Konkurs na największą dziurę w jezdni...

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Konkurs na największą dziurę w jezdni...

Post autor: rocho »

Tak dziurawych ulic tego miasta nie było od lat. Urząd miejski, który od powiatu ostródzkiego przejął zobowiązania utrzymania technicznego stanu dróg chyba zapomniał o ich naprawie. Wytłumaczenie jest jedno- brak środków w i tak zadłużonym kilkunasto milionowym budżecie Ostródy. Wprawdzie od trzech lat funkcjonuje w Urzędzie Miejskim Biuro Integracji z UE, a dyrektorem jest kolega z Unii Wolności vice burmistrza, to temu biuru nie udało się pozyskać przysłowiowej złotówki, gdzie „bratnia” Iława kosi szmal i to duży, a widać to po inwestycjach jakie w ostatnich latach zostały poczynione w infrastrukturze drogowej ( obwodnica Iławy, kilka rond, nowe ulice na osiedlach, etc...)
Włodarze naszego miasta wolą na łamach ostródzkich „swoich” mediów obsmarowywać tzw. wrogów, a o obietnicach wyborczych zapominają.
Kapitan ( z pocztówki wyborczej) w kampanii wyborczej ogłaszał, że było tylko 8 lat obietnic, 8 lat bezrobocia, 8lat...
Panie kapitanie przez ostatnie lata było 8 razy po 50 gram na godzinę.
Wobec tego aż się prosi ogłoszenie konkursu na największą dziurę na ulicach naszego miasta.
Awatar użytkownika
krzych
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-02, 23:01:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: jesteś ?

Post autor: krzych »

Polecam udać się w okolice ul. Paderewskiego, całe koło wpada w dziury aż ciężko wyjechać. :x
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Dojazd do Urzędu Skarbowego - istny tor przeszkód
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Za kiepski budżet miasta Ostródy dziś -
ponosi odpowiedzialność...
były burmistrz ZBIGNIEW BABALSKI!!!

To oczywiste. Każdy, kto twierdzi, że jest inaczej - nie zna się na ekonomii (no bo niby czemu ma się znać, mógł np. skończyć ZSR).

Prosimy o przykłady przeciwne, bo my służymy wieloma.
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Post autor: muslim »

Mały Mistrz pisze:bo my służymy wieloma.
Zaczynasz mowic o sobie w liczbie mnogiej, to obajw jakiejs choroby, czy mowisz w czyjims imieniu i prowadzisz kampanie wyborcza?
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Mały Mistrz pisze:Za kiepski budżet miasta Ostródy dziś -
ponosi odpowiedzialność...
były burmistrz ZBIGNIEW BABALSKI!!!

To oczywiste. Każdy, kto twierdzi, że jest inaczej - nie zna się na ekonomii (no bo niby czemu ma się znać, mógł np. skończyć ZSR).

Prosimy o przykłady przeciwne, bo my służymy wieloma.
Wypraszam sobie. Jeśli twierdzisz, że w ZSR nie uczą ekonomi to jesteś w wielkim błędzie. Sam kończyłem ta szkołe i ekonomi mnie troche tam nauczyli. Teraz na studiach podciągneli i sam czasami sobie czytam. Także nazwa szkoły nie mówi wszystkiego o niej.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Nazwa może nie, ale absolwenci tak.
dktr
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2004-02-01, 03:49:24
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostroda
Kontakt:

Post autor: dktr »

a tak to wygląda na międzylesiu
kilka kopii tego filmu poszlo gdzies do radnych ;)

http://www.youtube.com/watch?v=l0AVbRyC8F8
lipowa.net wiejska sieć
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Małe pytanko

Post autor: przekleta »

Małe pytanko. Podanie w sprawie naprawy tej drogi zostało złożone na ręce Pana starosty Gawryluka z wicestarostą Fijasem na czele, czy Podanie w sprawie tej drogi zostało złożone na ręce Pana starosty Brodiuka???? Bo widzę że filmik został dodany 10 lutego 2007 roku, a więc wyziera tutaj mała medialna hipokryzja. Minęło formalnie dwa miesiące od kiedy rządzi Brodiuk, a problem tej drogi jest już od dawien dawna, i dlaczego więc Szanowny Pan nie złożył wcześniej tego Podania osobom które są odpowiedzialne za to, że doprowadziły do tego stanu rzeczy. Bo twój wpis jest w formie ewidentnie oskarżającym obecne władze powiatu, które z tym stanem rzeczy nie mają nic wspólnego. Inna sprawa to mam nadzieję, że te władze się tym zajmą, ale nazywajmy sprawy po imieniu. KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA DOPROWADZENIE DO TAK SKANDALICZNEGO STANU TEJ DROGI. Podczas rządów przez ostatnie 4 lata ja mogę podać mnóstwo takich przykładów. To nie jest odosobniony przypadek. Praktycznie te ostatnie 4 lata rządów SLD w powiecie cofnęły nas infrastrukturalnie o 8 lat do tyłu.
dktr
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2004-02-01, 03:49:24
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostroda
Kontakt:

Post autor: dktr »

Filmik poszedł jakiś czas temu (jakieś 2 tygodnie temu), nie wiem komu został złożony, ja tylko go "poskładałem" ...
lipowa.net wiejska sieć
Awatar użytkownika
scorpion
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2006-11-13, 09:21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Małe pytanko

Post autor: scorpion »

przekleta pisze:Małe pytanko. Podanie w sprawie naprawy tej drogi zostało złożone na ręce Pana starosty Gawryluka z wicestarostą Fijasem na czele, czy Podanie w sprawie tej drogi zostało złożone na ręce Pana starosty Brodiuka???? Bo widzę że filmik został dodany 10 lutego 2007 roku, a więc wyziera tutaj mała medialna hipokryzja. Minęło formalnie dwa miesiące od kiedy rządzi Brodiuk, a problem tej drogi jest już od dawien dawna, i dlaczego więc Szanowny Pan nie złożył wcześniej tego Podania osobom które są odpowiedzialne za to, że doprowadziły do tego stanu rzeczy. Bo twój wpis jest w formie ewidentnie oskarżającym obecne władze powiatu, które z tym stanem rzeczy nie mają nic wspólnego. Inna sprawa to mam nadzieję, że te władze się tym zajmą, ale nazywajmy sprawy po imieniu. KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA DOPROWADZENIE DO TAK SKANDALICZNEGO STANU TEJ DROGI. Podczas rządów przez ostatnie 4 lata ja mogę podać mnóstwo takich przykładów. To nie jest odosobniony przypadek. Praktycznie te ostatnie 4 lata rządów SLD w powiecie cofnęły nas infrastrukturalnie o 8 lat do tyłu.

proponuję bardziej poznać fakty i nie wprowadzac w błąd

ostatnie cztery lata to 3 lata rządów prawicy ze starostą p. Lipskim

a ostatni rok starostą był p. Gawryluk
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

lipa

Post autor: Tytus Andronikus »

....a co to zmienia kto rządzi, pieniądze nie rozróżniają politycznie....
dktr
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2004-02-01, 03:49:24
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostroda
Kontakt:

Post autor: dktr »

dokladnie nic to nie zmienia. nie zmienia faktu nawet to ze na tej ulicy mieszka jeden z radnych...
lipowa.net wiejska sieć
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Trzymam kciuki

Post autor: przekleta »

Pierwszym Starostą Powiatu Ostródzkiego, po 23 latach nieobecności powiatów na mapie kraju, został 6 listopada 1998 roku Jan Antochowski SLD do 2001

Potem od 2002r - 2003r - Starosta Ostródzki Aleksander Gawryluk SLD i gdzieś mi tu jeszcze umknął Starosta Cezary Pec - SLD, ale oni się zmieniali jakoś najpierw był wicestarostą Pec a Gawryluk starostą, a później odwrotnie.

od czerwca 2003 starosta Janusz Lipski Prawica

od 23.03.2005 do końca 2006 Znowu Starostą był Gawryluk z wicestarostą Fijasem - SLD

Tak więc scorpion kogo ty chcesz tu omamić. Wygląda na to, że dwa lata bez jednego miesiąca rządziła prawica, a około 6 lat od momentu samorządności powiatów rządziło SLD. Tak więc oczywistym jest, że dziękując za tą drogę powinniśmy podziękować „ekspertom” od dopuszczania do demolki takich dróg Panom z SLD. Inna sprawa jest że przez tyle lat rządów SLD budżet Powiatu jest w takim stanie że nie bardzo brać kredyty, ale jakoś przecież trzeba funkcjonować. Ktoś powinien beknąć za niegospodarność. Obecnie żeby zamknąć deficyt trzeba brać ponad 5mln kredytu.

Mały przykładzik:

W 2006 roku według projektu budżetu na 2006 wydatki inwestycyjne miały wynieść 9 628 857zł.
czyli 12,94% wszystkich wydatków, a wyniosły na koniec roku tak naprawdę 7 mln. I ta właśnie różnica pomiędzy tym co sobie wymarzyli radni SLD, a jak wyszło z powodu nieudolności rządzenia, to to jest właśnie tak kwota która załatwiła by parę takich dróg. Zobaczymy jak będzie w 2007 roku bo już radni obecni ustalili wydatki inwestycyjne w wysokości 12 mln. I ja jako zwolenniczka prawicy w naszym samorządzie to trzymam za nich kciuki :).
Awatar użytkownika
scorpion
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2006-11-13, 09:21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Trzymam kciuki

Post autor: scorpion »

przekleta pisze:Pierwszym Starostą Powiatu Ostródzkiego, po 23 latach nieobecności powiatów na mapie kraju, został 6 listopada 1998 roku Jan Antochowski SLD do 2001
no i znowu przekleta mijasz sie z prawdą

Jan Antochowski gdy powstały powiaty rządził razem z prawicą 3 lata - gdy wpadł na pomysł kandydowania na posła zapisał się do SLD - tak więc nie wprowadzaj w błąd że pierwszą kanencję władzę miała lewica
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

dktr. Twoje tłumaczenia są mętne. Nie wiesz kto ten film rozsyłał, nie wiesz kiedy i kto prośbę pisał i do kogo. A przecież ładujesz film na youtube i poprzedzasz go wprowadzeniem typu ludzie listy piszą a władza ma to w .... Konkretnie starosta, ale łaskawie nie dodajesz, że nie koniecznie ten obecny. bo on na dobre nie miał jeszcze czasu. Zatem włączyłesz sie do gry, która polega na waleniu w Brodiuka przez dawną ekipę, która poległa w wyborach.
dktr
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2004-02-01, 03:49:24
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostroda
Kontakt:

Post autor: dktr »

Nie oskarżam nikogo, podesłałem film tylko aby zaprezentowac jak wygląda droga po ktorej codziennie sie przemieszczam.

nie interesuje sie polityka, nie wiem kto i kiedy moze cos z tym zrobic. sa od tego ludzie, i pewnie oni otrzymali ten film.
lipowa.net wiejska sieć
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Rozmydlanie

Post autor: przekleta »

Scorpion dziwne trochę jak Antek był prawicowiec, a na starostę to go lewicowi wybierali. Przecież to wieloletnie nieformalna lewicowa rodzinka wspólnego wzajemnego adorowania się i popierania się. Rady Powiatów zawsze były w większości lewicowe i to jest fakt bezsprzeczny. Możesz próbować rozmydlać odpowiedzialność, ale fakty w tej sprawie są miażdżące dla lokalnych działaczy wywodzących się z nurtu lewicowego czy tam pzperowskiego, jak kto woli i ta ulica jest tego pięknym dowodem :). Ja też się dziwię GO że takie głupoty niesprawdzone wypisuje, a już ostatnia sprawa o tych oświadczeniach majątkowych i wytknięcie Brodiukowi że nie ma jego oświadczenia majątkowego w BIPie i dlatego nie mógł spojrzeć no to już w wykonaniu tego redaktora było tak perfidne i obłudne, że szczęka opada. To on biedny nie wie gdzie starosta składa swoje oświadczenie majątkowe i że nie musi publikować w BIPie??? Gdyby miał dobrą wolę to wystarczy zadzwonić do UW i tam zażądać tych informacji, bo to oni są posiadaczami oświadczenia majątkowego Starosty. No ale tu jest ewidentny dowód albo na głupotę i niewiedzę, albo na ewidentną złą wolę. Mam nadzieję że ten jawny i obrzydliwy atak na Starostę w piątek GO sprostuje.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Nie Antek tylko Janek jak już. I ja bardzo przepraszam ale jak ten pan był prawicowy to w jaki spoób był związany w latach 80-tych z Rejonowym Osrodkiem Pracy Partyjnej w Ostródzie?
Awatar użytkownika
scorpion
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2006-11-13, 09:21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: scorpion »

A kto powiedział że Jan A. jest czy był prawicowy. Ja napisałem ze w pierwszej kadencji Jan A.(Porozumienie Samorządowe) rządził razem z prawicą i ta wybrała go na starostę.
Radni lewicy głosowali przeciw. Proponuję trochę zacząć się interesowac polityką lokalną i chodzic na sesje, ewentualnie czytać protokoły z sesji a dopiero wtedy zabierac głos i nie wprowadzać w błąd innych czytelników.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Scorpion ma rację. Formalnie. Wkrótce nie ważne były formalne przynależności, ale interesy. W efekcjie starosta z prawicą rządzący stał się liderem SLD i posłem. I cóż , że lewica była w opozycji. A poza tym: jaka Lewica? Gdzież jakieś idee lewicowe w tej grupie?
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

hahahaaha

Post autor: dr Jamajczyk »

.....jak śpiewa Kazik ..."kowboj czacza to normalny komunista"
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

przydał by się wkońcu remont Mickiewicza, Słowackiego, 11 Listopada, Olsztyńskiej, Plebiscytowej i wieeeelu inncyh
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

przydał by się porządnie napisany wniosek o kase do Unii Europejskiej żeby sypneli groszem na nowe drogi w Ostródzie.
w Samborowie zrobili nową droge do Gierłoży właśnie z kasy Unijnej. chcą to potrafią.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Konkurs na największą dziurę w jezdni...

Post autor: kaczor »

proponuję by Janek z Włodkiem wzieli się za ręce i przemaszerowali się ul. Olsztyńską od skrzyżowania z Drwęcką do "7". może też iść Oldzio bo zna tą ulice świetnie. potem jak panowie wyschniecie to weźcie sie do roboty i wspólnie postarajcie się o kase na odbudowe tej ulicy od podstaw.

tragedia.
Zablokowany