.... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

popierasz??

Czas głosowania minął 2010-06-08, 17:53:34

tak
1
50%
nie
1
50%
 
Liczba głosów: 2

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: Walter »

Jaki kandydat, taka kampania


RMF FM: Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich - ustalili reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. Taki punkt programu początkowo znajdował się w planie sobotniej wizyty sekretarz stanu USA w Krakowie. Został jednak z niego usunięty. Nieoficjalnie chodzi o to, żeby Hillary Clinton w żaden sposób nie angażowała się w kampanię prezydencką w Polsce. Dlatego nie odwiedzi krypty na Wawelu. W zamian pani sekretarz ma złożyć kwiaty przed Krzyżem Katyńskim u stóp Wawelskiego Wzgórza. Amerykanom zależało na oddaniu hołdu prezydenckiej parze, tym bardziej że prezydent Barack Obama nie dotarł na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Propozycja złożenia kwiatów w krypcie na Wawelu wpłynęła do polskiego MSZ, ale zasugerowano stronie amerykańskiej, że taki charakter wizyty Hillary Clinton na dzień przed wyborami może być w Polsce odebrany jako poparcie dla jednego z kandydatów.

Jeśli to się potwierdzi, to tego co wyprawia Platforma, żeby doholować Komorowskiego pod wymarzony żyrandol nie da się dłużej oceniać językiem parlamentarnym. Wczoraj Komorowski dziarsko wywijał trupem Blidy (jak to było, panie premierze? "Uważam za rzecz wyjątkowo obrzydliwą, kiedy politycy uprawiają taką nekrofilię polityczną. Śmierć Barbary Blidy, rzecz bardzo przykra i smutna, stała się orężem w walce politycznej ludzi nieuczciwych i niemoralnych"), dzisiaj okazuje się, że jego koledzy równolegle prowadzą cichą walkę z inną trumną, żeby przypadkiem nie pojawiła się w migawkach z wizyty pani Clinton, która w sobotę ma dodawać prestiżu Komorowskiemu, i tylko jemu.

Niedobrze się robi, ale nie powiem, żeby mnie taki styl kampanii Komorowskiego dziwił. Nie od czasu kiedy przeczytałam sms-a jakiego, w ramach "zgody budowania" rozsyła bardzo wysoki polski dyplomata. A sms brzmi tak "Przyjacielu mam do Ciebie ogromną prośbę, ale proszę nie zawiedź mnie - idź 4 lipca na wybory i zrób wszystko co możesz, aby w przyszłości w czasie spotkań dyplomatycznych Pierwsza Dama nie szczała do kuwety". Urocze, prawda? Podkreślam, nie rozsyła tego jakiś stuknięty gówniarz, tylko naprawdę wysoka figura polskiej dyplomacji, pewnie nawet ze służbowej komórki. W każdym normalnym kraju, za takie zachowanie zapłaciłby natychmiastową dymisją, u nas pewnie koledzy gratulują mu dowcipu. Nie zdziwi mnie zatem żadne zachowanie tej ekipy, bo to ludzie zwyczajnie pozbawieni jakichkolwiek hamulców w walce o władzę.

Gdybym nie miała żadnych merytorycznych powodów, żeby odrzucać kandydaturę Komorowskiego, odrzucałaby mnie od niego ohydna kampania wyborcza. Ohydna, chyba najbardziej obrzydliwa z tych, jakie obserwowałam do tej pory, bo jeszcze nigdy w tak chamski i bezpardonowy sposób nie atakowano rodziny kandydata, choć jej w kampanii w ogóle nie ma. A oprócz tego "dowcipnego" sms-a, politycy Platformy rozsyłają jeszcze jeden, bijący w Martę Kaczyńską, którego nawet nie chcę cytować. Na wypadek zaś, gdyby to nie wystarczyło, niezawodny Palikot wziął się też za panią Jadwigę, żeby Kaczyńskiego przed debatą odpowiednio "rozgrzać". I proszę mi nie tłumaczyć, że to samowolka, którą Komorowski i Tusk się brzydzą. Sam Palikot się chwali swoim wpływem na kampanię, tym, że podrzuca pomysły, i że to jemu Komorowski zawdzięcza prowadzenie. Rytualne odcinanie się od Palikota już nie działa, wszystko co w tej kampanii robi należy zaliczać na konto Komorowskiego.

Więc jeśli marszałek po raz setny deklaruje, że umie łączyć a nie dzielić, to ja się pytam, skoro umie, to dlaczego choć raz nie spróbuje?


17:53, kataryna.kataryna
Link Komentarze (67) »
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: Walter »

Tusk pisze do żołnierzy

W pewnej jednostce zarządzono dzisiaj zbiórkę całej kadry, szef sztabu przekazał każdemu zaadresowaną do niego imiennie kopertę, w której był list od samego premiera. A w liście obietnica.

Donald Tusk: Podkreślam z całą stanowczością: warunki przechodzenia na emeryturę i związane z tym odprawy i wysokość świadczeń dla zatrudnionych już żołnierzy, policjantów czy funkcjonariuszy innych służb mundurowych nie ulegną zmianie!

Swój list, datowany na 25 czerwca, premier tłumaczy chęcią zdementowania bliżej nieokreślonych plotek. Nie wątpię, że zbieżność czasowa listu z aktywnym włączeniem się premiera w kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego nic nie znaczy, podobnie jak to, że ten temat był jednym z poruszanych we wczorajszej debacie prezydenckiej. Ale jestem ciekawa:

Jak często premier pisze osobiste listy do grup zawodowych aby zdementować plotki?

Dlaczego plotki premier musiał dementować osobiście, imiennie adresowanymi listami, zamiast zrobić to za pośrednictwem ministra obrony narodowej zwyczajną drogą służbową?

Czy gorący okres przedwyborczy i końcówka kampanii, w której premier bierze osobisty i bardzo aktywny udział to najlepszy moment na kierowanie tego rodzaju obietnic?

Wiem, jestem tym ślepcem, który się opiera, gdy ludzie rozumni chcą go wziąć pod pachy i poprowadzić środkiem polskiej drogi, ale naprawdę chciałabym wiedzieć czy ten list premiera nie ma charakteru kampanii wyborczej, a tej przecież w jednostkach wojskowych prowadzić nie wolno?
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: ALCHEMIK »

Tusk nie przesłał listu do żołnierzy "zwyczajną drogą służbową" bo on jest niezwyczajny, czyli niezwykły :o i widocznie inaczej nie umie.

Co zaś tyczy się Komorowskiego "przyszłego prezydenta RP" to będę na niego głosował mimo, że tak jak Walter cyt: "Gdybym nie miała żadnych merytorycznych powodów, żeby odrzucać kandydaturę Komorowskiego, odrzucałaby mnie od niego ohydna kampania wyborcza. Ohydna, chyba najbardziej obrzydliwa z tych, jakie obserwowałam do tej pory, bo jeszcze nigdy w tak chamski i bezpardonowy sposób nie atakowano rodziny kandydata, choć jej w kampanii w ogóle nie ma. A oprócz tego "dowcipnego" sms-a, politycy Platformy rozsyłają jeszcze jeden, bijący w Martę Kaczyńską, którego nawet nie chcę cytować. Na wypadek zaś, gdyby to nie wystarczyło, niezawodny Palikot wziął się też za panią Jadwigę, żeby Kaczyńskiego przed debatą odpowiednio "rozgrzać"." - też nie widzę żadnych merytorycznych powodów, ale za to ma cięty humor i jego partia rozsyła fajne sms-y, które wcale nie odbiegają od rzeczywistości za bardzo :D :brawo:

Jest biednie, ale za to jak wesoło :lol:

Natomiast jeśli chodzi o łączenie, to Kaczyński jest w tej sprawie zdecydowanie lepszy!!!! Jak rządził to o mały włos nie udało mu się połączyć wszystkich polaków co nie są z PIS-u jednym wspólnym zarzutem i postawić przed sądem :(
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Korwin-Mikke: zamknąć oczy, zatkać uszy i głosować na Jarosł

Post autor: jezuita »

Janusz Korwin-Mikke w najnowszym wpisie na swoim blogu w Onet.pl zabiera głos w sprawie drugiej tury wyborów prezydenckich. Kandydat na urząd prezydenta z ramienia ugrupowania Wolność i Praworządność radzi, by "zamknąć oczy, zatkać uszy – i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!".

Według Janusza Korwina-Mikke, "problemem nie są kandydaci, tylko stojące za nimi mafie, chcące rozkradać Polskę, obsadzać wysokopłatne posady i brać łapówki". "Mafia stojąca za Bronisławem Komorowskim znana jest z większego rozmachu w tym względzie" – dodaje.

"Ja bardzo lubię Bronisława Komorowskiego – ale patrzę też, kto Go popiera. I jeśli taki np. gen. Marek Dukaczewski ogłasza, że otworzy szampana, jeśli wygra Komorowski – to tym, co chcą głosować, radzę: zamknąć oczy, zatkać uszy – i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!" – deklaruje były kandydat na urząd prezydent RP.
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: jurek_ogorek »

Korwin?-a kto zacz!Przecież to nie Twoja bajka.
Może niejaki Tymiński-gdyby poparł Twego idola czemu nie.Mam rację?
Andrzeja Leppera pewnie też popierałeś bo Twój Mąż Stanu w swoim nieomylnym zwidzie tak chciał.
Problem z tym że On Wielki, miał tą słabość się przyznać,że się zmienił.Wątpię czy Ty Mu dorównasz.
A po za tym jak mawiali dawni jezuici-Digitus Dei est hic! nieprawdaż?

Z poważaniem jurek_ogorek.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: Walter »

To już nie gafa a kompromitacja. (Dotyczy Premiera Anglii i jego wyborców)

Jak marszałek Sejmu, p.o. obowiązki Prezydenta może obrażać Premiera innego państwa, inny naród. Czy cały świat musi uprawiać politykę „miłości” platformy? To tak ma wyglądać polityka zagraniczna nowego Prezydenta? Jak on będzie rozmawiać z tym człowiekiem? Dyplomacja to nie język palikota przenoszony z Polski na podwórko międzynarodowe.

Drobny wierszyk do rozpowszechnienia.

Komorowskiego hasło „zgoda buduje”

Pod warunkiem, że się Kaczyńskiego atakuje.

Każdemu kto tego nie czyni z nami

PO-owcami nazywać będziemy PiS-owcami

Później ich się wystrzela, wypatroszy

Maże za to wpadnie jeszcze parę groszy.

Bo tylko my platform iści

Jesteśmy nieomylni jak komuniści

A gdy już monopol mieć będziemy

W dorzynaniu watahy nie spoczniemy.

Zastanów się biedny narodzie przy urnie

Bo głosować nie będzie można powtórnie.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: chochlik »

korwin mikke był znakomity w fantazjowaniu na tematy brydżowe.Kiedyś jego felietony w brydżu były świetne. Jurku ogórku, jezuita i on to pokrewne dusze - tak samo sfrustrowani...
Pięknie Walterze - dołączasz do grona politycznych wierszokletów :) Tyle że Kaczyński to nie poezja - to tragikomedia z dodatkiem farsy :o
nasz naród ma ciągoty do popełniania zbiorowych samobójstw - kolejne nie będzie niczym nowym. Ale jak ktoś lubi :D
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: Walter »

c577a46ccb.jpeg
Załączniki
c577a46ccb.jpeg
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: .... obalmy porządek Okrągłego Stołu!

Post autor: Walter »

Stoi Komorowski przed lustrem i mówi: pokaż mi swoich przyjaciół a powiem ci kim jesteś… a tu Palikot z wibratorem. :)))
Zablokowany