Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

alomye
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-20, 12:25:13
Gadu-Gadu: 0

Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: alomye »

... Bractwa Rycerskiego Gwiazdy Zarannej.
W niedzielę padało, więc z przyjezdnymi postanowiliśmy popatrzeć na krajobraz po bitwie na polach grunwaldzkich.
Przesłonięci parasolami, zagadani, bo dawnośmy się nie widzieli, wkroczyliśmy na pola.
Pech chciał, że nieopatrznie przekroczyliśmy uszkodzoną barierkę obozowiska Bractwa Rycerskiego Gwiazdy Zarannej.
Na swoim terenie przywitał nas sam Jacek Sz.

Przybiegł bez konia, który, jak mniemam, padł w sobotniej bitwie, i bez rynsztunku, bo to dopiero 11. przed południem była.
Wykrzykiwał głośno, właściwie darł się: "Przejścia nie ma!", po czym odepchnął piszącą te słowa. Jako posiłek dobiegł młokos, pewnie giermek, również skory do bicia i czekał na polecenia Mistrza. Cieszyliśmy się tylko, że nie dobyli mieczy, bo my, z naszymi parasolami, nie mielibyśmy szans.

Całemu zdarzeniu towarzyszył dźwięk niecenzuralnego słowa "wy*******dalac", które wykrzykiwała jakaś białogłowa.
Dyskusji podejmować nie było sensu, myślałam bowiem, że gry wojenne rycerzy XXI wieku przebiegają w raczej przyjaznej atmosferze.

Rycerzom z Bractwa Rycerskiego Gwiazdy Zarannej jako codzienną lekturę polecam świetną pracę Marii Ossowskiej pt. "Ethos rycerski i jego odmiany".
A organizatorom proponuję, aby w przyszłym roku bitwę wygrali Krzyżacy.
Należy im się po doświadczeniach sześćsetletniej frustracji.
drr
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-21, 00:04:23

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: drr »

Pewnie podczas bitwy jakaś zabłąkana strzała zrobiła mu szporkę w głowie.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: Maria Ewa »

To nie są rycerze to są tylko przebierańcy!!! Rycerze mają swój kodeks, którego przestrzegają, a sam bohater to raczej robi tam nie za rycerza ani za giermka a raczej za jakiegoś kuglarza, sztukmistrza albo po prostu w dawnych czasach to był zwykły nadworny błazen. Choć sam się tytułuje się... heroldem, hihihi: "Przejścia nie ma" i "wy********lać"
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: studentka »

bo oni za dużo piwa piją. :twisted:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: jezuita »

oczywiście nie ma większych problemów????
Awatar użytkownika
Anioł Stróż
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2010-03-22, 16:04:39
Gadu-Gadu: 0

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: Anioł Stróż »

nie dziwne ze 10 lat temu bylo jedno bractwo dzis jest az 3 bo kto by wytrzymal te "wypierd..." A co do pana Jacka SZ. to nie dziwi nic zawsze gdzie sie nie pokaze zostawia po sobie wielki balon z Gó........em.. i sm..ód. Akurat tak sie słada ze jestem co roku w Grunwaldzie i jako mieszkaniec Ostródy z definicji przygladam sie poczynaniem rycerstwa własnie tej formacji którą reprezentuje Pan SZ.Pijaństwo ,pijanstwo i jeszcze raz pijanstwo ,,,,,moze dlatego ze utozsamiają sie z krzyzactwem to by moze cos tłumaczyło ,ale przeciez to miasto utzrymuje ten twór rycerski ktory w takiej postaci nie przynosi chluby miastu ani jego mieszkancom.Mam troche zalu ze nawet malutka czesac moich podatków wspomaga to dziwne zjawisko .Szanowny panie Dyrektorze JULIANIE P.niech pan zajrzy troche głebiej w to srodowisko i pokaze nam ze troche pan nad tym panuje .
MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: MatrixOST »

Na zamku jak to na zamku. Jest atmosfera sprzyjająca :D
wygrzeb
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 2008-06-02, 20:43:54
Gadu-Gadu: 0

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: wygrzeb »

No i co z tego , że pije?
Dla mnie to wręcz zachęta, by dołączyć i tez pobawić się w rycerza.
Panadol
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-13, 22:29:55
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Słów kilka o rycerskiej etykiecie Jacka Sz. - rycerza (?)...

Post autor: Panadol »

Ta formacja już chyba nie istnieje , więc o czym mowa? Jest jeszcze jakieś bractwo, które pokazuje się tu i tam , ale z tego co wiem miasto woli kaskę wydać na rycerzy spoza swojej jurysdykcji niż swoją lokalną wspierać brać .
Zablokowany