Co to za kraj??? 27,4%.

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Co to za kraj??? 27,4%.

Post autor: chochlik »

nie etykietuję jezuity - nie miałem takiego zamiaru

moja mama, bardzo mądra kobieta zresztą, zawsze nam mówiła; zanim zaczniesz mieć pretensję do innych, najpierw rozlicz się sam z sobą - tej zasady się trzymam.
To wyjątkowo wygodne - zrzucić wszystko na innych, a najłatwiej na polityków, bo znajdują się na świeczniku i pluć na nich jest wyjątkowo łatwo,ale:
Najwięcej narzekają ci, którzy w ogóle nie chodzą na wybory.
Jeszcze więcej narzekają ci, którzy ciągle czegoś żądają od państwa i wciąż uważają, że dostają za mało.
Oczywiste, że są politycy, których nie lubię i uważam ich z niebezpiecznych dla państwa - tych zwalczam w miarę moich sił i możliwości - a najlepiej to robić kartką wyborczą. Ale, na Boga, politycy są tacy sami jak my i reprezentują poglądy ludzi którzy ich wybrali. Mieć pretensję do innych, że mają inne poglądy? - przecież to dziwactwo. Albo mieć pretensję, że inni za nas wybrali?- to jeszcze większe dziwactwo.
Zauważyliście, że podkpiwam sobie z Kaczyńskich, ale uważam ich za uczciwych ludzi i patriotów, tylko ich wizja świata jest mi obca i uważam, że zagraża wykorzystaniu szansy, jaką Polska dostała od losu. Ale czy to znaczy,że neguję ich prawo do uczestniczenia w życiu politycznym? Oczywiście że nie, dopóki są tacy, którzy ich wybierają, dopóty mają prawo do głoszenia jakich chcą poglądów.
Na koniec;Polska, to nie jest dojna krowa, czy kawałek sukna. Bez względu na to, jak patetycznie to zabrzmi, ale Polska, to wielki zbiorowy obowiązek. Tylko że dla jednych zasługuje na krew i pot, a dla innych tylko na plwociny.
Jestem bardzo spokojny-do tej pory Polacy wykazali się wyjątkowym rozsądkiem i odpowiedzialnością i jestem przekonany,że tak będzie dalej.
A malkontentów nie sieją... :)
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Co to za kraj??? 27,4%.

Post autor: jezuita »

Chyba za dużo kupiłeś obligacji NFI i Lewandowski dzwoni do Cibie w nocy...wiesz który to był rok???
meine
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2009-06-18, 09:45:57
Gadu-Gadu: 0

Re: Co to za kraj??? 27,4%.

Post autor: meine »

Ja mam 19 lat i byłem zagłosować... kto ma zadbać o moje interesy jak nie ja. Ludzie powinni głosować, gdyż później mają pretensje do garbatego, że ma proste dzieci. Jak byłem głosować to prawie wszystkie kartki były puste... nikt nie był głosować :D Moi rówieśnicy też nie byli. Ja poszedłem z czystej ciekawości jak i "obowiązku" :D
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Co to za kraj??? 27,4%.

Post autor: jezuita »

rozumiem ze jesteś młody....kiedyś zespól ISRAEL śpiewał "Glosuj na siebie" myślę ze zrozumialszy moją aluzje ....pozdrawiam i życzę udanego wyboru
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Co to za kraj??? 27,4%.

Post autor: chochlik »

\ Jak byłem głosować to prawie wszystkie kartki były puste... nikt nie był głosować :D Moi rówieśnicy też nie byli. Ja poszedłem z czystej ciekawości jak i "obowiązku" :D[/quote]

Miło poznać młodego obywatela Europy :)
Zauważ, że część twoich kolegów dostaje stypendia finansowane z Unii, np. Starostwo realizuje mnóstwo programów edukacyjnych finansowanych z funduszy unijnych, w Ostródzie jest już mnóstwo obiektów zbudowanych za unijne pieniądze, programy na aktywizację bezrobotnych finansuje Unia, finansuje drogi, oczyszczalnie ścieków itd,itd
Nawet jezuita może się wywnętrzać z Irlandii, bo Unia otworzyła granice.
Ciekawe, ile osób które są bezpośrednimi beneficjentami unijnej kasy poszło na wybory?
Jeszcze mogę zrozumieć starszych ludzi, w których te zmiany rodzą nieufność, ale młodzież - dziwne. Przecież teraz kształtuje się przyszłość Polski, a uczestnictwo w wyborach, to jak urządzanie własnego domu - zostawić tą przyjemność innym? Można. Gorzej jak końcowy efekt będzie do bani.
Ale Unia Europejska to wspólnota wolnych ludzi, a każdy ma swój rozum.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Co to za kraj??? 27,4%.

Post autor: jezuita »

....chochliku ja glosowałem za Unią piec lat temu ...w gazecie "Głos Ostródy" drukowali moje notki pod pseudonimem Kwiatkowski..i kilkoma innymi...w tej kwestii ..na marginesie, to jak pomieszkuje we Wschodnie Anglii , troszkę bliżej niż Irlandia.
Zablokowany