zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Anioł Stróż
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-22, 16:04:39
Gadu-Gadu: 0

zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Post autor: Anioł Stróż »

pozdrawiam wszystkich rowerzystów ostrodzkich ,,tych małych i tych duzych.Tych duzych w szczegolnosci poniewaz ci mali czasem nie wiedza ze nie wolno jezdzic po chodnikach i po przejsciach dla pieszych bo to powazne wykroczenie ,,ale brak edukacji przez rodziców ,szkołe , straz miejska i policje w jakims stopniu to tłumaczy ale jesli to własnie sami rodzice te przepisu o ruchu drogowym łamia i do tego razem z dziecmi to czego tu wymagac .To bardzo utrudnia normalne poruszanie sie chodnikim pieszemu a w szczegolności idacemu z dzieckiem lub z dwójka dzieci.22-go marca idac chodnikiem ul. Czarnieckiego moje dziecko zostało bolesnie poturbowane przez takiego własnie nie douczonego rowerzyste ,był to człowiek w wieku ok 20 lat ,i po mojej reakcji ,ostrej nie przecze uciekł i tyle go widziałem na dogonienie niestety nie miałem szans,no bo i wiek nie ten ..Zwyrazami naprawde głebokiego szacunku zwracam sie z prośba do Komendanta Straży Miejskiej jak i do Pana Komendanta Policji w Ostródzie o wyczulenie uwagi swoim funkcjonariuszom na ten przykry i uciążliwy proceder dla normalnych i spokojnie poruszających sie pieszych po chodnikach własnie dla nich przeznaczonych.Pomijam oczywiscie chodniki gdzie są wyznaczone trasy dla rowerzystów ale w naszym miescie jest ich naprawde znikoma ilosc .Nie czekajmy jak to zwykle u nas bywa ,az cos sie złego wydaży,wtedy dopiero larum i szukanie winnych.Pamietam swego czasu i to całkiem nie dawno ,było głosno o tym ,mowiło sie o tym na forach Ostródzkich mediów i telewizji kablowej i pisała Ostrodzka prasa ,ze nie wolno jezdzic rowerami po chodnikach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale cóz naszym stróżom dbającym o nasze dobro i bezpieczenstwo, lepiej złapac jakiegos goscia pijacego jedno piwko gdzies tam i złapac pare punktów ,no bo jednak na słuzbie cos robic trzeba ,niz czasem pokłonic sie problemom bardziej dokuczajacym mieszkancom .Serdecznie pozdrawiam ,i zycze przechodniom i pieszym w naszym kochanym miescie spokojnych wesołych i bezpiecznych swiat wielkanocnych
MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Post autor: MatrixOST »

Wiesz no ja sam jeżdżę sporo rowerem. I uwierz mi, że dla mnie jako rowerzysty jest bezpieczniej po chodniku. Na ulicy rzadko kiedy zwracają na Ciebie uwagę, a tak samo obowiązuje nas kodeks drogowy... Przykład w tamtym roku jadę sobie po Olsztyńskiej samochód skręca sobie do Macdonalda no to ja go z prawej strony kulturalnie mijam, ale gdzie tam w tym samym momencie się spieszyło panu taksówkarzowi i jak mi zajechał to takżem wykur...wił w krawężnik, że aż do dzisiaj mam blizny na kolanie i łokciu... Dlatego sory, ale na chodniku nikt mi tak nie zajedzie drogi... Albo chamskie pryskanie spryskiwaczem na rowerzystę kiedy się go mija... A policja niech lepiej łapie pijanych kierowców i rowerzystów...
Awatar użytkownika
Anioł Stróż
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-22, 16:04:39
Gadu-Gadu: 0

Re: zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Post autor: Anioł Stróż »

masz tutaj racje ,oczywiscie tak jest ale to takich kierowców nalezy przywoływać do porządku albo karac a w szcegolnosci taksówkarzy ,bo to oni przecie powinni być wzorem do nasladowania jeśli chodzi o kulturalną jazde w mieście i nie tylko ,ale sory winetu kodeks jest kodeks i obowiązuje wszystkich .Jazda po chodniku i po przejsciu dla pieszych jest wykroczeniem karalnym, mowie o tym z cała wiedza jaka posiadam a mam takowa .Rower jest równiez pojazdem jednosladowym i powinien sie oruszac po drodze dla siebie wyznaczonej i tyle ,sory nie obrazaj sie i bez urazy ,ale ty sam, oprócz roweru ,poruszasz sie równiez pieszo i to samo moze cie spotkac co moje dziecko ,które tez bedzie miało blizny i to długo. Z wyrazami szacunku .pozdrawiam i wesołych, szczesliwych swiat
MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Post autor: MatrixOST »

No ja też rozumiem drugą stronę. Sam też chodzę z buta i jeżdżę samochodem. Rozwiązanie jest takie że niech robią przy każdej zmianie chodnika ścieżkę rowerową.. I będzie lepiej.. A nie obrażam się :-) I też Tobie życzę udanych Świąt
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Post autor: kaczor »

I w druga stronę prawo też obowiązuje. Pieszy nie może się po ruszać w ciągach wyznaczonych dla rowerzystów, to jest też nagminne łamane, wzdłuż Grunwaldzkiej na odcinku DK16 i Chrobrego od parku do Bricomarche.
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Post autor: kaczy93 »

Kaczor w szczególności na odcinku ul. Chrobrego- choć krótkim to może dlatego ludzie nie uważają...
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: zaczoł sie sezon rowerowy ! szkoda tylko ze na chodnikach

Post autor: kaczor »

z tym odcinkiem na Chrobrego to przesadzili. nie dość że jest wąsko, to często zastawione jest samochodami na dojazdach na cmentarz. w przyszłości powinni przenieść tą ścieżkę na drugą stronę po stronie Orlika i zrobić ścieżkę na całej Chrobrego od cmentarza przy szpitalu aż do istniejącej już na Grunwaldzkiej. po wyjściu z miasta "16" powinni też zrobić ścieżkę wzdłuż Jagiełły aż na Jaracza.

w Iławie podczas przebudowy "16" w mieście potrafili taką ścieżkę zrobić na całej długości u nas nie.
Zablokowany