Straż miejska

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Straż miejska

Post autor: DarioLee »

Na XXXI Sesji Rady Miasta przedstawiono potrzeby naszej straży miejskiej takie jak: zakup komputera i drukarki wysokiej jakości do drukowania zdjęć z "piratami drogowymi", zakup 25 krzeseł i kolejna potrzebą jest utworzenie 2 dodatkowych patroli czyli zatrudnienia 4 osób. Ale czy nie można zlikwidiwać straży miejskiej ?? W jej miejsce stworzyć dodatkowe etaty na policji, która ma większe kompetencje, tak jak to uczyniono w wielu miastach. Skoro mamy nowoczesny komisariat to czemu tego nie wykorzystać ??
Bushi
początkujący
początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 2004-11-24, 15:29:09
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Bushi »

pewnie ze tak strazy miejskiej powinno niebyc. po co im nowy komputer skoro do jego obsługi bedzie potrzebny informatyk a kto bedzie za niego płacił? MY!
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

Kolejna „koronkowa robótka” ?
Awatar użytkownika
Korpus
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-27, 23:16:33
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Korpus »

Straż Miejska to pedały (przepraszam za wyrażenie)
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Straż miejska to nie pedały. Pilnuja porzšdku i wlepiaja mandaty tam gdzie trzeba. A jak ktoœ jest nie rozważny to ma pecha. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mars
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 2005-02-17, 18:54:51

Post autor: Mars »

i jak podaje za pewnym straznikiem nasza lokalna gazetka, wypijaja "morze wodki" z pewnymi osobami z UM .
Z kim, chybaa malo istotne
Anonymous

ciekawe

Post autor: Anonymous »

o ile mi wiadomo to pije sie z tym co chce pić a co do pedałów to nie znam faktu co by jakiś strażnik był pedałem i nie reprezentuje miejszości sexalnej
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Eee tam pedały,nie pedały niech się za robotę wezmš:)
Anonymous

... problem jest problem jest ...

Post autor: Anonymous »

... ale ten problem nie dotyczy samej tylko ostrody .... wiekszosc mieszkancow naszego miasta nawet nie wie kto jest ich dzielnicowym ... w wiadomosciach ostanio byla informacja ze w miescie X dzielnicowi zaczeli chodzic po domach i odwiedzac mieszkancow ... czy u nas nie mozna takiego czegos zapoczatkowac ? .. co do strazy miejskiej ... owszem sa patrole ale glownie nie tam gdzie trzeba ... co gorsza te patrole omijaja wieksze grupki mlodych osob .. nie mowie wszystkie patrole ale sam widzialem jak nad jeziorem drweckim taki patrol skrecil w boczna sciezke mijajac przy tym grupke halasujacej mlodziezy ... ja nie oskarzam .. byc moze tedy prowadzila trasa ich patrolu ... ;-) a przeciez mogli to zglosic policji ...

HABIP

.. przezorny zawsze ubezpieczony...
Awatar użytkownika
Ruda
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2005-04-21, 19:13:26

Post autor: Ruda »

Czystki zrobione...

Czy będzie lepiej?
Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

Straż Wiejska

Post autor: to se ne vrati »

No i wszytko jasne.

Został zwolniony strażnik Tomasz Ś. Jednym z powodów była chęć zajęcia miejsca El Commendante. A nasz kochany Szeryf znowu może włożyc aureole. A do miasta powróci spokój i porządek.

(za Gazeta Ostódzką z 29 kwietnia 2005r.)
... ciag dlaszy nastapi...
pupek86
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 2005-05-15, 17:37:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: pupek86 »

ja tam mam gdzies straz miejska i tyle
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

http://www.wm.pl/Index.php?ct=ostroda&id=731418 , don danowski odchodzi , mam nadzieje że nowy komendant nie nastawi swoich ludzi tylko na zyski ( wlepianie mandatów )
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

A po co nam straż miejska ? Czy nie lepiej za te pieniądze utworzyć etety w policji, która ma znacznie większe możliwości ??
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

DarioLee pisze:A po co nam straż miejska ? Czy nie lepiej za te pieniądze utworzyć etety w policji, która ma znacznie większe możliwości ??
czy policja będzie sprawdzać czy masz syf na posesji ? uważam że czterech to powinno zostać do takich celów , reszta do policji i tam na patrole piesze po mieście
Zgryżliwy
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2005-07-16, 16:41:59

czy potrzebna straż miejska???

Post autor: Zgryżliwy »

A czy wy wsyscy mieliście chociaż raz starcie ze strażą miejską??? Myślę,że nie raz,bo to wyłazi z waszych wypowiedzi. Moim skromnym zdaniem,to gdyby nie SM i POLICJA,to w naszym mieście strach byłoby wyjść na ulicę. Niestety nie dorosła nasza młodzież do kultury-a żal.Ludzie normalni w sensie zachowania muszą niestety bać się tych młodych-gniewnych i zapatrzonych we własny pępek.Dopóki miasto będzie pełne takich "kulturalnych" młodzieńców,dopóty będzie potrzebna SM.
Awatar użytkownika
Mars
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 2005-02-17, 18:54:51

Post autor: Mars »

Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

Straz Miejska

Post autor: to se ne vrati »

Jest juz w miesicie

Nowy Szeryf

Co Wy na to?
... ciag dlaszy nastapi...
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

wczoraj mnie ścigneli na piwku z kolegami na starym wiadukcie przy Mazurskiej a dzisiaj przechadząc kolo zatoki na murku siedziało pełno ludzi z festifalu i większość miała w reku browar panowie ze straży miejskiej nic nie zrobili. a to przecierz jest miejsce publiczne i nie ma parasolek.
dzitka_41
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2005-07-31, 18:51:12
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

straz miejska i dzielnicowi

Post autor: dzitka_41 »

Dzielnicowy jest jak Yeti wszyscy wiedza ze jest ,ale nikt go nie widzial.Za to straz miejska widac codziennie jak przyjezdzaja do domu po kanapki na ul:KOsciuszki hehe. :lol:
rocho
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0

Post autor: rocho »

Działka po dawnym spichlerzu do dziś straszy swoim wyglądem, odpowiednie służby porządkowe (straż miejska) powinny wziąć się do roboty i nakazać uprzątnięcie z centrum miasta śmieciowiska jakim jest tzw. budowa centrum hotelowego.
Moim zdaniem priorytetowymi zadaniami straży iejskiej jest działanie na rzecz poprawy wizerunku miasta, a oczy strażników skierowanie są raczej w stronę kierowców, którzy czasami zaparkują swoje samochody tam gdzie nie trzeba, czy przekroczą prędkość przy foto -radarze ukrytym w osiedlowych krzakach. W argumentacji opłacalności utrzymywania SM jest to celowe działanie, bowiem zawsze do kieszeni kierowców łatwiej zajrzeć, niż ścigać osobę odpowiedzialną za utrzymanie porządku na posesji.
Straż Miejska jest potrzebną formacją, choćby powozić pracowników urzędu po mieście, czy poganiać małolatów pijących browar na ławkach.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

nie będe zakładał nowego tematu bo po co. tutaj sobie ponażekam.

chodzi o parking koło cerfula. jak te palanty tam parkują to ja nie moge. stawiają samochody na drodze i nie ma jak przejechać. gdzie jest nasza kochana straż miejska by to wszystko uporządkować ?? pewnie na chrobrego stoją na pentli i odpoczywają. to samo policja. zaczne robić zdjęcia samochodom żle zaparkowanym i będe wysyłał na policje bo to mnie wkur.. wkurza. trza przecierz im pomóc bo sobie nie dają rady pachołki.

rozwiązaniem na ten syw na parkingu było by tam wprowadzenie ruchu jednokierunkowego tzn. wjazd na JP II a wyjazd na Wyszyńskiego. albo odwrotnie
Katrin
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2004-04-02, 21:25:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Katrin »

Kaczor niestety nic z tym nie zrobisz. Ja mam to nieszczęście że mieszkam przy tym cholernym Carrefurze, nieraz dzwoniłam ale ani policja ani straż miejska nie widzi źle zaparkowanych samochodów. Oni uważają że wszystko jest OK, to że samochody stoją na pasie ruchu też w/g policji jest OK. Ja np w sobotę przez pół godziny szukałam miejsca aż w końcu pojechałam za Fiolka bo przecież nie będę jak idiotka jeździła w kółko. A widziałeś jak w ogóle pruszają sie samochody po parkingu?, kierowcy nie mają wcale pojęcia o przepisach jakie powinny obowiązywać na parkingu. po prostu ten parking to masakra, najgorzej jest wtedy jak wieczorówka ma szkołę i wtedy to już szukaj miejsca aż znajdziesz. Byłąbym szczęśliwa jak w końcu ktoś by z tym zrobil porządek ale ja już zwątpiłam, już mi sie dzwonić odechciało bo jeszcze nie zdążę się przedstawic a Policja już wie że to ja dzwonie.
reggaemisiek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 181
Rejestracja: 2006-10-30, 23:49:20
Gadu-Gadu: 5410714
Kontakt:

...

Post autor: reggaemisiek »

wg mnie straż miejska nie zajmuje się tym czym trzeba. koniec :)
Obiektywna
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-21, 00:12:35

Post autor: Obiektywna »

Straż miejska wykonuje te zadania, które ma w swoich kompetencjach. Pretensje powinniśmy raczej kierować do władz, że strażnicy nie mają większych uprawnień. Z resztą i tak są zawsze na miejscu szybciej niż policja...
Zablokowany