Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Wigilia na Zamku

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Wigilia na Zamku

Post autor: sceptyk »

Jako osoba towarzysząca eleganckiej starszej damie, znalazłem się na koncercie wigilijnym na zamku. i mogę powiedzieć - coś wspaniałego.
Eleganckie panie, studentki - w ogromnej większości, bo studentów mężczyzn jest niestety mało wyglądały pięknie.Chór śpiewał pięknie kolędy, Lidia Stanisławska oprócz momentów,kiedy trochę fałszowała, spisała się nieźle. Najbardziej wzruszające było wspólne odśpiewanie kolędy na koniec koncertu.
Bezdyskusyjnie pomysł powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku, to strzał w dziesiątkę, a panie trzeciego wieku mamy w Ostródzie wspaniałe. :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Wigilia na Zamku

Post autor: studentka »

hmm.. w Ostródzie jest UTW? gdzie? to pierwsze slysze..

a tak w ogole to racja, co mowisz, swego czasu widywalam sie na uniwerze w Olsztynie z paniami z UTW - normalnie super babki- tyle życia w nich i zapału, że aż nam młodym patrząc na nie się głupio robiło z naszym wiecznym studenckim zamuleniem. :)
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
annar
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-11-17, 22:00:40

Re: Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Wigilia na Zamku

Post autor: annar »

UTW istnieje w Ostródzie już prawie rok - od lutego. Powstał głównie dzięki staraniom dyrektor CKU - p. Anny Widuto. :brawo:
Siedziba UTW mieści się w budynku szkoły przy ul. Wyszyńskiego 2.
Studenci korzystają z wielu zajęć. Są to m.in. zajęcia z języków obcych (angielskiego, łaciny, niemieckiego, rosyjskiego), literackie, plastyczne, wiedzy o kulturze Warmii i Mazur, taneczne, informatyczne, gimnastyki chińskiej "tańczący żuraw" (nie pamiętam chińskiej nazwy), przyrodnicze, kulinarne, przedsiębiorczości, i in. Łącznie ponad 20 grup.
Warto podkreślić, że wykładowcy prowadzą zajęcia bezpłatnie.
Bliższych informacji udzielą w sekretariacie CKU.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Wigilia na Zamku

Post autor: studentka »

Świetna inicjatywa, popieram całym sercem.

Ale boli mnie, ze moje miasto nie ma chociaż filii jakiegos uniwersytetu.
Fakt, Ekonomik prowadzi filie jakiejs szkoły wyzszej, no ale w porównaniu np z Braniewem, które ma filie UWM, wygląd to dosc marnie..
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Zablokowany