Strona 1 z 1

prawo? a kogo to obchodzi

: 2011-06-22, 22:44:31
autor: break
Wydawałoby się, że nic prostszego niż wyegzekwowanie prawa do np. ciszy nocnej - zakłócanie ciszy nocnej to wykroczenie i telefon na policję lub do straży miejskiej powinien wystarczyć - to nie walka z zorganizowaną przestępczością, nie trzeba do tego sił specjalnych. AKURAT! Prawo idzie sobie jedną drogą, a życie swoją. Ostródzkie siły porządkowe nie są w stanie wyegzekwować nawet tak drobnej sprawy, jak zamknięcie ogródka piwnego przy Pubie Atlanta o przepisowej, 22 godzinie.... Ciepłe noce, godzina dwunasta w nocy, pierwsza, druga - hałas bije prosto w niebo, mieszkańcy podwórka-studni szczelnie zamykają okna a Atlanta się bawi.... Nazywa się to, że goście tylko wyszli zapalić... Ktoś wydał pozwolenie na istnienie takiego ogródka w zabudowanym terenie mieszkalnym - chyba niezupełnie zgodnie z prawem? Z dobrego serca? Przeraża mnie bezsilność straży miejskiej i policji - nie potrafią czy nie chcą poradzić sobie z codziennym kpieniem w żywe oczy z obowiązujących przepisów?

Re: prawo? a kogo to obchodzi

: 2011-06-27, 17:09:38
autor: Mictlan
widać i zamożni mają przyziemne problemy

Re: prawo? a kogo to obchodzi

: 2011-06-28, 21:26:28
autor: break
oooooooo czyli "dobrze ci tak!". Jakie to typowe, jakie polskie... :x

Re: prawo? a kogo to obchodzi

: 2011-06-28, 21:36:31
autor: break
Może nie byłoby to takie przykre, gdyby nie ta moda na rżenie.... To chyba po Joli Rutowicz pozostałość, no i po Dodzie. Zamiast normalnego śmiechu kobitki teraz rżą - i to już po jednym piwie :( ... Panowie mogą się schować, chociaż lepsi są z kolei dzwoniąc - wrzeszczą tak, że komórka właściwie jest zbędna..... i wcale nie pomyślą, że ktoś może za dużo usłyszeć... jak nie chce człowiekowi się spać, to można to traktować jak kabaret.... Chyba czasem jaki filmik pyknę i wrzucę na youtube

Re: prawo? a kogo to obchodzi

: 2011-07-07, 17:31:36
autor: jezuita
....skoro widzisz popijawy nocami, to i widzisz tez radiowozy po żarcie dla fabryki, wiec o co chodzi- nie czujesz bezpiecznie się ???

Re: prawo? a kogo to obchodzi

: 2011-07-21, 21:24:05
autor: break
No cóż - coś w tym musi być rzeczywiście. Nawet nie udają, że przestają obsługiwać gości na zewnątrz o dwudziestej drugiej.... Najbardziej wkurza mnie to, że przez takie (...) spadła cena mieszkań w pasażu - ale czemu tu się dziwić, jeśli latem do drugiej w nocy trzeba mieć zamknięte okna?