Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

tokida
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2009-07-13, 11:05:14
Gadu-Gadu: 0

Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: tokida »

Polityka jest brzydka brudna i porządni ludzie nie powinni się nią w ogóle zajmować - tak twierdzą niektórzy. W każdym razie ja nie zamierzam oddawać pola tym, którzy każdego dnia przyczyniają się do naszego obrzydzenia światem polityki i na szczeblu samorządowym i ogólnopolskim. Podjąłem się inicjatywy reaktywowania Stronnictwa Demokratycznego na terenie powiatu ostródzkiego. Wszyscy, którzy czują, że Polacy nie zasługują na alternatywę między PO, PIS, SLD i PSL mają okazję współuczestniczyć w nowym politycznym projekcie, który ma wszelkie szanse na powodzenie.

Stronnictwo Demokratyczne pod przywództwem Pawła Piskorskiego ma i zaplecze finansowe i życzliwość mediów na starcie, a to bardzo wiele, żeby nie podzielić losu choćby Demokratów.pl
Szczególnie mile widziani są ludzie dotąd nie angażujący się mocno w politykę. SD nie ma zamiaru stać się PO-bis, ale żeby stworzyc nową jakość potrzebni są nowi ludzie. Tłum sfrustrowanych partyjniaków z PO i PISu przebiera nogami, żeby zdominować tworzące się dopiero struktury SD, ale to od nas zależy czy ta nowa partia będzie "obywatelska" nie z nazwy, a z otwartych umysłów jej członków.

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy
pozdrawiam
Tomek
tokida@wp.pl
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: toledo »

Dziwne, że nie wspomniałeś o tłumku "partyjniaków" z SLD i jej przybudówek, bo to od nich będziesz miał pierwszych chętnych. Do PO im się nie udało, to prawdopodobieństwo zapisów do lewicującego Piskorskiego i równie lewicującego Olechowskiego (ma pisać program tej partii) jest wielce prawdopodobne. Ja - kolego - poczekam. Pewnie kilku z moich znajomych też. Najpierw zobaczymy, czy nie znajdą się na Piskorskiego listach tacy jak Czaruś, Olo i ich pobratymcy.

A tak w ogóle. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
QWERTY
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-01, 17:38:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: QWERTY »

Ale jaja, toć to stare komuchy są i dalej dążą do koryta. NIE dziękuję bardzo wolę suchy chleb i wodę niż takich włodarzy w polsce. No i Jaruzelski na czele z Kwaśniewskim zawsze zapijaczoną mordą fuuuj...Nie na taką polskę czekam jak PO, SLD itp. A tak poza tym to ten skrót kojaży mi się z policją gestapo"SD"
tokida
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2009-07-13, 11:05:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: tokida »

Idałów nie ma - fakt a SD stoi w obliczu niebezpiecznego skrętu w lewo. Partia się jednak dopiero kształtuje - to od nas zależy jaka będzie naprawdę.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: JJ23 »

tokida pisze: Stronnictwo Demokratyczne pod przywództwem Pawła Piskorskiego ma i zaplecze finansowe i życzliwość mediów na starcie, a to bardzo wiele, żeby nie podzielić losu choćby Demokratów.pl

Właśnie za to zaplecze finansowe pan Piskorski został w Platformie usunięty na boczny tor.Bogactwo tego pana stanowi ciągle dużą zagadkę dla znawców ekonomii.Podobno handlował anykami,grał na giełdzie,sadził lasy i.t.d. i t.p.Nawet dorobił się ksywy "pan gajowy".To za ten 300 hektarów nieużytków,które obsadził młodymi sosenkami.
Ale jak znam nasze ostródzkie piekiełko,chętnych do wstąpienia do nowej formacji nie powinno zabraknąć.
Pierwszy będzie Bodzio z Samborowa.Czysty jak Piskorski.Z ogromnym zapleczem finansowym.Zawsze będzie mógł oświadczyć,że FORTUNA się do niego uśmiechnęła i że regularnie wygrywał grając na jednorękich bandytach.
Kolejnym działaczem nowej formacji może zostć pewien radny miejski,specjalista od ubezpieczeń.Tuła się facet od wielu lat to tu to tam i nigdzie nie został doceniony.Kto wie może nawet zostanie wystawiony w najbliższych wyborach jako kandydat na burmistrza Ostródy?

Myślę sobie,że patronat honorowy nad nową formacją obejmie niejaki Oldzio Syberyjski -psełdonim Szkodnik.
tokida
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2009-07-13, 11:05:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: tokida »

Nie chcę się angażować w małe polityczne lokalne przepychanki, a szukam nowych ludzi, których polska polityka tak bardzo potrzebuje. Smuci mnie tylko, czego dowodzą wpisy na tym forum, że w Polsce największą nienawiścią pała się do tych nielicznych samorządowców i polityków, którzy mogą się poszczycić realnymi sukcesami. Ostróda kwitnie, miasto się dynamicznie rozwija, ale trzeba pomarudzić. Czysta głupota. Ktoś z Was Mości Panowie ma jakieś konkretne sukcesy na koncie, że tak bezpardonowo atakuje obecne władze miasta, a może znacie przykład innego miasta podobnej wielkości, w którym buduje się nowe hotele, stadion, jest aquapark, kręgielnia, wyciąg - w tak duzym stopniu wykorzystuje się fundusze unijne??

To samo tyczy się Piskorskiego - jest wrogiem publicznym dla nieudacznych środowisk bo kłuje w oczy trzema wielkimi stołecznymi inwestycjami: mosty Siekierkowski i Świętokrzyski i tunel Wisłostrady. Dlaczego w tym kraju tak trudno cokolwiek zbudować, stworzyć coś trwałego i pożytecznego? Odpowiedzi na to pytanie poszukajcie panowie JJ23 czy toledo na początek w sobie.

Osobiste frustracje przedkładacie ponad dobro ogółu. Oj nieładnie.
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: chochlik »

a'propos Piskorskiego - to bardzo zdolny i inteligentny polityk - widać po pomyśle na SD. Nie złamał prawa, bo by siedział, a nie siedzi. Tyle o nim.
Jasno było widać, na kim chcesz oprzeć ostródzkie SD - po ostatnim poście zapytam nieśmiało:
czy do grona wybitnych miejskich działaczy polityczno gospodarczych, którzy, jak podejrzewam, zasilą szeregi staro -nowej partii, zaprosisz również pana J.? Tak zgodnie i efektywnie ze sobą współpracują, że szkoda by było rozbijać taką ekipę.
Wiesz dlaczego ten projekt będzie kulał? Właśnie dlatego.
Swoją drogą; nie komentujesz tutaj wydarzeń, tylko agitujesz na rzecz nowej formacji politycznej. Wzbudzałbyś większe zaufanie, gdybyś nie chował się za nickiem.

Życzyłbym ci powodzenia, gdyby nie towarzystwo, na którym zamierzasz oprzeć "nową" siłę polityczną. Ale co mi tam - buduj. :)
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: ostrodzianin »

Nieśmiało pragnę zauważyć, że SD w Ostródzie działa od wielu lat, także inicjatywa troszkę spóźniona, więc zanim cokolwiek się zrobi lepiej zapytać o to szefa SD w Ostródzie.
tokida
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2009-07-13, 11:05:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: tokida »

Stare struktury SD nie działają już od wielu, wielu lat, de facto trzeba je budować od nowa. Do chochlika: Co tu mi z Panem J. wyjeżdżasz? Co ma piernik do wiatraka? Mnie on żadnej krzywdy nie zrobił. Jak coś przeskrobał to są odpowiednie służby żeby się tym zająć. Trzeba się cieszyć, ze inwestuje w Ostródzie i daje miejsca pracy a nie dywagować bez sensu jakież to ciemne sprawki ma na sumieniu.

Co do twoich przypuszczeń na kim chciałbym oprzeć ostródzkie SD jesteś w błędzie. Ani mi nie w smak byli działacze SLD, ani upadli POwcy. To, że mam dobre zdanie o obecnych władzach miasta nie oznacza automatycznie, że chcę z nimi wchodzić w jakieś polityczne alianse. Okaże się przed wyborami kto z kim ma po drodze a z kim nie ma.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: Maria Ewa »

Następny jeleń się znalazł
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: cdn »

tokida
Kogo masz na myśli upadli POwcy ???
Może są to byli członkowie Unii Wolności ???
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: toledo »

tokida pisze:Nie chcę się angażować w małe polityczne lokalne przepychanki, a szukam nowych ludzi, których polska polityka tak bardzo potrzebuje. Smuci mnie tylko, czego dowodzą wpisy na tym forum, że w Polsce największą nienawiścią pała się do tych nielicznych samorządowców i polityków, którzy mogą się poszczycić realnymi sukcesami. Ostróda kwitnie, miasto się dynamicznie rozwija, ale trzeba pomarudzić. Czysta głupota. Ktoś z Was Mości Panowie ma jakieś konkretne sukcesy na koncie, że tak bezpardonowo atakuje obecne władze miasta, a może znacie przykład innego miasta podobnej wielkości, w którym buduje się nowe hotele, stadion, jest aquapark, kręgielnia, wyciąg - w tak duzym stopniu wykorzystuje się fundusze unijne??

To samo tyczy się Piskorskiego - jest wrogiem publicznym dla nieudacznych środowisk bo kłuje w oczy trzema wielkimi stołecznymi inwestycjami: mosty Siekierkowski i Świętokrzyski i tunel Wisłostrady. Dlaczego w tym kraju tak trudno cokolwiek zbudować, stworzyć coś trwałego i pożytecznego? Odpowiedzi na to pytanie poszukajcie panowie JJ23 czy toledo na początek w sobie.

Osobiste frustracje przedkładacie ponad dobro ogółu. Oj nieładnie.
Ostro pojechałeś. Zanim walniesz po raz drugi zapoznaj się z rankingiem najlepszych samorządów "Rzeczpospolitej". Jakoś naszego miasta tam nie widać i to nie tylko w pierwszej setce.

Piskorski nie stworzył SD tylko do niego wszedł. Zanim więc zaczniesz zakładać nowe struktury zapoznaj się ze starymi. Wbrew temu co piszesz już śmierdzisz lokalnymi przepychankami i starym ratuszem. Śpiewasz na tej samej nutce.Fałszywie.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

PRZEDAWNIENIE ...hahahah ale beka

Post autor: jezuita »

Zaświadczenie Pawła Piskorskiego o wygraniu w 1992 r. w kasynie 500 tys. zł (obecnych) nie jest autentyczne - uznała stołeczna prokuratura, której nie udało się ustalić, kto je podrobił.
Śledztwo umorzono z powodu przedawnienia. Sam Piskorski - b. sekretarz generalny PO i b. europoseł, dziś lider Stronnictwa Demokratycznego - mówi, że zaświadczenie otrzymał w kasynie w Gdyni.
W czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie prawomocnie umorzyła jeden z wątków obszernego śledztwa ws. finansów gangu pruszkowskiego - poinformował jej rzecznik Mateusz Martyniuk. Wątek dotyczył "narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenia podatku oraz podrobienia zaświadczenia Pawła Piskorskiego o wygraniu w 1992 r. w kasynie 4 mld 950 mln ówczesnych zł". Wątek ten pojawił się w zeznaniach jednego ze świadków śledztwa ws. finansów "Pruszkowa" - jednego z najgroźniejszych gangów w Polsce.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: jezuita »

"Rzeczpospolita" podała, że dyrektor kasyna zeznał, że nigdy nie wystawiało ono takiego zaświadczenia, a jego śladu nie ma w dokumentach. Według gazety i on, i krupierzy stwierdzili, że kwota 5 mld zł była w ogóle niemożliwa do wygrania, bo można było jednorazowo obstawić na ruletce maksymalnie mln zł, a żeby wygrać taką kwotę, trzeba byłoby wygrać z rzędu 138 gier, za każdym razem "rozbijając bank".
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: ryba »

Piskorski to mój ulubiony lodziarz. Chyba się zaciągnę do SD :lol:
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: cdn »

Zaciągnij się najlepiej do........ wojska !!! :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: Stronnictwo Demokratyczne w Ostródzie

Post autor: ryba »

cdn pisze:Zaciągnij się najlepiej do........ wojska !!! :lol: :lol: :lol:
Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie Pawełka w dobrze skrojonym mundurze. To taki nalany grubasek, z cygarem i szklaneczką whiskey wyglądałby lepiej :wink:
Wódz musi czymś zaimponować, a on nie ma nic do zaoferowania :?
Zablokowany