PKS Ostróda - Lubajny

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

PKS Ostróda - Lubajny

Post autor: kaczor »

Ach jak to pięknie, że PKS za namową radnego Bery uruchomił potrzebne połączenie autobusowe oś. Młodych z cmentarzem na ul. Spokojnej. Nareszcie mieszkańcy tej sypialnie będą mogli dotrzeć na groby bliskich. Tylko szkoda że PKS dał dupy.
Autobusy kursują od blisko miesiąca a dopiero teraz we wtorek powiesili rozkład na pętli na Jaracza. Powiesili i co z tego jak z błędem. Autobusy kursują TYLKO W SOBOTY, a z rozkładu wynika, że również i w niedziele co jest nieprawdą. Rozkład wisi też na przystanku "blaszak" tu już dobry. Na kolejnych gdzie się zatrzymuje tj. zamek i winiarnia rozkładów brak. To samo na cmentarzu, rozkładu brakuje. Już nie mówię o przystankach na trasie powrotnej bo tam nie ma rozkładu nigdzie. Kursy są niby w relacji Ostróda - Lubajny co jest kłamstwem i wprowadzaniem pasażerów w błąd. Autobus dojeżdża tylko do cmentarza i tam zawraca na kurs powrotny.
Na trasę puszczany jest Autosan H9-21, który może zabrać 70 osób, po co taki duży skoro nie ma chętnych albo i ci są tylko nic nie wiedzą że jest takie połączenie. Wraz z kolegą się przejechaliśmy tym tworem kursem o 10:40 to jechały z Jaracza 4 osoby + 2 miłośników komunikacji na trasie nikt nie wsiadał, powrót 1 osoba + 2 MK. Tylko czekać aż PKS zawiesi kursy bo nie ma chętnych i nie jest rentowne utrzymanie połączenia. Może prywaciarz zwietrzy okazję i będzie zarabiał bo jest na czym tylko trzeba umieć to wykorzystać.
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: PKS Ostróda - Lubajny

Post autor: Radek »

Prywaciarz? Przecież to PKS Ostróda jest właśnie prywatyzowany. A firmą dopuszczoną do negocjacji jest Mobilis - firma, która do tej pory specjalizowała się w komunikacji... miejskiej m.in. w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy czy Toruniu. A może miasto zdecyduje się powierzyć linie komunikacji miejskiej Mobilisowi i powstanie jedna duża firma komunikacyjna z jednym dyrektorem i jednym zapleczem administracyjnym i wtedy będzie się w końcu opłacać i bilansować?
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PKS Ostróda - Lubajny

Post autor: kaczor »

Mi nie musisz tego mówić co i jak. Za nim PKS będzie lub nie będzie w rękach Mobilisu to na takie kursy może wejść np. Lipnicki, który ostródzki PKS już na paru liniach wygryzł.

pomysł na kursy Jaracza - cmentarz jest dobry tylko spartolili to.
romek
początkujący
początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2010-11-10, 14:26:01
Gadu-Gadu: 18030300

Re: PKS Ostróda - Lubajny

Post autor: romek »

Dokładnie,jechałem z kolegą kaczorem i na autobusie była stara tablica OSTRÓDA-LUBAJNY,czy tak trudno namalować od szablonu CMENTARZ? Czy tak trudno zareklamować to gdiześ? Czy tak trudno puścić na trasę mikrobus Mercedes Sprinter?
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: PKS Ostróda - Lubajny

Post autor: Radek »

Ja myślę, że tu raczej chodzi o to, że PKS nie powinien świadczyć usług na terenie miasta, stąd tablica Lubajny, bo to pierwsza miejscowość poza granicami miasta w tamtą stronę.
Radek
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2006-10-03, 20:12:52
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: PKS Ostróda - Lubajny

Post autor: Radek »

A przy okazji - jak radzą sobie autobusy PKS z remontem Słowackiego?
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: PKS Ostróda - Lubajny

Post autor: kaczor »

póki co dojazd na dworzec PKS jest przez ulicę Sowińskiego. i raczej problemów nie ma.

a czemu nie powinien świadczyć takich usług ? skoro ZKM nie potrafi to niech PKS próbuje zarobić
i co że Lubajny są pierwszą miejscowością za Ostródą ? zrobić tablice kierunkową sztuką nie jest. jak jechałem nim pierwszy raz to kupiłem bilet z zamiarem dojechania do Lubajn bo i tak jest na tablicy i tak jest na rozkładach. co jest wprowadzaniem w błąd pasażerów. bo kierowca też nic nie powiedział.
Zablokowany