Sukcesy samorządowców - kadencja 2002 - 2006

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

życie

Post autor: morderator »

...bedzie tam druga cześć basenu i parkingi
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Będzie obwodnica

Post autor: jaś wędrowniczek »

1. Czy miasto lub powiat czyniły jakieś starania, żeby wyprowadzić poza miasto trasę Olsztyn - Toruń?

Gdybyś miał choć trochę rozeznania, to byś wiedział, że obwodnica Ostródy jest wpisana do planowanych inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Starostwo powiatowe nic do tego nie ma, bo to nie ich drogi, tylko wlaśnie GDDKiA. Realnie patrząc może ona powstać dopiero za około 6-8 lat.

Adres
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Ostatnimi czasy często bywam w Iławie i coraz częściej wpadam w zachwyt nad rozwojem miasta w ostatnich latach. Od cholery nowych, ładnych dróg, które polepszają komunikację w mieście i podnoszą wartość oferty inwestycyjnej na pobliskich terenach. W trakcie wykonania jest wiele interesujących inwestycji na czele z kinoteatrem, który będzie wyglądał zajebiśście i oczywiście nie ma co porównywać ich bulwaru z naszym, nie mówiąc już o budynkach UM. Ogólnie jest tam ładniej, czyściej i z pomysłem a u nas skandal goni skandal. Nawet gdyby u nas po wyborach zapanowała sensowna władza to i tak mamy 4 lata w plecy i odrobić tego nie da się w przeciągu jednej kadencji.
A tak na marginesie ostatnio rozmawiałem z jednym z ostródzkich polityków, który zaciekawił mnie swoją koncepcją. Zaproponował aby przetargi na sprzedaż majątku komunalnego gminy były ogłaszane w prasie ogólnopolskiej i regionalnej oraz w necie itp. ale to oczywiste (nie dla obecnej ekipy). Ciekawsza jest druga część koncepcji. Otóż zaproponował aby oferent po wygraniu przetagru zobowiązał się w umowie do zapłacenia różnicy w wycenie nieruchomości, jeśli grunt na jego wniosek zostanie przekształcony na inne niż w umowie cele. W Ostr tyle było już kantów z tym związanych że ten pomysł jawi się wręcz jako genialny. Druga sprawa to spekulacja gruntami. Koleś kupuje coś, potem nie realizuje planowanych inwestycji tylko dzieli na mniejsze działki i opycha z dużym zyskiem a miasto nic z tego nie ma. Kolejny pomysł to w razie kłopotów inwestora prywatnego, które znacznie opóźniają lub uniemożliwiają realizację zaplanowanych inwestycji należałoby dodać klauzulę, iż w takim przypadku miasto ma prawa pierwokupu gruntu po cenie zapłaconej wcześniej przez inwestora. Pomysły niby banalne ale jakże potrzebne
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

to samo słysze jak przyjeżdżają ludzie z iławy do nas, że tutaj ładniej jest nad jeziorem, że fajny pasaż. czy ja wiem czy w iławie są takie dobre drogi ? może kilka a reszta do dziury jak i u nas. w iławie się robi bo mają kase z unii, kino za kase z województwa. co do skandali to i w iławie ich nie brakuje.
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Morderator napisał:"...ja donoszą lokalne ploty za sprawą p.Słowika sprzedano mu stadion w centrum miasta, przy szkoły na 4, czy to prawda?" oraz "...bedzie tam druga cześć basenu i parkingi".
Jeżeli to okaże się prawdą to będzie to kolejny, duży skandal w Ostródzie. Stadion musi zostać na swoim miejscu z paru powodów.
1. Gdzie będą mieli zajęcia uczniowie SP4, Zespołu Szkół Zawodowych i Gimnazjum nr 2, a także innych ostródzkich szkół? Odpowiedź jest pozornie prosta - na salach gimnastycznych przy swoich szkołach. Nic bardziej mylnego i zarazem głupiego. Nawet jeżeli szkoły posiadają sale i małe boiska przyszkolne to likwidacja stadionu przyniesie wiele złego. Uświadommy sobie, ze w kazdej z w/w szkól odbywa się jednocześnie kilka lekcji wf. Na sali mogą się od biedy pomieścić 2 klasy. A co z resztą dzieciaków? Cwiczenia na korytarzach? Poza tym, zajęcia na sali powinno się prowadzić wtedy, kiedy jest zła pogoda. Teoretycy kultury fizycznej i lekarze zalecają jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu, czyli lekkoatletyka, gry terenowe, gry i zabawy ruchowe, piłka nożna itp. oraz każda forma ruchu na świeżym powietrzu. Tego pozbawi się młodych, rozwijajacych się ludzi.
2. Były sobie kiedys, jeszcze nie tak dawno, dwie szkoły podstawowe w Ostrodzie, które miały klasy sportowe, w których dzieci trenowały lekkoatletyke i piłkę ręczną. Szkoły odnosiły sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i czasami na szczeblu międzynarodowym. Uczniowie tych klas i szkół pięknie promowali nasze miasto. Uczniowie tych klas byli bardziej zdyscyplinowani, sumienni w nauce (uczeń ze słabymi wynikami w nauce mógł wylecieć z klasy). Uczniowie tych klas mieli, szybciej niż ich rówieśnicy, jakieś cele w życiu. Nie mieli czasu na bezmyślne wałęsanie się po ulicach bo trenowali w tygodniu 10 godzin.
Komu to "kurde" przeszkadzało? Może i nikomu tak bardzo nie przeszkadzało, ale władze miasta, począwszy od dr Jana zaczęły olewać sport, traktując go jako piąte koło u wozu. A radni wyliczali ile to pieniędzy można zaoszczędzić ograniczając godziny zajęć sportowych. No i tak to zeszło na psy. Pamiętam jak przy okazji któregoś z pierwszych biegów ulicznych, weszli do "czwórki" Irena Szewińska i Zdzisław Krzyszkowiak i nie mogli wyjść ze zdumienia oglądając wyniki na tablicy rekordów szkoły. Panowie trenerzy (sprzed lat) klas sportowych - Dębiński,Góralski, Kowalski, Sieradzki, i inni (przepraszam nie pamiętam nazwisk wszystkich) oraz ich uczniowie, którzy teraz piastujecie różne stanowiska - nie pozwólcie, żeby tak łatwo zaprzepaszczono to co budowane było z trudem przez tyle lat.
Ps. 1.Ten stadion powinien także pozostać ze względu na pamięć niezapomnianego ŚP Jurka Miształa, dzięki któremu wyremontowano go ponownie.
2. Myślę, że do mojego apelu w obronie stadionu przyłączą się także, poza byłymi uczniami klas sportowych, redaktorzy Gazety Ostródzkiej, byli uczniowie tychże klas
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Czytałem w gazecie nostródzkiej "sukcesy" burmistrza Nosewicza. Totalna klapa - ten człowiek niczym nie może się pochwalić. Bo czym, że był blues czy reggae w Ostródzie? Mieli być inwestorzy a powstał raptem tylko jeden zakład "katerinakolekszon". Czas powiedzieć: Do widzenia!
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

Niesiołowski to Brodiuk???

Post autor: morderator »

Niesiołowski i Brodiuk??? czy może ktoś wie co zrobił Radny Brodiuk przez 3 kadencje dla mnie jako radny nie zrobił nic, ale teraz ma być Burmistrzem z PO...
P.S. Kiedy upadła jedgo ubojnia BRODMAR zmienił nazwisko z Brodziuk na Brodiuk znalazł sobie szybko ukrainskie korzenie...
Obrazek
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Uważam, że jeden poszczególny radny, mało może sam zdziałać. Jako Burmistrz można z pewnością więcej a już szczególnie gdy partia polityczna z której się wywodzi ma dobre notowania. Dlatego nie dziwię się że człowiek, który działa w samorzadzie od 12 lat chce teraz zrobić dużo więcej dla tego miasta. W okręgu nr 1, gdzie startował na radnego p. Brodiuk ludzie mają dobre zdanie na temat tego co zrobił na tych mieszkańców.
Ale widzę, że kolega moderator wyciaga jakieś stare odgrzewane kotlety -ludzie mają dość takich zagrywek jak cztery lata temu gdy obrzucano błotem Babalskiego. Chyba że morderator lubi taplać się w gównie...
Patrzmy na to co ludzie chcą zrobić dla Ostródy a wyciąganie dziadków z Wermachtu włóżmy między bajki.
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Japa napisał"Uważam, że jeden poszczególny radny, mało może sam zdziałać. Jako Burmistrz można z pewnością więcej a już szczególnie gdy partia polityczna z której się wywodzi ma dobre notowania. Dlatego nie dziwię się że człowiek, który działa w samorzadzie od 12 lat chce teraz zrobić dużo więcej dla tego miasta."
No niby to racja, ale nie do końca. Radny jest członkiem rady, czyli ciala "uchwałodawczego" a burmistrz wraz całym podległym mu urzędem - jest organem wykonawczym (rządzącym, realizujacym te uchwaly). Zarówno radny jak i burmistrz mogą wnosić pod obrady projekty uchwal. To tak w uproszczeniu. Na posiedzeniu sesji głosuje się wcześniej przygotowane na komisjach projekty uchwal. To tam w komisjach pojedynczy radny moze zabiegac o interesy swoich wyborców - formułowac wnioski, pozyskiwac sojuszników dla swoich inicjatyw. Głosowanie na sesji to juz końcowy wynik jego wcześniejszych zabiegów. Czesto zdarza się, że radny chcąc przeforsować swój wniosek, dogaduje się z innymi radnymi na zasadzie, że ja poprę was a ty potem wy mnie. Tyle co do możliwości pojedynczego radnego.
Nieszczęściem natomiast jest, gdy trafi się sytuacja taka jaka jest w Ostrodzie przez ostatnie 4 lata, tj, burmistrz bez silnego (większościowego) zaplecza i przeciwna ideologicznie większościowa rada. Wtedy rada działa ewidentnie przeciw burmistrzowi, na zasadzie - im gorzej tym lepiej. Tak się, niestety, dzieje.
WIEM, WIEM,WIEM! Zaraz powiecie, ze to pisze zwolennik Nosa. Nie, nie jestem zwolennikiem Nosa bo mam świadomość, że wyżej opisana sytuacja działa również w przypadku gdy burmistrz będzie prawicowy a rada lewicowa. Krew mnie zalewa gdy słyszę wypowiedzi radnych, którzy zdobyli kilkadziesiąt głosów w wyborach, ze oni są z PiS-u, PO lub SLD. Gdzie w takim małym miasteczku wielka polityka. Chyba, że ktoś lubi się tytułować np. "Pełnomocnik posła do Sejmu RP... itp., itd."
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

ha

Post autor: morderator »

"Ale widzę, że kolega moderator wyciaga jakieś stare odgrzewane kotlety -ludzie mają dość takich zagrywek jak cztery lata temu gdy obrzucano błotem Babalskiego." co do babala nie bede tego komentował ale skróce,to do opini w stylu dostał za zwolnienie od społeczeństwa to co mu sie w ZUSie należało a jezeli chodzi o radnego Broduka no cóz te sare kawałki,to jest ok kilnunastu tysięcy zlotych z budzetów samorzadu rocznie ale wborców stać na radnego i jego papierniczy sklep. Ja zdania na temat tego Pana nie zmienie i kupowć nie muszę.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Z tego co wiem przetarg odbędzie się 26 października, ale nie łudziłbym się, że będzie tam nowoczesny obiekt sportowy - to są działki w środku miasta o najwyzszych cenach - prawdopodobnie zostanie tam zbudowany kolejny hotel
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

No to dobrze jak hotel. Przecież w tym hotelu za darmo nie będzie mieszkał nikt z władz (np burmistrz, zca, czy inn urzędasy) ale ludzie z Polski, będą płącić, hotel będzie płącił podatki, zaoparzenie też trzeba kupic w Ostródzie, w hotelu też będą pracować ludzie z miasta.
Japa - przestań się czepiać.Myśl- przynajmniej pozytywnie.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Ja sie nie czepiam - proszę bardzo można budować hotele - nad jeziorem są działki- tam obiecywano nowoczesny hotel "Mazury" w miejscu starej plaży i co??? Figa z makiem??? A w miejscu planowanego amfiteatu nie ma być hotelu??? :) Tymczasem po cichutku działeczka, po działeczce okraja się teren stadionu a za dwa trzy lata ktoś powie - przecież tam juz nic nie ma - więc sprzedajmy i całą resztę. Ta technikę "małych kroczków" znają już ostródzianie. I bez przesady - tu hotel pasuje jak pięść do nosa. Myslę pozytywnie - dlatego nie podoba mi się zabieranie miastu ostatnich wolnych miejsc.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Burmistrz Miasta Ostródy informuje, że w dniu 26.10.2006r. i 27.10.2007r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostródzie przy ul. Adama Mickiewicza 24 przeprowadzono pierwszy przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie 8 Ostródy przy ul. Kardynała Wyszyńskiego, oznaczonej numerem ewidencyjnym działki 357/7, o powierzchni 4523 m2, księga wieczysta KW 40016. Do przetargu stanęła jedna osoba prawna, której oferta została dopuszczona do przetargu.

Cena wywoławcza działki nr 357/7 wynosiła 348.464,94 zł. brutto .

Nabywcą w/w nieruchomości zostało ustalone Ostródzkie Przedsiębiorstwo Budowlane Ireneusz Słowik siedzibą w Ostródzie za cenę 348.500,00 zł. brutto.


Czy ta działka to jest cały stadion czy może jakaś część ?? a może to jest w jakimś innym miejscu. Czy to nie za mało jak na taką lokalizacje ?? Co tam powstanie po Nosewicz wspominał nie jeden raz o modernizacji stadionów w mieście.
Zablokowany