I znowu się z nas śmieją...

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

I znowu Ostróda ogólnopolskim tematem: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... ldzka.html

I znowu jakis dziennikarzyna osmielił się wykpić pomysł ostródzkich władz? Niepojęte.

A przecież sam pomysł jest znakomity. Taki, przerobiony z "ku czci MO i SB" pomnik mógłby wreszcie połączyc wszystkich. Wszyscy składaliby kwiaty ku pamięci Bitwy Grunwaldzkiej, a niektórzy, niejako przy okazji, nie wadząć nikomu, cześć oddawaliby i starym duchom pomnika - funkcjonariuszom komunistycznego aparatu ucisku. I byłaby to ciekawa platforma jedności, a może ostatecznego pojednania, towarzyszy wiceburmistrza i towarzyszy przewodniczącego Rady Miejskiej, lewicy i prawicy.
Luiza22
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 2009-09-05, 08:27:40
Gadu-Gadu: 0

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: Luiza22 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... etnic.html

kpiny sobie urzadzaja z historycznej bitwy grunwaldzkiej
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

Ongiś posłańców przynoszących złe wieści ścinano. Rozumiem, że teraz każe się im wkładać palce, a nawet ręce w....... Ale komu? Pomysłodawcom przeróbki pomnika? Dziennikarzowi z PAP-u? A może Tobie Mariuszu K.? Bo innych bohaterów tej scenki kabaretowej nie widzę?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: Jacek-P »

Powodów do dumy nie mają też inni, choć to akurat żadna pociecha.

Pedobear rozsławił Olsztyn. Ale powodów do dumy brak

Ani pomysł nowatorski, ani wybitnie kontrowersyjny. Pomysł może się podobać lub nie. Jak to bywa w życiu, wszystkich nie da się zadowolić.
Grunt, żeby było śmiesznie.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

Trudno znaleźć analogię, ale niech tam... U nas będzie śmieszniej, jak radni ten pomysł zrealizują..... a pan Przewoźnik oprotestuje, właśnie ze względu na konotacje. Dziś to jest tylko ciekawostka o mieście, gdzie pomniki przerabia się pod aktualne potrzeby. A po uchwale może być dopiero zabawa.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: FinChan »

http://wyborcza.pl/1,91446,7541292,Ostr ... Bitwy.html

Najlepiej jak odsłaniał by go Prezydent !
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: FinChan »

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

Moderatorze, a co się stało z linkiem niejakiego Mariusza K., który zarzucił mi wtykanie czegoś w ... i któremu odpowiadałem w poprzednim poście cytuję Ongiś posłańców przynoszących złe wieści ścinano. Rozumiem, że teraz każe się im wkładać palce, a nawet ręce w....... Ale komu? Pomysłodawcom przeróbki pomnika? Dziennikarzowi z PAP-u? A może Tobie Mariuszu K.? Bo innych bohaterów tej scenki kabaretowej nie widzę?
Ongiś posłańców przynoszących złe wieści ścinano. Rozumiem, że teraz każe się im wkładać palce, a nawet ręce w....... Ale komu? Pomysłodawcom przeróbki pomnika? Dziennikarzowi z PAP-u? A może Tobie Mariuszu K.? Bo innych bohaterów tej scenki kabaretowej nie widzę?


Przeciez Mariusz K. nie użył słów uznanych powszechnie za obraźliwe?
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: 24adamson »

nie ważne jak nie ważne o czym byleby tylko pisali o ostródzie na tym polega "marketing" tak tworzy się marka
tylko czy mieszkańcy nie przestaną mówić o swoim mieście z dumą a zaczną ze wstydem
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: FinChan »

http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=3730

No to władzom Ostródy gratuluję!!!!!! :brawo: :brawo: :brawo:
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: Jacek-P »

[foto2=right]http://ostrodaonline.pl/images/stories/ ... ajowej.jpg[/foto2]

Przedmiotowy pomnik
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: FinChan »

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

Z pomnikami w ostródzie jak z dziedzicem Pruskim w "Misiu":

Reżyser: - ....wchodzi dziedzic Pruski. A dlaczego on ma na sobie mundur pruski?
Inspicjentka: - No jak to dlaczego? Przeciez mam w scenariuszu; wchodzi dziedzic pruski...
Reżyser; - Tak, ale to jest nasz polski dziedzic, Wawrzyniec Pruski.
Inspicjentka: - Eeeee.... to ja go mogę szarfą przepasać...


I będzie nasz polski
Ostatnio zmieniony 2010-02-09, 21:14:17 przez toledo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: Jacek-P »

Toledo,

Ten wątek nie dotyczy technik wkładania w otwory czegokolwiek ;)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

Jasne Moderatorze, nie dotyczy, Tylko, że powszechną praktyką jest, że epitety i "wtykania" zastępują na forach dyskusję merytoryczną. I to był taki klasyczny post, do którego się odniosłem. Teraz moja odpowiedź zawisła w próżni, a ja raczej z soba nie rozmawiam. To na marginesie.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: Jacek-P »

Ktoś wpada na "pomysł", ktoś to nagłaśnia, my się śmiejemy. Nie pierwszy, nie ostatni raz. Śmiech to zdrowie.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

Tylko, że u nas pomysły wdrażane są w życie. I wówczas to już nie jest śmieszne. Panowie Dabrowski, Wawrzyński i Najmowicz mogą nie mieć poczucia odpowiedzialności i z poważna miną bronić "przekwalifikowania symbolu SB czy UB walczącego z wolnościowym podziemiem na polskie rycerstwo walczące z Krzyżakami". Dla nich może konotacje nie maja żadnego znaczenia. Może są cynicznymi politykierami? Może? Może uważają, że wogóle wystarczy przemalować i natychnmiast stary symbol będzie nowym symbolem. I w to samo miejsce zganiać będziemy poczty i delegacje.... Ale czy powinnismy się z tym zgadzać?
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: Jacek-P »

Na szczęście nie musimy się zgadzać. Jak widać główni zainteresowani, czyli mieszkańcy dowiadują się na końcu. Typowe i wcale nie zaskakujące.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: chochlik »

mówię śmiertelnie poważnie :evil:
wszystko przez festiwal raege - duszna atmosfera palonych jointów nie znika tak szybko i błąka się po Ostródzie , zahaczając o Urząd Miasta. Niektórzy tego jarania II stopnia nie wytrzymują i im odpala, szczególnie jak się używa dodatkowego wspomagacza w postaci C2H5OH. Bardzo podatni na jaranko II stopnia są sportowcy - szczególnie maratończycy, bo głęboko i intensywnie oddychają.
Na poparcie mojej tezy przykłady:
- wizyta ministra
- krzyżacy - kościuszkowcy
- pomnik tych, co krzyżaków mordowali w słusznej sprawie ( na marginesie - czy na odsłonięciu pomnika będzie inscenizacja mordowania krzyzaków? Aktorzy już są, a na Litwina od mordownia proponuję zastępczo sekretarza miasta, ze względu na mordercze instynkta ujawniane publicznie na sesjach powiatu)
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: ALCHEMIK »

:brawo: :brawo: :brawo: to dla chochlika za ostatni post. A reasumując to już wiem dlaczego tak ochoczo organizują ten festiwal reggae- żeby mieć natchnienie do wymyślania idiotycznych pomysłów. Ja proponuję poszukać pomnik stalina, założyć mu czapkę, dać fajkę i tanim kosztem będzie pomnik Piłsudskiego, bo obaj mieli wąsy!
Przecież nie można sobie robić jaj z ludzi. Na pomniku ku czci morderców umieścić napis by czcił bohaterów. Pomnik powinno się przekazać do muzeum socjalizmu, bo taki tu był i postawić pomnik dla prawdziwych obrońców polskości. Mamy 20 lat od upadku komuny,a w ratuszu dalej nią żyją.

Zastanawia mnie tylko jak partia PIS i jej wyborcy odbiorą takie działania swojego byłego kandydata na burmistrza, a obecnego przewodniczącego rady miasta. Żeby z PISowca przechrzcić się na SLDowca?????? :shock: :shock:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: 24adamson »

dla mnie nie ma znaczenia fakt że w miejscu pomnika żołnierza pruskiego(czyli też wroga polskiego w czasach zaborów) stoi dziś popiersie Tadeusza Kościuszki taki jest los historii to że w moim domu mieszkał(pewnie go sam wybudował) kiedyś jakiś niemiaszek co robił pogromy ostródzkich żydów,walczył na froncie przeciwko polakom to ja mam teraz ten dom zburzyć a tak wogóle to ten mały zakątek nie jest miejscem na żaden pomnik tam jest za mało miejsca na jakiekolwiek uroczystości moim zdaniem najlepszym miejscem byłoby trójkątny placyk między ulicami drwęcką i grunwaldzką niedługo ten odcinek grunwaldzkiej będzie remontowany i może wzorem iławy powinno się przerobić tą "krzyżówkę" na rondo byłoby bezpieczniej, miejsca jest sporo a wiele aut spoza ostródy stwarza zagrożenie nie bacząc na znaki te rondo można byłoby nazwać Grunwaldzkim a na środku postawić ładny pomnik bo ten pomysł z tym pomnikiem na armii krajowej to droga na łatwizne(jestem ciekaw czemu nikt nie był przeciwny nadaniu nazwy Armii Krajowej ulicy przy której stoi pomnik SB i UB paranoja)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: toledo »

Pomysł całkiem dobry. I ekspozycja pełna. Tylko po tym co wysłuchałem w olsztyńskim radio od pana Dabrowskiego to on woli "zmieniać znaczenie tego co stoi przy ul. Grunwaldzkiej", bo "my nie burzymy my zmieniamy funkcje". I nawet fakt, że planuje to uczynić na gruncie nie należącym do miasta lecz do skarbu państwa, nie jest dla niego przeszkodą, bo to "rzecz techniczna".
Ciekawe: czy ta ostatnia kwestia świadczy o ignorancji pana wiceburmistrza (przedstawienie projektu uchwału dotyczącej obcego terenu bez zgody właściciela) czy o pysze (zrobi co zechce i właściciel mu może naskoczyć)?

http://www.ro.com.pl/posluchaj/dzwiek/1 ... Dabrowski/
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: Maria Ewa »

Serwis PAP
Władze Ostródy chcą przerobić pomnik ku chwale funkcjonariuszy MO i SB na Pomnik Bitwy Grunwaldzkiej.
Dziennik.pl
Pomnikiem MO i SB uczczą Bitwę Grunwaldzką
Wiara.pl
Ostróda: Zamiast pomnika MO i SB - Pomnik Bitwy Grunwaldzkiej
PolskaLokalna.pl
Pomnik w Ostródzie "do przeróbki"
Polsat Wiadomości
Pomnikowy recycling. Hołd dla SB i Grunwald może upamiętnić

Wszędzie piszą do "przeróbki", "przerobią" wiec ja proponuję aby także coś w Ostródzie przerobić:
Kochani, Drodzy Mieszkańcy Ostródy
"Przeróbmy" w tym roku władze miasta, tak aby już nigdy nie mogły wymyślać takich głupot i proszę zróbmy to jeszcze w listopadzie tego roku, podczas najbliższych wyborów!!
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: FinChan »

:brawo: :brawo: :brawo:
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: I znowu się z nas śmieją...

Post autor: ERYK »

Oj przerobimy, Pan Dąbrowski- na pewno zostanie........... wyrzucony z urzędu :D

ma to jak w banku :brawo:
Zablokowany