Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: Walter »

Jestem załamany wiedzą uzrędników w urzędzie skarbowym w Ostródzie. Urzędniczki nie potrafia wskazać komu i jakie ulgi się należą. Informują błędnie. Odsyłają do Izby skarbowej o opinię prawną.
Kto takich ludzi przyjmuje do pracy. Czy macie podobne odczucia i spotkaliście sie z tym samym.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: Tytus Andronikus »

...nie zapominaj ze urzednik nie moze udzielac informacji....
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: RobertP »

Walter ja odniosłem inne wrażenie, mam sporo do czynienia z nimi
i nie tylko z Paniami z okienka.
Tytus Ci już wyjaśnił że US to poborca a nie doradca.
Chcesz doradcy to musisz zapłacić;) .
Zasada jest i była zawsze taka sama, masz wątpliwość, zapytujesz
i dajesz w zapytaniu swoją odpowiedź, jeśli jest inaczej to oni Ci to
wyjaśniają.
Aha i takie rzeczy to na piśmie.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: Walter »

Widzę Panowie że nie rozumiecie co czytacie. Nie chodzi mi żeby ktos doradzał tylko stwierdził fakt czy ulga sie należy. Informacja ma polegać czy wedle przepisów należy się coś czy nie. Panie oczywiście nie potrafią odpowiedziec na pytania z zakresu obowiązujących ich przepisów. Jakoś w US w Olsztynie informacje takie można uzyskać bez problemu. Nie rozumieją podstawowych zwrotów podatkowych itp.

Dla waszej iformacji zgodnie z KPA urzędnik ma obowiązek udzielania informacji. Niewiedza jest zastraszająca, ludzie przyjmowani są w fikcyjnych konkursach itp Odrzuca sie ludzi z wiekszymi kwalifikacjami.

Dlaczego w urzędach nie robi sie testów kompetencyjnych co 6 miesiecy ze znajomości przepisów prawa to tyczy sie nie tylko pracowników US ale starostwa urzędu gminy i ZUS.

ZUS to chyba nie obowiązują żadne przepisy, na pismo wszczynające postępowanie administracyjne wysłane w lipcu 2007 do tej pory nie mam odpowiedzi.

Wiem może jestem czepliwy ale w końcu to my utrzymujemy tych urzędników.
ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: ost2006 »

Walter zgadzam się z Tobą całkowicie. Podobnie nie uzyskałam informacji na temat ulg np. odnośnie przekazania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Pani nie potrafiła podać gdzie znajdę wykaz tych jednostek, nie potrafiła powiedzieć czy od danej kwoty zostanie potrącona dodatkowa opłata za przekazanie tych pieniążków.Podobnie jak kolega byłam zmuszona zadzwonić do Olsztyna i tam bez problemu uzyskałam wszystkie informacje!
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: Jacek-P »

ost2006 pisze:Walter zgadzam się z Tobą całkowicie. Podobnie nie uzyskałam informacji na temat ulg np. odnośnie przekazania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Pani nie potrafiła podać gdzie znajdę wykaz tych jednostek, nie potrafiła powiedzieć czy od danej kwoty zostanie potrącona dodatkowa opłata za przekazanie tych pieniążków.Podobnie jak kolega byłam zmuszona zadzwonić do Olsztyna i tam bez problemu uzyskałam wszystkie informacje!

Zamiast zawracania głowy pani w okienku i marnowania swojego cennego czasu na rozmowy telefoniczne z Olsztynem, trzeba było skorzystać z google.pl .
To naprawdę nie boli.

Program do rozliczania deklaracji podatkowych.
http://www.pity2007.pl/

Ministerstwo Sprawiedliwości - Krajowy Rejestr Sądowy Wyszukiwarka podmiotów Organizacji Pożytku Publicznego
http://opp.ms.gov.pl/

Szybko, łatwo i przyjemnie.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: ost2006 »

Internet powiadasz moderatorze no nie całkiem się zgodzę, bo informacji na temat opłaty za przekazanie pieniążków nie znalazłam,czy takową się potrąca.Po drugie za coś osoby pracujące tam biorą pieniążki i w głowie się nie mieści żeby nie potrafiły odpowiedzieć na podstawowe pytania. A w internecie wykaz organizacji owsze znalazłam potem sama a jak dzwonilam po prostu prosilam o podanie Nr Dz.U. lub M.P. z dnia itd. więc to szanowne panie powinny wiedzieć! BO WSTYD!!!! I pozwól, że niech każdy sam zadecyduje gdzie będzie szukał informacji czy w internecie czy tel czy osobiście pytając w urzędzie.
Awatar użytkownika
artmist
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2008-03-11, 18:05:59
Gadu-Gadu: 6879142
Lokalizacja: Ostróda

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: artmist »

Biorąc to teraz z innej strony i nie sprzeczając się już czy "pani z okienka" (że się tak wyrażę) powinna udzielać informacji czy nie (chociaż moim skromnym zdaniem to nawet i musi, ale ok...):

Skoro dana osoba pobiera opłatę, bądź wydaje pieniądze komuś, to chyba ona sama powinna wiedzieć czy tej osobie może je wydać czy nie. I tu powraca kwestia znajomości przepisów przez te osoby ("panie z okienka").

Jeśli się mylę to mnie poprawcie, krytyka mile widziana :)

Pozdrawiam
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chcę wcale, ale za to w głowie mam poukładane..." chyba...
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: Walter »

Problem w Urzędzie Skarbowym polega na tym że zatrudnia się znajomych którzy nie posiadają kompetencji, konkursy są fikcyjne bo jak mozna wytłumaczyć że absolwent studiów wyższych po administracji jest gorzej przygotowany od kogoś po technikum ekonomicznym. Dlaczego przy zatrudnianiu w US nie ma testów z zakresu przepisów prawa podatkowego, administracyjnego, cywilnego itp. Testów nie ma dlatego że znojmym nawet jeśli dostaliby gotowce cięzko byłoby przedrzeć sie przez sito rekrutacji. A tak na marginesie Pani Naczelnik od dawne w administracji sa standarty przyjmowania tylko po studiach.
pati
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-14, 16:14:42
Gadu-Gadu: 0

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: pati »

Drogi Walterze! Gdybyś śledził ogłoszenia o naborze do urzędu, to wiedziałbyś ze na merytoryczne stanowiska WYMAGANE jest wykształcenie wyższe, często kierunkowe (np. prawo, administracja) i TYLKO takie osoby mogą być na te stanowiska przyjęte. Podaj może konkretny przykład osoby, która została przyjęta powiedzmy w ostatnich kilku latach, a nie spełnia tych wymogów. Takiej osoby nie ma!!!

Co do sposobu naboru to nie wiem jak było kiedyś, ale zapewniam Cię, że od przynajmniej kilku lat są przeprowadzane testy z wiedzy w zakresie prawa podatkowego oraz rozmowy kwalifikacyjne.

Mówiąc o "pani z okienka" która BYĆ MOŻE nie udzieliła prawidłowej informacji, albo nie udzieliła jej wcale ponieważ kolejka była długa, a ta pani nie miała nawet kiedy za potrzebą wyjść, też są to tylko wasze slowa niczym nie poparte. Ponadto chciałam zauważyć, że nikt alfą i omegą nie jest i nie zna na pamięć numerów dzienników ustaw!!!
A tak poza tym, to "panie z okienka" nie są od udzielania informacji. W naszym urzędzie jest takie miejsce jak "INFORMACJA PODATKOWA" i tak zapewniam Was, że wszystkiego można się dowiedzieć.
Nie wiem na kogo w urzędzie trafiliście, ze odnieśliście takie wrażenia, że to osoby niekompetentne itp. Z pewnością kilka takich osób w urzędzie jest (jak wszędzie!), ale jest mnóstwo naprawdę świetnie wykształconych osób, znakomicie znających się na podatkach i nie tylko, a takimi wypowiedziami po prostu je krzywdzicie. Jest to zwykłe szyfladkowanie i tyle.
ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: ost2006 »

"Pati" nie bylam przy okienku tylko dzwoniłam tel. nikt nie wymaga od urzędników znajomości nr DZ.U., ale niestety żadnej łaski jeśli ktoś o coś pyta.A jeżeli się nie zna na pamięć to się mówi "proszę zadzwonić za chwilę postaram się poszukać i odpowiedzieć Pani tak jak to się robi w wielu innych urzędach! :lol:
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: marlon »

Pati nie zgodzę sie z tobą. Ja miałem przyjemność rozmawiać właśnie bezpośrednio z osobami które zajmują sie problematyka i powiem szczerze i z przykrością dla twoich koleżanek z pracy sytuacja jest przygnębiająca a niewiedza niesamowita.

A teraz dam ci przykład mojej znajomego który startował ja to nazywasz w niby jakimś konkursie.
Złożył dokumenty do urzędu skarbowego, jest po administracji, posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w rożnych instytucjach państwowych a nawet na stanowiskach kierowniczych. Spełnił wszystkie kryteria formalne wymagane przy ogłoszonym stanowisku i co jak myślisz co się stało.
Nie przeszedł formalnych wymogów tak go poinformowała pani w kadrach która nawet nie znała jego nazwiska a stwierdziła że na pewno nie spełnia kryteriów - więc Pati nie wciskaj kitu.
A propo pracę dostała osoba z wykształceniem policealnym - technik ekonomista.
Awatar użytkownika
artmist
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2008-03-11, 18:05:59
Gadu-Gadu: 6879142
Lokalizacja: Ostróda

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: artmist »

"technik ekonomista" czyt. znajoma dyrektora, sąsiadka dyrektora, kuzynka dyrektora.... blablabla... u nas to chyba już norma...
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chcę wcale, ale za to w głowie mam poukładane..." chyba...
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: banitez »

Jestem młodym przedsiębiorcą (stażem) i moje doświadczenia z urzędem może nie są zbyt duże, ale w ciągu 2 lat nie spotkałem się z niewiedzą ani złą wolą ze strony urzędniczek / urzędników - zawsze przyjemnie i z uśmiechem z nimi rozmawiam. Na pewno jak w każdym urzędzie można spotkać się z niekompetencją i niesympatyczną obsługą, ale myślę że to marginalne zjawisko. Wielu moich znajomych prowadzących własną działalność (czyli osoby mające najczęstszy kontakt z urzędem), wyraża pozytywne opinie na temat ostródzkiego urzędu.
Co do pań z okienek - wiem jak to jest kiedy stoi kilkadziesiąt osób w kilku kolejkach... Trochę wyrozumiałości dla tych sympatycznych kobietek :)
pati
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-14, 16:14:42
Gadu-Gadu: 0

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: pati »

Ja wiem, jak to wygląda z wewnątrz i wiem, że w naszym urzędzie pracuje wiele naprawdę kompetentnych osób, życzliwych i starających się jak najbardziej pomóc podatnikowi. Niestety w naszym kraju nadal panuje stereotyp urzędnika (szczególnie skarbowego), który pije kawkę i każdego "petenta" traktuje jak konieczne zło.
Nie zaprzeczam - SĄ w urzędzie osoby .... powiedzmy.... starszej daty.... które w ten właśnie sposób mogą traktować pracę i ludzi. Ale uwierzcie mi, są to osoby, które można zliczyć na palcach jednej ręki!!! A w urzędzie pracuje prawie 100 osób!
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: marlon »

Pati zgoda może Walter zbyt mocno pojechał po bandzie. Ale fakt jest faktem szkolić by sie troszkę przydało. Ja nigdy nie spotkałem sie w US z nieuprzejmością natomiast z niewiedzą i owszem niestety.
A tak na marginesie sam pracuję w budżetówce i dobrze wiem że czasy kawek i nasiadów dawno się skończyły.

Natomiast powiem jedno u mnie w pracy mamy egzaminy kompetencyjne bez zaliczenia takiego egzaminu pracownik nie może udzielać informacji petentowi, właśnie dlatego aby zmarginalizować problem niewiedzy.

Wiem że są to standardy zbyt wysokie jak na urzędy w Ostródzie. No ale bądźmy dobrem myśli może i tu zawita normalność.
ost2006
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 2006-10-24, 13:02:20

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: ost2006 »

Witam niedawno byłam świadkiem pewnej rozmowy pani w informacji z petentem (starszym człowiekiem) pan oddawał zeznanie podatkowe no i Pani mówi do tego Pana "źle pan wpisał NIP" wpisze Pan tutaj prawidłowy (aroganckim głosem). Pan ale proszę Panią ja nie wiem dec. mam w domu żeby to sprawdzić niech pani poprawi przecież acie w swojej bazie bardzo proszę. Niestety Pan został odesłany z kwitkiem!!!Czy ktoś potrafi wyjaśnić jak to jest?Jeżeli Pani ma przed soba komputer i Nipy nadawane są w US to tak ciężko sprawdzić i poprawić tą jedną błędnie wpisaną cyferkę???? Jak nie pomóc starszemu czlowiekowi???Jaki te Panie mają problem?Dlaczego nie doradzą tylko odsyłają. Podpowiedziałam Panu żeby poszedł do pokoju gdzie nadawane są NIP-y i tam sprawdził i poprawił. Starszy człowiek się zdenerwowal i chciał jechać do domu a nie był z O-dy i szukać decyzji z nr NIP -KPINAAAAAAAAAAAAAAA!!!
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Niewiedza Urzędników Skarbowych w Ostródzie

Post autor: marlon »

Chyba raczej standart.
Zablokowany