Segregacja odpadów

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Segregacja odpadów

Post autor: kaczy93 »

Witam, nie dawno było głośno, że nasza miejscowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "JEDNOŚĆ" zmieniła wykonawce wywozu nieczystości z miejscowej firmy "PUK" na Ełcką "Komę". Plus jeden mniejsza cena i dodatkowo ładne gustowne kontenery, plastikowe podpisane co na co do, którego kontenera by wypadało wrzucić. Tylko ja się pytam po co ? Dzisiaj patrze, a oni bez żadnego problemu wrzucają wszystkie odpady od szkła, makulatury, plastiku do zwykłych śmieci do jednej śmieciarki. Pytam się, więc jaka jest tutaj idea tych pojemników i segregowania śmieci bo ja osobiście tego nie rozumiem. Kontenery na popis?
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Mgoworko
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-05-08, 16:41:28
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Segregacja odpadów

Post autor: Mgoworko »

Na pewno nie na popis, prawdopodobnie wszyscy na tym korzystają zarówno spółdzielnia jak i ludzie.
A to że nie potrafimy rozróżnić szkła od plastiku to porostu ludzka głupota oraz lenistwo, chodź nie zawsze ... Kontenery są tak małe że na dużym osiedlu są prawie zawsze zapełnione ... dlatego też ludzie pchają gdzie wejdzie.
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Segregacja odpadów

Post autor: kaczy93 »

Może źle mnie zrozumiałaś/eś mi chodzi o to że to pracownicy "KOMY" przyjeżdżają śmieciarką i te 4 typy kontenerów wrzucają do jednej śmieciarki. Gdzie jak kiedyś "PUK" przyjeżdżał oddzielnymi samochodami po wybrane odpady.
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Segregacja odpadów

Post autor: jezuita »

Czy to znak, ze brakuje materialu do przebierania???
Kliknij aby powiększyć
Matejko
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-28, 00:26:18
Gadu-Gadu: 0

komory

Post autor: Matejko »

Kaczy93, a słyszałeś o wielokomorowych śmieciarkach?? No nie słyszałeś bo byś nie ubarwiał swojej historii tym że PUK do każdego rodzaju odpadu jeździł oddzielną śmieciarką :)) Tobie się wydaje, że wszystko wpada do jednego wora, ale w środku komory się przesuwają. Śmieci posegregowane to kasa i czysty zysk. A swoją drogą 4 śmieciarki do jednej grupy kontenerów to byłby hit. 4 kierowców, 4 ładowaczy jak za PRLu 4 do jednej łopaty :)
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Segregacja odpadów

Post autor: kaczy93 »

Nie jestem ekspertem w tym temacie, może bym wtedy o tym pomyślał jakby gościu nie wciskał jednego guzika ciągle tego samego ;p
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Zablokowany