic tylko proszę o forumowiczów o przykłady tego co zrobił. Inna sprawa, że o te przykłady może byc trudno.
Ciagle uważam, ze teraz jest najlepszy czas aby przyjżeć sie tym co zrobili nasi radni dla Ostródy. Czy dotrzymali obietnic wyborczych? Sami to oceńmy.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

"Pragnę stworzyć Urząd Miejski przyjazny dla wszystkich Ostródzian, a nie tylko dla "kolesiów" - można wyczytać w tekście wyborczym Jana Nosewicza z 2002 roku, hm ciekawe jak to się ma do zatrudnienia w Urzędzie Miasta takich panów jak Dąbrowski, Wawrzyński lub Janiak?
Katrin
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2004-04-02, 21:25:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Katrin »

Mam pytanie , a czy w ogóle jesteście w stanie wskazać jakiegokolwiek polityka, nie tylko z naszego regionu który dotrzymał obietnic. Kiedyś Wałęsa obiecał wszystkom po 100 milionów i co , kto je dostał? Kaczor jak dobrze pamiętam obiecał że zapełni ludziom lodówki i co czy już nie ma wśród Polaków głodujących?. Takich przykładów można wymienić bez liku ale po co i tak każdy kto chce się dostać na stołek, obiecuje a potem nic z jego obietnic.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Długo czekałem na tą chwilę, ale ona wreszcie nadejszla. Po raz pierwszy mogę zgodzić się z euroostródzianinem!! :-D Moim zdaniem skrupulatne rozliczanie polityków z obietnic doprowadzi Was do oczywistego wniosku, że nie ma takiego, który wywiązał się z przedwyborczych zapowiedzi. Ludzie kochani, skąd Wy czerpiecie wiedzę o polityce?? Proszę tylko o odrobinę dystansu i rozsądku. W swoich wypowiedziach traktujecie polityków jak co najmniej papieża. W szczególności lokalni działacze nie są Matką Teresą z Kalkuty tylko zwyczajnymi ludźmi, którym w większości zależy na losie lokalnej społeczności a to duża różnica. Obietnice Gondera to jedno, ale czy np. ktoś zapytał go "face to face" jakie działania i inicjatywy podjął w obecnej kadencji?Sam Gonder mógłby zmniejszyć bezrobocie w mieście ale właściwie jedyną drogą ku temu jest stworzenie przez radnego solidnej firmy :twisted: Nie znam chłopa i może na oczy nie widziałem, ale chciałbym stanowczo zaprotestować przeciw wrzucaniu wszelkiej maści polityków do worka z napisem "szkodniki, nieroby, złodzieje itp." Osobiście uważam, że wielu sensownych ludzi nie chce kandydować np. na radnego bo czy będzie genialny czy ujowy to i tak ludzie go zbesztają, zmieszają z błotem, o coś posądzą i na koniec kadencji nawet własna żona przestanie go szanować. Wiem, że część polityków (także lokalnych) psuje reputację reszcie ale pamiętajcie, iż generalizowanie prawie zawsze prowadzi do skrzywdzenia kogoś lub czegoś.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Zaraz, czegoś tu nie rozumiem. Według niektórych wypowiedzi można sądzić, że należy dalej głosować na tych ludzi, którzy nie wywiązywali się z obietnic wyborczych?? Wałęsa obiecywał po 100 milionów dla każdego, nie dotrzymał słowa, a w następnych wyborach prezydenckich przepadł z kretesem. Notowania Kaczyńskiego dziś też nie sa wysokie. Nosewicz obiecywał że "wie co i jak należy zrobić by w Ostródzie żyło się lepiej". Czy dzis mieszkańcy Ostródy mogą powiedzieć - Tak, dzięki Nosewiczowi żyje nam sie lepiej??
A jak widzę na ulotkach sprzed 4 lat byłego posła SLD Jana A., któremu postawiono zrzut korupcji, rekomendujacego z całym przekonaniem swojego kandydata na burmistrza, to mi się słabo robi.
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Kolega Łysy napisał:"Moim zdaniem skrupulatne rozliczanie polityków z obietnic doprowadzi Was do oczywistego wniosku, że nie ma takiego, który wywiązał się z przedwyborczych zapowiedzi". Uważam, że właśnie na szczeblu samorządowym możemy dokładniej rozliczać swoich władców lub radnych bo na niestety na wyższych szczeblach nie mamy na to wpływu. Towarzysze: Euroostródzianin i Łysy uważają, że nie ma wielkiego sensu rozliczać władców i radnych z ich przedwyborczych obietnic. W związku z tym ciekaw jestem czym się w/w towarzysze kierują, jakie kryteria decydują u nich przy oddawaniu głosów. Ja zaczynam podejrzewać, że pod niektórymi nickami (ksywami) na forum kryją się radni(czyż nie tak towarzyszu Łysy i Euroostródzianinie). Uważam, że przyzwoitość nakazywałaby każdemu radnemu, przynajmniej raz w roku organizować spotkania ze swoimi wyborcami, gdzie wyjaśniłby co zrobił a co mu nie wyszło z planowanych zamierzeń. W ten sposób dałby znak wyborcom, że ich szanuje i nie ma ich w głębokim poważaniu :p Myślę, iż powinny obowiązywać jakieś kryteria, których władcy powinni postrzegać. Oddaje swój głos w następnych wyborach na tego, który spełnia najwięcej kryteriów (uczciwość, prwdomówność, odpowiedzialność, dotrzymywanie złożonych, realnych obietnic, zero populizmu, 0 % pieniactwa... itp.). Podejrzewam, że wielu z was, piszących dla zmyłki przeciętnych wyborców, nie zależy na ustalaniu jasnych kryteriów.
A tak w ogóle to głosujmy na ludzi mądrych i konkretnych w działaniu.
Do widzenia Panowie Radni (?). Pozdrawiam pozostałych., którzy chcą mieć we władzach samorządowych ludzi uczciwych.
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
eurostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 2006-07-02, 20:40:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: eurostródzianin »

Beny, czy mógłbyś mi nie "towarzyszyć"? Po pierwsze jestem za młody, bym mógł być z Tobą w PZPR, po drugie nie jestem radnym i wreszcie po trzecie, widzę, że nie za bardzo skumałeś w czym rzecz. Twoje postulaty są jak najbardziej słuszne, jednak do rzetelnego rozliczenia radnych potrzebna jest dokładna znajomość ich poczynań. Nie zgodzę się, że na szczeblu samorządowym możemy łatwiej rozliczać władzę uchwałodawczą. O wiele łatwiej rozliczyć posła niż radnego, bowiem wszelkie jego działania udokumentowane są na stronach Sejmu RP, a obrady Izby można bez problemu obejżeć w TV. By zobaczyć jak pracują radni trzeba wybrać się na sesję. Wracając do nieszczęsnego radnego Gondera. Skąd wiecie, czy niczym Rejtan nie walczył o zmniejszenie bezrobocia, a pozostała dwudziestka po prostu się na niego nie uwzięła i bezrobocia nie zmniejszyła? Chodziliście na sesje?? Znacie protokoły?? Ja nie znam i dlatego nie będę oceniał radnego G. To, że nie zmniejszył bezrobocia to pikuś, bo żaden z nich tego nie zrobił. A obiecywali wszyscy!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Tak jest wszyscy obiecywali i teraz wychodzi szydło z worka, kto obiecywał i faktycznie cos zrobił a kto nie...
Radny Pan Jacek Dudzin przed wyborami opowiadał się za "zmiejszeniem wysokości podatków loklanych" jako poprawy kondycji finansowej ostródzkich przedsiębiorców. Tymczasem w tym roku podatki lokalne w Ostródzie bardzo znacznie wzrosły....
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

A co do pana Gondera to nie podoba mi się że jako pracownik jednej z ostródzkich przedsiębiorstw budowlanych, głosuje w uchwałach na jej korzyść. Czy przypadkiem nie powinien być wykluczony z takich sesji rady miasta, na których głosowane są uchwały w sprawie sprzedaży gruntów dla tej firmy. Ktoś mógły posądzić Go o stroniczość.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Beny to dopiero popłymąłeś :-D Skąd te brednie o radnych na forum? Na pewno ani ja ani Euro nimi nie jesteśmy. Nigdy też nie napisaliśmy, iż nie należy rozliczać radnych ale jest to zadanie bardzo trudne, dla fachowców, którzy biorą czynny udział w ostródzkim życiu politycznym, znają je od kuchni lub przynajmniej uczęszczają na sesje. Nie czuję się na tyle mocny aby wystawiać oceny poszczególnym radnym. Wydaje się, że obiektywna ocena pracy klubów radnych oraz poszczególnych ich członków jest możliwa poprzez odwiedzanie rajców na dyżurach, rozmowy o ich działalności i prześledzeniu głosowań w najważniejszych kwestiach i poznanie motywów takich a nie innych decyzji. Jeśłi dysponujesz taką wiedzą to dziel się nią z nami na forum. Ja z kolei mogę podejrzewać, że jesteś nieformalnie związany z pewną opcją polityczną w UM i radzie, bo starasz się skompromitować jedynie rajców z "Porozumienia", nie wspominając słowem o pozostałych.
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Kolega Łysy (pasuje zwrot kolega?) powiedział: "... Nigdy też nie napisaliśmy, iż nie należy rozliczać radnych ale jest to zadanie bardzo trudne, dla fachowców, którzy biorą czynny udział w ostródzkim życiu politycznym, znają je od kuchni lub przynajmniej uczęszczają na sesje".
Powiedz mi w takim razie, czym Ty się kierujesz przy wyborze burmistrza, i radnych? Nie jesteś, jak sam twierdzisz fachowcem. Może rzucasz monetą, kostką lub wypełniasz kartę do głosowania jak kupon totka? Oświeć mnie bo bardzo chciałbym być taki mądry jak Ty.
Jeżeli nie jesteś radnym, jak to gorąco podkreślasz, to czemu Twoje wypowiedzi i nieskrywane sympatie, skłaniają się tylko w jednym (słusznym ?) kierunku? Ty chyba przypisujesz mi czyny, które sam popełniasz. Może się mylę, ale tak to widzę śledząc Twoje wypowiedzi na forum. Ty zaczynasz zachowywać się jak KALI. Pewnie pamiętasz - "... zły uczynek - jak Kalemu ktoś krowy ukraść; dobry - jak Kali komuś ukraść".
Pozdrawiam
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Nie uważam, że jestem fachowcem od polityki na naszym lokalnym podwórku, gdyż jak nadmieniłem nie uczęszczam na sesje i ostatni byłem trochę nieobecny. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, że z racji wykształcenia jestem fachowcem od polityki (przepraszam za brak skromności).O wyborze swojego kandydata na burmistrza zdecyduję pod koniec kampanii, gdyż na obecnym etapie za wcześnie jest mówić twierdząco o konkretnych osobach (mam nadzieję że odbędą się jakieś debaty). Głosował z racji zamieszkania nie będę ale oczywiście nie jest mi obojętne kto zasiądzie na fotelu burmistrza. Masz rację, że w moich wypowiedziach można zauważyć tylko jedną opcję. Jest to zdecydowanie opcja antynosewiczowa i tyle!
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Drodzy Forumowicze.
Znamy już z grubsza kandydatów na poszczególne stołki w samorządach. Dobrze byłoby podyskutować o ich dokonaniach. Jeszcze lepiej byłoby gdyby kandydaci na tym forum, w tym wątku, przedstawili nam swoje zamiary i wtedy moglibyśmy je ocenić.
W związku z tym mam prośbę do Was. Jak znacie osobiście jakiegoś kandydata, to namówcie go, żeby zaprezentował na forum swój program. Myślę, ze za pośrednictwem forum, kandydat będzie miał możliwość dotarcia do jeszcze większej rzeszy wyborców.
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
lepper
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2005-10-12, 09:29:24

Post autor: lepper »

Widziałem ostatnio nad jeziorem, jak pomykał sobie Pan Babalski z za nim małymi kroczkami dreptali Pan Najmowicz i Pan Bonisławski. Co to oznacza? Czyli jednak Pan Babalski a nie Pan Najmowicz :D :D :D Zartuję oczywiście, jakby ktoś nie kumał. Ale chyba prawidłowo to odzwierciedla hierarchię po prawej stronie :lol:
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Jan Nos - zasłynął głownie z tego, że po tym jak został wybrany głosami ludu - wybrał sobie zastępcę, który go reprezentował. Wszędzie - w mediach, na spotkaniach, w gabinecie. Ostatnio kiedy na zamku była konferencja polonijnych dziennikarzy Ostródę oczywiście prezentował zastępca a Jan Nos stał za drzwami sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Żenujące...[/b]
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Jak lepper wypowiada się o prawicy to można mieć pewność, że się myli :-D Ten żart z hierarchią to może i śmieszny ale nieprawdziwy. Niekwestionowanym liderem ostródzkiej prawicy jest Czesław Najmowicz, a dwaj pozostali panowie grają drugie skrzypce. Najlepiej świadczy o tym deklaracja w sprawie kandydowania do poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego. Babalski chce zostać radnym sejmiku, a więc ważna to funkcja ale daleko jej do prestiżu burmistrza miasta wybieranego w wyborach bezpośrednich.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

Łysy pisze:Jak lepper wypowiada się o prawicy to można mieć pewność, że się myli :-D Ten żart z hierarchią to może i śmieszny ale nieprawdziwy. Niekwestionowanym liderem ostródzkiej prawicy jest Czesław Najmowicz, a dwaj pozostali panowie grają drugie skrzypce. Najlepiej świadczy o tym deklaracja w sprawie kandydowania do poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego. Babalski chce zostać radnym sejmiku, a więc ważna to funkcja ale daleko jej do prestiżu burmistrza miasta wybieranego w wyborach bezpośrednich.
pomyślałeś że radny Zbigniew B. jest skompromitowany
że przeciw temu człowieczkowi można wyciągnąć brudy ( tak jak to zrobiono w poprzednich wyborach)
pozatym czy trzeba być burmistrzem żeby przyciągnąć inwestorów do tego miasta ?
ani prawica , ani lewica nic nie zrobiła ,co najwyżej widać w jak obecna władza daje ciała
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Jeśli można wyciągnąć brudy to chyba wiesz co się w takich przypadkach robi. O ile pamiętam to w poprzedniej kampanii został obsmarowany tuż przed ciszą wyborczą bez możliwości odpowiedzi, co świadczy o nieczystych metodach prowadzenia polityki przez obecną ekipę. Jeśli ma coś za uszami to powiedz mu to w twarz albo zgłoś podejrzenie popełnienia przestępstwa do prokuratury. Jednym słowem działaj jak mężczyzna a nie jak internauta :-D A tak serio to nie oceniałem Babala tylko sprostowałem nieprawdziwe twierdzenie, iż bohater tego posta jest liderem lokalnej prawicy. Szczerze mówiąc cieszę się, że liderem jest kto inny bo Babalski chyba zraził już przez lata publicznej działalności do siebie trochę elektoratu.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

A propo gazetki Nie wiem czy to plotka ale słyszałem że będzie zrobiona na Nos'a taka gazetka.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Łysy pisze:(..) Jednym słowem działaj jak mężczyzna (..)
I to jest to.

Jednym słowem: NIE WYBIERAJMY GÓWNIARZY
Zablokowany