Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Post autor: dr Jamajczyk »

- Polska nie musi zwracać majątków Niemcom wysiedlonym przymusowo z Polski po II wojnie światowej - ogłosił Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, odrzucając tym samym skargę "Pruskiego Powiernictwa" w tej sprawie - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Według Trybunału, skarga jest bezpodstawna.
http://www.tvn24.pl/-1,1567964,0,1,nie- ... omosc.html
teraz zwracac co przed chwilá zabrali niby Ich
ciekawska

Re: Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Post autor: ciekawska »

A ty jamajczyku masz jakiś majątek?

xD
Gość

Re: Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Post autor: Gość »

ja nie mam a co powinienem sie bac???
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Post autor: Milek45 »

Macie majątki na funduszach emerytalnych, ale niedługo !!!
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Post autor: dr Jamajczyk »

Widzisz Ciekawska ostatnimi czasy co chwile mówiono o oddawaniu majátków Niemcom i wyzucaniu z nich polskich rodzin mieszkajácych w tych domach od czasu zakonczenia wojny nawet polskie Sády przyzawaly racje obywatelom Niemiec a sprawiedliwosc jednak jest inna...w pwenym momencie ludzie Ci zadawali sobie pytanie czy to Polskie Sády i Polska...teraz jest jasne
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Post autor: czarny0 »

Śmichy,chichy a tak naprawdę,to nie ciekawie było,szczególnie starszym ludziom,którzy doświadczyli ''rozkoszy''wysiedleń powojennych.Wielu z nich obawiało się że''niemiec przyjdzie i zabierze''.Mam w swojej rodzinie 84letnią osobę,która ostatnimi czasy wciąż drążyła ten temat i podtykając mi pod nos coraz to nowe publikacje ,tak właśnie prorokowała.I nie pomagały żadne perswazje i zapewnienia,że ''będzie dobrze''.Ostatnio stwierdziła,że chyba przyjdzie jej umierać pod mostem.Teraz trochę odetchnęła,ale nie do końca.Jeszcze nie wierzy,że sprawa skończona,bo jak twierdzi-u nas wszystko jest możliwe.No,nie wiem....ale jak mawiał mój św.p. ojciec-''świat-bardak a ludzie-bladzie''.Zobaczymy. Pozdrawiam dr J. :3majsie:
Gość

"wykończę panią".

Post autor: Gość »

prezydent miał do dziennikarki powiedzieć m.in. "znalazła się pani na mojej liście" i "wykończę panią".
Monika tez jest na liscie gospodarzy co chca majátek dla tego lubi kaszuby
Polak

Re: Nie musimy zwracać majątków Niemcom

Post autor: Polak »

Na razie nie musimy, jednak gdy wejdzie ustawa reprywatyzacyjna to może sie wszystko zmienić . ponieważ będzie ona łamała prawa niektórych grup np będą uprawniały dla tych ze wschodu a z zachodu nie. MOgą zacząc sie wtedy spore problemy.
Zablokowany