Wybory samorządowe 2006!!!

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

jest super

Post autor: Tytus Andronikus »

Obecny Wójt gminy bardzo dobrze i płynnie wpisał sie w stary wypracowanym system po mistrzu ceremoni panu Antochowskim, który w brew pozorom dopiero po interwencji Prokuratury odpuścił sobie grę w polityke i to raczej była zemsta Janosika od maszyn. Co do pomysłu przesuniecia granic miasta o 5 km w każdym kierunku to myślę, ze jest to już dziś mus bo tak naprawde miasto nie ma ziemi nawet pod inwestuycje nie mówiąc o budownictwie.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

cytuje

Post autor: Tytus Andronikus »

Przeklenta cytuje "....Po czwarte jeśli miasto jest dojną krową dla gminy to ja zwracam uwagę że około 20% zdolnych do pracy mieszkańców Ostródy dojeżdża codziennie poza miasto do pracy, a tą pracę niestety ma nie dzięki obstrukcyjnej działalności obecnych władz, tylko dzięki dobremu zarządzaniu przez radę gminy i wójta przez ostatnie parę lat..." Mądra powiec mi ile mieszkańców gminy pracuje w mieście Ostróda i dlaczego ??? pewnie bo wójt tą pracę im zapewnia.....hahahaha powiedział bym , ze należy zwolnić wszystkich mieszkańców gminy z pracy w mieście a bezrobocia w Ostródzie by nie było ale nie jestem ZSL jak Pan Wójt przed laty
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

a poważnie

Post autor: Tytus Andronikus »

A poważnie, był gość z kronospanu, który biegał po wsi i ludziom pieniądze wciskał a następnie Pan Wójt otrzymał "coś" i było to bardzo interesujące, bo przegranym pomyśle otrzymywał telefony z po gruszkami. Ale, w co wierzyć niech każdy podejmie decyzje przy tych.....(o czym mówiliście???)urnach !!! Chłop z walizą stracił prace mówią, że przez krasnoludki

Obrazek
nie zawsze jest gdzie się schować,
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Jako mieszkańcowi Gminy pod rządami GMB żyje mi się dobrze. Nie rozumiem dlaczego tak ostro go krytykujesz? Jeśli masz szerszą wiedzę to się podziel bo jak do tej pory operujesz sloganami. Co konkrentego masz do zarzucenia obecnym sternikom w Gminie? To, że ktoś należał kiedyś do organizacji ludowych (przybudówki PZPR w tym przypadku) nie dyskwalifikuje go w obecnej polityce. Sam mam dużą sympatię dla ruchu ludowego, choć przez lata różni działacze pokręcili nieco jego istotę. Obecne PSL to raczej grupa interesu niż klasyczna partia polityczna, o czym świadczy postępowanie tradycjonalistów Wojciechowskiego i Kuźmiuka, którzy powołali do życia własną partię, mając świadomość jej wyborczych szans.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

ciekawi mnie czemu tak piejecie nad wójtem, jaki on super, ile on pozyskał środków , jaki jest debeściak, ja dla porównania dodam wójta gminy Łukta , który przy minimalnych środkach pozyskał zdecydowanie więcej niż GMB i co ciekawe nawet koledzy zekipy tego pana twierdzą ,że GMB to może buty czyścić Leonowiczowi.
bez kasy z morlin, samborowa czy wysokiej wsi to ten wójt byłby takim samym nieudacznikiem jak Nosewicz i Dąbrowski , wasze argumenty o GMB są takie same jak gazety nostródzkiej (czyli nos jest naj , ijest super )
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Pączuszek

Post autor: przekleta »

Mnie śmieszna gminka nie interesuje, a jedynie zmiana obecnego chorego układu w mieście ostróda i przeciwko temu Tytus oponujesz. To tak naprawdę ci doskwiera że posługuję się jakąś śmieszną gminką na potwierdzenie tego że w Ostródzie przez ostatnie 4 lata można było zrobić baaardzo dużo i to jest fakt. To czy gmina będzie czy nie będzie to mnie to lata chociaż kobiecie tak nie wypada mówić, ale fakty są niezaprzeczalne. A co do liczby osób pracujących w Ostródzie to z tego co ja wiem to jest to liczba nieporównywalna do tego ile osób pracuje na terenie gminy i to też jest fakt. Tak więc strzelasz na oślep i do tego jeszcze w swoich mocodawców. Nawet taka Łukta coś pozyskała z UE chociaż poniżej i to grubo 5 mln wbrew temu co nam chce wcisnąć mmg, ale nawet Tytus taka śmieszna Łukta, a ty chcesz usprawiedliwić taaaką niekompetencję i nieumiejętność organizacji działań związanych z pozyskiwaniem funduszy w mieście. Tytusku pączuszku, Ostróda kaput i tylko czekać na nowy desant po wyborach samorządowych :)
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

sorry

Post autor: Tytus Andronikus »

O Ostródzie możemy pogadać przy piwku o ile masz 18 lat a co do dialogu to ja rozmawiałem tylko o Wójcie. Prosze sprostuj mi ten fragment cytuje:"Tak więc strzelasz na oślep i do tego jeszcze w swoich mocodawców. " bo bardzo jestem ciekawy o co w tym chdzi to może byc kolejny ciekawy wątek.
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

fajnie

Post autor: morderator »

Obrazek
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

serwus

Post autor: dr Jamajczyk »

Serwus- po tekście "mocodawcy" można myslec , że Pan Wójt szykuje się na przyszłego burmistrza???
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Pozory

Post autor: przekleta »

Ten wierszyk poniżej jest wyjaśnieniem dla wszystkich moich oponentów o co tak naprawdę mi chodzi. Jeśli chodzi o ciebie Tytus, to myślę że to jest najlepszy dowód na to, iż mam więcej niż 18 lat co mi zarzucałeś, ponieważ nie sądzę żeby osiemnastolatka potrafiła wyrażać swoje poglądy i żądania polityczne poprzez tak zgrabny wierszyk, który napisałam. :) Na piwko też nie możemy razem pójść ponieważ nielogiczność twoich wywodów nasuwa podejrzenie o twoją nieasymetryczność wizualną :), (korelacja udowodniona naukowo), która zaraz po inteligencji jest dla mnie najważniejsza, tym bardziej iż uważam się za kobietę bardzo symetryczną wizualnie :), a to przyznaj nie szło by w parze z tobą.


Bajka o dwóch potworach


O Ostródo pozorna
z zewnątrz piękna ładna i pogodna
Zjawiskowa jak burza na wiosnę
można robić zdjęcia i mówić że są radosne
Ale jak ktoś wejrzy w ciebie uważnie
dostrzega zaraz różne sprzeczności wyraźnie
W jednej części młodzieńcza, a w drugiej starcza
codziennie twe dwie połówki
rozdziera bezczelny zgrzyt „parowozówki”
Choć sama już bez dymów i smrodów
to i tak więzisz nas w szpalerze samochodów
Gdy opuszcza się nagle przed twoim nosem rogatka
wstępuje w ciebie wściekłość nastolatka

Zły i bezsilny, złorzecząc zaciskasz wargi
słysząc dookoła same najbardziej wulgarne ludzkie skargi
I siłą rzeczy ktoś winny temu być musi
Jakieś działania w końcu przeciętny wyborca wymusi
Tandem Nosowicz, Dąbrowski jest jak by nie z tej wioski
Dla nich problem kolei nie wymaga jakiejś szczególnej troski
Ktoś krzyczy Tunel, ktoś inny wiadukt,
ale to są półśrodki, improwizacyjne głupotki

Miałam sen, cudowne miasto w jeden organizm zrośnięte
tory biegnące łąką, z miasta jak by skalpelem wyrżnięte
Pięknym łukiem na nowo położone, przez łąki i pola
tak przecudownie omijające me miasto, taka jest Ostródzian wola !!!!
Aktualny stan rzeczy, jest jak jakaś bajka o dwóch potworach
Możemy to zmienić oddając swój głos w najbliższych wyborach
Niech te marzenie stanie się wyborczym mottem przewodnim
dla każdego kto ośmieli się sięgnąć po ten fotel przechodni
Wymagać i zmuszać do rzeczy pozornie niemożliwych, taka nasza rola
My mieszkańcy mówimy przecz z torami, to już jest najwyższa pora.

Przeklęta. Ostróda dnia 1 lipca 2006r.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Śpiewać każdy może......
co nie znaczy, ze jest mnichem.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Moim zdaniem rozwiązanie problemów komunikacyjnych Ostródy to poważne zajęcie dla nowego burmistrza ale z tym wiaduktem to nie takie łatwe. Osobiście nie chcę słuchać ani czytać w zbliżającej się kampanii obietnic odnośnie wiaduktu. To na tyle złożona materia, że jest skończonym blaznem, ten kto pomyśli, że nowy burmistrz postara się i wiadukt wyrośnie. Aby rozwiązać ten problem potrzebna jest systematyczna praca i szukanie różnych możliwości. Być może jedna kadencja to za mało aby wiadukt powstał.
Nowy burmistrz aby myśleć o załatwieniu tej sprawy musi mieć pełne poparcie ze strony: mieszkańców, rady miasta, ostródzkich organizacji pozarządowych, sejmiku województwa, wojewody, parlamentarzystów a może nawet i lobbing na forum rządowym. Nowy burmistrz powinien mieć dobre układy w Olsztynie bo inaczej klapa. Dlatego też zabiegajmy aby ktoś z Ostródy zasiadał w sejmiku. Tam podejmowane będą kluczowe decyzje co do podziału unijnych ojro. Do tej pory chęć kandydowania do sejmiku wyraził jedynie z tego co wiem Babal. Jest znany w całym województwie z racji tego, że był swego czasu wojewodą. Szanse ma więc bardzo duże pod warunkiem, iż ostródzianie murem zagłosują na niego wznosząc się ponad antypatie i polityczne podziały. Ostródzianin w sejmiku to powinien być priorytet dlatego jeśli jedynym kandydatem byłby np. Nosewicz to mimo, iż w życiu nie głosowałem na SLD walnąłbym "setkę" przed lokalem wyborczym i drżącą ręką zakreślił Nochala dla dobra miasta.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

w sejmiku to chyba Napieralski jest i będzie jeszcze startował
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

A kto to jest Napieralski? Skąd się wywodzi i co zdziałał? Podrzućcie garść informacji.
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Napieralski Krzysztof • bez przynależności klubowej
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

No jest taki człowiek tylko nie bardzo mogę wystawić mu jakiekolwiek świadectwo. Jest licencjatem pedagogiki i w polityce funkcjonuje od dawna. Wydaje się, że jest człowiekiem prawicy. Był w ZChN-ie a w 2001 r. startował do Sejmu z listy AWSP. Nie wiem natomiast czy do sejmiku nie wszedł z LPR-u. W każdym razie stabilny w uczuciach to on nie jest.
eurostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 2006-07-02, 20:40:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: eurostródzianin »

Piekny wierszyk Przekleta...Dzieki Tobie mamy w Ostródzie namiastkę Częstochowy. Nie potrafię wskazać ulubionego fragmentu, gdyż całość jest po prostu genialna i grzechem byloby wycinanie z niej czegokolwiek;)
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

No to, według mojej wiedzy, bedziemy mieć trzech kandydatów do sejmiku. Napieralski, Babalski i Komar (tak słyszałem). Który z nich najlepiej będzie reprezentować ostródzkie interesy? Może ktoś pokusiłby się o przedstawienie zalet i wad kandydatów?
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

A od kiedy to Komar jest z Ostródy?? Osobiście jakoś nigdy mi nie pasował. Ludzie mówią, że jako prezes ANR ustawił swojego syna, sprzedając mu kupę ziemi po niskich cenach. To tylko ploty więc ciężko mi powiedzieć coś więcej. Ciekawe jest, iż Komar jest szefem agencji, której z kolei Babal jest wiceszefem. Ciekawe jak zniosą się podczas kampanii. Z pewnością nie będą się zwalczać bo kulturę polityczną jakąś posiadają. Komar jest z PD (rozwijam skrót bo mało kto zna partie kanapowe- Partia Demokratyczna, czytaj Unia Wolności bez Tuska). Komar może sobie być w sejmiku ale ktoś z Ostródy koniecznie też, dlatego sens głosowania na Komarka dla ostródzian nie jest zbyt wielki.
Co do Napieralskiego to potwierdzam, że startował już z list ZChN, AWSP, LPR a obecnie jest bynajmniej w sejmiku wolnym strzelcem. To oczywiście dla Ostródy źle, bo samodzielnie jedyne co może załatwić w sejmiku to srajtaśmę do ubikacji. Kandydat z Ostródy powinien mieć silną pozycję w koalicji rządzącej sejmikiem. Napieralski i Komar więc się nie liczą. Na razie dla mnie zostaje jedynie Babal ale komuchy też z pewnością kogoś wystawią. Nie chce mi się wieżyć że są aż tak słabi, że odpuszczą samorząd województwa.
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

Co do Napieralskiego to potwierdzam, że startował już z list ZChN, AWSP, LPR... - cyt.
...no to teraz wystartuje, logicznie rzecz biorąc, z PiS-u, a PiS to obecnie bardzo zwycieska partia. Poza tym, o ile sobie przypominam to jest bliski kompan Kurskiego - jeszcze z ROP-u.[/b]
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Beny.S pisze:...no to teraz wystartuje, logicznie rzecz biorąc, z PiS-u, a PiS to obecnie bardzo zwycieska partia. Poza tym, o ile sobie przypominam to jest bliski kompan Kurskiego - jeszcze z ROP-u.
Pozowlę sobie na polemikę z kolegą. Moim zdaniem Napieralski może wystartować ale wątpię aby uczynił to z listy PiS. A to dlatego, iż przecież lokalni liderzy tego ugrupowania wystawili już na 100% swojego kandydata i jest nim jak pisałem powyżej Babal. Logika wskazuje, że nie wystawia się kandydata do sejmiku z tego samego miasta, gdyż będą walczyć o te same głosy czyli marne szanse. Możliwe jest, że Napieralski wystartuje na własną prośbę ale zapewne nie z czołowych miejsc. Wtedy układałoby się to w logiczną całość ale nie mam pojęcia czy KN ma jakieś kontakty z ostródzkim PiS-em. W sumie o listach zdecyduje Elbląg ale jeśli Napieralski wypisuje się z każdej partii, z list której startuje to osobiście nie zabiegałbym o takiego kandydata. Ma ktoś informacje kogo wystawią ostródzkie struktury Sojuszu Lewicy Defraudacyjnej??
trajan
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-02, 00:49:17

SLD kandydatura na Burmistrza

Post autor: trajan »

  • Jesli SLD poprze kandydature Pana Ryszarda Kowalskiego (tego z Osrodka Specjalnego) na Burmistrza to bedzie to chyba jakas duza kpina>>>>>
    Pan Kowalski znany jest ze swojej glupoty i bezczelnosci.
    Poza tym jego poziom intelektualny jest bardzo niski.
    Trajan :evil:
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

No to może sami podpowiemy kogo powinno wystawić SLD? Albo się kryją albo wiedzą, że już każdy poznał się na ich stylu rządzenia i szans ni mają :-D Może ktoś z forum chce startować do samorządu z list SLD? No dalej, trzeba im pomóc a jak nie to wszystkich zamknąć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.
Katrin
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2004-04-02, 21:25:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Katrin »

A ja powiem tylko tyle, bez względu na to kto będzie nowym burmistrzem ti i tak połowa nie bedzie zadowolona. Jeszcze nigdy nie było tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Jak zawsze będzie ktoś kto sie tylko oblowi, bo pracowac za 800 zł miesięcznie a być burmistzrm za kilka tysięcy to chyba duża różnica. tak jak w kraju tak i w mieście nie dla ludzi ale dla kasy wszyscy pchają sie do polityki i rządzenia. I nikt nic na to nie poradzi. i tak nie wygra ten który powinien a ten co ma więcej znajomych i popierających go ludzi.
eurostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 2006-07-02, 20:40:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: eurostródzianin »

Tok rozumowania niejakiej Katrin jest wręcz powalający. "I tak nie wygra ten, który powinien, tylko ten, który ma więcej popierających go ludzi" - w ten oto magiczny sposób cała idea demokracji została wywrócona do góry nogami. Rozumiem, że wybory powinien wygrać ten, którego nikt nie popiera? Przypomnę więc, że demokracja jest ustrojem politycznym, w którym źródło władzy stanowi wola większości wyborców, a więc wygrać powinien ten, który, cytując Katrin, "ma więcej popierających go ludzi". Pozdrawiam
Zablokowany