USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Co mnie boli i nie tylko

Moderator: Jacek-P

marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

Ubiegłotygodniowa wizyta Donalda Tuska w Białym Domu wywołała spory oddźwięk w amerykańskich mediach. Polskiego premiera zauważyli nawet gospodarze satyrycznego programu "Saturday Night Live!". Prowadząca sobotni program Amy Poehler - parodiując wydarzenia z minionego tygodnia - wyjaśniła cel wizyty szefa polskiego rządu: Donald Tusk podczas spotkania z Bushem dyskutował nad modernizacją polskich sił zbrojnych. Przede wszystkim chodziło o unowocześnienie drzwi z siatką przeciw komarom na polskich okrętach podwodnych.

Wymówiła przy tym nazwisko premiera jako "task", co po angielsku oznacza "zadanie" - czytamy na stronach newsweek.pl.
Doniesieniu" o polskich okrętach towarzyszył gromki śmiech widowni w nowojorskim studio i prawdopodobnie milionów telewidzów w amerykańskich domach. "Saturday Night Live!" od 33 lat (rekord w amerykańskiej telewizji) nadawany jest na żywo ze studia w NBC. Program ogląda ponad 3,5 mln telewidzów i - jak wynika z badań - dla wielu z nich jest podstawowym źródłem informacji i opinii. Komentatorzy uważają, że właśnie udział w tym programie pozwolił Hillary Clinton na sukces w prawyborach w Teksasie i w Ohio.

Źródło onet.pl

A ponoć to za Kaczorów szydzono z Polski.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: sceptyk »

no właśnie, jacy ci Polacy nieszczęśliwi - wszyscy z nich kpią. Niemcy nazywają Kaczorów kartoflami, Amerykanie każą zakładać Tuskowi firanki na okrętach podwodnych, Angole wyszydzają polskich emigrantów, Marsjanie- nie wiem dlaczego - zrobili Polaków narodem wybranym i śmieją się na całego. Mamy - mrówki przestrzegają mrówczęta: jak będziesz niegrzeczny, to zostaniesz Polakiem. Traagedia :beksa:
A przecież jesteśmy takim poważnym, przewidywalnym, zgodnie pracującym dla wspólnego dobra narodem - ze szczególnym uwzględnieniem zwolenników PiS-u i o. Rydzyka, którzy są poważni... et cetera... w trójnasób :D
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

Jak widać Sceptyku nie ważne kto w Polsce będzie rządził czy Tusk Czy Kaczyński i tak będą powody do nabijania sie z Polaków.

A jeszcze niedawno Tusk mówił że z Kaczora nabija się cały świat a tera nabijają się z niego samego.

Tylko Platfusom jakos nie do śmiechu.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: toledo »

Amerykanie śmieją się z nas od zawsze i śmiać się będą. Podobnie z innych nacji. To kultura odreagowywania na popularyzowaną w Stanach bzdurę "MY JESTESMY NAJLEPSI". Żeby to przekonanie podbudować, trzeba wykpić inne narody i państwa. Stąd w tym podupadającym zlepku narodów takie nastawienie.

Co zaś do porównania z Kaczyńskimi, to ich wypowiedzi są stale przytaczane na kpiarskich forach i w mediach wielu krajów świata. Niestety, bo chociaż nie jestem ich zwolennikiem, to niezbyt mi przyjemnie z ich tego typu "popularnosći".
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

drwiny w telewizji

Post autor: jezuita »

....Tusk w USA....generalnie nie jestem za tym aby robic wizyty po to aby je robic....musze przyznac ze do dzis o jej startu nie wiem po co Tusk tam pojecha£ ???....fajnie ze znowu obucali zwrot majatków po zydowskich bo miedzy nie bebem a ziemiá jakos nie widze t£umów tych co te majátki przejeli tak przypadkiem...czy dla czlowieka z Ostródy ta wizyta cos wnios£a???
P.S. Wizy-zapomnia£em....jezeli moge to Bardzom Dziékuje za wsparcie w Imieniu £otwy i Estoni - starania zosta£y wys£uchane....
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: sceptyk »

Andronikusie, nawet jezuicki habit cię nie przesłoni. Charakteru nie zmienisz :)
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: jezuita »

nie zmieniam charakteru tylko kozystam z kolejnego nicka i mówie co mysle a Tytus jest zbanowany ku twojemu spokojowi
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: jezuita »

"korzysci" oczywiscie to dla tych innych kretynów
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

jezuita a co już cenzura jest przez PO Ostródzie narzucona na forum. Ciekawe kiedy mnie zbananują.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: Jacek-P »

jezuita pisze:nie zmieniam charakteru tylko kozystam z kolejnego nicka i mówie co mysle a Tytus jest zbanowany ku twojemu spokojowi
Nie wystarczy mówić i pisać co się myśli. Trzeba jeszcze myśleć co się mówi i pisze. Tytus dostał bana za obrażanie innych użytkowników i notoryczne naruszanie zasad, więc trzymajmy się faktów.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

moderator to dlaczego nie bananujesz Sceptyka, Toledo Krewy i innych. Każdy na tym forum nie przebiera w słowach, każdy odpowiada za to co mówi i pisze, ograniczanie tego w czasach PRL było cenzurą, widać że za czasów PO wraca stare.
Pisze to bez złośliwości.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: Jacek-P »

Jest znaczna różnica między polemiką i skrajnie przeciwnymi opiniami a ubliżaniem i używaniem słów uznanych potocznie za wulgarne i obraźliwe. Od podejmowania decyzji o tym komu zablokować konto czasowo bądź bezterminowo decyduję sam i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć. Taka jest rola moderatora. Nie wszystko wyłapuję, ale zapewniam, że ban nie jest od razu. Najpierw są upomnienia. Bana dostaje się za uporczywe naruszanie zasad.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

Nie ściemniaj nie zgodze sie z tobą. Bananujesz każdego kto ma inne zdanie niz wiekszośc POwców na forum.
Co stary uważasz za obraźliwe.
Może przytocz parę przykładów. Wiesz lepiej ci sie nie narażać bo nie wiadomo kiedy sie przegnie w wymianie polemiki.
pozdro
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: sceptyk »

a widzisz, krecisz. Jam platformers i mnie też banował parę razy, nie mówię już o tym, że co i rusz wycina mi moje błyskotliwe posty :D :o
Moderator nie jest najgorszy, cenzura w PRL-u była ostrzejsza, choć też robiła za Wielkiego Brata :D
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: Jacek-P »

marlon pisze:Nie ściemniaj nie zgodze sie z tobą. Bananujesz każdego kto ma inne zdanie niz wiekszośc POwców na forum.
Co stary uważasz za obraźliwe.
Może przytocz parę przykładów. Wiesz lepiej ci sie nie narażać bo nie wiadomo kiedy sie przegnie w wymianie polemiki.
pozdro
Przy takiej sile argumentów polemika z Tobą nie ma większego sensu. Całe szczęście, że nie należę do PO, PIS, SLD i innych "organizacji" bo pewnie byłbym już "wirtualnie zlinczowany" na własnym forum.

Trolom mówię stanowcze NIE!!!
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: toledo »

marlon pisze:moderator to dlaczego nie bananujesz Sceptyka, Toledo Krewy i innych. Każdy na tym forum nie przebiera w słowach, każdy odpowiada za to co mówi i pisze, ograniczanie tego w czasach PRL było cenzurą, widać że za czasów PO wraca stare.
Pisze to bez złośliwości.
Bardzo proszę o przytoczenie chociaż jednej mojej wypowiedzi, która naruszałaby dobre obyczaje. Zdaje sie Marlon, że to Ty ściemniasz, drogi chłopcze.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Post autor: jezuita »

....ja sie nie skarze a nawet nie nazekam bo poziom kretynów jest jaki jest i nawet jak nie potrafia zrozumiec piszácego na angielskiej klawiaturze...
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

Myslę Toledo chłopczyku że troszeczkę przeginasz. Ja tylko się śmieje dlaczego jest taka nierównowaga bo żadko spotykam się z nadużyciami uważam że jak na razie wszystko jest w dopuszczalnych normach i moderator przegina. Czy Tytus kogoś obrażał używał retoryki jak każdy inny na tym forum chłopcze.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

a żeby nie było że bronię Tytusa z sympati. Chodzi mi o sprawiedliwość i równe prawa w wyrażaniu poglądów. Widocznie jestem bardziej liberalny niż ludzie z najbardziej liberalnej słusznej lini. :D
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: dr Jamajczyk »

pieknie: "twoja wyobraźnia jest tak ograniczona,że widzisz wszędzie urzędników- złodziei komunistów - zbrodniarzy, wróbelki -elemelki. Pomyśl o jakiejś dziewczynie, może zrobisz sobie gugu."Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dziś posła SLD minionej kadencji Jana A. pod zarzutem korupcji. Chodzi o jego działalność jako starosty ostródzkiego w 2001 roku i nieprawidłowości przy prywatyzacji miejscowego ZOZ-u."
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: marlon »

jak kradł to niech idzie siedzieć takie życie :D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: toledo »

marlon pisze:(...) Czy Tytus kogoś obrażał używał retoryki jak każdy inny na tym forum chłopcze.
Retoryki z otoczenia kiosku z piwem, którego - w odróżnieniu od chłopców z mojej półki - chłopcy w Twoim wieku nie pamietają.

Anonimowośc występowania na forum nie zwalnia od elementarnej kultury, granice której bywają jednak przekraczane. Do Tytusa nie można mieć pretensji z racji błedów "klawiatury", ale sposobu wyrażania opinii. Często swoimi uwagami - nawet trafnymi - naruszał granice dobrego obyczaju. A te wyznacza moderator. Ma takie prawo.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: dr Jamajczyk »

Toledo "synku".....jak czytam takie twoje teksty cytuje :Pisząc o SLD miałem na myśli ostródzką grupę trzymającą władzę. to nadajesz sie po prostu razem z Kaczorami na pracowników Rydzyka
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: sceptyk »

nie nazwę cię "synkiem' Jamajczyku, bo bym się wstydził za takiego "synka". Zadziwia mnie nie to, że miałeś coś na myśli, zadziwia mnie to, że ty uważasz, że myślisz. Zarozumialstwo jak u rodowitego Jamajczyka, a przecież ty jesteś podróbką :)
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: USA: wizyta Tuska wywołała drwiny w telewizji

Post autor: dr Jamajczyk »

a ty sceptykiem wiec przestan p£akac
Zablokowany