Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodniki

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodniki

Post autor: Radek »

Już po wyborach, więc nie ma po co się starać. Pieniądze też już poszły na kampanie wyborczą. A zwykli mieszkańcy miasta brną w śniegu na chodnikach i patrzą jak śnieg z ulic zgarniany jest na chodniki. Wesołych Świąt Władzom miasta! Połamania nóg! Chciało by się dodać.
Katrin
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2004-04-02, 21:25:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodn

Post autor: Katrin »

No tak bo ludzie myślą, że jak ktoś jest burmistrzem to powinien wziąć łopatę i poodśnieżać, w całej Polsce jest tak samo, więc dlaczego u nas ma być lepiej? Zimy były, są i będą i nikt z nimi jeszcze nie wygrał. W innych krajach typu Anglia czy Irlandia mały śnieg sparaliżował wszystko i nikt o nic nie miał pretensji. Bo ludzie to już tacy są, wiecznie niezadowoleni i z ciągłymi pretensjami. Należy cieszyć się tym co dobre a nie ciągle mieć pretensje nie wiadomo o co i nie wiadomo do kogo.
Pozdrawiam Świątecznie z uśmiechem na twarzy.
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodn

Post autor: Radek »

Jakoś w niektórych miastach w Polsce mimo, że już po wyborach miasto było w stanie wywieść cały śnieg, przynajmniej z centrum (przykład - Kraków).
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodn

Post autor: Jacek-P »

Radku,
jak porównasz budżet Krakowa i Ostródy to zrozumiesz, dlaczego tam częściej wywożą śnieg a u nas nie. W Ostródzie też wywozili, ale bez przesady. Jest zima, śnieg ciągle pada. Druga sprawa to, że za chodniki przed posesjami odpowiada ich właściciel. Więc jak nie masz gdzie przejść, to jemu przekaż swoje niezadowolenie.
To, że kilka ulic nie jest odśnieżonych nie znaczy, że jest tak w całym mieście, bo wcale nie jest. Też chodzę i nie widzę takiego wielkiego problemu z przejściem. Wczoraj np. wywinąłem "orla" na chodniku pokrytym lodem mimo, że był odśnieżony. Nie mam do nikogo pretensji, z pogodą nie wygrasz. Trudno wymagać od ludzi, żeby całą dobę latali z piaskiem i solą, abyś mógł przejść. Poza tym są święta. Więcej wyrozumiałości i spokoju.
Jak ktoś chce widzieć problem, to zawsze go dostrzeże, to taka narodowa przypadłość (z igły widły)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodn

Post autor: Radek »

Budżet Krakowa jest większy, bo i miasto jest większe. Ja cały czas jestem pod wrażeniem tego, co zrobiono ostatnio w Krakowie - z całego obszaru wewnątrz 1 obwodnicy wywieziono śnieg tak, że zostały szare chodniki. Ale jak ludzie w Ostródzie wolą na śnieg przymknąć oko to ok, tylko niech nie będzie zdziwienia jak nastepnym razem władze miasta znowu na czymś tam oszczędzą, a co. Pozorne oszczędności na odśnieżaniu mogą zaowocować roszczeniami do miasta z tytułu połamanych nóg, rąk itd. Śnieg napadał przed świętami i było kiedy trochę go uprzątnąć, nikomu nie każę robić tego w święta.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodn

Post autor: sprawiedliwy »

Z tego co wiem to właścicielem większości ulic i chodników w mieście jest powiat. To do obowiązków właściciela należy ich odśnieżanie. A z drugiej strony przy takich opadach nawet najbogatsze kraje na świecie nie dają sobie z tym rady. Jest to siła wyższa i tyle.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodn

Post autor: ostrodzianin »

z tego co wiem miasto przejęło od powiatu zarządzanie ulicami za nie małą kasę. Tak więc na zarządzającym spoczywa odśnieżanie. j
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Świąteczny prezent od Władz Miasta - nieodśnieżone chodn

Post autor: jezuita »

przez te paliwo znowu Taxi w gore...
Zablokowany