Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: dr Jamajczyk »

"Możliwe, iż w Polsce powstanie nowa centrolewicowa partia. W połowie października bowiem, na Uniwersytecie Jagiellońskim, odbędzie się kongres centrolewicy, którym udział wezmą Dariusz Rosati, Włodzimierz Cimoszewicz, prof. Magdalena Środa i prof. Jerzy Osiatyński – informuje serwis tvp.info. "
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: toledo »

Żadnego towarzysza ze zjednoczonej partii nieboszczki?
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: Walter »

W polsce musi powstać partia która pzejmnie elektorat PO w następnych wyborach i która zaskarbi sobie przychylnosc mediów która traci PO.
Rozwiązania sa 2 partia centro lewicowa lub partia która powstanie wokół Jana Rokity.
Stawiam na Janka.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: dr Jamajczyk »

...ja stawiam na MARIE !!! Rokita jest tym jednym z polityków ktorzy na pytanie ...co stalo sie z PGR-mi.?..nie umie odopowiedzie...
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: toledo »

CZYŻBY W pOLSCE BYLI TYLKO PRAWICOWI WYBORCY? Bzdura. W normalnym systemie - zgodnie z klasyczna wykładnią Wałęsy - funkcjonowac powinny partie z "lewa" i "prawa" niby dwie nogi utrzymujące państwo w pionowek pozycji. Dzis mamy przechył na prawa stronę (z partią prawicowo-liberalną - PO i prawicowąo-populistyczną - PiS), więc potrzeba dla równowagi odnowy na lewicy. I taka partia wcześnie czy później powstanie.

Co zaś do Jana Marii to zdał sie facet na żonę i politycznie zdziadział. Bez przyszłości.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: Walter »

Toledo poprawię cię nieco mamy partie populistyczno-liberalną z duża domieszka nepotyzmu czyli PO czyli jak to Kaczor nazwał lumpenliperalizm.
Co do Wałęsy nie będę komentował, bo dla mnie nie jest autorytetem w zakresie politologii.

Myślę jednak że Rokita cię jednak zadziwi. Juz tworzy pewną grupe ludzi: Rokita, Marcinkiewicz, Ujazdowski, Dudkiewicz i inni.

Jeśli chodzi o lewice to oczywiste że potzrebna jest Polsce silna odrodzona lewica. Jednak myśle że jeszcze na te wybory nie odegra większej roli. Cimoszewicz raczej na tę chwile buduje obóz który wspomoże go wyborach prezydenckich.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: toledo »

Fakt: PO też populizmem trąci, ale to - zgódźmy się - podstawówka przy "uczelnianym" populizmie PiS.

Rokita zaś stale mnie zaskakiwał, głównie swym bufonowatym egocentryzmem, który dla Nelly w totalny altruizm się transformował (może na pokaz?).

Tak na dobrą sprawę, Polsce potrzebna jest nie tylko odrodzona lewica, ale i prawica. Z nowymi postaciami, traktującymi historię jako historię a nie odnawianą i poprawianą na okrągło na doraźne potrzeby i zgodnie ze swym interesem mitologię.

Póki co najlepiej mają się nadal bezideowi krętacze, z elastycznym kręgosłupem i zapasem masek na gęby, typu opisywanych na tym forum nieciekawych postaci lokalnych graczy z dziwnymi, często kryminalnymi powiązaniami.
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: Powstanie nowa partia? stare cwaniaki nic wiecej

Post autor: jurek_ogorek »

Drogi Walterze,a propos nepotyzmu PO pragnę przypomnieć,że to PO wyrzuciła Gilowską za nepotyzm właśnie i to nie przeszkadzało Kaczyńskim przyjąć jej pod swoje skrzydełka.
Ale to chyba jest niczym w porównaniu z nepotyzmem Prezydenta,który na premiera desygnował własnego brata.
Pozdrawiam jurek-ogorek.
Polecam------->http://pl.youtube.com/watch?v=vjlluR_DsDw
Zablokowany