Ostróda cofa się w rozwoju

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: euroostrodzianin »

ktoś tu na forum zadał pytanie czy Ostróda się zmienia - rozwija - ja uważam że nasze miasto cofa się w rozwoju - a liczby są najlepszym mierrnikiem jego rozwoju
tu za wikipedią:

Ranking miast według ludności
Olsztyn - 174 473
Elbląg - 127 275
Ełk - 56 120
Iława - 33 773
Ostróda - 33 603

Ostróda spadła na 5 miejsce i bedzie dalej spadać przy biernej postawie władz w kwestii zapewnienia mieszkań dla młodych ludzi - co to za władze miasta, które pozwalają na to aby mieszkańcy zadłużali się na całe życie aby otrzymać upragnione własne lokum - no ale tak to jest jak się wchodzi prywatnemu bisnesmenowi w pewną część ciała
Dlatego ludzie stąd uciekają ponad 3 tysiące ludzi wyjechało z tego miasta.

to miasto nie realizuje żadnych inwestycji mieszkaniowych!!!!
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: euroostrodzianin »

Dalej - też za wikipedią:


Ranking miast według powierzchni (ha)
Olsztyn - 8789
Elbląg - 8000
Iława - 2188
Ełk - 2107
Gołdap - 1720
Ruciane-Nida - 1707
Lubawa - 1684
Pasym - 1518
Mrągowo - 1480
Lidzbark Warmiński - 1434
Ostróda - 1415
Giżycko - 1387
Działdowo - 1335
Miłomłyn - 1240

no to miło jestesmy w towarzystwie tak duzych miast jak Miłomłyn i Działdowo - brawo, brawo
A Iława - bije nas na głowę!!!! podobnie jak w przypadku piwrwsego rankingu - na 4 miejscu.
No to panowie radni głosujcie dalej za sprzedażą ostanich wolnych terenów w Ostródzie - Plac Jana Pawła II - do sprzedaży - TAK?
Nabrzeże jeziora Drwęckiego - do sprzedaży -TAK?
co jeszcze można sprzedać w Ostródzie prywatnemu biznesowi???
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: JJ23 »

euroostrodzianin pisze:Dalej - też za wikipedią:


Ranking miast według powierzchni (ha)
Olsztyn - 8789
Elbląg - 8000
Iława - 2188
Ełk - 2107
Gołdap - 1720
Ruciane-Nida - 1707
Lubawa - 1684
Pasym - 1518
Mrągowo - 1480
Lidzbark Warmiński - 1434
Ostróda - 1415
Giżycko - 1387
Działdowo - 1335
Miłomłyn - 1240

no to miło jestesmy w towarzystwie tak duzych miast jak Miłomłyn i Działdowo - brawo, brawo
A Iława - bije nas na głowę!!!! podobnie jak w przypadku piwrwsego rankingu - na 4 miejscu.
No to panowie radni głosujcie dalej za sprzedażą ostanich wolnych terenów w Ostródzie - Plac Jana Pawła II - do sprzedaży - TAK?
Nabrzeże jeziora Drwęckiego - do sprzedaży -TAK?
co jeszcze można sprzedać w Ostródzie prywatnemu biznesowi???



Można jeszcze sprzedać siebie!!!!
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: kaczor »

skąd Ci się wzieło że z Ostródy wyemigrowało 3 tyś mieszkańców ?? patrząc na strone GUS to od 1998 (liczba mieszkańców = 35 247) do 2006 (33 458 mieszkańców) wychodzi ok 1800 ludzi którzy wyjechali stąd.

a patrząc na statystyki to najwiecej ludzi wyjechało pomiędzy 1998 a 1999 gdzie różnica wynosi 1581 mieszkanócw. a od 1999 do 2006 wyjechało 208 mieszkanców.

co do pow. Iławy to wydaje mi się że liczona jest ona razem z Nową Wsią.
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: Tomasz »

Ile osob mieszka w Kajkowie i Waldowie?
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: kot_alik »

Goła statystyka nie oddaje rzeczywistości. Do Ostródy nie są zaliczani mieszkańcy Kajkowa, Wałdowa i Międzylesia - w sumie ok. 2500 - 3000 osób. Nie oszukujmy się - te 3 "miejscowości" są de facto częścią składową Ostródy, jej dzielnicami, a że zachowują administracyjną odrębność to już kwestia niższych podatków w gminie. Każdy wie, że Ostróda jest 4 miastem województwa (po Olsztynie, Elblągu i Ełku). I tyle na ten temat
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: kaczy93 »

Dobrze mówisz :)
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
scorpion
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2006-11-13, 09:21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: scorpion »

żeby mieć pełen obraz musiałbyś porównać dane ilości ludności z kilku lat z Gminy Ostróda
i sprawdzić ile ludzi wyprowadziło się z Ostródy (pobudowało domy) w Gminie Ostróda m.in w Kajkowie, Lubajnach, Wałdowie, St. Jabłonkach, Samborowie itp.
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: kaczy93 »

Jeszcze przecież jest kilka osób w szafrankach :)
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: marlon »

Ludzie co wy gadać jakie Kajkowo Wałdowo to są odrębne miejscowości. Trezba pamietać też jaki jest przyrost naturalny w naszym mieście a ten jest jeden z niższych w województwie i 7 krotnie niższy niż w Iławie.

Ostróda zdecydowanie demograficznie cofa sie w rozwoju.
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: euroostrodzianin »

no tak doliczmy jeszcze mieszkańców miejscowości Kajkowa, Wałdowa, Miedzylesia, Faltyjanek, Piławek, Miłomłyna Brzydowa itd a wtedy to może będziemy nawet na drugim miejscu w województwie.
W Ostródzie mieszkańców ubywa - niezaleznie od tego czy to jest 1800 czy więcej
ludzie stąd uciekają!!! A jaki jest powód? Przecież miasto takie ładne, ładne domy, basen, molo, bulawr itp.
Odpowiedź - brak mieszkań - nie każdy decyduje się na kupno mieszkania u dewelopera i spłatę jego przez całe dorosłe życie z pensji 800 - 1200 zł.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: sprawiedliwy »

Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś w Ostródzie było wojsko. Białe i Czerwone Koszary były pełne. Żołnierzy zawodowych było całe mnóstwo. A taką rodzinę to trzeba liczyć średnio 3 osoby. Niech to to będzie 500 rodzin, to mamy prawie 1 500 osób. A z tego co wiem, ci co wyjeżdżają z Ostródy na zarobek to i tak są zameldowani. U mnie jest tak w rodzinie.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: sprawiedliwy »

Słuchaj euroostródzianin - a czy w innych miastach mieszkania są tańsze? bo jak zarobki większe to ceny mieszkań większe. :roll:
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: kot_alik »

Fakt, ubytek ludności może mieć związek z likwidacją białych koszar. Znam 3 takie przypadki, że rodziny wojskowych wyprowadziły się z Ostródy po rozwiązaniu jednostki.

Będę też bronił mojej tezy o Kajkowie, Wałdowie i Międzylesiu, czyli miejscowościach, które GRANICZĄ z Ostródą. Mój kumpel wyprowadził się ostatnio z mieszkania na Jaracza do domku jednorodzinnego w Międzylesiu. Dalej pracuje i spędza wolny czas w Ostródzie, jego dzieci jeżdżą ostródzką komunikacją miejską do ostródzkiej podstawówki, a on sam uważa się za stuprocentowego ostródzianina. Czy wg Euroostródzianina mój kumpel uciekł z Ostródy??
Niestety w samym mieście jest raczej mało miejsca na wybudowanie jednorodzinnego domku. Za miastem buduje się sporo. A kto tam buduje? Marsjanie :) Poza tym sorry, ale czy ktoś z was spotkał kiedyś kogoś, kto uważa się za wałdowianina, kajkowianina albo międzyleśniczego? :)
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: marlon »

Kotalik myślę że generalizujesz wszystko. Ostróda stała sie mniejszym miastem od Ostródy, przecież w innych miejscowościach też ludzie wyprowadzają sie za granicę miejskie choćby Iława, a mimo wszystko jest już większym miastem od Ostródy.
Problem polega w słabej wizji rozwoju miasta.
To jest prawda ze brak mieszkań powoduje ucieczkę ludności. Sam mam mieszkanie na kredyt i wiem co to znaczy (ile to jest wyrzeczeń).
Niestety miasto nie ma wizji budownictwa społecznego, powiem więcej dygnitarze SLDowscy nie maja pojęcia nawet chyba że coś takiego istnieje.
Burmistrz mówi o pojedynczym budynku komunalnym już 2 kadencję i nie potrafi nawet do tej idei przekonać radnych, ponieważ ta droga jest błędna i powoduje olbrzymie obciążenia dla budżetu miasta a nie rozwiązuje problemu.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: sprawiedliwy »

Wg GUS w Olsztynie liczba mieszkańców:
w Ostróda
2003 - 33 674
2006 - 33 405

w Iławie
2003 - 32 508
2006 - 32 308
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: marlon »

Sprawiedliwy ale mamy 2008 rok
TZN że druga kadencja Janka Nosewicza spowodowała większy ubytek ludności, bo spadliśmy za Iławę.
W Iławie jak juz wcześniej mówiłem przyrost naturalny jest 7 krotnie wyższy.
Ja pamiętam ze Ostróda w 89 roku liczyła ponad 35 tys. ludzi a teraz troszkę powyżej 33 tys. Znaczy się rachuba jest prosta cofa sie w rozwoju a wpływ na to ma wiele czynników - niedostępnośc mieszkań, zła polityka władz mista, brak inwestorów i zakładów produkcyjnych a zco za tym idzie wysokie bezrobocie itp. można by tak bez końca
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: dr Jamajczyk »

....kto sie cofa to w£asnie widac....
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: marlon »

współczucia Jamajczyku
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Ostróda cofa się w rozwoju

Post autor: jezuita »

Własnie jestem na urlopie w Ostródzie i nie wiedzę aby w kwestii inwestycji na jeziorem Drwęckim coś się cofało....5 LIPCA DNI MORZA -otwarcie wyciągu , koncerty szantowe,regaty, paradaj jachtów jak co roku, Wyscik smoczych łodzi i oczywiscie Pozkaz Fajerwerków......w tych dniach otwarcie Nowego-Starego Kompieliska miejskiego...i inauguracja toru kajakowego.... :D cofanie???
Zablokowany