Wybory samorządowe 2006!!!

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
piter
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 160
Rejestracja: 2004-01-28, 09:05:46
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: piter »

ryba pisze:Tak szczerze, to nawet nie wiem kto rządzi w naszym pięknym mieście.
Burmistrz to chyba Nosewicz? To ten z wąsem, którego wrzucili do basenu? Nie interesuja mnie lokalni "notable" , bo ( i tu cie znów zacytuję) nie ma sie czym podniecać. To pionki i nic nie znaczą w skali kraju, ale na wybory oczywiście pójdę.
Jak na uczciwego człowieka przystało zagłosuje na PiS. Cos tak czuje, że są najuczciwsi i chyba sie nie mylę.
masz rację głosuj na PIS...pewnie z biura promocji zrobia kaplicę, by nowy burmistrz mógł sie modlić do premiera o dotacje:)

moim zdaniem najuczciwszym burmistrzem do tej pory jest Nosewicz, jako za jedynym nie ciagną sie smrody przekrętów i nie do końca wyjaśnionych przetargów...
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Możliwe. Nie znam chłopa. W sld są również uczciwi ludzie.
Tylko że nawet piękne lico Olejniczaka nie zmieni mojej opini o polskiej lewicy. Przebrała sie miarka.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Nie jestem pewnien czy można nazwać człowieka uczciwym, skoro w swojej kampanii wyborczej grał bardzo nieczysto, ciosami poniżej pasa, wywlekając brudy i obrażając innych a teraz wykorzystuje stronę promocyjną urzędu do promocji nie urzędu i miasta ale własnej osoby. Co mnie obchodzi że burmistrz spotkał się z tym lub tamtym aby pogadać - bardziej interesowałby mnie efekt tej rozmowy i co z niej wynikło dla mieszkańców.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Bardzo dobrze prawi. Polać mu :-D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Dzięki za popracie. Z tym polewaniem to koledzy z urzędu też mają problemy - najpierw wiceburmistrz dmuchał balonik jak ktoś życzliwy zadenuncjował go na policję a poźniej ich kolega Cezary W. juz się nie wywinął i Sąd wymierzył mu karę. Taaak, dobrała się ekipa nie ma co.
Megan
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-02, 22:11:18

Post autor: Megan »

Śledzę Wasze wypowiedzi i muszę zgodzić się z opinią dotyczącą pana Ryszarda Kowalskiego. Ja osobiście nie widzę go na stanowisku burmistrza, jego arogancja jest daleka od tak porządanej w pełnieniu tej funkcji dyplomacji.
Najchętniej widziałabym w Urzędzie kobietę. Która nie tylko ma poukładane w głowie, ale również zna polityczne układy i srodowisko samorządowców. Dlaczego nasze miasto niemiało by zyskać świeżego, kobiecego spojrzenia na istotne sprawy rozwojowe i polityczne. Dla mnie świetnym przykładem jest Otolia - burmistrz Mrągowa. Ostatnimi czasy jej sława trochę blednie, ale trzeba obiektywie przyznać, że za jej rządów miasto kwitnie i dużo o nim słychać. Stawiam na kobiety!! :-D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Twoja wypowiedź dziwnie zbiega się z petycja podpisaną przez panią prezes. Czy masz na mysli jeszcze inne kandydatki?
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Pomysł "na kobietę" jest dobry, ale czy na tę....?

Nie sądzę.
Megan
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-02, 22:11:18

Post autor: Megan »

Jakos nie myślałam o kimś konkretnym, ale nawet jeżeli do wyborów miałaby stanąć pani Dias, to osobiście zaryzykowałabym i swój głos oddałabym na nią. Od czegoś trzeba zacząć. Atak na markety jest czymś uzasadnionym i uważam, że jako ścieżka walki politycznej całkiem trafiony. Teraz czekam na propozycje programów. I liczę, że jednak do walki staną jakieś panie. Co do kolejnych handlowych molochów: nikt niby nie skłamał, ale jednak pojawił się niesmak, bo coś zostało zatajone.
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

Dzisiaj, jak informują media - SLD, SDPL, UP i PD podpisali porozumienie wyborcze. Co o tym myślicie? Czy u nas coś tatkiego się stanie?
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Tak, przynajmniej SLD i SdPL. Miało to już nastąpic dawno temu ale SLD chciała za bardzo rządzić w tym małżeństwie.
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

Jeżeli chodzi o te małżeństwo, to gdyby nie rządy PiS, Samoobrony i LPR to przez najbliższy czas by nie nastąpiło. To czyste małżeństwo z rozsądku. Myślę, że w Ostródzie oba te środowiska się porozumieją. Mam taką nadzieje
HannaAngelica
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2006-08-24, 13:41:16

Post autor: HannaAngelica »

Nie znam się na osobistościach, które rządzą lub chcą zajmować stołek władzy, ale wiem, co powinno się zmienić w naszym mieście ... Tylko wtedy gdzie szukać takiego ideału, który zrobiłby tyle dla miasta, by było coraz piękniejsze, a nie budował sobie za nasze pieniądze świetne wille, kupował co kilka miesięcy wielkie samochody, głaskał z wielkim pietyzmem swój wielki tłusty brzuchol (mrucząc mniam mniam), przymykał oczy na wszelkie machlojki i tylko czasem zastanawiał się, co zrobić dla miasta, żeby nie było, że jeste dennie, nudno i tylko kościoły nowe budują?

Kiedyś było pełno kwiatów na nabrzeżu - prześliczne kolorowe i do tego takie "rzeźby" z drutu i ziemi obsadzone zielenią i to wyglądało zachęcająco. Teraz tam jest szaro, trawniki zakupane psimi i ludzkimi odchodami, poobsikiwane rogi domów, powywalane kosze na śmieci do jeziora, powycinane drzewa wiekowe, z którymi wiele ludzi miało miłe wspomnienia i można by tak wymieniać ... łącznie z dewastacją i ogólnym zaniedbaniem plaży przy Panoramie...
Miasto nawet nie popisało się teraz na wyścig, wydało mi się bezbarwne w porównaniu do tego, jak były przygotowane: Olsztyn czy Elbląg... (fakt, że tam była meta... ale ogólnie to jakoś tak ciekawiej wyglądało).
Imprezy? Jeśli są, to ludzie narzekają, że za głośno im w domach od koncertów... które zdarzają się dwa na cały sezon.
A dalej??? Nawet nie ma gdzie wyjść wieczorem, buractwo na ulicach i strach chodzić na spacery z pupilami. O braku możliwości sprzątania po pieskach to już nie wspomnę (bo przecież nie każdy zechce schylić się i odpowiednio zgarnąć skarby do torebki i wyrzucić do śmietnika, którego oczywiście nie ma nigdzie).
Zamiast karać za rozboje czy prowadzanie psów ras groźnych bez kagańców, to wlepia się mandat osobie, która unika wariatów drogowych i ułatwia sobie poruszanie się dwukołowym pojazdem rowerowym po chodniku (bo przecież trasa rowerowa obecnie jest od grunwaldzkiej biedronki do byłego lewiatana... tylko po co komu tam ??? Ja tego nie rozumiem...).
Na zamku chce ktoś coś zobaczyć? Ciągle zamknięte.

Przyjechała do mnie koleżanka z Trójmiasta, chciała coś zobaczyć... dobrze, że była piękna pogoda, to pociągnęłyśmy się na spacer nad jeziorem... bo przecież tak to nie ma co oglądać...

Potrzebny tutaj patriota lokalny, z zamiłowaniem do tych okolic, który nie będzie grzał stołeczka dla kasy, a dla tego, by zrobić coś dla swojego miasta...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

A Ty sprzatarz po swoim pupilku?
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Marcelina pisze:A Ty sprzatarz po swoim pupilku?
Oczywiście pytanie miało brzmieć:

A TY sprzątasz po swoim pupilku?
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Gdzie można odszukac wyniki wyborów samorządowych do Rady Miasta Ostródy ? Chodzi konkretnie o liczby głosów.
agnes 2101
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2006-09-20, 21:25:13

Post autor: agnes 2101 »

Wasze forum znalazlam przez przypadek poniewarz szukam informacji na temat tegorocznych wyborow.Wiem ze nie moge z Wami na ten temat dyskutowac poniewarz nie znam sie na tego rodzaju temacie ale prosze Was o pomoc.Od kilku lat nie mieszkam w Polsce nie mam dostepu do Polskich gazet ale ucze sie zaocznie w Polskiej szkole.Mam za zadanie opisac tegoroczne wybory.Chcialabym poznac zasady tego toku postepowan i cos wiecej na ten temat. Moze ktorys z was moglby mi to opisac-bylabym wdzieczna.Moj mail:agnes2101@op.pl

z gory dziekuje
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Hanna Angelica napisała
"Potrzebny tutaj patriota lokalny, z zamiłowaniem do tych okolic, który nie będzie grzał stołeczka dla kasy, a dla tego, by zrobić coś dla swojego miasta..."
To jest piekne co napisała Hanna Angelica, ale i trochę naiwne. Patriota lokalny - tak, miłośnik okolic - tak i tu stop z cechami przyszlego władcy. Nie oszukujmy się. Nikt kto sięga po władzę nie robi tego bezinteresownie. Za fachowość i dobrą pracę trzeba dobrze płacić. Dobry burmistrz lub wójt powinien się legitymować paroma cechami:
1. Nie może być "człowiekiem z ulicy", tzn. zarzadzał wcześniej, z powodzeniem, jakąś firmą. ma doświadczenie w pracy z ludźmi, przejawia zdolności organizacyjne. Jest fachowcem od zarządzania, a nie wydaje mu się, że umie rządzić.
2. Przeszłość zawodowa powinna być bez skazy - zero afer.
3. Powinien posiadać czytelną i realną wizję (koncepcję) rozwoju miasta lub gminy, z którą musi zapoznać przyszłych wyborców.
4. Powinien posługiwać sie argumentami w kampanii wyborczej. Nie może porwadzić brudnej kampanii i oczerniać kontrkandydatów.
Jak czytam lub słyszę, że ten z tamtym się umawia, tworzy koalicję, zawiązuje porozumienie... to mnie coś strzyka. Słyszy się o kandydatach na władców i radnych, że reprezentują oni jakąś partię i jak wygrają to oni dopiero pokażą, rozliczą i ..... . Jescze raz powtorzę - nam potrzeba w naszym, małym środowisku lokalnym:LUDZI ZRóWNOWAżONYCH I FACHOWCóW.[/list]
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Ostatnio widziałem listy poparcia PO w zbliżających się wyborach i zauważyłem dwa charakterystyczne nazwiska. Zaczniemy od Rysia Boguckiego, który kandyduje do powiatu z drugiego miejsca. Brawo bo koleś ma zadatki na dobrego radnego. Od lat współtworzy coś co można określić krzewieniem wiedzy o naszej lokalnej historii, kulturze itp. Działa ponadto z sukcesami w stowarzyszeniu.
Dalsze przykłady są jednak mniej optymistyczne. Z PO RP kandyduje na wójta np. wieczny aferzysta, nierób, patafian Kacprzyk z Grunwaldu. Tak skompromitowanego kolesia mieć w partii i tym samym roztaczać nad nim parasol ochronny to SKANDAL. Do powiatu kandyduje też jego synuś a jabłko jak wiemy nigdy nie spada daleko od jabłoni. Żenada

Z PiS też do powiatu kandydują ciekawi ludzie, np. Dariusz Bonisławski (autor sukcesów SP1, działacz organizacji pozarządowych) czy Leszek Potorski (opis podobny do Rysia Boguckiego). Mam nadzieję że z Ostródy w radzie powiatu znajdą się te 3 zarekomendowane przeze mnie osoby, a jak przypomnę sobie kto jeszcze kandyduje to też postaram się wydać o nich jakieś świadectwo przydatności do samorządu :-D
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

Co do Boguckiego to 100% poparcia. Wspaniały człowiek. Warty głosu. Bonisławski również. A nie wiecie kto startuje z SLD?
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Do miasta czy powiatu ( z SLD) ?
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

No już troche sie rozejrzałem. W którymś okręgu liderem jest 20latek podobno. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

dlaczego nie

Post autor: Anetchen »

Dlaczego ma nie byc 20 - latek. Troche innego pogladu na swiat przyda sie, nie jest powiedziane ze czym starszy tym bardziej doswiadczony.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
osd
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-07-25, 10:42:36

Post autor: osd »

Napewno się przyda. A swoją drogą, zobaczcie jak nasza Rada Miejska jest stara. Średnia wieku to coś koło 50:)
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Ten koleś, o którym mówicie to pewnie Wojtek Jaszczak z okręgu nr 1. Nie mam wyrobionego zdania na jego temat, bo niby jak można powiedzieć coś o człowieku wchodzącym dopiero w dorosłe życie. Szczerze mówiąc dobrze byłoby odmłodzić delikatnie radę ale jestem przeciwnikiem twierdzenia, że starsi ludzie nie mają już chęci, wiedzy itp. Jednak w tak młodym wieku wątpię aby Wojtek mógł suwerennie podejmować sensowne inicjatywy i samodzielnie rozważać oraz głosować w kluczowych dla miasta sprawach. Nie przypadkowo w pierwowzorach demokracji wszyscy decydenci byli raczej w podeszłym wieku niż młodzi.

Z list poparcia jakie widziałem wynika że z LSD+przystawki do powiatu kandydują m.in. Cezary Cieć, Cezary Warzywniak., Andrzej Kozicz, Jarosław Żyta, Damian "Riva" Dąbrowski.
Z PiS poza Bonisławskim i Potorskim, których razem z Rysiem Boguckim (PO) polecałem wcześniej kandydują jeszcze Bogusława Orzechowska, Zenon Plewka, Zbigniew Połoniewicz, Stanisław Brzozowski z Miłomłyna (również polecam).
Od Fijasa do powiatu kandyduje... Fijas :-D
Zablokowany