Strona 1 z 2

Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-22, 16:13:07
autor: kaczy93
Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów zakwalifikowało się do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu "Super Szkoła" organizowanego przez dziennik Super Express.
W konkursie biorą udział szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie. Z kilku tysięcy zgłoszonych do rywalizacji placówek oświatowych, do drugiego- ostatniego etapu, przeszło tylko po 15 w każdej kategorii, w tym również Gimnazjum nr 1 z Ostródy. W drugim etapie konkursu każde z gimnazjów musi przygotować wywiad z lokalna osobowością.
- Bardzo się cieszymy, że awansowaliśmy do finału, jest to oczywiście duży sukces - mówi Katarzyna Ślusarz, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 1 w Ostródzie. - Nie zdradzę z kim przeprowadzą nasi uczniowie konkursowy wywiad. Przystępowaliśmy do konkursu z myślą o wygranej.
W konkursowym jury zasiądą między innymi bokser Przemysław Saleta, aktorka Joanna Jabłczyńska i prezenter telewizyjny Tomasz Zubilewicz.
Konkurs kończy się 17 kwietnia, wtedy okaże się czy ostródzkie gimnazjum wzbogaci się o jedną z trzech bardzo atrakcyjnych nagród: I. Biblioteka multimedialna - lektury książkowe, encyklopedie multimedialne, słowniki, kursy językowe, encyklopedie, repetytoria, 2 stanowiska multimedialne, II. Pracownia filmowa - ekran, projektor, 2 kamery cyfrowe, zestaw kina domowego, filmy na dvd, III. Pracownia foto - 3 aparaty cyfrowe lustrzanki, 3 pamięci memory stick flash, 2 stanowiska komputerowe, drukarka, oprogramowanie Adobe Photoshop. Wartość każdej z nagród to 18 tys. złotych.


Marek Giniewicz
Źródło: http://www.ostroda.wm.pl

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-22, 16:40:26
autor: morderator
"super gazeta"

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-22, 21:53:32
autor: toledo
Brukowiec organizatorem konkursu dla szkół! Miara degrengolady.

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-24, 14:49:06
autor: studentka
to jest czysta parodia!
gimnazjum 1 superszkołą......... błe he he he he ehe heeee

to jest najbardziej gówniana szkoła w naszym miescie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-27, 19:17:31
autor: Henryk G.
Gazeta może byc niewiele warta to prawda ale jaka jest ta szkoła nie powinniśmy sie wypowiadać bo dawno w niej nie byliście. Dajcie szansę tym których nie znacie bo niestety tak to wygląda. Czy w tym mieście może sie coś udać, tak tylko nie przeszkadzajcie swoim ciętym słowem, nie zniechęcajcie tych młodych ludzi. Pozdrawiam

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-27, 19:40:46
autor: KRewa
O ile stunedntka jest ostródzianka to w którym to Harwardzie się uczyła, że ocenia gimnazjum nr 1 jako gówniana szkołę. Czyżby pobierała nauki w szkole dawniej nazywaną szokłą nr "7" ??? Jak można dyskredytować ludzi którzy uczą, uczyli, uczyli sie tamże?? Trzeba mieć gówniane pojęcie o tym co się mówi. No coment.
Zostań wiecznym studentem(ką) nie zaczynaj prób nauczania Naszych dzieci i wnuków. Swoim folguj.

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-27, 20:29:03
autor: toledo
Henryk G. pisze:Gazeta może byc niewiele warta to prawda ale jaka jest ta szkoła nie powinniśmy sie wypowiadać bo dawno w niej nie byliście. Dajcie szansę tym których nie znacie bo niestety tak to wygląda. Czy w tym mieście może sie coś udać, tak tylko nie przeszkadzajcie swoim ciętym słowem, nie zniechęcajcie tych młodych ludzi. Pozdrawiam
Skąd ta liczba mnoga? Z formy "WY': chłopie, towarzyszu - wówczas liczba mnoga - chociaż w odniesieniu do jednej osoby - jest zrozumiała. Czyżby o tą forme chodziło, czy też tylko zwykłe przejęzyczenie mentorskiego tonu.

Nie oceniam szkoły, ale - sorry - gazetka jest brukowcem i nawet tego nie ukrywa, a konkurs jest formą przyciągnięcia czytelnika czyli marketingu.

Starań zaś uczniów to nie umniejsza.

Pozdrawiam

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-27, 21:12:22
autor: Henryk G.
Widze, że jestes cholernie uczulony na komunę pozdrawiam TOLEDO Hiszpański konkwistadorze, czytam Twoje posty i uczę się.

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-27, 23:39:10
autor: toledo
Towarzysz to forma wyłącznie przez partie socjalistyczne i komunistyczne przewłaszczona. Nie wdająć się w rózne konotacje, wystarczy przypomnieć: towarzysza cechowego (nazwa towarzysz zastrzeżona była wyłącznie dla mistrzów - członków cechu) czy sienkiewiczowskiego towarzysza pancernego.

Pozdrawiam

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-02-28, 12:00:34
autor: dr Jamajczyk
Niech wygraja najlepszy....te ....SE...gazeta dla Towarzystwa

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-02, 22:31:01
autor: annar
Najpierw w SP nr 3, potem w obecnym Gimnazjum nr 1 pobierały nauki moje dzieci. Po ukończeniu studiów jedna z córek pracowała.
Nie mam złych doświadczeń, wręcz przeciwnie - z sympatią wspominam niektóre nauczycielki:
p. Groszkowską (cudowna polonistka), p. M. Polanowską, p. E. Malinowską. :brawo:
Prawda jest taka, że szkołę się lubi i ceni wtedy, gdy nie ma się kłopotów z nauką przy jednoczesnym zdrowym podejściem do własnej osoby.
Trudno mi zrozumieć te nasączone jadem niechęci wypowiedzi dotyczące Gimnazjum nr 1. Zapewne o wielu sprawach nie wiem, skoro G1 znam ze słyszenia.
Ciekawi mnie, dlaczego niektórzy forumowicze dyskredytują to gimnazjum?
I druga kwestia, co złego jest w tym, że szkoła mogłaby wzbogacić się (z korzyścią dla uczniów przecież) o wymienione nagrody?
Pozdrawiam

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-02, 22:42:32
autor: annar
Dodam jeszcze jedno nazwisko mądrej i oddanej dzieciakom nauczycielki - to p. Pokrzywnicka. Pamiętam - rozwijała w dzieciach także talenty aktorskie. :brawo:

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-03, 21:54:07
autor: Henryk G.
Ciężko dyskutuje się na tym forum. Wylałbym chętnie pełne wiadro epitetów pod kilkoma adresami ale odpowiadać złem na zło to broń nie dla wszystkich. To forum jednak odpowiada na wiele zagadnień nurtujących mieszkańców Ostródy i między innymi należy na spokojnie wysłuchać wszystkich argumentów. Nie wszyscy mają te wiadomości do których dochodzą różnymi kanałami właśnie tu piszący. Więc pozostaje albo wysłuchać albo milczeć. Najgorsza jest obojętność, lub niewiadoma. Zgadzam się z annarem bo też mam szacunek dla nauczycieli i ich pracy. Jeżli jest możliwość zaangażowania dzieciaków do uzyskania lepszych wyników i do tego wygranie nagród to warto ich poprzeć choćby słowem. Radość z pierwszych sukcesów może stać się zachętą lub odkryciem w sobie czegoś czego nie znaliśmy. Pozdrawiam :)

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-03, 22:02:17
autor: sceptyk
w niektórych gimnazjach zapał do osiągania sukcesów jest tak wielki, że policję trzeba wzywać.
Ale każdy zapał jest bezcenny... :)

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-04, 10:05:43
autor: Henryk G.
Staram sie patrzyć na wszystko ale wiem, że świat nie składa się jedynie z niepowodzeń i szarości. To tak jak z mundurkami. Nawet rodziny były podzielone co do zasadności ubierania jednolitych strojów przez ich pociechy. Polska jest dużym krajem, wolność i swoboda panuje, tylko pytanie czy potrafimy tak do końca z niej korzystać. Kiedyś nadmiar tej swobody i prywata spowodowały zniknięcie nas z mapy. Spróbuj doszukać się w tym konkursie czegoś dobrego . Tej gazety osobiście też nieznoszę co nie znaczy że nie może ona finansować czegos co wg mnie jest dobre. Pozdrawiam :)

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-04, 14:21:25
autor: dr Jamajczyk
Polska to kraj który z podstawówki pamietam tak ze kiedy wracalem ze szkoly to po dostawie kurtek do kilku sklepów w miescie pó£ szko£y chodzui£o w tych samych-swiat sie zmieni£....P.S. sorry za brak Polskich znaków ale jedyne co mam w kompie, to "Ó" i to ciekawe dla czego....czyzby anglicy poznali jakies Polskie s£owo???

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-04, 20:44:29
autor: Henryk G.
Powiem tak. Był taki czas w naszym Kraju, że każdy niemal niezależnie od wieku chciał chodzić w wycieruchach. Były to spodnie i kurtka. Pokusiłbym się o nazwę "mundurek" i wcale nie z kołnieżykiem stojącym jak w Chinach. Patrz nikt nie kazał, sami chcieli. Było modne i praktyczne. Z tego co napisałeś jesteś na Wyspach no to widzisz i słyszysz wiele. Tam do dziś biegają uczniowie w mundurkach. Tacy jak Ty mogliby sporo wnieść praktycznej wiedzy w nasz mały światek. Pozdrawiam :)

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-05, 22:33:07
autor: annar
Henryk G napisał: "Polska jest dużym krajem, wolność i swoboda panuje, tylko pytanie czy potrafimy tak do końca z niej korzystać. Kiedyś nadmiar tej swobody i prywata spowodowały zniknięcie nas z mapy".
Mądre stwierdzenie!
Dodam jeszcze, że dla wielu osób wolność jest równoznaczna z chamstwem, arogancją, kombinatorstwem. :(

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-03-06, 07:09:05
autor: Walter
annar nic ując nic dodać
pozdrawiam

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-05-26, 13:46:56
autor: magnolia
Gimnazjum nr 1 zwyciężyło w konkursie Super Szkoła. Chyba jednak, mimo krytyki forumowiczów, warto było??? Nawet jesli organizatorem był Super Express. I chodzi nie tylko o nagrodę - pracownię filmową, ale i o zadanie, które przed młodzieżą stało.

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-05-26, 13:59:14
autor: jezuita
Gratuluje Szkole ale nie SE...najwazniejsze ze Szkolniaki idá do przodu i to ich zasluga i czyn

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-06-17, 22:34:41
autor: studentka
magnolia pisze:Gimnazjum nr 1 zwyciężyło w konkursie Super Szkoła. Chyba jednak, mimo krytyki forumowiczów, warto było??? Nawet jesli organizatorem był Super Express. I chodzi nie tylko o nagrodę - pracownię filmową, ale i o zadanie, które przed młodzieżą stało.

współczuję tej młodziezy ze musi reprezentowac te "szkołę".......

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-06-18, 20:45:13
autor: dr Jamajczyk
"ze musi reprezentowac te "szkołę"......." w woli jasnosci dlaczego nie? i po za tym jaki ma wybór???nazeka???

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-06-19, 11:18:14
autor: studentka
no wlasnie wyboru nie ma skoro juz sie tam uczy....
szkoła jest do d.... szkoda mi uczniow.

Re: Mogą zostać superszkołą

: 2008-06-19, 13:29:53
autor: obserwatorpiotr
A kim Ty, panienko, jesteś, zeby wygłaszać takie opinie?
W tej szkole, podobnie jak w wielu innych, pracuje wielu wspaniałych pedagogów. Jakim prawem ich obrażasz?
Twoje traumatyczne szkolne przezycia to twój problem, może powinnaś ich przyczyn poszukać w sobie. Bo jakoś żadne ze znajomych dzieci, które w tym gimnazjum osiaga doskonałe wyniki i ma mozliwość rozwijania swoich zdolności nie zgłasza pretensji tegp rodzaju.