ROCKMAJÓWKA 2010 MORĄG

Imprezy w Ostródzie i okolicach

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
groh
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 324
Rejestracja: 2005-04-10, 12:10:37
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

ROCKMAJÓWKA 2010 MORĄG

Post autor: groh » 2010-05-11, 11:53:14

29.05.2010 - sobota
MORĄG - Na alejkach
start: 17.00

Zagrają:
SCHIZMA'90
Obrazek
- Przez ostatnie 18 lat Schizma stała się prawdziwą instytucją polskiej sceny niezależnej. W swych kolejnych wcieleniach i na kolejnych płytach, mimo personalnych roszad, konsekwentnie wyznaczała nowe kierunki na scenie hardcore, stając się zarazem jej żywą wizytówką. 5 grudnia 2008 roku, dokładnie w 18 lat po swoim pierwszym koncercie, pierwotny skład Schizmy znany z jej trzech najwcześniejszych wydawnictw („Live In Toruń” 91, „Ostatnia odsłona” 92 i „Energia” 93) spotkał się na scenie po raz pierwszy od kilkunastu lat, pod szyldem SCHIZMA 90. Okazjonalny koncert przywrócił do życia od lat nie słyszane kawałki oraz emocje im towarzyszące. Zaowocował też studyjnymi nagraniami, które ukazują się na płycie "9096". Niewątpliwie to niezwykła okazja by usłyszeć pamiętne hity tak nowocześnie brzmiące (studio Electric Eye!), a poza tym najprawdopodobniej to nie ostatnie słowo tej ekipy i wkrótce zobaczymy ją też na kolejnych koncertach…; Na płycie „90-96”, weterani, wspomagani przez dwu młodszych członków Schizmy - Schizmaćka (jednocześnie producenta albumu) i Pestkę, nagrali na nowo utwory z pierwszych wydawnictw zespołu (oprócz wymienionych są też numery z „Miejskich depresji” i „Pod Naciskiem”). Muzyka początku i połowy lat 90-tych, zabrzmiała w 2009 roku soczyście i świeżo, choć wiadomo, że walor pewnej nostalgii jest w takim przypadku nie do uniknięcia i nie do zlekceważenia.
Skład:
Salem - voc, Monter - dr, Wookee - bas/voc, Bobas - git/voc, SchizMaciek - git/voc, Pestka - voc
site: http://www.myspace.com/schizma90

THE CUFFS
Obrazek
Powstał w styczniu 2005 roku jako nowy rock’n’rollowy projekt zaprzyjaźnionych muzyków rodem z Warmii, Kujaw i Mazowsza. Członkowie założyciele mieli za sobą różnorodne doświadczenia muzyczne zdobyte w czołowych kapelach polskich scen punk, hc i psycho-rockabilly takich jak Skarpeta, Robotix, Schizma, In Spite Of czy 666 Aniołów.
Pierwsze próby przeprowadzane w zasypanym typowo white-trashowym śniegiem pięknym mieście Morąg zaowocowały nagraniem materiału demo zatytułowanego „Sun City Rockers”, który dość szybko przyniósł duże zainteresowanie muzyką zespołu jak również umowę na wydanie pierwszej płyty z niezależna wytwórnia Jimmy Jazz Records.
W sierpniu 2005 The Cuffs rozpoczęli nagrywanie swego debiutanckiego albumu w olsztyńskim „STUDIO X” , a realizacją i masteringiem zajął się Szymon Czech. Kilka dni ciężkiej pracy i równie ciężkiej zabawy przyniosło zestaw 14 wybuchowych rockandrollowych numerów. Takiego połączenia rockandrollowej pasji i punkrockowej agresji, podrasowanych pełnym werwy wykonawstwem, ognistym brzmieniem i znakomitą angielszczyzną (a właściwie amerykanizną) wokalisty, jeszcze nie słyszano w Polsce. Muzyka klimatem nawiązująca do takich klasyków jak MOTORHEAD, RAMONES, MISFITS czy SOCIAL DISTORTION, przeznaczona dla tych, ktorych serca biją szybciej kiedy słyszą TURBONEGRO, ZEKE, THE BONES, TURBO A.C.’S...jak na polskie swojskie warunki absolutna nowość! Płyta zatytułowana "Rock On" została wydana na początku 2006 roku, a takie kawałki jak znane już z demo "Sun City Rockers" i "Radioactive Whisky" oraz "Punx Undead", "Who's Next", "Lord of Dark Rhythm" czy "Used to Own" (w polskiej wersji lepiej znany jako "Środkowy") stały się obowiązkowymi punktami programu koncertowego "Kajdanek". Na płycie znalazły się również dwa covery: "Bullet", w oryginale The Misfits, oraz "Bomber" Motorhead w polskiej wersji językowej jako ukryty bonus.
Po wydaniu płyty zespół oddał się temu co każdy prawdziwy rockandrollowiec lubi najbardziej, czyli...ostremu koncertowaniu w całym kraju i nie tylko. Do najważniejszych koncertów w okresie 2006-2007 należały występy na Mentor Skateboarding Session w Toruniu (dwukrotnie), Muszla Fest w Bydgoszczy, MORROCK FEST w Morągu (nagroda publiczności), 10-lecie zespołu KUŚKA BROTHERS w olsztynskim Amfiteatrze, SPINACZ FESTIWAL w Kolbuszowej, V8 FEST w warszawskim CDQ (m.in. z 2nd District z Berlina), OPEN AIR FEST 2007 w Złotowie, BDG PUNK FEST w bydgoskiej Estradzie oraz koncert w berlińskim Pirate Cove. Fragmenty koncertów ze Złotowa i Bydgoszczy złożyły się na program pokazywany w ramach cyklu Poza Kontrolą w TVP Kultura.
Wzbogaceni o doświadczenia koncertowe pod koniec 2007 The Cuffs byli gotowi na nagranie drugiej płyty. Sesja miała miejsce w morąskich kazamatach i schronach z czasów 2 wojny światowej pod czujnym okiem młodego, zdolnego realizatora Michała "Miotły" Grabowskiego. Owoc tych wysiłków, płyta pt. "Songs of Demolition" ujrzała światło dzienne na początku roku 2008 nakładem nowej niezależnej wytwórni Burning Chords Records. W porównaniu z pierwszą płytą jest to materiał zdecydowanie bardziej osadzony w konkretnej stylistyce punk'n'rollowej, a do najciekawszych kawałków należą "Second Coming", "White Trash Sweet", "IYCR" oraz "Hellbound, Baby". Tradycyjnie nie zabrakło coveru, tym razem padło na "I Got Stripes" Johnny'ego Casha, w mocno rockabillowej wersji wzmocnionej gościnnym kontrabasem Plebana z The Kolt. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno wśród publiczności jak i krytyków, w których wyjątkowo zgodnej opinii The Cuffs dopracowali się na niej swego własnego, rozpoznawalnego brzmienia.
Rok 2008 to również szereg udanych kncertów, m.in. w ramach festiwalu GLOBALTICA w Gdyni (u boku nowojorskiego Turbo A.C.'s) czy też łódzkiego HARDFESTU (m.in. razem z Discipline z Holandii).
Początek 2009 r. to dla The Cuffs przede wszystkim zmiana w składzie: w miejsce Johnny'ego Solo, który grał w kapeli niemal od początku i uczestniczył w nagraniu obu płyt, pojawił się Kobzy King (znany z takich zespołów jak Borsux Bros czy Triquetra).
W lipcu 2009 ukazuje się EPKA THE CUFFS „CONSPIRACY” z 4 nowymi numerami, którą można całkowicie legalnie i za darmo ściągnąc z http://www.myspace.com/thecuffsrockon.
The Cuffs właśnie przygotowuje materiał na kolejną płytę
THE CUFFS obecnie tworzą:
MAX ROCKATANSKY - wokal, PONCHO BADGER – gitara, KOBZY KING - gitara, HUBBY AINSZTAIN - bas, ARCHIE WALKER - bębny
site: http://www.myspace.com/thecuffsrockon

SORAGA
Obrazek
Zespól powstal w 2001 r.
Nazwa nic nie oznacza i nie ma zadnej historii, a czytamy ja SORAHA.
W naszych szeregach wystepowali i wystepuja ludzie z takich zespolów jak: INRI, CIOS PONIZEJ PASA, GLOBTROTER, BEFORE, 2 KOLA, STRACHY NA LACHY, ALIANS, BABILON, SENS, KULTURKA, PARELITRII, ZGON.
http://www.myspace.com/soraga

QULTURKA
Obrazek
Zespół powstał w Pile w 1995r. pod nazwą Kulturka. Założycielami są wokaliści Aśka i Leon. Muzycznie zespół jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska i reggae. „Ideologicznie świadomie i celowo wspieramy akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. Zaangażowanie słychać nie tylko w tekstach ale widać w działalności zespołu, który od lat współpracuje z "Nigdy Więcej" propagując akcję "Muzyka Przeciwko Rasizmowi". Oprócz tego jesteśmy wesołą gromadką i lubimy poznawać nowych ludzi. Mamy dobry kontakt z publicznością, może dlatego, że szanujemy ludzi, którzy przychodzą na nasze koncerty i wiemy, że to nie oni są dla nas, tylko my dla nich.” W dorobku zespół ma następujące wydawnictwa: - Kulturka-Demo 2000 - Kulturka-Samirazem 2002 - Qulturka – Koncert 2007 (22.04.2007r. w klubie SŁOWIANIN na XX-leciu zespołu Włochaty) Kilka numerów można też znaleźć na składankach punkowych m.in. "Pasażer", "Band.pl".
http://www.myspace.com/qulturkaband

HIDDEN SCARS
Obrazek
HIDDEN SCARS powstało w 2008 roku. Choć początki sięgają parę lat wcześniej to musiało minąć trochę czasu zanim ustabilizował się obecny skład i powstały pierwsze utwory. W roku 2006 z inicjatywy Marcina Barny, który do dziś jest mózgiem zespołu, powstało 'P.E.N.T.O. 5' - projekt ten to grupka kumpli z jednej klasy gimnazjum, którzy coverowali osławione kapele sceny Metal/Hardcore rozwijając swoje umiejętności. Jako 'P5' udało się zagrać parę koncertów w rodzimych Bartoszycach i powstały też pierwsze utwory. Zespół przeszedł ogromną zmianę w 2007 roku, kiedy to ze starego składu zostało tylko dwóch muzyków (Marcin i Banan). Mimo wszystko chłopaki nie poddali się. Po niedługich poszukiwaniach do zespołu dołączyli Hary, Bartez i Kudłaty. Zespół zaczął rozwijać się jak nigdy wcześniej. Po paru miesiącach wspólnego grania w nowym składzie zagraliśmy pierwszy koncert, a zaraz po nim dwa kolejne (wszystkie w Bartoszycach). Chęci do grania i kawałków wciąż przybywało, więc należało nieco poważniej podejść do sprawy, a pierwszym krokiem w tym kierunku była zmiana nazwy, która kojarzyła się ze starym składem i grą głównie coverów. Kolejnym ważnym krokiem, było nagranie dema oraz utworzenie profilu na myspace, które jest w dzisiejszych czasach świetną promocją dla kapel na całym świecie. W czerwcu 2008 r. zespół zagrał swój pierwszy koncert jako HS (również pierwszy poza Bartoszycami) w Olsztynie. Jak dotąd mamy na swoim koncie około 20 koncertów głównie na terenie Warmii i Mazur. Zespół zyskał rzesze przyjaciół z Bartoszyc, którzy wspierają nas licznie na koncertach (również poza Bartoszycami). Wiedząc jak ciężko jest zaistnieć na polskiej scenie Metal/Hardcore staramy się grać jak najczęściej, próbujemy też w miarę możliwości pokazywać się na różnych imprezach, przeglądach czy festiwalach. Jeśli chodzi o naszą twórczość to na pewno nietrudno usłyszeć w naszej muzyce inspiracje zespołami reprezentującymi scenę Metalcore/Hardcore. Połączenie melodii i brutalnego uderzenia to od samego początku powstania zespołu nasz główny cel, choć styl cały czas kształtuje się, a muzyka czerpie coraz to więcej nowych inspiracji. Na wakacje 2009 roku planujemy zabrać się za tworzenie nowego materiału na kolejne demo, a w między czasie zagrać jak najwięcej koncertów.
http://www.myspace.com/hiddenscarspl
Underground Music Artistic Agency G.@rt - http://www.gart.band.pl

olka
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 270
Rejestracja: 2005-04-28, 10:50:00
Gadu-Gadu: 3145064
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

Re: ROCKMAJÓWKA 2010 MORĄG

Post autor: olka » 2010-05-11, 16:55:52

... się wybieramy :D
zawsze zwycięsko wychodzi z chaosu ten kto do końca walczy uczciwie ...

Awatar użytkownika
groh
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 324
Rejestracja: 2005-04-10, 12:10:37
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ROCKMAJÓWKA 2010 MORĄG

Post autor: groh » 2010-05-23, 16:20:43

Drobna zmiana składu zamiast Schizmy zagra P4P
Obrazek
Underground Music Artistic Agency G.@rt - http://www.gart.band.pl

Zablokowany