16.12.2011 pt | DUB THERAPY #4 | Andergrant | Olsztyn

Imprezy w Ostródzie i okolicach

Moderator: Jacek-P

panczen_
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2010-03-03, 08:37:21
Gadu-Gadu: 0

16.12.2011 pt | DUB THERAPY #4 | Andergrant | Olsztyn

Post autor: panczen_ » 2011-11-09, 11:51:14

16.12.2011 (piątek)
DUB THERAPY #4
Olsztyn / Nowy Andergrant (ul. Kołobrzeska 32)

http://www.andergrant.com/

Wjazd:
10 zł - po wysłaniu danych na adres: dubwise666@gmail.com (do dnia 15.12.2011)
15zł - w dniu imprezy na bramce w klubie

Start 21:00

Obrazek

Zagrają:

Obrazek
PANDADREAD SOUND SYSTEM (3CITY)
To dziesięciokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic.
Operatorzy sound systemu czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji nie boją się eksperymentować z jej nowoczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Aktywnie zaangażowany w głoszenie wyzwolenia ludzi i zwierzat, religijnej tolerancji i złośliwej kontestacji kultury popularnej, rozdziera umysły i serca poprzez muzykę odwołujacą się do najgłębszych korzeni. Radykalna postawa niesiona przez głęboki bas dubu w silnym uderzeniu lokalnej etnicznosci, idei kaszubskiej autonomii i przede wszystkim świetnej zabawy.

Przez ponad 5 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw Pandadread dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji roots/dub na Pomorzu. Selektorzy Pandadread - DHS i bratrat, postanowili jednak pójść dalej. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, oparte na ciężkim subbasie nagłośnienie o unikalnym brzmieniu. Latem 2009 roku zrealizowali swoje marzenie, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy.

"Na palcach jednej ręki można wymienić kluby w Trójmieście posiadające warunki do grania reggae, dubu czy dubstepu w takiej formie, jak to się robi w Londynie czy Leeds, a dopiero przy odpowiedniej jakości basu ta muzyka nabiera tak na prawdę sensu" - mówi bratrat. "Robiliśmy już wstępne testy i byłem zaskoczony, że moje stare i ograne płyty brzmią jakbym słyszał je pierwszy raz" - dodaje DHS - "nie mogę się doczekać zaprezentowania wielu płyt, które czasem i kilka lat czekały na tą chwilę, ponieważ w normalnych, klubowych warunkach ich granie nie miało sensu".

Rytm, wolność i bezkompromisowa walka z wszechobecnymi agentami systemu są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.
[www.pandadread.reggaenet.pl]


Obrazek

REAL COOL SOUND (Ostróda)
Real Cool Sound to ostródzki selektorski duet w skład którego wchodzą Radek vel "Pan Paździoch" i Krzysiek vel "Lemoniada" aka "Włochu". Wszystko zaczęło się na początku 2009 roku. Lemoniada oraz Paździoch myśleli o tym co zrobić by nuta early reggae częściej płynęła z głośników na okolicznych imprezach. W końcu chłopcy wpadli na prosty pomysł - "nikt nam tego nie puszcza - puścimy to sobie sami!"
I tak się zaczęło! Debiut przypadł na czerwiec 2009 w Molotov Caffe w Olsztynie. Nie obyło się bez trzęsących się rąk i niejednej wtopy ale zatrybiło! Dalsza historia to już ciągłe pasmo sukcesów W ciągu roku zagraliśmy wiele świetnych imprez między innymi w Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz na lokalnym podwórku. Pierwszy rok udanej działalności najlepiej podsumowuje zaproszenie nas na Sound Systemową scenę Ostróda Reggae Festival. Nasza selekcja to klasyczne ska i skinhead reggae polane odrobiną rocksteady. Nie ma że boli !


Obrazek

PAN CHMIELEWSKI (Poznań)
Pan Chmielewski, mieszkaniec stolicy Wielkopolski, ale sercem ostródzianin od lat przemierzał ocean jamajskich gatunków muzycznych, dobił jednak do najcudowniejszej przystani - ska, rockstedy i early reggae. Zaprasza do niej grając najsłodsze melodie z czarnych płyt. Szczególnie umiłował Lorda Creatora i piękne kobiece wokale oraz potańcówki w największym mieście Warmii i Mazur, gdzie – w doborowym towarzystwie – gościł już nie raz.


BASS INVADERS (Iława/Olsztyn)
Dwóch fanatyków niskich częstotliwości i zapalonych kolekcjonerów płyt winylowych. Niestrudzeni misjonarze kultury sound systemowej w Prusach Wschodnich.
Ich selekcja to korzenna klasyka z Jamajki i UK z domieszką rub-a-dub, raggamuffin oraz modern roots, ale przede wszystkim ciężkie basowe produkcje nowoczesnej muzyki dub i steppers. Obecnie rozwijają w Olsztynie cykl imprez Dub Therapy - całonocne sesje roots & culture na sound systemach wysokiej mocy.
http://www.facebook.com/pages/Dub-Thera ... 0097133233


Lokalizacja klubu:
Obrazek
A - dworzec PKP i PKS
B - klub Andergrant

Klub znajduje się ok 10 min. piechotą od dworca pkp, tuż przy chodniku na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Kołobrzeskiej.

--------------------------------------------------
Nocleg 50m od klubu:
http://www.czajka.olsztyn.pl/main.php?f ... g=0&width=


Zapraszamy!!!

Zablokowany