Zarząd spółdzielni

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Jaki powinien być zarząd spółdzielni?

Etatowy
1
25%
Nieetatowy (tzw. społeczny, jak rada nadzorcza)
2
50%
Nie mam zdania
1
25%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
H. Mościbrodzki
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-03-07, 22:07:47
Gadu-Gadu: 12886405
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Zarząd spółdzielni

Post autor: H. Mościbrodzki »

Jaki Waszym zdaniem powinien być zarząd spółdzielni, na etacie czy tzw. społeczny czyli działający na podobnych zasadach jak rada nadzorcza. Kto powinien powoływać zarząd spółdzielni, rada nadzorcza czy walne zgromadzenie członków spółdzielni, bo prawo dopuszcza obie formy powoływania zarządu.

Zachęcam wszystkich użytkowników forum do aktywnej dyskusji w tym temacie i do udziału w ankiecie.

Moim skromnym zdaniem członkowie zarządu - z racji wyboru - nie powinni być zatrudnieni na etacie, ponieważ pełnienie funkcji w organie spółdzielczym nie powinno być źródłem utrzymania siebie i członków swojej rodziny. Ponadto członkowie zarządu powinni być wybierani przez ogól spółdzielców z grona członków spółdzielni na walnym gromadzeniu członków spółdzielni a nie powoływani przez radę nadzorczą. :idea:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Zarząd spółdzielni

Post autor: toledo »

Rozumiem, że jest Pan także za tym, by zarządzający spółdzielczym majątkiem nie ponosili także odpowiedzialności karnej za swe błędy. Wówczas Pana sugestia miałaby przynajmniej pozory logicznego pomysłu.

A zarządy spółek też powinni powoływać wszyscy akcjonariusze?
Awatar użytkownika
H. Mościbrodzki
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2006-03-07, 22:07:47
Gadu-Gadu: 12886405
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zarząd spółdzielni

Post autor: H. Mościbrodzki »

Spółdzielnia to nie spółka prawa handlowego, a zrzeszenie osób, które jest powołane w celu zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i innych potrzeb członków oraz ich rodzin. Działa na takich samych zasadach jak stowarzyszenie. Pragnę przypomnieć, że członkowie organów stowarzyszenia takich jak zarząd i rada nadzorcza też ponoszą odpowiedzialność karną za swoje błędy. Zresztą, zarząd do kierowania bieżącą działalnością gospodarczą spółdzielni może zatrudnić kierownika spółdzielni.
Zablokowany