Internet w Ostródzie

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Spike
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-18, 11:49:29

Internet w Ostródzie

Post autor: Spike »

Witam,

zamierzam zmienić usługodawce dostępu do internetu i chciałbym zasięgnąć rady. Obecnie mam Neostradę TP ADSL na łączu telefonicznym. W sumie jestem z niej zadowolony, nie miałem żadnych problemów przez ostatnie 3lata, jednak cena usługi mogłaby być niższa, poza tym w dobie telefonii komórkowej stacjonarka już mi nie potrzebna więc chciałbym ją zlikwidować.
Bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy co byście polecali: kablówkę czy radiówkę - Netię, Vectrę, Multimedię - może jeszcze coś innego? Interesuje mnie prędkość 2 - 6MB.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: Jacek-P »

TPSA
https://www.tp.pl/prt/pl/order/zamowien ... _type=2400

MULTIMEDIA
http://www.multimedia.pl/internet_szczegoly

VECTRA
http://www.vectra.pl/pakiety-internetowe,2,1,0.html

NETIA
http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

Umowę proponuję zawierać na 12 miesięcy. Krótki czas zobowiązań wobec dostawcy, nieco wyższa opłata ale nie zawsze. Ceny za Internet zmieniają się częściej niż raz w roku, więc zawsze będzie taniej niż przepłacanie w umowie długoterminowej, której nie można zmienić lub rozwiązać.
Dodatki do umów na 24 lub 36 to pic na wodę. Po przeliczenie zawsze będziesz do tyłu.
Chyba tylko Netia ma umowy na min 24 miesiące, ale możesz 2 razy w trakcie trwania umowy zmienić jej warunki. Ciekawe i godne uwagi. W przypadku TPSA i Netii zawsze należy zrobić wywiad techniczny, żeby się nie okazało, że podpiszesz umowę a oni nie są w stanie świadczyć usługi ze względów technicznych.
Internet z kablówki jest opłacalny w pakiecie z TV lub telefonem.
Jakościowo Neostrada w TPSA najlepsza. To tyle z moich doświadczeń.
W TP i Netii dobrze być do 1,5 KM od centrali, wtedy wszystko śmiga. Powyżej bierzesz na własne ryzyko ;)
Zawsze sprawdź jaką prędkość dostaniesz u siebie w domu, bo reklamy W TV dotyczą wybranych lokalizacji.
Net od dostawców komórkowych wyłącznie jeśli potrzebujesz być mobilny. Niski transfer i limity transferu.
Bezprzewodowo w Ostródzie:
http://iwkd.net/
http://www.sezame.pl/index.html
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Mgoworko
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2010-05-08, 16:41:28
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: Mgoworko »

Ja mam multi ale nie jestem do końca zadowolony z tego, poleciłbym NETIE.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
NAB
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-01, 11:33:49
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dom.

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: NAB »

A ja mam Multimedia ,6 mega i jestem mega zadowolony.
piotr10007
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-23, 16:26:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: piotr10007 »

Jak dla mnie w Ostródzie prowadzi sezame być może nie wszyscy wiedzą zapraszam tutaj http://www.sezame.pl/ można się o wszystko dogadać jest to internet radiowy mam już 2 lata i super za 3 Mbity a po 23.00 mam 5 płacę 50 zł mało prawda ;) :D
Awatar użytkownika
Mictlan
początkujący
początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 2005-01-10, 00:05:09
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: Mictlan »

A prawda że nie działa przy byle mgle czy deszczu?
piotr10007
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-23, 16:26:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: piotr10007 »

NIE!! Wszystko gra nie ważna pogoda zeszłą zima była siarczysta było w porządku bez zakłóceń również linie kolejowe nad którymi przebiega mój sygnał również nic nie przeszkadza.polecam
WMordeMisia
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-11, 15:44:33
Gadu-Gadu: 0

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: WMordeMisia »

piotr10007 pisze:Jak dla mnie w Ostródzie prowadzi sezame być może nie wszyscy wiedzą zapraszam tutaj http://www.sezame.pl/ można się o wszystko dogadać jest to internet radiowy mam już 2 lata i super za 3 Mbity a po 23.00 mam 5 płacę 50 zł mało prawda ;) :D
Ja place mniej niz ty za 8Mbit a po 22:00 16Mbit w Vectrze i wszystko smiga pieknie.
Awatar użytkownika
Spike
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2006-04-18, 11:49:29

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: Spike »

Rozeznałem się trochę w temacie i jeżeli się nie pomyliłem to oferta operatorów udostępniających internet stacjonarny o prędkości 6, 8, 10Mbps w Ostródzie kształtuje sie następująco:


Neostrada TP - 6Mbps 89,90zł lub 10Mbps 99,90zł (umowa 12mies.), aktywacja 49.90zł(umowa na 12mies.) aktywacja 19,90zł(umowa na 24, 36mies.), modem WiFi ZTE ZXV10W300 - 99zł lub TP LiveBox - 10zł/mies. dzierżawa??; konieczna aktywna linia telefoniczna - najtańszy plan telefoniczny na obecną chwilę w Telekomunikacji polskiej S.A. to doMowy Tp 60 - 50zł/mies.


Netia - 8Mbps 84zł - w opcji bez telefonu, 59zł - z telefonem stacjonarnym (umowa 24mies. w trakcie której operator gwarantuje możliwość zmiany warunków promocji poprzez zmianę wysokości opłat miesięcznych i/lub zmianę przepływności usługi internetowej na wyższą, dwa razy w ciągu trwania umowy), aktywacja 99zł, w przypadku zrezygnowania z papierowej faktury 19zł, router WiFi Asmax AR1004G - 1zł, operator nie narzuca klientom odgórnie konieczności posiadania telefonu tak jak ma to miejsce np. w TPSA; w Ostródzie funkcjonuje zarówno infrastruktura BSA jak i LLU Netii na łaczach TPSA, tak więc to zależy wyłacznie od klienta czy wybierze opcję internet z telefonem stacjonarnym czy nie. Najtańszy plan telefoniczny w Netii na obecną chwilę to Wieczory i Weekendy - 49zł/mies.


Vectra - 8Mbps (w taryfie nocnej 24:00-12:00 nawet 16Mbps) 59.90zł (umowa 12mies.), aktywacja - ?, router WiFi Thomson TCW750-4 - ? ; w pakiecie FlashNet 8Mbps + TV Plan Złoty (ok.60 kanałow) + HBO - 126,90 zł (umowa 12mies.)


Multimedia - 6Mbps (w taryfie nocnej 24:00-12:00 nawet 8Mbps) 74zł (umowa 12mies.), aktywacja - 49zł(umowa 12mies.) 9zł (umowa 24mies.), router WiFi Cisco EPC2425 - 14,99zł/mies. dzierżawa??; w pakiecie Internet 6Mbps + TV Plan Komfort (70 programów) + Domowa Wypożyczalnia Filmów VOD - całość 74zł (umowa 12mies.)


ERA - 6Mbps 99zł(umowa 12mies.), 79zł(umowa 24, 36mies.) , aktywacja - 49zł, router WiFi ADSL Web@Racer 8012 - 99zł; konieczna aktywna liniia telefoniczna - może być najtańszy plan telefoniczny w ERZE (Era Linia Domowa - 30zł) lub u innego operatora świadczącego ten rodzaj usługi.


Orange Freedom - 6Mbps 68zł lub 10Mbps 76zł (umowa 12mies.), aktywacja 49zł, router WiFi Netgear DGN1000 - 49zł, konieczna aktywna liniia telefoniczna - wybrany plan telefoniczny w Orange (najtańszy Orange Stacjonarny - 35zł 24mies.) lub u innego operatora świadczącego ten rodzaj usługi.


Plus i Play - mnie nie interesują z 2 gł. powodów: oferują tylko internet mobilny o niskiej predkości przesyłu max. do 1Mbps i limitach transferu danych 2GB-10GB/mies.




Do połączenia z internetem stacjonarnym w prawie wszystkich sieciach operatorzy udostępniają modem już za 1zł. Ja potrzebuję podłączyć równocześnie kilka komputerów, dlatego przy ofertach operatorów wymieniłem routery czyli droższe warianty urządzeń usługodawczych. W tej kategorii tylko Netia oferuje router za 1zł. Natomiast Vectra i Multimedia chyba tylko i wyłącznie wynajmują modemy klientom doliczac co miesiąc do abonamentu odpowidnią opłatę dzierżawną.

Era, Orange, Netia oferują stacjonarny, nielimitowany, szerokopasmowy dostęp do internetu w oparciu o infrastrukturę TP S.A. W tym przypadku tylko Netia posiada również częsciowo własną infrastrukturę jak i sprzęt telekomunikacyjny do pośrednicznia usługi zainstalowany w wielu centralach TPSA w Polsce - tzw. LLU Local Loop Unbundling (dostęp do lokalnej pętli abonenckiej). Tak więc biorąc internet w TPSA, ERZE lub Orange konieczne jest posiadanie także telefonu stacjonarnego, w przeciwnym wypadku operator narzuci na konsumenta opłatę regulaminową za utrzymanie łącza w ramach usługi dostępu do internetu w wysokosci 29zł brutto. W Netii nie ma z tym problemu - bo klient ma teoretycznie wybór. Choc patrząc uważnie na ceny nie mogę odeprzeć sie wrażeniu że opłata za utrzymanie łacza w Netii mogła została sprytnie zakamuflowana w opłacie za internet. Mimo wszystko to i tak wychodzi taniej jak za Neostradę w opcji bez telefonu:

Netia 8Mbps - 59zł + 25zł = 84zł (umowa 24mies. + 2razy obniżka cen i/ lub wzrost predkosci)

Neostrada 6Mbps - 89.90zł + 29zł = 118.90zł (umowa 12mies.)

Reasumując Neostrada TP i Era na obecną chwilę to porazka, przynajmniej cenowa. Co do jakości to należy się pochwała TPSA za jakość swiadczonej usługi - tu nie mam zastrzeżeń, ale te jej promocyjne darmowe gadżety dla osób przedłużających umowę lub nowych klientów to jest jakieś nieporozumienie. Jeśli miałbym wybierać internet z telefonem to dzis wybrałbym Orange ze względu na przystępne ceny: 68zł(internet 6Mbps) + 35zł(telefon stacjonarny) + wyczesany router Netgear za 49 zł to super kombinacja. A najlepsze w tym wszystkim jest to że tam gdzie funkcjonuje TPSA, tam i Orange da bez problemu radę. Internet bez telefonu wybrałbym w Netii ze wzgledu na ciekawą promocję albo w kablówce Vectra - mam od nich TV, więc może zaproponowaliby mi jeszcze lepszejsze warunki. Multimedia w sumie też ma niezłe warunki. Czas na podjecie decyzji mam do końca sierpnia więc jeszcze dobrze przemyśle sprawę zanim wybiorę operatora dla siebie najlepszego.
Petey
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46:02
Gadu-Gadu: 0

Re: Internet w Ostródzie

Post autor: Petey »

Witam, jestem tu nowy i chciałbym się zapytać o jedną rzecz. Mam internet w Multimedii 1mb/s i chciałem zwiększyć prędkość do 6mb/s, lecz pani w Multimedia powiedziała, że to jest niemożliwe, oczywiście przy przedłużaniu umowy to chciałem zrobić. Czy ktoś z Was, ostródzian ma internet 6mb z Multimedia? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
Zablokowany