Astronomia w Ostródzie

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

trus992
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-29, 13:40:04
Gadu-Gadu: 2822069

Astronomia w Ostródzie

Post autor: trus992 »

Witajcie,jak sam tytuł podpowiada mówi nam o astronomii w naszym rodzimym mieście.Założyłem go ponieważ nasze miasto (tak sobie zdaje z tego sprawę) ma bardzo słabą wiedzę na temat tego co nasz otacza i co jest nad naszymi głowami-chodzi oczywiście o niebo...
Do czego zmierzam...ano do tego,żeby w sierpniu zorganizować pokaz nieba dla mieszkańców Ostródy(kto przyjdzie to zobaczy),z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii- www.astronomia2009.pl .Dużo miast typu Brodnica,Nowe miasto Lubawskie posiadają kółka astronomiczne z tego co wiem w Ostródzie nie ma takiego kółka.Należę do Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i z tego co wiem w Ostródzie znam 4 osoby z które wiedzą co to astronomia i posiadają swoje teleskopy.
Zachęcam do przemyśleń.Niech nasza Ostróda rozwija się pod względem kosmosu :-)
Serdecznie Pozdrawiam
P.S chętni na wspólne obserwacje nieba niech piszą w wątku.
Działajmy wspólnie!
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii-członek
ZAPRASZAM!
http://piotrskorupski92.wordpress.com/
annar
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-11-17, 22:00:40

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: annar »

Jest grupka fanów astronomii, jest pomysł na oglądanie rozgwieżdżonego sierpniowego nieba.
Za moich czasów byliśmy kilka razy z klasą na nocnych lekcjach. Prowadził je z nami mądry, fantastyczny i jednocześnie zabawny nauczyciel fizyki - p. Jan Dąbrowski. Niezapomniane wrażenia. Podobało nam się.
Gdyby znalazł się ktoś, kto umie interesująco opowiadać o gwiazdach, to mogłoby się udać. Światło miasta przeszkadza, napisz, trus992, gdzie odbywałyby się te spotkania.

Pomysł świetny. :brawo: Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: Respecta »

Dylewska Góra myślę, że była by dobra o.O
jest sucho, można by w miarę łatwo dojechać
naturalny najwyższy punkt w okolicy i z dala od latarni

źle myślę ?

chyba że... znajdziecie jakiś blok na maksa wysunięty na skraj miasta i uzgodnicie pozwolenie na wejście na dach ;]
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
trus992
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-29, 13:40:04
Gadu-Gadu: 2822069

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: trus992 »

Grupka fanów astronomii w Ostródzie? czyżby? :-) Jeśli chodzi o opowiadanie,wykładach na temat astronomii z wielką chęcią:)przydałą by się pomoc:) tylko że jedynie co to prowadziłem takie wykłady dla mojej rodziny w czasie wakacji i to bez teleskopu na ciemnej łące.Miejsce do takiego czegoś myślę,że by się znalazło.Dylewska góra na pewno odpada-25km.to trochę za daleko jak dla mieszkańców Ostródy...Myślę ze najlepiej byłoby to gdzieś na obrzeżach miasta...Znam parę miejsc...
Bardzo Was proszę,kto jest zainteresowany takim czymś,kto jest zaciekawiony astronomią-to po prostu piszcie,na pewno się jakoś zgadamy;)
Fajnie by było założyć jakieś kółko astronomiczne w Ostródzie...
Bo naprawdę nasze miasto a szczególnie kieruję to do młodzieży,nie wiedzą co to jest naprawdę ciemne,piękne,rozgwieżdżone niebo;)
A myślę,że każdy mieszkaniec naszej planety powinien wiedzieć co nieco,jakie miejsce zajmuje w kosmosie...
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii-członek
ZAPRASZAM!
http://piotrskorupski92.wordpress.com/
trus992
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-29, 13:40:04
Gadu-Gadu: 2822069

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: trus992 »

I jak nikt nie jest chętny?
Czy mi się zdaje czy na forum jest tak mało osób czy nasza wiedza jest tak mała? :-D
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii-członek
ZAPRASZAM!
http://piotrskorupski92.wordpress.com/
drr
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-21, 00:04:23

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: drr »

Czy pan trus przypadkiem nie udziela się na Astro-Forum też :?:
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: Respecta »

bardziej się obawiam, że pan trus to któryś z moich nauczycieli fizyki
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
trus992
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-29, 13:40:04
Gadu-Gadu: 2822069

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: trus992 »

drr a ty z skąd :-D wiesz? jasnowidz jesteś? Pewnie że się udzielam.
Respecta nie obawiaj się, nie jestem nauczycielem do fizyki tylko uczniem :P
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii-członek
ZAPRASZAM!
http://piotrskorupski92.wordpress.com/
trus992
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-29, 13:40:04
Gadu-Gadu: 2822069

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: trus992 »

Trochę Was znów pomęczę i zapytam ponownie...I jak jest ktoś chętny na wspólne obserwacje?
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii-członek
ZAPRASZAM!
http://piotrskorupski92.wordpress.com/
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Astronomia w Ostródzie

Post autor: ALCHEMIK »

Najprościej to zorganizuj takie warsztaty astronomiczne, podaj termin i miejsce. Wtedy albo ktoś przyjdzie, albo nie. Bo tak to chyba nigdy do tego oglądania gwiazd nie dojdzie. Pozdrawiam :shock:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Zablokowany