Podsumowanie roku

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Podsumowanie roku

Post autor: Roma »

w jednej takiej gazecie znalazło sie odsumowaie roku - według mnie tendencyjne - nie wiem dlaczego to takie wydarzenie że radni podwyższyli pensję staroście- a burmistrzowi nie podwyższyli?

a propos podsumowań- to na tym forum znalazłam świetnie napisaną szopkę

http://www.forum.ostrodaonline.pl/viewt ... =16&t=1809

szkoda że tak mało ludzi oglądało ten temat

a z całą pewnością polecam

nie wiem tylko, który to radny jest taki dowcipny, jakiś żartowniś?
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Podsumowanie roku

Post autor: kot_alik »

jak to w jakiej gazecie? w Gazecie Ostródzkiej, w ktorej panuje wolnosc słowa (o ile dopieprza sie staroscie), dziennikarska rzetelnosc (o ile dopieprza sie staroscie) i otwartosc na wszelkie poglady (o ile dopieprza sie staroscie). kiedys bylo tu (na forum) inne podsumowanie roku, z Rozmaitosci Ostrodzkich bodajze, w ktorym podobalo mi sie podejscie do lokalnej polityki, tzn. autor dopieprzyl i staroscie i burmistrzowi. Obaj sa siebie warci...
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Podsumowanie roku

Post autor: sceptyk »

kot_alik pisze:kiedys bylo tu (na forum) inne podsumowanie roku, z Rozmaitosci Ostrodzkich bodajze, w ktorym podobalo mi sie podejscie do lokalnej polityki, tzn. autor dopieprzyl i staroscie i burmistrzowi. Obaj sa siebie warci...
Kocie_Aliku,dopieprzanie władzy nie jest niczym złym, o ile władza na to zasługuje.Słusznie zauważyłeś, że GO z lubością dopieprza tylko staroście, bo burmistrza kocha miłością odwzajemnioną :)
Ciekawi mnie jedno. Dlaczego masz tak negatywne zdanie o staroście? W końcu uratował naszą powiatową,samorządową kasę przed bezsensownym wydaniem 15 milionów złotych, nie mówiąc już o tym, że wcześniej,wraz z paroma innymi osobami, storpedował próbę "sprzedaży" za bezcen przedsiębiorstwa(szpitala) o obrocie ponad 20 milionów(za 250 tys), który spokojnie i bez skandali zarządza powiatem,który wreszcie jest w samorządzie od lat kilkunastu i nie splamił się żadnym skandalem, a wielu ludzi, w tym mieszkańców Osiedla Drwęckiego, ma mu sporo do zawdzięczenia, który pilnuje również Twojego interesu, dopilnowując przestrzegania prawa przez urzędników miejskich. Masz oczywiście prawo mieć na ten temat inne zdanie i na przykład, nie lubić prywatnie starosty, ale dobrze mieć jakieś dowody na poparcie Twojej tezy. Chętnie o tym poczytam :)
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Podsumowanie roku

Post autor: sceptyk »

Moderatorze, czy nie byłoby dobrze, żebyś zamieścił ustawę o samorządzie terytorialnym jako osobny, zamknięty temat? Nie jest to trudne, a swoja funkcję edukacyjną by miało, nie mówię już o tym, że wiele dziwacznych postów dałoby się szybko zweryfikować.
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Re: Podsumowanie roku

Post autor: kot_alik »

Nie, Sceptyku, nic nie mam do zarzucenia staroscie. Moze z tym "obaj sa siebie warci" za daleko poplynalem. Chodzilo mi (jak w temacie) o podsumowanie roku i poziom obiektywizmu lokalnych mediow. Jak mozna wierzyc dziennikarzowi, ktory wszystkie swoje teksty pisze pod teze "pan starosta jest zly, chwala nam i naszym kolesiom"? No ale tego nie musze Ci tlumaczyc, bo widze, ze w tej kwestii akurat sie zgadzamy.Pzdr
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Podsumowanie roku

Post autor: sceptyk »

nie ma sprawy Aliku :) Dobrze, że na tym forum można sobie pogadać na tematy, których nie chcą dostrzec "oficjalne" media. Zbyt często jednak gadamy nie mając dokładnego rozeznania w materii o której dyskutujemy. Dlatego na przykład, przydała by sie na forum ustawa o samorządzie terytorialnym, w którym zakres kompetencji poszczególnych stopni samorządu jest jasno sprecyzowany. Trudniej by było "wciskać kit" na forum.Znajomość prawa, na podstawie którego funkcjonują nasze władze jest w narodzie niewielka i władza często to wykorzystuje propagandowo.
chochlik55
gaduła
gaduła
Posty: 543
Rejestracja: 2007-03-19, 21:53:54

Re: Podsumowanie roku

Post autor: chochlik55 »

Roma pisze:a z całą pewnością polecam

nie wiem tylko, który to radny jest taki dowcipny, jakiś żartowniś
Dzięki,Romo, za reklamę :)
Jeśli chodzi o rajcę, to najbardziej by pasował jeden radny miejski, który rzeczywiście pali fajkę i opowiada przepyszne kawały.Teraz robi największy swój kawał, dręcząc na sesjach władze ile wlezie.
Inny podtekst jest nie na miejscu, chyba że uważasz, żem cham i prostak, co już mi na tym forum zarzucono :)
Pozdrawiam z Nowym Rokiem :aniol:
Zablokowany