Plan - redukcja zatrudnienia, niższa płaca minimalna

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Petarix
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2010-10-21, 17:17:31
Gadu-Gadu: 0

Plan - redukcja zatrudnienia, niższa płaca minimalna

Post autor: Petarix »

plan ratunkowy - redukcja zatrudnienia, niższa płaca minimalna
Rząd Irlandii ogłosił w środę 4-letni plan rygorystycznych oszczędności budżetowych, które mają pomóc przezwyciężyć kryzys. Cięcia wydatków i podwyżki podatków przyniosą 15 mld euro.

Irlandzki plan oszczędności, który ma zapewnić redukcję deficytu poniżej 3 proc. do 2014 roku, został dobrze przyjęty przez Brukselę. "Ten czteroletni plan jest ważnym wkładem w stabilizację irlandzkich finansów publicznych" - powiedział komisarz ds. walutowych Olli Rehn. Jak dodał, "plan stanowi solidną podstawę" do negocjacji w sprawie polityki fiskalnej i reform strukturalnych w ramach międzynarodowej pomocy finansowej, o którą Irlandia zwróciła się do UE i MFW.

Plan przewiduje m.in. redukcję zatrudnienia w sektorze publicznym, cięcia nakładów na opiekę społeczną, redukcję minimalnej stawki wynagrodzenia za pracę o 1 euro - do 7,65 euro za godzinę -oraz podwyżkę podstawowej stawki VAT z 21 proc. do 22 proc. w 2013 roku i do 23 proc. w 2014 roku.

Rząd podkreśla, że zachowa rekordowo niską (12,5 proc.) stawkę podatku dochodowego dla firm, uważaną przez inne państwa za przejaw nieuczciwej konkurencji. Podwojona zostanie jednak stawka pobieranej od biznesu opłaty za emisję CO2 - do 30 euro za tonę.
"Wszystko mnie obchodzi -nie obchodzi mnie nic" DEZERTER
Zablokowany