Nowe śmietniki

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Nowe śmietniki

Post autor: kaczy93 »

Przychodzą ciężkie czasy dla złomiarzy i innych poszukiwaczy surowców wtórnych w miejskich śmietnikach. Z osiedli znikną kontenery, które trafią... pod ziemię.

Ostródzkie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych zamierza wprowadzić w mieście nowy rodzaj śmietników. Nie będzie już ogromnych kontenerów, z których wysypują się po całej okolicy niezliczone ilości starych gazet, kolorowych reklamówek z marketów i porozrywanych worków na śmieci. Ma być czysto, schludnie, estetycznie i bez przykrego zapachu.

- Będzie to coś w rodzaju silosów wkopanych w ziemię - tłumaczy Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora PUK w Ostródzie. - Wszystko łatwe z obsłudze, zajmować to będzie bardzo mało miejsca. To bardzo nowatorska metoda gospodarowania odpadami, na razie stosowana tylko w Gdańsku i Tczewie. Opróżnianie tych pojemników jest bardzo proste i szybkie.

Na początku nowe śmietniki staną, a raczej zostaną wkopane w czterech punktach Ostródy. Na pewno będą to miejsca w centrum miasta.

- Zwiedzając miasto chyba nikt nie chce oglądać śmietników - dodaje Krystyna Ostrowska, - Te w centrum miasta mamy oczywiście ładnie ogrodzone w specjalnych wiatach, ale nie uniknie się przykrego zapachu. Poza tym jest mnóstwo osób, które wyjmują z nich co przydatniejsze rzeczy, niektórzy pozostawiają po sobie straszny bałagan.

Instalacja jednego "zastawu" nowych śmietników (jak na zdjęciu - red.) zajmuje tydzień. Ostródzki PUK chce, aby pierwsze stanęły w mieście jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego. Na razie będą to pojemniki tylko na śmieci komunalne, bez dodatkowych na butelki plastikowe, szkło i papier.

Z wprowadzeniem nowych śmietników nie wzrosną też opłaty za wywóz śmieci.

- Nie będzie drożej, tylko będzie ładniej i estetyczniej - kończy Krystyna Ostrowska.

Źródło : http://www.ostroda.wm.pl
Marek Giniewicz
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
lasser
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 2008-02-01, 20:41:12
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowe śmietniki

Post autor: lasser »

Fajna sprawa,ktos wreszcie pomyslał. :D Sadzę jednak,że ma ten temat drugie dno.Chłopcy od puszek zarabiali w ten sposób na mieszkania socjalne ,które miało wybudowac miasto(podobno nici z inwestycji).Więc i nici z czterech katów,kontenery zabiorą i gdzie sie biedni podzieją.Atak na marginesie,jest podobno jakas w tym mieście instytucja,której podstawowe cele to opieka społeczna.Może by się tak zając tymi panami,by nie zaśmiecali miasta(ciekawe).Każdy pretekst jest dobry ,by wyrzucić w błoto publiczne pieniadze,przy okazji przytulic kapkę.kogo w województwie stać na takie luksusy inwestycyjne?Zapewne jesteśmy prekursorami-i chwała za to decydentom.pozdrawiam :brawo:
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Nowe śmietniki

Post autor: sceptyk »

przestań, lasser, oni od lat wwalają w budżet ten budynek, później go nie budują i mają wolną kasę poza kontrolą rady na, na przykład, zachciewajki Słowika. Teraz mają trudno, ot co :)
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Nowe śmietniki

Post autor: kaczor »

Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Nowe śmietniki

Post autor: Respecta »

pomysł niezły

tak samo jak woreczki na kupy po psie

pomysł się może sprawdza ale nie w Polsce xD

krótko mówiąc NIEWYPAŁ
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
Awatar użytkownika
artmist
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2008-03-11, 18:05:59
Gadu-Gadu: 6879142
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowe śmietniki

Post autor: artmist »

pomysł dobry by był gdyby nie nasza mentalność... jak się już człowiek konkretnie do czegoś przyzwyczai to mu się do nowości ciężko przekonywać :P a jeśli są z nimi związane jakieś problemy to już wogóle...
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chcę wcale, ale za to w głowie mam poukładane..." chyba...
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Nowe śmietniki

Post autor: kaczy93 »

A widzieliście nowe fury PUK/a ?? małe zgrabne i estetyczne!
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
artmist
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2008-03-11, 18:05:59
Gadu-Gadu: 6879142
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowe śmietniki

Post autor: artmist »

no dokładnie, koniec "pierdzących" Starów nastaje powoli :P
"Mam dwie lewe ręce, robić nie chcę wcale, ale za to w głowie mam poukładane..." chyba...
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Re: Nowe śmietniki

Post autor: marlon »

A kiedy będa te inwestycje z nowymi śmietnikami.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowe śmietniki

Post autor: studentka »

w Olsztynie na osiedlu, na którym mieszkam, zabudowuje się kontenery, robi się drzwi zamykane na kluczyk
kazdy lokator dostaje kluczyk i jak chce wyniesc smieci, musi brac ze soba klucz, otwierac drzwi, dopiero wtedy moze sie dostac do kontenera na smieci. :lol:
ale żulki i tak wchodzą jak ktos otworzy smietnik, mówią, że administracja im pozwala 8) wtyki mają.. :PPPP
gorzej, jak ich ktos zamknie tam kiedys :shock:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Zablokowany