Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: ALCHEMIK »

Ani ten, ani następny nie da odpowiedzi na podstawowe pytania. Przecież w tej chwili już wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Skoro nie zostały upublicznione to znaczy, że opinia publiczna nie powinna o nich wiedzieć. Nie warto teraz po tym wszystkim szkalować imienia zmarłych........ Lepiej po prostu przyjąć, ze za wszystko odpowiada fatalna pogoda i szereg nieszczęśliwych zbiegów okoliczności.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: ALCHEMIK »

http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,1220 ... omosc.html

Powoli wychodzi szydło z worka. To samo właśnie było pod Smoleńskiem.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: Walter »

Drogi Alchemiku nie powtarzaj i nie przepisuj głupot z Gazety Wyborczej. Nie byleś na pokładzie samolotu więc nie wyrokuj.
Równie dobrze można byłoby opisać to wszystko w ten sposób:
Dlaczego Tusk i Klich:
- nie zlecili przygotowania i wywiadu na temat lotu, lotniska itp.
- dlaczego oddali prowadzenie sprawy prokuraturze rosyjskiej skoro zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego prokuratura polska mogła przeprowadzić śledztwo
- dlaczego okradziono mieszkania Szczygły, Kurtyki i Wassermana kilka godzin po tragedii itp

Czy Tusk Komorowski maja coś z tym wspólnego, na pewno jest to zastanawiające.

Co do lotu do Gruzji to wersje są dwie i tak na prawdę tez niewyjaśnione, czy było wtedy polecenie pisemne Klicha czy go nie było. Jeśli było to co ty na to Alchemiku.

Knujesz teorie spiskowe niczym jeden błazen z PO zwany Januszem Palikotem.

Chłopie daj sobie na luz bo widać na łeb padło ci już dawno.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: ALCHEMIK »

Po pierwsze to nie Tusk miał za zadanie przygotowywać lot prezydentowi, tylko jego kancelaria.
Po drugie to te lotnisko polscy piloci już znają wystarczająco dobrze, żeby się do niego przygotowywać.
Po trzecie to zgodnie z prawem międzynarodowym i naszym, właściwą prokuraturą do prowadzenia postępowania jest ta na której miało miejsce zdarzenie. Więc to Rosjanie mogą nam oddać sprawę, a nie odwrotnie.
Po czwarte skąd wiesz, że skradziono cokolwiek komukolwiek. Może tam były rzeczy o których nikt nie powinien wiedzieć (to dotyczy Szczygły) Popytaj dobrze to się dowiesz, co tam można było znaleźć. Obaj mieli dostęp do informacji niejawnych więc profilaktycznie może zabezpieczono ich sprzęt. A co na to ich asystenci? Też twierdzą, że ktoś okradł ich szefów? Może chcesz namiary na nich to się zapytasz?

Tak, pewnie Tusk z Komorowskim dogadali się w ruskami!!! :lol: żeby załatwić prezydenta. Najciekawsze, że takie teorie słyszę tylko ze strony zagorzałych zwolenników PISu.

Od razu widać,że PIS uprawia martyrologię wyborczą wykorzystując tragedię Smoleńską. Przykładem jest program Pospieszalskiego. Zebrał oszołomów przed kamerę i płaczą, dziwne że nie było w tym ani jednego przeciwnika PISu. Ale co się dziwić w TVP rządzi PIS.

Napisał bym Ci o tragedii Smoleńskiej, ale niestety nie mogę. Wiesz tylko tyle co podają media, czyli nic. Więc poczekamy do oficjalnych informacji. Moim zdaniem słusznie, że większość informacji jest przemilczana, bo zmarli powinni być zapamiętani tylko z tej dobrej strony.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: Walter »

Alchemiku nie twierdze że Rosjanie nie powinni prowadzić dochodzenia ale rząd polski mógł wystąpić do Rosjan o przejecie sprawy więc nie pisz iście przewrotnie z platformerską półprawdę. Jakoś ci nie przeszkadza że tajne informacje przejęli Rosjanie i je zabezpieczali.
Mój post był oczywiście ostry ale miał nakreślić twoja bzdurę na temat wydawania poleceń przez prezydenta.
Nie szufladkuj ciągle ludzi na złych i dobrych na PO i PiS oraz SLD i innych.
Prezydent był nasz i to rządowi powinno najbardziej zależeć na wyjaśnieniu całej prawdy.
Przypuszczam że wypadek był czystym przypadkiem, jaka to w życiu bywa.
Nie snuj człowieku ciągle teorii spiskowych które przekazuje ci góra Platformy Obywatelskiej.
To nikt inny jak twoja partia opluwała prezydenta jak się dało, teraz po jego śmierci robi to samo jak żałoba ucichła myśląc że na tym wygrają wybory prezydenckie.
Nikt inny tylko PO ciągle mówi nam w telewizji że Jarosław Kaczyński jak zostanie prezydentem to będzie to prezydent z litości.

A ja przypuszcza że jeśli zostanie prezydentem to dlatego że jest lepszym kandydatem od komorowskiego i tyle.

Drugi raz nikt wam się nie da nabrać na te wyborcze kłamstwa i doprawianie gęby.

Koncze z tobą merytoryke pozostając przy swoim zdaniu. Dopraw mi mordę PiSowca, sldowca itp ja tam nie mam nic przeciwoko.

pozdrawiam :-)
MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: MatrixOST »

A propos kampanii wyborczej. Podobno Kaczyński zwracał się do uczciwych Polaków o wybór Jego osoby na prezydenta (dokładnie nie wiem, bo tylko coś nie coś zasłyszałem) I moje pytanie jest takie. Jeśli nie zagłosuje na Kaczyńskiego to będę nieuczciwy i niedobry Polak, ani nie będę patriotą?
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: Walter »

MatrixOst właśnie w tym jest problem że media typu TVN24 czy Gazeta Wyborcza kreuje obraz dzielenia Polaków, wyłapując półsłówka u polityków przypinając im tzw mordę. robili to wcześniej z Lechem Kaczyńskim.
Myślę że oświadczenie Pana Kaczyńskiego Jarosława jest dostępne w mediach, sam je przeczytaj.
Platforma robi i zrobi wszystko w tej kampanii aby wrócić do poprzedniej retoryki PiSowskiej ponieważ zbijała na tym punkty. PO jest w niezwykle trudnej sytuacji wyborczej, będzie używała wszystkich forteli aby grać tzw miłością (która jest w zasadzie nienawiścią). Niestety większość mediów odwróciła się od PO a niektóre wręcz skierowały się przeciw niej co niewątpliwie odegra spora role w tej kampanii.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: ALCHEMIK »

Walterze ja nie mam nic wspólnego z PO, ani z inną partią, ale jestem przeciwnikiem PIS. To wszystko. A tak właściwie to nie mam swojego faworyta. Wszyscy już zdążyli rządzić i wszyscy dali ciała. Kto by nie rządził to jest tylko kolesiostwo, afery i sprzedawanie kraju. :beksa: śp. Lech Kaczyński na pewno był wielkim patriotą i tego nikt mu nie zabierze. Niestety nie nadawał się do polityki, wg mnie to jego brat miał na niego zły wpływ, ale to moje zdanie.
Nie zamierzam Ci doprawiać żadnej mordy, każdy z nas ma swoje poglądy. Najważniejsze żebyśmy ze sobą rozmawiali i dochodzili do konsensusu, bo bez tego nasz kraj zostanie w blokach startowych i za jakiś czas okaże się, że w gazetach napiszą "na granicy Niemiecko-Rosyjskiej" znowu spokój". Jak w kawałach :(
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

...kiedy czytam te wasze przepychanki, to po prostu szkoda mi tylko Polski...
bardzo dobrze zapamiętałem słowa
B.Komorowskiego: " polski lotnik to dobry pilot poleci na drzwiach od stodoły"
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

Kliknij aby powiększyć
Ostatni felieton Króla( ex naczelny WPROST) nazywa się “Nie polezie orzeł w GW-na” i zaczyna od przypomnienia niezwykle krytycznych uwag, jakie pod adresem Andrzeja Wajdy zgłaszał klasyk polskiego felietonu Antoni Słonimski. Zarzucał mu “wajdalizm”, czyli niszczenie polskiej tradycji poprzez fałszowanie naszej narodowej historii. Następnie Król prezentuje dialog, w którym Adam Michnik zachęcać miał Wajdę do protestu przeciw pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. To kreacja felietonisty, ale prawdopodobna, gdyż wprawdzie uznać można, że Wajda sam przestraszył się, iż zabraknie dla niego miejsca w zamku królów, lecz prawdopodobniejsze jest uzgodnienie tego z gazetą, która nagłaśniała jego kuriozalne wystąpienie z całych sił.

Na końcu Król zauważa, że Polacy nie dali się zbałamucić i “po królewsku” pożegnali swojego prezydenta. Stąd metaforyczny tytuł, który jest tylko lekką trawestacją Wyspiańskiego.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

Kliknij aby powiększyć
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: ALCHEMIK »

Najlepiej pasują te ciuchy Sikorskiemu i Schetynie! :lol: Mają takie zakapiorowate gęby :o
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: toledo »

Czy to chodzi o tego Króla, który był bodajże sekretarz KC PZPR?
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

To nieprawda, że rosyjskie władze zabezpieczyły wczoraj teren katastrofy! Choć kilka dni wcześniej - prawie miesiąc po tragedii - pielgrzymujący do Katynia Polacy znaleźli w błocie szczątki ofiar, ich rzeczy osobiste i kawałki rozbitego samolotu. To nieprawda, że już nikt tam nie może grzebać w gliniastej ziemi! To nieprawda, że milicja odstrasza gapiów! Wczoraj byli tam nasi dziennikarze. I to, co zobaczyli, poraża...Przed kamieniem upamiętniającym ofiary tragedii leżą stosy świeżych kwiatów, palą się znicze... Słońce mocno grzeje, więc milicjanci otwierają drzwi auta i zaczynają wygrzewać się w jego promieniach. A na polu, którego mają pilnować, co chwila ktoś klęka i wyciąga coś z ziemi...
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jurek_ogorek »

Do Twojej teorii spiskowej dodam jeszcze jedną, jak to:Stalin razem z NKWD planowali zamach na naszego prezydenta.Tego by nie wymyślił nawet OJCIEC DYREKTOR!!!


http://demotywatory.pl/1396900/Czyzby?w ... 1271326720
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

...oczywiście i pewnie można się z wszystkiego śmiać( j/w taka strona) tylko czasem przychodzi czas na refleksje a ta nie jest do końca wesoła...kiedy myślę np o dziennikarzach zabitych w Rosji przez nieznanych sprawców...prawda wyjdzie i w tym przypadku na jaw....choć pewnie będzie trzeba na nią długo poczekać...możne być tak ze już nie dożyje tego bo skoro po 70-ciu latach Katyń jest wciąż tajemnicá w archiwach rosyjskich a oddano polakom, to co już dawno było znane...
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jurek_ogorek »

A co mają z tym wspólnego rosyjscy dziennikarze ,którzy zginęli w podejrzanych okolicznościach.
Mnie interesują polscy specjaliści od wszelkich spisków poczynając od sprawy z xi w. Afery "św. STANISŁAWA" ,warchoła ,który
miał za nic pełnoprawną władzę.Nawet Jarosław Kaczyński gdy był premierem ,wyrzucił by na zbity pysk takiego jak on .A cóż dopiero król,
Polecam "Szkice historyczne" prof.Tadeusza Wojciechowskiego wydane we Lwowie w roku 1904 kiedy to jeszcze nikt na tym świecie nie miał pojęcia o OJCU DYREKTORZE.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

...nie wiem dla czego sugerujesz mi noszenie moheru...ojciec dyrektor nie jest moim hobby ja tegoż radyjka nigdy nie słuchałem....a jeżeli bijesz do mojego nicku, to czasem mam uczucie ze jestem krzyżowcem w pewnych może dla niektórych skrajnych teoriach ale zasadniczo, to jestem wierzący w Architekta tego świata... jeżeli chodzi o inne cytowane nazwiska, to zasadniczo również nie podnoszę tej kwestii...
P.S. PRZEPRASZAM ALE CZASEM ZBIEŻNOŚĆ NAZWISK JEST PRZYPADKOWA.
Kliknij aby powiększyć
MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: MatrixOST »

jezuita pisze:to czasem mam uczucie ze jestem krzyżowcem [/foto]


Uważasz się za kogoś wyższego ode użytkowników tego forum ?
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

Chyba musisz iść do lekarza...poważnie
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: ALCHEMIK »

No i jak na razie wszystkie teorie spiskowe nie znajdują potwierdzenia. Rosjanie nie ściągnęli samolotu magnesami, czy czymś innym. Ufo też tam nie było! Komunikacja po rosyjsku i podawanie współrzędnych też OK. Mgły też nie wyprodukowano na zawołanie, jak to sugerują zwolennicy partii moherowej. Co można było przewidzieć piloci mieli gości w kabinie i to nie byle jakich. Sam ich zwierzchnik i jeszcze jedna osoba. Ciekawi mnie, na ile dni przed wyborami ogłoszą kto był tą drugą osobą? Ja osobiście mam swoje typy, ale poczekamy na oficjalny komunikat.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Pochylmy głowy nad wielką tragedią....

Post autor: jezuita »

...znając taktykę wyborcza za pewne będzie, to śp. Lechu...ale do tego można się już przyzwyczajać od kilku lat PO z Ruskim będzie grac do końca tego "tytanika" ...polecam analizę emocjonalna filmu ze spotkania Putina i Tuska w miejscu katastrofy...pewnych szczególnych rys twarzy nie da rady ukryć...
Zablokowany