04.02.2010r. Winter Reggae Party #1

Imprezy w Ostródzie i okolicach

Moderator: Jacek-P

Bushi
początkujący
początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 2004-11-24, 15:29:09
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

04.02.2010r. Winter Reggae Party #1

Post autor: Bushi » 2011-01-20, 18:31:30

Winter Reggae Party#1

SKAUCI
Zaczynali w 1998. Było ich trzech i grali punk rocka z elementami ska. Szybko jednak ich muzyczne fascynacje skierowały się w stronę jamajskich rytmów. Do zespołu dołączył trębacz, a z czasem puzonista, klawiszowiec i drugi wokalista. W lipcu 2003 roku zarejestrowano materiał na płytę, który ostatecznie ukazał się w marcu 2004 pod banderą Jimmy Jazz Records. Niestety sukces pierwszego albumu i koncertowa aktywność nie uchroniły grupy przed rozpadem. W 2007 Skauci reaktywowali się w nieco zmienionym składzie. Formacja poszła jeszcze mocniej w stronę karaibskich wibracji, wzbogacając swoje występy o klasyczne jamajskie rytmy, takie jak Rockfort Rock, czy Stalag. Pomimo zmian personalnych Skauci nie utracili pazurów i wciąż mogą się pochwalić rozpoznawalnym od pierwszych taktów brzmieniem. Pracując nad nowym materiałem udało się im zagrać m.in. przed legendą gatunku – Mr. Symarip. Na początku stycznia 2010 ukazał się drugi album olsztyńskiej formacji. Wydawcą płyty "Great Poland" jest wytwórnia Burning Chords.
http://www.myspace.com/skauci

REAL COOL SOUND
Real Cool Sound to ostródzki selektorski duet w skład którego wchodzą Radek vel "Pan Paździoch" i Krzysiek vel "Lemoniada" aka "Włochu". Wszystko zaczęło się na początku 2009 roku. Lemoniada oraz Paździoch myśleli o tym co zrobić by nuta early reggae częściej płynęła z głośników na okolicznych imprezach. W końcu chłopcy wpadli na prosty pomysł - "nikt nam tego nie puszcza - puścimy to sobie sami!"
I tak się zaczęło! Debiut przypadł na czerwiec 2009 w Molotov Caffe w Olsztynie. Nie obyło się bez trzęsących się rąk i niejednej wtopy ale zatrybiło! Dalsza historia to już ciągłe pasmo sukcesów W ciągu roku zagraliśmy wiele świetnych imprez między innymi w Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz na lokalnym podwórku. Pierwszy rok udanej działalności najlepiej podsumowuje zaproszenie nas na Sound Systemową scenę Ostróda Reggae Festival. Nasza selekcja to klasyczne ska i skinhead reggae polane odrobiną rocksteady. Nie ma że boli !
Real Cool Sound to nie tylko Radek i Krzysiek, to także nasi najbliżsi ziomale w połowie 2009 roku do składu dołączyła Ania, która wypromowawszy się na naszej krwawicy rozpoczęła solową karierę Niemniej jednak Ania pojawia się gościnnie na naszych imprezach.
http://www.myspace.com/realcoolsound

HUSKY MEETS RÓŻA
HUSKY
Młody ostródzki selektor wciąż szukający swojej inspiracji pośród soczystych brzmień early reggae, rocksteady, ska oraz starego dancehallu. Jego ulubieńcy to The Maytals , The Pioneers i Laurel Aitken. Tego wieczoru dołącza do niego debiutujący Róza, którego brzmienia to stary dancehall.

JR COOCHTA
Młody nawijacz, spokojny i grzeczny lektor w kościele, pilny uczeń w Ostródzkim LO. W swojej szafie się otwiera i w swoich utworach pokazuje co go męczy, a co kręci. Tomuś bo tak ma na imię nie ma dużego doświadczenia scenicznego ale swoim ostatnim występem poderwał publikę i zrobił to tak, że sam siebie zaskoczył. Mały człowiek - wielka nadzieja polskiego reggae.
http://www.myspace.com/jrcoochta

+ After Biba4 luty
RASTAuracja Luis
godzia 19:00
wjazd 10zł
Zapraszam!

Bushi
początkujący
początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 2004-11-24, 15:29:09
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: 04.02.2010r. Winter Reggae Party #1

Post autor: Bushi » 2011-01-21, 11:00:53

Obrazek

Zablokowany