Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

Gwałtownie rośnie liczba samobójstw Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Zdaniem psychologów przyczynami są samotność, brak pieniędzy i wstyd przed przyznaniem się do porażki - czytamy w "Dzienniku".
Tylko w ubiegłym roku aż 63 polskich emigrantów targnęło się na swoje życie - podaje gazeta.

Według informacji polskiego wicekonsula w Manchesterze Szymona Białka w północnej Anglii i Walii samobójstwa stanowią jedną trzecią wszystkich zgonów wśród Polaków. W mniej uprzemysłowionej południowej Anglii współczynnik ten stanowi kilkanaście procent, ale stale rośnie.

Jak powiedziała "Dziennikowi" Monika Panasiuk z polskiego konsulatu w Londynie, najczęściej odbierają sobie życie osoby z roczników 1978 - 84. - Zazwyczaj są to mężczyźni, pamiętam tylko dwa takie przypadki pośród kobiet - zauważa.

Zdaniem specjalistów, wielu Polaków cierpi na klasyczny angielski "spleen" spowodowany przez wiecznie szarą i deszczową pogodę na Wyspach. - Oczywiście sama pogoda nie może być przyczyną samobójstwa, ale może być kropką nad "i" - tłumaczy na łamach "Dziennika" psycholog Agnieszka Major z Polish Psychologists’ Club, która od kilku lat pomaga Polakom na Wyspach.

Więcej na ten temat w "Dzienniku".
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: chochlik »

czyżby jakaś sugestia,Jamajczyku?

Oj, będę się śmiał do rozpuku!!!
Jamajczyk sugeruje, że zamierza popełnić
seppuku.
Spleen mu dokucza i słota.
A na dodatek,czepia się go
rodzima, forumowa
hołota.
Jamajczyku, powiem to po prostu:
daj se spokój z seppuku;
bo będzie nam brakowało
Twoich paranoicznych
postów.
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: czarny0 »

porażką jest odebranie sobie życia/brak szmalu? brak pracy?-to wystarczający powód by skończyć ze sobą?G....o nie powód!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Samotność -to ciężka sprawa,ale czy tam czy tu ,pokażcie mi człowieka ,który nie doświadczył kiedyś samotności-tej cholernej BEZDENNEJ SAMOTNOŚCI!!!/nie mówię tu o osamotnieniu ,bo z ludzi -znajomych,rodziny zawsze ktoś tam jest-można się samemu oszukać na chwilę.Prawdziwa samotność to wredna suka-SUKA!-znam ją doskonale!!!---ale co można zrobić?--OSWOIĆ!!!!!!!!!!!!!--------bo Ona też jest samotna.........../Jeśli komuś się to już uda to jest ok ............i wtedy masz tę Siłę by żyć...............///////////////A JUTRO I TAK BĘDZIE LEPIEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :3majsie: :3majsie: :3majsie: :3majsie: :3majsie: Pozdrawiam gorąco wszystkich samotnych :aniol: :aniol: :aniol: :aniol: :aniol: :aniol: :aniol:////////////////Chochliku!!!!!!!!! :twisted: bo za chwilę przedobrzysz!!!!!!!!! :twisted: Jamajczyk poruszył ważny problem-nie rób se jaj!!!!!!!!!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: toledo »

Kilkanaście procent, jedna trzecia. Względne odniesienia, które nic nie mówią. każde samobójstwo, kryje jakąś osobista tragedię. Tymczasem media nadaja im tylko wymiar sensacyjny. By rosły słupki ogladalności (albo przynajmniej nie spadały), by utrzymać sprzedaz gazetki.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: chochlik »

Życie traktuję śmiertelnie poważnie,
choć czasami chichoczę.
Kornie się pochylę nad ludzkim
nieszczęściem, nad ludzką chorobą.
Nienawidzę -
użalania się nad sobą.
Człowiek nieustannie dokonuje wyborów,
bo życie jest poważną grą
- na pewno nie grą pozorów.
Epatowanie tym,
co jest tragicznym ludzkim wyborem,
śmierdzi pozorem.
Czarny każe mi się wstydzić
- wolę szydzić.
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: czarny0 »

to szydź sobie dalej :twisted://// Sory poniosło -wybacz ale to jest ważny ,aktualny problem-ludzie umierają z tak bzdurnych powodów-a Ci którzy chcą żyć giną np.w Australii/////////////////PRZEPRASZAM Chochliku
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 12:56:11 przez czarny0, łącznie zmieniany 1 raz.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: chochlik »

pięknie mnie nazwałaś :) Pozwolisz, że sam dopowiem sobie treść wielokropka, a wybór mam ogromny :)
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: czarny0 »

edytowałam post -przepraszam
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: chochlik »

nie ma sprawy, nie czuję się urażony :)
Kierujesz się iście kobiecą logiką. Ja nie szydzę z ludzi, którzy uciekają się do tak drastycznych sposobów znikania z tego świata, aż tak wredny nie jestem.
Szydzę z Jamajczyka,bo lubię.Kontekst jego postów jest zawsze taki sam. Pomyśl, co on przekazuje swoimi postami.
Wygląda to mniej więcej tak:
- spieprzyłem z Polski przez tych bydlaków komunistów, i nie mam zamiaru wracać,bo tu są tylko złodzieje i przekręty i bida z nędzą, której bez wątpienia winna jest żydokomuna.
- ale patrzcie, w anglosaskim raju biedne polaczki nie wytrzymują stresu i odchodzą z tego świata, a ja po trwam. Innymi słowy-bohater.

Mój syn też dokonał wyboru - siedzi w Londynie i nie narzeka. Ale to był jego wybór i ponosi tego wyboru konsekwencje.
Bezustanne jęki Jamajczyka o tym, jak to jest skrzywdzony przez los i wynikające z niego spiski,traktuję tak jak należy je traktować - s szyderczym dystansem - i tyle :)
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

...to sie poczuj kretynie ja nie umiesz czytac ze to nota za "Dziennikiem"....dziwie sie ze sá tacy ludzie którzy nie widzá ludzkich problemów ale bardzo chetnie widzieli by te problemy umnie...
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

a sorrki jeszcze dodam swojá opinie na ten temat :"- spieprzyłem z Polski przez tych bydlaków komunistów, i nie mam zamiaru wracać,bo tu są tylko złodzieje i przekręty i bida z nędzą, której bez wątpienia winna jest żydokomuna."
Nie sádze ze jestes zwolenikiem kaczorów wiec twoje przemyslenia sá jak najbardziej smieszne choc pasujá do PiS-ego tonu ale ty jak sádze jestes tym Zydo-komunistá choc tak naprawde nie znasz mnie i nie wiesz co ja sadze o tym co bylo i bedzie wiec prosze nie wmawiaj ludziom tego czego nie mówie
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: czarny0 »

no gratuluję ,że podoba Ci się Polska jaka jest-demokracja po
polsku ,polityka po polsku ,zarobki po polsku-POLSKA PO POLSKU!!-odwróciłam kota ogonem tak jak Ty odwracasz sens postu Jamajczyka/ :D :D :D Żegnam-nie mnie się wypowiadać dalej w tym temacie :3majsie: :aniol:///////////////////do Chochlika////////////////
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 13:34:34 przez czarny0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

a zartem za co twój syn tam siedzi?
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

...Chochlik szydzisz z ludzkiej tragedii a nad tym nie powinno przechodzic sie obojetnie...Toledo "dziennik" nie jest mojá ulubiona gazetá ale ta gazeta zauwazyla ten problem i po to jest prasa....
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

wychodzi na to ze Chochlik to kobieta i jak tu byc szczerym
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: dr Jamajczyk »

Obrazek w tych mundurach to zydzi czy komunisci??? i z£apali tez Kobiete!!!
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Fala samobójstw polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii !!!

Post autor: czarny0 »

w ostródzie padają na mordę zakłady-od połowy tamtego roku zwalniani są ludzie/Do jakich tragedii może dojść na naszym podwórku!!!!!!!!!!!! A pierd.........a biurokracja w całej Polsce rośnie w siłę i dobrobyt z pieniędzy szarego podatnika/ciekawe z czego będą żyli,gdy tyle ludzi zostanie bez pracy/tylko że szybciej My -szarzy zdechniemy z głodu niż im się skończy na szampana-ot pieprzona rzeczywistość :evil:
Zablokowany